Ana sayfa Raporlar Altın Yorumları, Brent ve WTI Ham Petrol Analizleri Güncel Altın ...

Güncel Altın ve Gram Altın Yorum ve Analizleri

Altın Fiyatları Ne Olur?

Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı? Günlük gram altın ve ons altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için Gram Altın dediğimiz Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir.

19.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İş Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Yarın son bulacak FED toplantısında piyasalar faiz artışı beklemiyor, şimdilik büyüme rakamlarında sorun olmazken enflasyon artışında yavaşlamanın meydana gelmesi bir süre daha sabırlı duruşun devamını getirecektir. Piyasaların FED’den beklediği güvercin tonda açıklamalar sonrasında altın da kazanımlarına devam ediyor ve $1305 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalamayı test ediyor, 50 günlüğün güçlü bir şekilde kırılması durumunda $1307 ve $1311 seviyeleri gün içerisinde takip edilecek direnç noktaları olarak öne çıkıyor. Olası bir geri çekilmede ise $1300 psikolojik sınırı ilk ve en önemli destek noktası olarak öne çıkıyor, sonrasında ise $1280 seviyesine kadar bir geri çekilme izlenebilir.

 

Ziraat Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Haftanın önemli gelişmesi olan yarınki Fed toplantısı öncesinde Dolar kısmi baskı altında kalmaya devam ediyor. Dolar’daki kısmi baskıyla hafif yükseliş eğilimine giren değeli maden dünkü Brexit belirsizliğine rağmen yükseliş eğilimini güçlendirmedi. Küresel piyasaların da bekleme moduna geçtiği ortamda, değerli maden 1.310/11 direncinin altında kalmaya devam edebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1.300 desteğinden tepki gelebilir ve Ons Altın, bu seviyenin üzerinde kalmak isteyebilir.

 

Troy Gold Takas – Ons Altın ve Kıymetli Metaller Yorumu

Brexit süreci ve ticaret görüşmeleri piyasalar tarafından yakından takip edilirken, FED’in kritik toplantısının yapılacağı haftanın ilk günün de altın sakin seyirli bir seansı geride bıraktı. Güne 1300,70 dolar/ons seviyesinden başlayan sarı maden, ticaret görüşmeleriyle ilgili yön buldu. ABD tarafının Çin’in taahhütlerini yerine getirmesi için zorlayıcı bir denetleme mekanizması kurma isteği Trump-Xi görüşmesinin Haziran ayına ertelenebileceği haberi ajanslara düştü. Bu süreçte küresel risk algısı artarken, altın alıcılı seyirle  günün en yüksek seviyesini 1306,72 dolar/onsla kaydetti. Seans sonunda 1303,57 dolar/ons seviyesinden dengelenen sarı maden günlük bazda hanesine yüzde 0,2 kazanç yazmış oldu. Bugün İngiltere parlamentosunda yapılacak olan Brexit oylaması piyasaların yakın takibinde olacak.

 

Ons ve Gram Altın Tekrar Yükselecek mi?

2019 Yıl Sonu Ons ve Gram Altın Tahminleri, Tonguç Erbaş Ahlatcı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Tonguç Erbaş ons altın ve gram altın yorumlarını Kanal Finans izleyicileriyle paylaştı. Tonguç Erbaş’ı ziyaret ettik ve kendisine sorduk. 2019 yıl sonunda ons altın ne olur, kendisinin 2019 yıl sonu gram altın tahmini nedir? Buradan gram altın alınır mı? Altın ne kadar çıkar? Ons altın daha düşer mi?

Ons ve Gram Altın Yatırımı: Buradan Altın Alınır mı? Beste Naz Süllü Gedik Yatırım, Yatırım Danışmanlığı Müdür Yardımcısı Beste Naz Süllü Kanal Finans izleyicileri için ons ve gram altın yorumunu paylaştı. Altın fiyatları artacak mı? Altın ne olur? Gram altın alınır mı? Nereden altın alınır? Beste Naz Süllü yatırımcılar için anlattı.

