Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel Dolar ...

Güncel Dolar Kuru USD/TRY Yorum ve Analizleri

Dolar Ne Kadar? DolarTL Ne Olur?

Dolar Düşer mi? Dolar Ne Kadar Yükselir? Sorularının cevapları için gün içinde gelen en yeni dolar kuru yorumları ve DolarTL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Bu sayfada yukarıda kısa vade aşağıda ise haftalık orta vadeli kur yorumları yer almaktadır.  Bu sayfa sürekli güncellenmektedir.

22.02.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel DolarTL Analizleri

Ziraat Yatırım – DolarTL Paritesi Dolar Kuru Yorumu

Haftanın son işlem gününde risk iştahı nötr. Kurlarda da net bir hareket gözlenmiyor. Bu hafta baskı altında kalan TL ise dün çok sınırlı da olsa pozitif ayrışırken, bu sabah yatay. Bu hafta takip ettiğimiz 5,33 direncini geçemeyen kurda, bu seviye takip edilmeye devam edilebilir. Dünkü olumlu ayrışma kurda söz konusu seviyenin altında fiyatlamaların gerçekleşebileceğine yönelik ufak bir sinyal olabilir. Önemli destek ise 5,30 seviyesinde. Kurun bu seviyenin altına sarkması durumunda geri çekilmeler 5,2770 seviyesine kadar devam edebilir. Diğer yandan, 5,33 direncinin üzerinde 5,3750 seviyesi ana direnç olarak izlenebilir. Ara direnç de 5,35 seviyesinde. Bugün, gelişmiş ülke Merkez Bankaları yetkililerinin konuşmaları takip edilecek. TSİ 18.30’da ECB Başkanı Mario Draghi’nin konuşması ise öne çıkıyor.

 

Deniz Yatırım – Dolar Kuru USDTL Yorumu

Dolar Kurunda Yabancıların TRYZAR Pozisyonları Etkili

Hafta ortasında gelişmekte olan ülke varlıklarını ve bilhassa lira cinsinden fiyatlananları etkileyen Güney Afrika hikayesinin ardından FOMC tutanaklarının yansımaları takip ediliyor. Genel piyasa yaklaşımı –aralarında bizim de yer aldığımızfaiz konusundaki yönlendirmenin net olmaması ancak buna karşı bilanço normalizasyonu sürecinin yıl içerisinde sonlandırılacağı şeklinde oluşmakta. Tutanakların ardından ilk işlem gününde genel olarak GOÜ grubu varlıklarında para birimleri başta olmak üzere sınırlı düzeyde baskılanma durumu gözlenirken, lira özelinde baktığımızda kapatılan kısa rand pozisyonlarının ve bant sıkışıklığı sergileyen USDTRY paritesinin yansımalarının etkili olduğu söylenebilir. İşlemlere yönelik genel yaklaşımımız, 5.28-5.33 bandının bir süre daha korunabileceği. Ancak, bandın üst taraftan kırılması durumunda 5.38 direncinin testi söz konusu olabilir.

 

Noor Capital – Dolar Kuru USDTRY Yorumu

1 ve 3 aylık beklenen oynaklıklarda artış ve CDS priminde yükselişin işaret ettiği üzere risk algısında artış olması sonucu TL bu hafta satıcılı seyrediyor. Güney Afrika Rand’ındaki düşüş de TL’de baskının artmasının sebeplerinden biri. Kurdaki düşüşlerin kısıtlı olmasını ve kısmi alıcılı yatay bir eğilim izlemeye devam etmesini bekliyoruz.  

Teknik açıdan 50 günlük üssel ortalama 5,32 direnci üzerinde tutunma devam ettikçe 100 günlük üssel ortalama 5,3630 seviyesine kadar yükseliş hareketi devam edebilir. Tekrar 5,32 altına bir sarkma durumunda ise 5,27 desteğinin  güçlü destek olmasını bekleriz.

Destek: 5.3200/5.2720/5.2582/5.2477   Direnç: 5.3369/5.3480/5.3640/5.3900

 

Anadolu Yatırım – Dolar Kuru USDTRY Yorumu

Bu sabah 5,32’nin üzerinde sakin…
Dün 5,3427-5,3045 bandında hareket eden kurda kapanış 5,3192’den gerçekleşirken bu sabah işlemler 5,32’nin üzerinden geçmekte. Kurda teknik olarak 5,35-5,30 bandını takip edeceğiz. 5,35’in üzerine yerleşmede 5,38-5,40 bandında doğru kayış görülebilecekken TL’de değerlenme için ilk olarak 5,30’un altına yerleşme görmeliyiz. 

