Ana sayfa Analiz Videoları Forex Videoları Güncel Kripto...

Güncel Kripto Para Analiz ve Yorumları

PAYLAŞ

Bitcoin ve diğer kripto para analiz ve yorumlarını, kripto para haberlerini, blockchain teknolojisi hakkındaki Türkçe makaleleri bu sayfadan takip edebilirsiniz. Bitcoin düşer mi?

Aşağıdaki tabloda bitcoin ve diğer öne çıkan kripto paraların fiyat ve değerlerini karşılaştırmalı olarak takip edebilirsiniz. Öne çıkan kripto paralar diyoruz keza piyasada 1000’den fazla kripto para bulunmakta. Aşağıdaki paralar hem “piyasa değeri” sütununda gördüğünüz toplam miktar bakımından büyük hem de bilinirliği daha fazla olan paralardan seçilmiştir.

SembolİsimFiyat Günlük Değişim %Piyasa Değeri

Fiyatlar ABD Doları cinsinden verilmiştir. Diğer kripto paralar için tıklayın

 

Kripto Para Analiz: Bitcoin ile Gelen Büyük Değişim

Fed eski araştırma direktörü Erkin Şahinöz ve TİM Danışmanlık kurucu ortağı Dr. