Ana sayfa Raporlar Altın Yorumları, Brent ve WTI Ham Petrol Analizleri Güncel Ons ve...

Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri

Altın Fiyatları Ne Olur?

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için Gram Altın dediğimiz Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir. Aşağıdaki kutu içinde gram altın fiyatını bulabilirsiniz.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

 

 

Gram Altın Daha Çıkar mı?

Tunç Şatıroğlu: Altın yorumumda tekrar 300 TL’ye gelen gram altın ve öncesinde ons altını analiz ettim. Gram altın ne olur? Buradan altın alınır mı? Ons altın daha yükselir mi? Altında teknik analize göre AL sinyali var mı? Altın düşer mi? Bu sorulara cevap vermeye çalıştım.
 

 

24.01.2020 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ziraat Yatırım – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Dün %0,3’e yakın değer kazanan değerli maden günü 1.563 seviyesinden kapattı. Bu sabah ise risk iştahında kısmi toparlanma ile hafif baskı altında kalan değerli madende bugün küresel çapta açıklanacak PMI verileri hafta kapanışında belirleyici olabilir. Beklentilere yakın veya daha iyi veriler paritede baskının artmasına neden olabilir. Destekler 1.554 – 1.550 ve 1.546 seviyelerinde. Diğer yandan, olası yükselişlerde 1.564 yakın direncinin üzerinde 1.573 hedef olabilir.

 

Osmanlı Yatırım – XAUUSD Ons Altın Yorumu

Doların değer kazanmasına bağlı olarak emtianın düşüş yaşadığı gözleniyor. 1,561.01 seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı yönlü gevşemeler görebiliriz. Önceki işlem gününde 1,560.47 seviyesinden kapanan ons altın için günlük kayıp %0.13 olarak gerçekleşti. ABD tahvil faizlerinde gözlenen yukarı yönlü hareket ons altını aşağı yönde baskılıyor. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan ons altın için RSI göstergesi 65.43 seviyesinde iken momentumu 100.04 seviyesinde. Gün içi yukarı yönlü hareketlerde 1,561.01 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin geçilmesi durumunda 1,562.58, 1,564.68 ve 1,566.25 dirençleri önemli hale gelebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,558.91, 1,557.34 ve 1,555.24 destek seviyeleri olarak izlenecektir.

 

Gedik Yatırım – Ons Altın Ne Olur? Altın Yorumu

1565-1570$ bandını kıramayan ons altın buralarda tepe oluşturmaya başladı. Çin Altın Derneği verilerinde Çin’de altın tüketimi önceki yıla göre% 12,91 düştü. Yatırımcılar ayrıca virüs endişelerinin tüketicileri mağazalardan ne denli uzak tutacağını ve bunun da tatil döneminde artması beklenen altın alımlarını ne kadar bastıracağını da değerlendiriyorlar. Bu sabah 1560$ seviyesinden işlem gören ons altın her ne kadar zirve yarışından kopmuş olsa da kısa vadeli yükseliş trendini sürdürüyor. ve yükselişlerde de 1565 ve 1570$ seviyelerinin direnç olarak karşımıza çıktığını ve dirence yakın yerlerden alım için şimdilik risk faktörü yüksek. Bu nedenle olası dönüş riskini göz önünde tutmakta fayda var.

 

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Fiyatları Yorumları

XAUUSD…Risklerin Belirginleşmesiyle Birlikte Yükseldi… Çin’de ortaya çıkan korona virüsü ile birlikte azalan risk iştahı altın fiyatlarının yükselişine destek sağlıyor. Piyasalar Çin’in önlem alındığına dair açıklamalarına rağmen bu konudaki belirsizliği negatif fiyatlama eğilimini sürdürüyor. Dünya Sağlık Örgütü dün Çin’de ortaya çıkan virüsün şimdilik yerel bir problem olduğunu açıkladı. Çin’in salgın konusunda şeffaf olması olumlu olsa da, virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısının giderek artması ve Çin’in tatil dönemine denk gelmesi piyasaların endişelerini besliyor. Trump’ın Senato’da yargılanması devam ediyor. Altının ons cinsi, günü 0.23% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,567.00 ve 1,575.00’de, destek seviyeleri ise 1,558.00 ve 1,549.00’de bulunmaktadır.