Son Fiyat : 5,3246
Destekler : 5,3150-5,3050-5,2800
Dirençler : 5,3300-5,3400-5,3500

 

Gedik Yatırım – Dolar Kuru USDTRY Yorumu

Dolar/TL kuru dün 5,3045 ve 5,3427 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 5,3261 seviyesinden tamamladı. Önceki gün açıklanan FOMC tutanaklarının ardından dolar endeksinde görülen tepki hareketi kurun yukarı yönlü seyrini dünde devam ettirmesini sağladı. Dolar/TL kuru 1 Şubat’ta gördüğü dip seviyelerinin ardından yakaladığı yükseliş trendini sürdürüyor. Sabah 08.42 itibariyle kur 5,33 seviyelerine yakın bölgelerden işlem görüyor. Kurda bugün dünün en yüksek seviyesi olan 5,3430 ilk direnç bölgemiz olacaktır. Bu seviyeyi aşan yükselişlerde sırasıyla 5,3580 ve 5,3720 seviyeleri direnç bölgeleri olarak takip edilebilir. Kurda bugün aşağıda ilk destek noktası 5,3150 seviyesinde oluşacaktır. Aşağı yönlü hareketlerin devamında yükselen trendin dip seviyesi 5,2950 önem kazanacaktır.

 

Sevgül Yırtar Düzgün, Araştırma Müdürü, Piramit Menkul – Dolar Kuru Yorumu

Dolar/TL kurunda 5,30 üzerinde hareketin güç kazandığını izlemekteyiz. Kurda teknik yönde önemsediğimiz 100 günlük AO 5,33 üzerine yerleşme olması halinde yukarı hareketlilik artabilir. Olası tepkinin devamında 5,40 direnci aşılarak 200 günlük AO’sı 5,47 hedeflenebilir. Kısa vadeli yönün aşağı dönmesi için ise 5,30 altında kapanışlar önem arz etmektedir. Kurun teknik göstergelerinden stochastic ve orta vadeli gösterge MACD alım konumunda bulunmaktadır. Yurtdışında bugün Almanya GSYİH ile İfo iş iklimi endeksi, Euro Bölgesi Ocak TÜFE verisi izlenecek. ABD tarafında TSİ ile 21:30’da FOMC Üyesi Bullard’ın Konuşması takip edilecek. Yurtiçi piyasalarda ise saat 14:30’da Kapasite Kullanım Oranı ve İmalat Güveni açıklanacak.

 

Alan Yatırım – Dolar Kuru USDTRY Yorumu

USDTRY… 5,30 Üstünde Yatay Seyrediyor… Geçen hafta 5,30 seviyesinin üstünü gören USDTRY, 5,32 seviyelerinde seyrediyor. Türk Lirasındaki reel faiz farkı hala çekiciliğini koruyor olmasına ve doların global bazda yatay hareketine rağmen yurtiçi jeopolitik ve Mart seçimlerinden ve en son olarak S&P’nin Türkiye’nin ekonomik görünümünde daralma beklediklerine yönelik açıklamaları Türk Lirası’nın değer kazanmasını engelleyici risk faktörleri olarak gündemini korumaya devam ediyor. Ticaret görüşmelerinden olumlu haberler gelse de belirsizliğini korurken, gelen PMI verileri global risk iştahını aşağı yönlü etkilemektedir. Birbirini nötrleyen risk faktörleri ile USDTRY bazında yatay hareketler devam edebilir.  

 

İnfo Yatırım FX – DolarTL Yorumu

Dolar/TL 5,32 seviyesinde yön arayışında

2018’in son çeyreğinde küresel büyüme endişelerinin artması ile piyasalarda sert satışlar yaşandı ve petrolde de kayıplar hızlandı. Piyasalar Çin, Euro Bölgesi ve İngiltere tarafındaki yavaşlamanın küreselleşmesine dair kaygısını Fed’e gösterdi ve Aralık toplantısında Fed, 2019 için faiz beklentisini 3’ten 2’ye indirdi. Ocak toplantısında faiz artışı yapmayan Fed, yıl içinde de yavaş hareket edeceğini belirtti. Fed’in bu açıklamaları piyasalarda yıl içi faiz beklentilerini oldukça zayıflattı. Ancak dün açıklanan tutanaklarda komite, yıl içinde faiz artışının üstünü çizmediğini gösterdi. Piyasaların beklentisine göre faiz ihtimalinin hala canlı görülmesi sonrasında dolar tarafında yükseliş yaşanırken gelişen ülke paraları da geriledi. Dün gün içinde 5,32’ye yükselen USD/TRY kuru FOMC tutanakları sonrası 5,34 seviyesine yaklaşırken son saatlerde 5,32’ye gerileyerek işlemler nötr bölgede gerçekleşti.