Altın Fiyatlarında 2019 Hedefleri, Dr. Dağhan Gökçe: İstanbul Şehir Üniversitesi Altın ve Kıymetli Metaller Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. K. Dağhan Gökçe altın fiyatlarında geldiğimiz durumu değerlendirdi ve altın yorumunu Kanal Finans izleyicileri için paylaştı. Bundan sonra altın ne kadar çıkabilir? Altın için geçilmesi zor olan direnç neresidir? Burası geçilirse altın ne kadar çıkar? Eğer geçilemeyecek olursa altın ne kadar düşer. 2019 yılında altın ne olur?

 

Investaz – XAUUSD Ons Altın Yorumu

Altın, Yükselişini Sürdürüyor / 1311 Önemli Direnç Seviyesi / Günlük Değişim % 0,10 –
Altın fiyatları,yatırımcıların riskli varlıklara yönelmesi ve küresel hisse senetlerinin Ekim ayından bu yana en yüksek seviyesine çıkmasının sonra yaşadığı düşüş yaşayan Ons Altın tekrar küresel piyasada zor durumda olan Amerikan Dolarına karşı yükselişini sürdürdü. 

Dört saatlik grafikte hareketli ortalamaların altında seyreden değerli madende günlük pivot 1302 üzerinde 1305 – 1307 – 1311 direnç sseviyeleri gündeme gelebilir. Düşüşlerde 1299 – 1297- 1294 destekleri takip edilebilir. 

 

Gedik Yatırım – Ons Altın Yorumu

Yarınki Fed kararı öncesinde ons altın yükselişini sürdürdü. Fed’in para politikasında rota değişikliği, piyasalardaki fiyatlamaların farklı yönde oluşmasına neden oldu. Fed ’den bu yıl tek faiz artışı veya faiz artırmaması beklenirken, diğer tarafta Fed ’in bilanço küçültme operasyonlarını ne zaman sonlandıracağı merak konusu. Bu nedenle yarın akşam altın açısından da dönüm olabilir. Zira dolar kuvvetli değil ve yine altının güçleneceği bir periyot başlayabilir. Teknik olarak yukarı yönü işaret eden alçalan takoz formasyonu devam ediyor. Ons altın içerisinde bulunduğu takoz sıkışmasını yukarı yönde kırması için 1307 direncini aşması gerekir. Yükselişin devamının gelmesi için de 1315 ana direnç. Bugün ABD fabrika siparişleri takip edilecek.

 

İnfo Yatırım FX – Ons Altın Yorumu

Altın Vadeli İşlemleri yükselişte

Altın Vadeli İşlemleri, New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde, Nisan ayı için %0,42 yükselerek onsu 1.307$’dan işlem gördü. Altın 1.292$ seviyesinde destek bulurken, 1.310$ seviyesinde dirençle karşılaştı. Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri, diğer altı majör para birimi karşısındaki performansına göz attığımızda; %0,11 düştü ve 95,873 seviyesinden işlem gördü.

Teknik olarak Ons altında saatlik grafikte 200 dak HO 1312$ seviyesinden geçiyor, gün içi oluşan fiyatlar bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece 1320-1350$ aralığında hareket etmesini bekliyoruz. Ons Altın da kısa vadede 1300$ seviyesindeki destek, kırılmasıyla birlikte 1300$ seviyesinin altında kalıcı olup olmayacağı yakından izlenecek. Yukarı yönde 1305 ve 1310 direnç seviyesi olarak izlenirken, 1294$ ve 1290$ seviyeleri destek olarak izlenecektir.

 

Şeker Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Yukarı yönlü fiyatlamalarla desteklenen değerli metalin bugün gerçekleşecek işlemlerde 1310 üzerinde tutunması 1323 direncinin gündeme gelmesine neden olabilir. Olası aşağı yönlü fiyatlamalarda ise ons altında 1295 desteği gündeme gelebilir. Bu seviyenin kırılması durumunda 1282 seviyesine doğru geri çekilme olabilir.

 

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Ons altın 1300$ üzeri seyrini koruyor 

Ons altın 1300$ seviyesinin üzerindeki seyrini koruyor. Küresel piyasalardaki belirsizliklerin sürüyor olması, ons altının bu hareketini destekliyor. Aynı zamanda, Dolar endeksinin de geçtiğimiz haftalarda test ettiği 97.45 seviyesinin üzerine doğru yerleşememesi ve aşağı yönde hareket etmesi de, ons altının 1300$ seviyesinin üzerindeki seyrine yardımcı oluyor. Bugün için takvim sakin dolayısıyla ons altın üzerinde veri bazlı hareket görülmeyebilir.     

