Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Dip Zirve Ana...

Dip Zirve Analizine Göre Hisseler

Dip Zirve Analizine Göre Hisseler

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler tarafından sunulan borsa hisselerinin dip-zirve analizi çalışmasıdır. Burada yer alan hisseler son 52 haftalık (yani bir yıllık) zaman diliminde günlük kapanışlara göre hesaplanmıştır. İki ayrı tabloda olmak üzere dip seviyesine en yakın ve zirve seviyesine en yakın 150 hisse verilmiştir. 18.09.2020

Son 52 Haftada Zirve Seviyesine En Yakın İlk 150 Hisse

MenkulKapanış52 Hafta Yüksek52 Hafta Düşük52 Haftalık Zirve Değerine Uzaklık (%)52 Haftalık Dip Değerine Uzaklık (%)
CMBTN112,30112,3024,000,00367,92
CMENT39,5039,508,980,00339,87
AVOD4,444,441,360,00226,47
MMCAS6,436,430,820,00684,15
BEYAZ7,077,072,330,00203,75
DMSAS6,656,652,170,00206,45
IDEAS7,107,101,940,00265,98
MEGAP11,1011,100,700,001.478,02
SODSN18,6818,682,720,00587,69
FONET13,0613,062,660,00390,98
ECZYT19,2919,296,770,00184,76
EDIP3,433,430,800,00328,75
ACSEL12,1412,143,870,00214,01
UZERB11,0211,021,050,00949,52
AYES7,657,651,640,00366,46
YBTAS12.550,1012.550,102.300,000,00445,66
DENGE3,363,360,820,00309,76
BALAT3,963,960,290,001.265,52
EGPRO18,6518,658,110,00129,96
EGSER6,306,302,560,00146,28
EMNIS17,0717,070,950,001.696,84
KSTUR201,60201,6017,190,001.073,09
ETYAT2,542,540,680,00274,58
SUMAS36,5436,546,010,00507,99
TLMAN23,5023,507,370,00218,86
UFUK13,6713,671,640,00733,54
AKMGY51,0551,0517,880,00185,51
SRVGY25,1625,164,690,00435,97
KAPLM12,4612,463,720,00234,95
VERUS40,8040,8013,290,00206,92
SEKUR12,1812,182,600,00368,46
MERKO5,115,110,680,00651,47
ALCAR107,80107,8031,850,00238,42
MRSHL381,60381,6027,040,001.311,24
NATEN26,6026,606,330,00320,22
OLMIP6,616,611,570,00322,11
PENGD3,383,380,610,00449,88
GEDZA17,3017,305,090,00239,88
PRKAB8,508,501,490,00471,58
RAYSG14,5414,542,060,00605,83
SARKY5,565,562,280,00143,56
SERVE15,4515,451,290,001.097,67
SNPAM15,6715,673,070,00410,42
ARTI6,616,610,610,00983,61
ANACM5,565,562,300,00141,64
ARCLK23,5623,5612,420,0089,69
ARMDA86,1086,109,910,00768,82
OZRDN4,894,891,500,00226,00
ATEKS17,5517,556,940,00152,88
ADEL20,8420,848,620,00141,76
BAKAB12,3012,304,110,00199,04
BRKO0,610,610,230,00165,22
IHGZT5,365,361,470,00265,45
EUHOL2,182,180,760,00186,84
DESPC9,799,792,900,00237,59
BRMEN2,942,940,800,00267,50
BRYAT112,80112,8031,390,00259,40
CUSAN5,875,871,770,00231,64
DAGI11,5011,501,320,00771,21
VANGD2,692,690,870,00209,20
COSMO5,505,501,120,00391,07
CRFSA14,9014,903,110,00379,10
INFO9,739,732,190,00345,21
CEMTS12,1312,134,410,00175,17