Dolar/TL 2018 yılında tarihi zirve seviyesi olan 7,20 seviyesini görmesinin ardından düzeltme safhasına geçerek orta vadede 5,13 destek seviyesini görmesinin ardından tepki yükselişi eğilimine girerek 5,30-5,40 aralığında sınırlı yukarı yönlü yükselişini devam ettiği görülmekte. Dolar/TL’de 60 dakikalık HO 5,22 seviyesinde bulunuyor, bu seviyenin altındaki hareketler aşağı yönlü eğilimi arttırabilir, üstündeki fiyat oluşumlarının ise kademeli olarak 5,33-5,35 eğilimini arttırabileceğini söyleyebiliriz. Kısa vadede 5,27 seviyesi destek olarak karşımıza çıkarken, 5,34 seviyesi ise direnç olarak izlenmekte.

 

Oyak Yatırım – Dolar Kuru USDTRY Yorumu

USDTRY 5.2840 destek seviyesi… USDTRY 5.3630 direnç 5.2840 ile 5.2300 destek seviyeleri olarak izlenebilir.

 

Şeker Yatırım – Dolar Kuru USDTRY Yorumu

Satıcılı seyrini sürdürebilecek olan Dolar/TL kurunda 5.33 aşağısında kalındıkça Türk Lirası lehine işlemlerin devam etmesi beklenebilir. Bu durumda 5.2940 ve 5.2580 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir. Kurun 5.33 üzerinde kalıcılık sağlaması halinde ise 5.38 seviyesi direnç oluşturabilir.

 

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – DolarTL Paritesi USDTRY Yorumu

USDTRY paritesi dün gün içerisinde 5,30 – 5,35 seviyeleri arasındaki bant hareketini sürdürdü. Dolar endeksi, dün öğle saatlerinde ABD’den gelen Dayanıklı Mal Siparişleri ve Konut Satışları verilerinin beklentilerin altında gelmesi sonrasında 9,40 seviyesi altına gerilese de, USDTRY paritesinin dolar endeksindeki bu gerilemeden etkilenmediği görüldü. Endeks Asya seansında kayıplarını telafi ederek yeniden 96,60 seviyesi üzerine yükseldi. Yükseliş eğilimini sürdüren petrol fiyatları ve dolar endeksindeki volatil seyir ve global piyasalardaki zayıf veri akışının yarattığı güvenli liman talebi, TL üzerinde baskı yaratan temel unsurlar olarak ön plana çıkıyor. USDTRY paritesinin bu sabah saatleri itibarıyla 5,32 seviyesi üzerinde hareket ettiğini görmekteyiz.

Teknik göstergeler kurun bugün içerisinde 5,31 – 5,34 seviyeleri arasında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor. Bugün Almanya’dan gelecek olan 4Ç18 GSYİH büyüme oranı ve Euro Bölgesi’nden gelecek olan Ocak ayı TÜFE verileri takip edilecek. Ayrıca, Bugün akşam saatlerinde FOMC üyelerinin yapacakları konuşmalar önemli olacak.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi ise bu akşam saatlerinde İtalya’da Bolonya üniversitesinde düzenlenecek ödül töreninde konuşma yapacak. Drahi’nin para politikasına ilişkin bir açıklamada bulunması beklenmiyor. Tüm bunların yanı sıra, ABD Başkanı Donald Trump bugün Beyaz Saray’da Çin Devlet Başkan Yardımcısı Liu He ile görüşecek. Söz konusu görüşmeden gelebilecek olan haber akışı piyasalar açısından büyük önem taşıyor.