GLDGR…Gram Altındaki Oynaklık Devam Ediyor… Dolar TL kuru ve altının ons fiyatındaki yükselişe paralel olarak, gram altın fiyatları bir önceki güne göre yükselerek 298 TL seviyelerine geldi. Haftanın son işlem gününün ilk saatlerinde 297 TL seviyelerinde işlem görüyor. Altın gram cinsi, günü 0.50% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altın gram cinsi, orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Gram altında kısa vadeli direnç seviyeleri 301.00 ve 303.00’de, destek seviyeleri ise 298.00 ve 296.00’de bulunmaktadır.

 

Şeker Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Nispeten volatilitenin düşük olduğu değerli metalde teknik olarak 1553-1572 bandının önemli olduğunu söyleyebiliriz. Yukarı yönlü işlemlerde 1572 direnci kırılmadığı sürece ons altında zayıf seyrin devamı beklenebilir. Bu durumda 1532 desteği gündeme gelebilir. Diğer yandan 1572 direncini kırması halinde sarı metalde 1590 seviyesi hedeflenebilir.

 

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – Ons Altın Analizi

1550 – 1555 destek bandı üzerinde tutunmaya devam eden ons altın fiyatları, dolar endeksindeki yükselişe rağmen yukarı yönlü hareketine dün devam ederek 1568 seviyesine çıktı. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Ocak ayı toplantısı sonucunda beklendiği üzere faizlerde bir değişikliğe gitmedi ve -%0,5 olan mevduat faizini korudu. Bunun yanında Banka, beklendiği üzere 2003’ten bu yana ilk kez stratejik gözden geçirmeye gideceğini duyurdu. Lagarde’ın, toplantı kararının açıklanmasının ardından düzenlediği basın toplantısında Euro Bölgesindeki büyümeye ilişkin risklerin halen daha aşağı yönlü olduğunu ifade etmesi ile birlikte euro değer kaybederken, dolar endeksi yönünü yukarı çevirerek 97,40’lı seviyelerden 97,870 seviyesine kadar yükseldi. Ons altın fiyatları ise, dolar endeksindeki güçlenmeye rağmen istikrarlı yükseliş eğilimini korumaya devam etti. Dolar endeksinde Ocak ayının başından bu yana etkili olan yükseliş eğilimine rağmen genel olarak altına yönelik talebin güçlü seyretmeye devam ettiğini görüyoruz. En son CFTC tarafından yayınlanan COT raporlarına göre ons altında piyasa geneli yön eğilimi %87 uzun pozisyona işaret etmekte.  Ons altın bu sabah saatlerinde 1560,98 seviyesinden işlem görüyor. Altın fiyatlarındaki geri çekilmelerde 1550 – 1555 bandının önemli bir teknik destek olarak ön plan çıktığını görmekteyiz. Dolayısı ile fiyatların bu bant üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda yükseliş eğilimini 1575 seviyesine doğru sürdürmesi beklenebilir. Ancak altının 1550 seviyesi altında kalıcı olması durumunda kısa vadede aşağıda 1535 seviyesinin hedef alınması söz konusu olabilir. Bugün Euro bölgesi, Almanya, İngiltere ve ABD’den gelecek olan Ocak ayı PMI verileri yakından takip edilecek.

 

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – Altın Fiyatları Ne Olacak? XAUUSD Analizi

Altında virüs etkisi sürüyor

Piyasalarda virüs endişesi ons altını beslemeye devam ediyor. Altın bu endişeler nedeniyle geri çekilmelerde zorlanıyor. Veri takvimi açısından bugün PMI günü. Global piyasalarda açıklanacak PMI verileri izlenecek. Ancak verilerin etkisi sınırlı kalabilir. Olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var. 