Teknik analiz: Ons altın 1300$ çevresinde kaldığı sürece yukarı yönde hareketini koruması beklenebilir. Bunu başarması durumunda, 1310$ seviyesine doğru uzama hareketi görülebilir. Buna karşın, ons altında olası geri çekilmelerde, 1300$ seviyesinin altında 1290-1300$ aralığı gündeme gelebilir.
   Dirençler: 1310 / 1315 / 1322
Destekler: 1300 / 1295 / 1292

 

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – Ons Altın Yorumu

Sabah bültenlerimizde sıklıkla altın fiyatlarındaki 1300 seviyesi altındaki seyrin kalıcı olmasını beklemediğimizi ve altını kısa vadede yeniden bu seviye üzerine yerleşmesini öngördüğümüzü belirtiyorduk. Dolar endeksindeki düşüş eğiliminin dün gün içerisinde de devam etmesi ve dolar endeksinin görece zayıf görünümünü koruması ile birlikte kayıplarını telafi etmeyi sürdüren ons altın, dün gün içerisinde 1310 seviyesi üzerine kadar yükseldi. Altın fiyatları bu sabah saatleri itibarıyla 1307 seviyesinin hemen üzerinde hareket etmekte. Bu noktada, küresel büyümeye yönelik mevcut riskler ve piyasalardaki güvenli liman talebi ile birlikte altın fiyatlarındaki geri çekilme hareketlerinin alım fırsatı olarak sınırlı kalmaya devam etmesini bekliyoruz.

Gerek teknik göstergeler gerekse de küresel piyasalarda yüksek seyretmeye devam eden altın talebi, ons altın fiyatlarındaki mevcut gerilemenin bir düzeltme olarak sınırlı kalabileceğini ve altın fiyatlarındaki geri çekilme hareketlerinin alım fırsatı verebileceğini işaret ediyor. Dolayısı ile altın fiyatlarında 1300 seviyesi altındaki kalıcı bir seyir beklememekle birlikte, altını önümüzdeki dönemde yeniden 1320 seviyesini hedef alabileceğini düşünüyoruz. Bugün ABD’den gelecek olan Fabrika Siparişleri ve Dayanıklı Mal Siparişleri verileri yakından takip edilecek. Almanya cephesinde ise ZEW Endeksleri izlenecek.

 

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı, Ahlatcı Yatırım – Ons Altın Yorumu

Dün, dolar ve dolar endeksinde yaşanan zayıf seyir ile birlikte ons altının 1306 seviyeleri civarını test ettiği görüldü. Gün içerisinde, küresel piyasalarda artan risk iştahı ve ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan değer kazanımı kıymetli metal fiyatlamaları üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği izleniyor. Bugün, ABD’de açıklanacak olan Fabrika Siparişleri verisi dolar bazlı fiyatlamalar açısından takip edilecek.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1300 seviyesi fiyatlamaların yönü açısından belirleyici olmaya devam edebilir.  Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda  1311, 1317 ve 1320 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise  1296, 1292 ve 1284 destek seviyeleri izlenebilir.

Dolar ve Ons Altın Fiyatına Göre Gram Altın

 

Serkan İşlek, Araştırma Uzmanı, Işık FX – Ons Altın Yorumu

Emtiada; bir yandan küresel risklerin ve önemli ekonomik dataların durumu takip edilirken, diğer yandan ise bu haftaki FED/FOMC toplantılarına yönelik beklentiler ve alternatif piyasa fiyatlamaları etkili olmakta. Dün, ABD ve Çin devlet başkanları arasındaki görüşmenin Haziran ayına kadar ertelenebileceği yönündeki haberlere karşın; Çin’in hem ABD, hem de Avrupa Birliği ile yaptığı müzakerelerde anlaşma zemininin sağlanmasına yakın olunduğu yönünde gelen haberler emtiada geçtiğimiz Cuma günü başlayan yukarı yönlü atakların devamına neden oldu. Akşam saatlerinde ise Birleşik Krallık Avam Kamarası Başkanı John Bercow’dan gelen açıklamalar ile kısmen baskı oluştu. Yeni güne; Theresa May’in Brexit’i 9 ile 12 ay öteleyebileceği yönündeki haberler ile pozitif başladık. Bugün yine; ticaret savaşları ve Brexit gibi risk unsurlarının durumu fiyatlamalar açısından kritik olacak. Ayrıca, başta ABD’de gelecek olanlar olmak üzere küresel ekonomik görünüme ışık tutabilecek datalar da fiyatlamalara etki edebilir. Keza, bugün başlayıp yarın sonuçlanacak olan FED/FOMC toplantılarına dair beklentiler de Değerli Metal açısından dikkatle takip edilmeli. 

Teknik seviyeler;
Dirençler: 1309, 1313, 1316, 1320, 1323
Destekler: 1305, 1302, 1300, 1297, 1294

 

18.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Yorumları

XAUUSD…1300 Seviyesini Test Ediyor… Başlıca güvenli varlık olarak görülen altın, ABD verilerinin zayıf gelmesiyle 1300 seviyesinin üzerine yükseldi. Ons Altın, Küresel talebin yarısında fazlasını oluşturan Çin’in ABD ile ticaret anlaşmasında mevcut iyimser havanın devam etmesiyle birlikte destekleniyor. Bu hafta Fed’in faiz oranı kararı ile birlikte Dolar endeksinin görünümü önemli olacak. Dolar endeksinde yaşanacak olası geri çekilmeler paritenin 1300’ün üzerinde tutunmasını kolaylaştırabilir.  

GLDGR…227 Seviyesinden İşlem Görüyor… Yeni haftaya 227 seviyesinden başlayan gram altın, ons altının olası yukarı yönlü hareketleri ile yeniden 229 direncini test edebilir.

15.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Noor Capital – XAUUSD Ons Altın Yorumu

Brexit’e ve ticaret görüşmelerine ilişkin gelişmeler ve Doların seyri Altın piyasasında etkili olmaya devam ediyor. ABD reel faiz haddindeki gerileme sebebiyle yukarı yönlü hareket alanınn daha geniş olduğunu düşünüyoruz. 
Ancak teknik olarak trend henüz kuvvetli biçimde yukarı yönlü dönüş gerçekleştirmedi. Kısa vadede yatay fiyatlamalar etkili oluyor. 50 günlük üssel ortalama 1297 seviyesi üzerinde yükseliş beklentimizi koruyoruz. Parabolic stop noktası 1311 kırılırsa kısa vadede pozitif momentumun artmasını ve yükselişin kuvvetlenmesini bekleriz. 50 günlük üssel ortalama 1297 desteğine dikkat edilmelidir. 
 
Destek: 1297 / 1284 / 1278 
Direnç : 1315 / 1327 / 1341

 

Gram Altın 2019’da Ne Olur?

2019 yılında ons ve gram altına dair uzmanlar neler bekliyor? 2019 boyunca altın fiyatlarında neler görebiliriz, 2019 yıl sonu altın ve gram tahminlerini, farklı uzmanların  yorumlarını youtube sayfamızda bulabilirsiniz. 2019 Yılı Gram Altın Tahmini, Dikkat Merkez Bankaları Altın Stokluyor… Alnus Yatırım araştırma müdürü Yunus Kaya 2019 yılı için gram altın beklentilerini açıkladı. Gram altın 2019 yılında yükselecek mi? 2019 yılında gram altın ne olur? Buradan gram altın alınır mı? 2019 Gram altın tahmini nedir?

 

Çekinceler: Burada yer alan altın yorum ve altın tahminleri Kanal Finans tarafından değil uzman ve aracı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Hangi tahmin veya yorumun kimin tarafından yapıldığı yorumun içinde bulunmaktadır. Kimi uzman altın yükselir şeklinde yorum yaparken kimisi de altın düşer şeklinde yorum yapmış olabilir. Yorumların ve tahminlerin birbirinden farklı olması doğaldır. Bu sayfada güncel uzman yorumları canlı olarak güncellenmektedir. Altının seyri nedeniyle uzmanlar tahmin ve yorumlarını gidişata göre değiştirecek olurlar veya aynı kişi ya da kurum yeni bir altın tahmini gönderecek olursa bu sayfada önceki yorum ya da tahmin yenisiyle güncellenir. Buradaki altın fiyatı tahminlerini değerlendirirken altın alış fiyatı ve altın satış fiyatı arasında farkın açılabileceğini dikkate alınız.

Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Altın Testimizi Deneyin