CIMSA12,5012,505,800,00115,52
KRDMA5,655,651,820,00210,44
CASA31,2431,264,99-0,06526,05
LINK44,5044,569,47-0,13370,15
FADE6,806,812,64-0,15157,58
SAFKR6,006,011,58-0,17279,75
PSDTC14,1014,145,79-0,28143,57
SODA7,307,334,32-0,4169,15
KRDMB3,913,941,79-0,76118,44
YKGYO4,644,681,68-0,85176,19
ULAS3,163,190,45-0,94604,80
ENKAI6,706,774,66-1,0343,80
AVHOL2,422,450,83-1,22191,57
KNFRT12,4212,584,70-1,27164,26
SISE6,406,493,62-1,3977,02
IDGYO5,665,751,94-1,57191,75
POLTK205,70209,0056,00-1,58267,32
LOGO92,7094,2036,78-1,59152,04
FROTO91,5093,1041,21-1,72122,04
DNISI7,377,503,87-1,7390,44
OSMEN15,2415,521,44-1,80957,26
OYLUM3,793,871,18-1,95220,28
ISMEN8,028,183,16-1,96153,90
UTPYA10,3210,532,49-1,99314,46
SASA16,6617,004,97-2,00235,21
AKSEN5,875,992,34-2,00150,85
TMPOL8,478,652,84-2,08198,24
SAYAS6,046,171,13-2,11434,51
ECILC6,746,892,75-2,18145,51
GOLTS26,7027,329,79-2,27172,73
GENTS2,933,001,29-2,33127,14
HLGYO2,422,480,83-2,33191,39
ATSYH2,342,400,42-2,50457,14
KATMR5,205,341,99-2,62161,31
HURGZ1,851,900,69-2,63168,12
IHLAS1,061,090,39-2,75171,79
ALKA14,3114,723,65-2,79291,84
BERA9,429,701,92-2,89390,63
ENJSA8,678,935,33-2,9162,59
KONYA565,50582,50155,10-2,92264,60
MERIT85,4588,0511,09-2,95670,51
PARSN19,9720,5810,96-2,9682,21
EREGL9,319,616,29-3,1047,91
TGSAS9,379,672,32-3,10303,88
ARENA36,8438,043,97-3,15828,76
ANSGR6,396,603,90-3,1863,90
SONME17,4018,033,18-3,49447,17
HDFGS4,014,161,24-3,61222,50
ORGE7,357,633,08-3,67138,64
FRIGO23,4824,383,41-3,69589,49
PRKME4,434,602,17-3,70104,15
YGGYO12,1012,589,26-3,8030,72
MARKA3,283,410,70-3,81368,57
KRDMD3,143,271,81-3,9873,48
JANTS198,10206,4035,93-4,02451,40
EMKEL3,533,680,93-4,08279,57
KUYAS2,402,510,66-4,38264,08
AKENR2,032,130,54-4,69275,93
BNTAS4,154,361,57-4,82164,33
OSTIM3,153,311,02-4,83208,82
IZFAS3,934,131,10-4,84257,27
SKTAS4,514,750,94-5,05381,38
YAPRK24,9426,282,71-5,10818,95
GEREL6,837,201,72-5,14297,09
EUKYO2,342,470,80-5,26193,57
VESBE27,3228,8413,24-5,27106,42
BIMAS70,2074,3043,56-5,5261,17
AVTUR2,492,640,95-5,68162,11
BRSAN13,6014,436,60-5,75106,06
MIPAZ4,574,851,46-5,77213,01
DOHOL2,262,401,24-5,8382,36
NUHCM19,5220,746,35-5,88207,29
PETKM4,374,652,80-6,0256,07
GLBMD5,155,480,78-6,02560,26
ANELE5,545,901,84-6,10201,53
TTRAK101,40108,0036,27-6,11179,54
GRNYO2,582,750,77-6,18234,49
FMIZP111,10118,5016,76-6,24562,92
ISBIR1.610,001.718,00300,00-6,29436,67
POLHO3,193,411,61-6,3497,72
SNGYO1,591,700,72-6,47120,83
ULUSE51,2054,7524,00-6,48113,33
SANKO7,708,242,47-6,52212,20
DGKLB2,873,080,95-6,82202,11
KARTN726,40779,80270,41-6,85168,63
SAMAT3,403,650,69-6,85395,55