Teknik Analiz: Ons altın bu hafta 1545-1570$ aralığında seyretti. Altın için bu aralığı izlemeye devam edebiliriz. Aşağıda 1545$ ve yukarıda 1570$ bölgesinin altında veya üzerinde bir alan görülmedikçe altında yeni bir hareketten bahsetmek zor olabilir. 

Destekler: 1560 / 1555 / 1545 
Dirençler: 1565 / 1570 / 1574 

 

Ahlatcı Yatırım – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Haftanın üçüncü işlem gününde, piyasaların Çin’de ortaya çıkan korona virüsün yayılmasının olası etkilerini değerlendirmeleri ile birlikte günün ilk yarısındaki gerilemesini terse çevirerek yatay hareketini sürdüğü takip edilmişti. Haftanın dördüncü işlem gününde ise Altın, yatırımcıların dikkatlerini yayılmakta olan korona virüsü kontrol altına alma çabalarına yöneltmeleri ile sakin seyrederken, yeniden canlanan güvenli liman talebi ve ABD on yıllık Tahvil faizlerindeki gerileme ile birlikte Altın’ın gün sonunda kazançlarını sürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1560 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1567, 1575 ve 1582 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Olası bir aşağı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1553, 1546 ve 1539 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

 

Işık FX – Ons Altın Yorumu

ECB kararları ve küresel risk iştahındaki durgunluk ile birlikte yukarı yönlü hareketler gördüğümüz Değerli Metal’de 1563 noktasının kritik olduğunu görmekteyiz. Bu seviye üzerinde kapanışlar ilk etapta 1570 direncini hedef haline getirebilir. 1563’ün altına inmesiyle birlikte yaşanacak düzeltme hareketlerinde ise 1560, 1557, 1555 ve 1550 desteklerini takip edeceğiz.

 

İnfo Yatırım FX – Altın XAUUSD Yorumu

Son zamanlarda Çin tarafında ortaya çıkan koronavirüsü piyasaları etkilemeye devam ediyor. Son gelen haber akışlarına göre Çin, Pekin’deki tatil etkinliklerini; Hong Kong ise yeni yıl karnavalını ve futbol maçlarını virüs salgını sebebiyle iptal etti. Piyasalarda riskten kaçınma eğilimleri zaman zaman ortaya çıkarken, altın fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor. Diğer yandan geçtiğimiz günlerde Donald Trump’ın Çin ile ikinci faz anlaşmaya yönelik görüşmelerin başlayacağını açıklaması altın fiyatlarını dengeleyen unsurlar arasında yerini alıyor. Fiyatlamalarda büyük resimde küresel bazda yaşanan jeopolitik gelişmeler yakından izleniyor. Diğer yandan ABD’den gelen ekonomik veriler de takip ediliyor. Dün Amerika kanadından gelen haftalık işsizlik maaşı başvuruları beklentilerden az geldi. Geçen hafta 6Bin artan veri ile birlikte 211Bin seviyesine ulaşıldı. Piyasalardaki beklentiler ise verinin 214Bin olması yönündeydi. Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak incelediğimizde yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1564.14 – 1568.74 – 1579.01 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1559.01 – 1546.87 – 1536.97 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

 

İş Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

20.01.2020 – Altın Güçlü Duruşunu Koruyor…ABD-Çin arasında ilk faz ticaret anlaşmasının imzalanması ve olumlu açıklamalar gelmesine rağmen spot Altın’ın güçlü duruşunu koruması dikkat çekiyor. Cuma akşamı açıklanan CFTC pozisyonlarına göre piyasa geneli yön eğilimi 87% uzun pozisyona işaret etmekte. 1560 seviyesi etrafında Asya seansını geçiren Altın için 1567’de bulunan 60 günlük +2 SD seviyesinden ortalamaya dönüş satışları gelebilir. Günün ilk direnci de 1562’ye denk gelmekte. Destek olarak ise 1550 psikolojik seviyesini takip edilebilir. Diğer taraftan 50 günlük hareketli ortalama 100 günlüğü yukarı yönlü kesmeye çok yaklaşarak Altın’daki güçlü duruşu destekliyor.