 

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı DolarTL, USD/TRY Paritesi Yorumu

Yurtiçinde zayıf veri akışı takip edilirken küresel piyasalarda dolarda yaşanan dalgalanma sonrasında kurun fiyatlamalarda 5,3056 seviyeleri civarına kadar gerilediği görüldü. Gün içerisinde, ABD’de açıklanan ekonomik veriler karmaşık bir görünüm sergilerken açıklanan verilerin küresel piyasalarda dolar fiyatlamaları üzerinde baskıyı artırdığı izleniyor. Bugün, ABD’de bazı FOMC komite üyelerinin açıklamaları ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) ABD Kongresi için hazırladığı Para Politikası Raporunu sunması bekleniyor.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 50 günlük hareketli ortalaması olan 5,3130 seviyesi fiyatlamaların yönü açısından belirleyici olabilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda 5,3490, 5,3700 ve 5,4000 direnç seviyeleri takip edilebilir. Bu seviye altında zayıf görünümün devam etmesi durumunda ise 5,2900, 5,2660 ve 5,2500 destek seviyeleri izlenebilir.

 

Eda Karadağ, Araştırma Uzmanı – Dolar Kuru USDTRY Paritesi Yorumu

USDTL yatay hareketini koruyor 

USDTL kurunda yeni bir hikaye bulunmuyor ve kur 5.30-5.35 aralığındaki seyrini korumaya devam ediyor. Bugün için Fed üyelerinin konuşmaları takip edilecek ancak konuşmaların USDTL kuru üzerinde bir hareket yaratmasını öngörmüyoruz. ABD ile Çin arasındaki görüşmelerinde sürüyor olması nedeniyle bugünde olası açıklamalara karşı dikkatli olmakta fayda var. 

USD/TRY Teknik Analiz: USDTL kuru ortalamalarının üzerinde seyrediyor. Kurda en yakın destekler, 5.3135 / 5.2670 seviyelerinden geçiyor. Bu seviyelerin üzerinde kaldığı sürece kur 5.35 seviyesine doğru tepki vermek isteyebilir. Buna karşın, yükselişinde zayıf kalırsa, 5.30 ve altına doğru gevşeme bekleyebiliriz. 

Dirençler: 5.35 / 5.40 / 5.45
Destekler: 5.3135 (50 Günlük HO) / 5.2750 (14 Günlük HO) / 5.15 

 

Serkan İşlek, Araştırma Uzmanı, Işık FX – Dolar Kuru USDTRY Yorumu

Dün yurt içi tarafta çok önemli bir ekonomik data takip edilmedi. Ancak, önceki gün Avrupa Parlamentosu’nun almış olduğu Türkiye’nin üyelik müzakerelerinin durdurulmasına yönelik tavsiye kararı ve ABD’de açıklanan FOMC tutanakları; dün açılışta da TL üzerindeki baskılanmayı devam ettirdi.  İlerleyen saatlerde kur tarafında; küresel gelişmelere göre Çin Yuanı başta olmak üzere bazı gelişen ülke para birimlerinde görülen hareketlere yakın fiyatlamalar görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında akşam saatlerinde yapılan telefon görüşmesinde Suriye ve ekonomik ilişkilere dair verilen mesajlar ise ilerleyen günler için kritikti. Bugün, yurt içi tarafta; Kapasite Kullanım Oranı ve İmalat Güveni datalarını takip edeceğiz. Çok önemli ekonomik verilerin açıklanmayacağı ABD tarafında ise; ticaret savaşları gibi önemli gündem maddelerinin yanı sıra, bazı FED/FOMC üyelerinin açıklamaları da kritik olacak. Keza, Euro Bölgesi’nde açıklanacak olan ekonomik veriler ve ECB üyelerinin açıklamaları da Dolar Endeksi üzerinden dolaylı olarak kur tarafında etkili olabilir.

Teknik Seviyeler;
Dirençler: 5.3290, 5.3360, 5.3420, 5.3575, 5.3730 
Destekler: 5.3100, 5.2960, 5.2750, 5.2690, 5.2560

 

Seçime Kadar Dolar Kuru Ne Olur? Dr. Dağhan Gökçe

İstanbul Şehir Üniversitesi Altın ve Kıymetli Metaller Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. K. Dağhan Gökçe dolar kurunun 2018 Ağustos ayındaki zirvesinden sonra dolar neden düştü sorusunu cevapladı. Ardından 31 Mart yerel seçimlerine kadar dolar kuru ne olur sorumuz hakkında görüşlerini Kanal Finans’a açıkladı. Seçime kadar dolar ne olur, seçime kadar dolar ne kadar düşebilir, seçime kadar dolar ne kadar çıkabilir.