Son 52 Haftada Dip Seviyesine En Yakın İlk 150 Hisse

MenkulKapanış52 Hafta Yüksek52 Hafta Düşük52 Haftalık Zirve Değerine Uzaklık (%)52 Haftalık Dip Değerine Uzaklık (%)
VAKBN4,056,864,04-40,960,25
GARAN6,6912,486,47-46,393,40
AKBNK4,878,904,70-45,283,62
HALKB5,127,414,66-30,909,87
ISCTR5,007,574,50-33,9511,11
SAHOL7,7810,086,90-22,7812,72
ATAGY3,535,303,12-33,4013,14
YKBNK2,043,151,77-35,2415,25
PRZMA3,855,703,33-32,4615,62
KCHOL14,7821,1712,59-30,1917,35
TAVHL15,6327,6913,24-43,5418,07
SEKFK4,445,193,72-14,4519,35
TUPRS80,55143,5067,30-43,8719,69
TCELL14,3516,9511,47-15,3425,06
MAVI38,7061,4530,60-37,0226,47
ISDMR7,278,035,71-9,4627,37
ULKER22,4227,5817,48-18,7128,26
TSKB1,081,390,84-22,3028,57
YGGYO12,1012,589,26-3,8030,72
AEFES20,6624,2815,11-14,9236,73
THYAO10,7015,297,71-30,0238,78
TKFEN15,5819,6711,19-20,7839,27
TTKOM6,908,484,93-18,6239,84
PAGYO5,646,533,98-13,6641,55
ENKAI6,706,774,66-1,0343,80
KORDS11,5014,977,98-23,1944,08
SANEL3,464,722,39-26,7544,73
DOCO323,80638,00221,00-49,2546,52
ALBRK1,511,931,03-21,7646,60
EREGL9,319,616,29-3,1047,91
AYGAZ11,3013,477,60-16,1148,68
AKSA6,847,974,55-14,1850,17
DENCM7,4210,414,89-28,7251,74
OTKAR145,80174,0095,99-16,2151,89
CLEBI69,90113,4645,75-38,3952,78
KOZAL79,5589,3051,40-10,9254,77
CCOLA44,6248,0028,74-7,0455,24
PETKM4,374,652,80-6,0256,07
ALARK5,536,373,51-13,1957,55
AVISA13,3015,608,43-14,7457,71
BIMAS70,2074,3043,56-5,5261,17
AGHOL18,5021,8211,45-15,2261,57
KLMSN14,3321,738,85-34,0661,94
ENJSA8,678,935,33-2,9162,59
AKSGY2,883,571,76-19,2563,63
ANSGR6,396,603,90-3,1863,90
TOASO23,4827,0814,30-13,2964,23
ANHYT7,438,974,52-17,1764,40
BAGFS15,6820,569,53-23,7464,53
IHEVA2,234,001,34-44,2566,42
EKGYO1,782,371,06-24,8967,77
KOZAA12,9714,867,67-12,7269,10
SODA7,307,334,32-0,4169,15
MPARK17,3823,1010,19-24,7670,56
KRDMD3,143,271,81-3,9873,48
ERBOS23,9226,8713,67-10,9874,99
SISE6,406,493,62-1,3977,02
YATAS8,789,524,93-7,7778,09
AKGRT7,408,314,11-10,9580,05
PARSN19,9720,5810,96-2,9682,21
MEMSA0,310,420,16-26,1982,35
DOHOL2,262,401,24-5,8382,36
SELEC8,659,614,73-9,9982,77
SOKM12,3814,576,75-15,0383,41
ISFIN3,814,512,07-15,5284,06
TRKCM4,284,642,33-7,7684,06
FLAP4,395,072,33-13,4188,41
TBORG14,8816,297,87-8,6689,07
FORMT3,226,081,70-47,0289,41
VESTL16,8818,398,91-8,2189,45
ARCLK23,5623,5612,420,0089,69
DNISI7,377,503,87-1,7390,44
AKSUE10,7915,705,62-31,2791,99
KERVN0,520,670,27-22,3992,59
KAREL16,9919,158,79-11,2893,29
ISGYO1,722,220,88-22,5295,45
GOODY4,975,962,53-16,6196,44
DURDO19,1523,909,72-19,8797,02
EGEEN751,00877,20380,57-14,3997,34
CEOEM4,305,102,18-15,6997,45
POLHO3,193,411,61-6,3497,72
AKFGY3,314,261,67-22,3098,20
ASELS16,6518,848,39-11,6298,50
SKBNK1,551,740,78-10,9298,72
PGSUS47,0686,4023,62-45,5399,24
BAYRK7,249,263,60-21,81101,11
PRKME4,434,602,17-3,70104,15
VAKKO5,906,422,88-8,10104,86
BTCIM3,714,531,81-18,10104,97
NTHOL2,452,881,19-14,93105,88
BRSAN13,6014,436,60-5,75106,06
NETAS15,8518,387,68-13,76106,38
VESBE27,3228,8413,24-5,27106,42
ALGYO16,1119,127,69-15,74109,53
ASUZU14,5317,826,90-18,46110,58
GLYHO4,385,282,07-17,05111,59
IPEKE11,9615,485,65-22,74111,68
TMSN7,808,493,67-8,13112,53
IHLGM1,451,880,68-22,87113,24
ULUSE51,2054,7524,00-6,48113,33
SNKRN3,023,801,41-20,53114,18
DGATE11,1613,275,20-15,90114,62
CIMSA12,5012,505,800,00115,52
BRISA11,6213,155,37-11,63116,19
KRDMB3,913,941,79-0,76118,44
ISATR279.988,00414.914,10128.000,10-32,52118,74
MGROS39,5044,7617,99-11,75119,57
AKCNS13,0615,455,95-15,47119,57
BANVT25,4429,2811,57-13,11119,88
SNGYO1,591,700,72-6,47120,83
UMPAS0,710,960,32-26,04121,88
FROTO91,5093,1041,21-1,72122,04
RALYH5,279,232,34-42,92124,95
TRCAS3,664,221,62-13,27125,93
GENTS2,933,001,29-2,33127,14
DYOBY6,737,362,94-8,56128,91
EGPRO18,6518,658,110,00129,96
BUCIM5,846,892,53-15,24130,83
PNSUT18,1521,047,70-13,74135,71
VERTU7,078,043,00-12,06136,04
HEKTS12,6015,305,32-17,65136,83
KERVT5,255,852,21-10,26137,56
KRSTL2,212,420,93-8,68137,63
TEKTU1,572,090,66-24,88137,88
TRGYO3,645,201,53-30,00137,91
ORGE7,357,633,08-3,67138,64
MARTI1,201,500,50-20,00140,00
MAKTK2,382,690,99-11,52140,40
GOZDE5,426,212,25-12,72140,89
BIZIM15,5121,146,43-26,63141,21
ANACM5,565,562,300,00141,64
ADEL20,8420,848,620,00141,76
AGYO2,382,640,98-9,85142,86
SARKY5,565,562,280,00143,56
PSDTC14,1014,145,79-0,28143,57
AVGYO2,352,730,96-13,92144,79
BOSSA10,4312,154,26-14,16144,84
ECILC6,746,892,75-2,18145,51
EGSER6,306,302,560,00146,28
INDES14,4715,705,83-7,83148,16
TATGD10,7011,564,29-7,44149,16
BJKAS3,394,421,36-23,30149,26
AKSEN5,875,992,34-2,00150,85
LOGO92,7094,2036,78-1,59152,04
ATEKS17,5517,556,940,00152,88
CEMAS1,651,810,65-8,84153,85
ISMEN8,028,183,16-1,96153,90
TUKAS9,9617,423,92-42,82154,08
ATLAS1,522,050,60-26,00154,44
TUCLK5,966,672,34-10,64154,70

Dip Zirve Analizine Göre HisselerOsmanlı Menkul’de bir hesabınız olduğunda bütün hisseler için günlük, aylık veya istediğiniz tarih ve periyotlara göre dip-zirve analizlerini ücret ödemeden takip edebilirsiniz. Osmanlı Menkul’ün sunduğu ücretsiz araştırma platformlarından yararlanmak ve bir demo hesabı açmak için Osmanlı Menkul sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.