 

Altın fiyatları, dolar endeksindeki yükselişe rağmen güçlü kalmaya devam ediyor, Ekin Akbaş

24.12.2019 – Cuma günü ABD’den gelen güçlü veriler ve bununla birlikte yükselişe geçen dolar endeksine ve ABD – Çin arasındaki ticaret gerilimine ilişkin azalan endişelere rağmen, altın fiyatları 1485 seviyesi üzerine çıkmayı başardı. Dolar endeksi ve ons altının yaklaşık son 10 gündür aynı doğrultuda hareket ettiğini görüyoruz. Doların 97,50 seviyesi üzerinde tutunuyor olmasına rağmen altın fiyatlarının yükseliş eğilimini koruyor olmasında aşağıdaki faktörlerin etkili olduğunu belirtebiliriz:

Brexit sürecine ilişkin varlığını koruyan belirsizlikler – İngiltere’de geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen seçimin sonucuna göre Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakâr Parti, salt çoğunluk olan 326’yı geçerek 2 yıl aradan sonra yeniden tek başına iktidara geldi. Piyasadaki ilk tepki çerçevesinde, Başbakan Johnson’ın 31 Ocak’a kadar Brexit yasa tasarısını parlamentodan geçirebileceğine ilişkin beklentilerin artması ile birlikte sterlinde sert bir yükseliş görüldü. Ancak daha sonra İngiltere Başbakanı Johnson’ın Brexit yasa tasarısında, Brexit’in 2020 sonundan daha ileri bir tarihe ertelenmesine engel olacak şekilde bir değişikliğe gitmeyi planladığı haberleri sonrasında sterlin sert bir şekilde değer kaybetti. Boris Johnson böylelikle, ticaret konularında bir anlaşmaya varılamamış olsa dahi, hükümetin Brexit’i ertelemesini engellemeyi ve Brexit sürecinin uzamasının önüne geçmeyi amaçlıyor. Bununla birlikte, “bir anlaşmaya varılamasa dahi Brexit gerçekleşebilir” beklentileri artarken, piyasalardaki anlaşmasız Brexit endişeleri yeniden alevlendi ve ons altın fiyatları piyasalarda artan endişeler ile birlikte geçen hafta 1480 seviyesi üzerine varacak olan yükseliş hareketini başlattı.

ABD – Çin arasındaki ticaret geriliminin orta vadede süreceği beklentileri – İkinci fazın içeriği henüz belli olmamakla birlikte, ABD’deki başkanlık seçimlerinin (Kasım 2020) öncesinde bir anlaşma imzalanması beklenmiyor. ABD – Çin cephesinde ise İki taraf birinci aşama anlaşma üzerinde uzlaşmış olsa da, en zorlu ve karmaşık konular çözümsüz kalmaya devam ediyor. Trump yönetimi Pekin’i sürücüsüz otomobil ve yapay zeka gibi gelişmiş teknoloji alanlarında üstünlük sağlama çabasında sahtekarlıkla suçluyor. Birinci faz üzerinde anlaşılmış olsa dahi, anlaşmanın ikinci fazının ABD başkanlık seçimlerine kadar (3 Kasım 2020) gerçekleşmesi çok mümkün görünmüyor. Bu da, piyasalardaki güvenli liman talebinin bir süre daha güçlü kalabileceğini işaret ederek altın fiyatlarını destekliyor.

ABD Başkanlık seçimlerinin piyasada oluşturması beklenen belirsizlik ortamı –3 Kasım 2020’de gerçekleşecek olan ABD Başkanlık seçimleri öncesinde piyasalarda oluşacak belirsizlik ortamının önümüzdeki yıl içerisinde güvenli limanlara yönelik talebi güçlü tutacağına ilişkin son dönemde gelen haber akışı daha şimdiden ons altın fiyatları üzerinde etkili oluyor.

Merkez Bankalarının ve ETF’lerin altın alımına devam etmesi – Dünya Bankasının yayınladığı rapora göre, altına yönelik talebin artmasında merkez bankalarının altın alımlarını artırması ve altın ETF’lerinde görülen artışlar önemli bir role sahip. 11 – 17 Aralık haftasına ilişkin CFTC COT raporlarına göre altın kontratlarında net yatırımcı pozisyonu ilgili haftada 2.463 adet artış göstererek 42.511’ye ulaştı. Altın ETF’lerindeki alım yönlü pozisyonlar artmaya devam ediyor (mevcut oran %86)

Bu gelişmelerin etkisi ile birlikte Kasım ortasından bu yana bir yükseliş kanalı bünyesinde hareket eden ve bu haftaya 1480 seviyesi üzerinden başlayan ons altın, bugün Asya seansında 1490 seviyesi üzerine yükseldi.

Bu noktada ons altındaki kısa vadeli yükseliş eğiliminin, teknik göstergelerin verdiği sinyaller çerçevesinde, 1492 seviyesine denk gelen 100 günlük hareketli ortalamaya kadar sürmesi beklenebilir. Yükselişin devamlılığı açısından önemli bir teknik direnç olarak ön plana çıkan 1492 seviyesine denk gelen 100 günlük hareketli ortalamanın aşılıp aşılamayacağını takip edeceğiz.

Gram altında ise mevcut yükselişin 284 – 285 bandına kadar ulaşmasını bekliyoruz. Yükselişin devam edebilmesi için bu bandın aşılması gerekmekte. Bu seviyenin yukarı yönlü kırılması yükselişlerin 290 seviyesini hedef alacak şekilde hızlanmasına neden olabilir. Gram altında 284 – 285 bandını yakından takip ediyoruz.

ABD-Çin Faz 1 Ticaret Anlaşmasının Ana Hatları…

 

Hedge Fonlar Varını Yoğunu Altına Yatırıyor, Deniz Yatırım

15.08.2019 – Almanya ve Çin’den gelen olumsuz ekonomik veriler, küresel piyasalarda resesyon endişesini artırdı; Avrupa ve ABD borsaları çarşamba gününü şok düşüşlerle kapadı. Avrupa’da % 2, ABD’de ise % 3 civarındaki kayıpların en büyük nedeni Almanya ve Çin’den gelen ekonomik verilerin, yatırımcılarda küresel resesyon riskini artırması oldu. Küresel ekonomide iki büyük risk; Uzmanlar Pekin ve Washington arasındaki ticaret savaşında bir çözüm olmaması halinde iş dünyasında güvenin azalacağı uyarısında bulunuyor. Uluslararası Para Fonu IMF, ticaret savaşının daha da tırmanması halinde 2020’de büyümenin yarım puan azalacağı tahmininde bulundu. Uzmanlara göre küresel ekonomide bir diğer büyük risk de merkez bankalarının harekete geçmemesi ve bu nedenle de mali piyasalarda negatif bir reaksiyona sebep olması. ABD Merkez Bankası geçtiğimiz ay 11 yıldır ilk kez faiz oranını düşürmüştü. Avrupa Merkez Bankası da olası bir faiz oranı indirimi dahil olmak üzere bazı ilave para teşvik önlemleri hazırladığının sinyalini verdi. Bu konuda açıklamanın Avrupa Merkez Bankası’nın 12 Eylül’de yapacağı toplantıda açıklanması olası. Çin’in de dört yıldır ilk kez ana faiz oranını düşürmesi konusunda üzerindeki baskı artıyor.

ABD Başkanı Trump, Çin Devlet Başkanı Şi’nin istemesi halinde Hong Kong meselesini “hızlıca ve insani şekilde” çözebileceğini ve bu konuda görüşebileceklerini söyledi. ABD, Çin’e ek vergiyi 15 Aralık’a kadar erteledi; ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer, bazı ürünlerin vergi listesinden kaldırılacağını belirtirken dizüstü bilgisayar ve cep telefonlarına ilişkin ek vergi uygulamasının 15 Aralık’a kadar erteleneceğini duyurdu. Açıklamaya göre ABD, 300 milyar dolarlık Çin ürünlerine getirilen ilave yüzde 10’luk gümrük vergisinin uygulanmasını 1 Eylül’den 15 Aralık’a erteledi. İlave gümrük vergisi 3,5 ay ertelenen ürünlerin başında cep telefonu, laptop ve video oyun konsolu gibi bilişim-teknoloji ürünlerinin geldiği bildirildi. Açıklamada ayrıca, sağlık, güvenlik ve ulusal güvenlikle ilgili bazı ürünlerin ise ilave gümrük vergisi listesinden çıkarıldığı kaydedildi.