Türkiye Ekonomisi ve Dolar, Erkin Şahinöz:  Ekonomist Erkin Şahinöz ile gerçekleştirdiğimiz video görüşmesinde kendisinden Türkiye ve dünya ekonomisi hakkında görüşlerini dinledik. Brexit süreci, Avrupa Birliği’nde yaşanan ekonomik sıkıntılar, Fed faiz artırımı beklentilerindeki önemli değişiklik 2019’da Türkiye ekonomisini nasıl etkileyecek? İçeride ekonomik kriz nedeniyle yaşanan sıkıntılar neticesinden dolar daha düşer mi? Dolar ne olur? Buralarda kur dip yaptı mı? Bu soruların cevaplarını kendisinden dinledik.

Dolar Ne Olacak? 2019:  Ünlü & Co Araştırma Direktörü Muharrem Gülsever, 2019 ortalama dolar kurunu açıklıyor. 2019 yıl sonu için Dolar kuru ve Euro kuru tahminlerini paylaşıyor.

Bu Üç Ayda Dolara Dikkat! Yunus Kaya: Alnus Yatırım Araştırma Müdürü Yunus Kaya dolar kuru beklentilerini Kanal Finans için anlattı. Önümüzdeki 12 ay boyunca dolar ne olur sorusunu yanıtlayan Kaya, dolarda hareketlenme beklediği üç ayı açıkladı. Dolar daha yükselir mi? Bir içinde dolar ne olur?

 

18.02.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel DolarTL Analizleri

İkon Menkul – DolarTL USDTRY Yorumu

Paritede Yükseliş Güç Kazandı…
USDTRY paritesi bugüne pozitif seyirle devam ediyor. ABD piyasalarının kapalı olması, piyasalarda sakinlik oluşturuyor. Türkiye tarafında önemli bir veri bulunmuyor. Türkiye’de bugün açıklanan konut verisine göre Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %24.8’lik bir düşüş görüldü. Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin notunu sabit tutan S&P’nin yarın Türkiye hakkında değerlendirmelerde bulunması bekleniyor.

Teknik açıdan bakıldığında USDTRY paritesinin 100 birimlik ortalamanın üzerinde tutunduğu görülüyor. Paritede görülen yükselişin devam etmesi durumunda ilk aşamada 38.2 fibonacci seviyesine denk gelen 5.3450 direnci takip edilebilir. 5.3000 psikolojik desteği kısa vadede önem arz ediyor.

Destekler: 5.3000 – 5.2700 – 5.2400
Dirençler: 5.3230 – 5.3450 – 5.3630

 

lnvestaz – Dolar Kuru USDTRY Yorumu

TL Dolar Karşısında Pes Etmiyor / 5.3500 Önemli Direnç // Günlük Değişim % -0,01

ABD Başkanı Trump, yaptığı açıklamada “Çin’le görüşmeler iyi gidiyor, anlaşmaya varırsak vergileri kaldırırım. Çin ile ticaret ateşkesinin süresinin uzatılma ihtimali var” açıklaması yaptı. ABD Merkez Bankası’nın verilerine göre sanayi üretimi 2019 Ocak’ta % 0.6 düştü, bu değer 2018 Mayıs’tan beri ilk kez düşüş olarak kayda geçti. Beklenti % 0.1 artıştı. Kapasite kullanımı % 78.8’den % 78.2’ye geriledi. İmalat sanayi üretimi yatay beklenirken % 0.9 düştü.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Türkiye’nin kredi notunu ve görünümünü teyit etti. Açıklanan karara göre Türkiye’nin kredi notu “B+” olarak teyit edildi. Not görünümü ise değiştirmeyerek “durağan” olarak kaldı.

TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2018 yılı Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 706 bin kişi artarak 3 milyon 981 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 2 puanlık artış ile % 12,3 seviyesinde gerçekleşti. Beklenti ise % 11.8’di. Buugün yurtiçi piyasaların veri akışı açısından sakin geçeceğini söyleyebiliriz. ABD’de ise bugün piyasalar kapalı olacak.

Dört saatlik grafikte hareketli ortalamaların arasında fiyatlanan kurda günlük pivot noktası 5,2800 olarak takip edilirken düşüşlerde 5.2600 – 5.2400 – 5.2200 destekler olarak takip edilebilir. Yükselişlerde 5.2900 – 5.3100 – 5.3300 dirençler olarak takip edilebilir.

 

“Dolar Alıp Başını Gidecek” Yorumları Gerçekçi Değil

İbrahim Turhan, Borsa İstanbul Eski Başkanı – Dolar Kuru Yorumu

Yıl başından beri finansal piyasalardaki gelişmeler gözlendiğinde şu sonuçlara varmak mümkün: 1) Dış politika gelişmelerinden dolayı yatırımcı risk algısının bozulması Türkiye varlıklarının negatif ayrışması üzerinde en fazla etkili olan unsur

Merkez Bankası politika duruşunun müdahale edilmeden ve fiyat istikrarına odaklı olarak korunup korunmayacağına ilişkin yatırımcı algısı, Türkiye varlıklarının fiyatlamasında etkili olan bir diğer unsur

Kamu harcamalarını artırarak maliye politikası görünümünde bozulma yaratacağı düşünülen uygulamalar Türkiye varlıklarının negatif ayrışmasına yol açabiliyor.

SONUÇ: Uluslararası ilişkilerde kriz olarak tanımlanacak ölçekte bir olumsuzluk yaşanmadığı, Merkez Bankası para politikasını fiyat istikrarı hedefiyle uyumlu götürdüğü ve kamu maliyesi kaynaklı olumsuz şoklar olmadığı sürece TRY reel olarak değer kaybetmeyecek gibi görünüyor.

“Kur kopacak, dolar alıp başını gidecek” şeklindeki yorumlar; bu varsayımlar altında (jeopolitik riskler krize dönüşmez, merkez bankasına müdahale olmaz, kamu maliyesinde çok ciddi bozulma yaşanmaz) bana gerçekçi görünmüyor. Hatta USDTRY reel (nominal değil) olarak düşebilir.

Bu konuyla ilgili söz konusu olabilecek sistematik olmayan bir riske de işaret etmek gerekiyor. Çin’den kaynaklanabilecek ve bütün gelişen piyasa ekonomilerini ciddi biçimde etkileyebilecek olumsuz bir gelişme hâlinde, Türkiye varlıkları bundan en fazla etkilenecekler arasındadır.

 

Şant Manukyan – Dolar Kuru Yorumu 02.01.2019

DolarTL’de daha önce bahsettiğim 5.40 seviyesi test edildi. Kurda kapanış 5.38’in altında olursa sorun yok, yoksa yükseliş 5.45’e doğru devam edecek demektir. Bununla birlikte döviz kurunda işlem hacminin hala normal seviyelerde olmadığını, düşük olduğunu (alış satış spreadi sağlıksız) da unutmamak gerekir. “Gelişmekte Olan Ülkelerden Para Çıkacak mı? Şant Manukyan

 

 Yalan Haber Yapanlar ve Yayanlar Konusunda Dikkat!

SPK: YALAN HABER YAPANLAR İÇİN HER TÜRLÜ YASAL İŞLEM YAPILACAK

Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri çerçevesinde, halka açık bankalar, finansal kuruluşlar ve şirketler hakkında yalan yanlış haber/açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında her türlü yasal işlemin kararlılıkla yerine getirileceği hususu kamuoyuna önemle duyurulur.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali açıklama yaptı: Bankalarımızın döviz açık pozisyonu yoktur, kurumlarımız sağlamdır.

 

Çekinceler:

Burada yer alan dolar yorumları ve dolar kuru tahminleri Kanal Finans tarafından değil uzman ve aracı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Hangi tahmin veya yorumun kimin tarafından yapıldığı yorumun içinde bulunmaktadır. Kimi uzman dolar yükselir şeklinde yorum yaparken kimisi de dolar düşer şeklinde yorum yapmış olabilir. Yorumların ve tahminlerin birbirinden farklı olması doğaldır. Bu sayfada güncel uzman yorumları canlı olarak güncellenmektedir. Doların seyri nedeniyle uzmanlar tahmin ve yorumlarını değiştirecek olurlar veya aynı kişi ya da kurum yeni bir dolar kuru tahmini gönderecek olursa bu sayfada önceki yorum ya da tahmin yenisiyle güncellenir. Buradaki dolar kuru tahminlerini değerlendirirken dolar alış fiyatı ve dolar satış fiyatı arasında farkın açılabileceğini de lütfen dikkate alınız.

Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.