Hedge fonları varını yoğunu altına yatırıyor; Hedge fonları, altında net uzun pozisyonlarını 6 Ağustos haftasında % 23 artırdı. Vadeliler ve opsiyonlarda 285,082’ye yükselen net uzun kontrat sayısı Temmuz 2016’dan beri en yüksek seviyeye ulaştı.

 

Altın Fiyatlarını Etkileyen Önemli Gelişmeler – 26.07.2019

ABD Beklentilerin Üzerinde Büyüdü. ABD GSYH Rakamları Yüzde 2,1 olarak kaydedildi. Ortalama piyasa beklentisi yüzde 1,8 olacağı yönündeydi. Tüketici harcamaları beklentiden güçlü artış kaydetti.

Avrupa Ülkeleri Altın Anlaşması Sona Erdi

Avrupa Birliği üye Ülkeleri Merkez Bankaları arasında koordineli altın alım-satımı düzenleyen anlaşma sona erdi.  İsviçre Merkez Bankası’nın katıldığı ve 21 ülkenin merkez bankalarının imzaladığı anlaşmanın Eylül ayında son bulacağı ve yenilenmeyeceği açıklandı.

ECB tarafından yapılan açıklamda yapılan anlaşmanın devamına gerek görülmediği bildirildi. Eylül 2014 yılında 5 yıllığına imzalanmış olan  daha önce de 3 kere devamına karar verilmiş anlaşmada sona gelindiği açıklandı. Söz konusu anlaşma Merkez Bankalarının altın alım-satımlarına dair koordineli hareket edilmesini ön görüyordu.

Anlaşmayı şu bankalar imzalamıştı: AB- The European Central Bank, Belçika – the Nationale Bank van België/Banque Nationale de Belgique, Almanya-the Deutsche Bundesbank, Eesti Pank, İrlanda the Central Bank of Ireland, Yunanistan the Bank of Greece, İspanya the Banco de España, Fransa – the Banque de France, İtalya- the Banca d’Italia, Güney Kıbrıs – the Central Bank of Cyprus, Latvia-Latvijas Banka, Lüksemburg-the Banque centrale du Luxembourg, the Central Bank of Malta, Holanda – De Nederlandsche Bank, the Avusturya – Oesterreichische Nationalbank, Portekiz- the Banco de Portugal, Slovenya-Banka Slovenije, Národná banka Slovenska, Finlandiya – Suomen Pankki – Finlands Bank, Sveriges Riksbank ve the İsviçre Swiss National Bank

 

Çekinceler: Burada yer alan altın yorum ve altın tahminleri Kanal Finans tarafından değil uzman ve aracı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Hangi tahmin veya yorumun kimin tarafından yapıldığı yorumun içinde bulunmaktadır. Kimi uzman altın yükselir şeklinde yorum yaparken kimisi de altın düşer şeklinde yorum yapmış olabilir. Yorumların ve tahminlerin birbirinden farklı olması doğaldır. Bu sayfada güncel uzman yorumları canlı olarak güncellenmektedir. Altının seyri nedeniyle uzmanlar tahmin ve yorumlarını gidişata göre değiştirecek olurlar veya aynı kişi ya da kurum yeni bir altın tahmini gönderecek olursa bu sayfada önceki yorum ya da tahmin yenisiyle güncellenir. Buradaki altın fiyatı tahminlerini değerlendirirken altın alış fiyatı ve altın satış fiyatı arasında farkın açılabileceğini dikkate alınız.

Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Altın Testimizi Deneyin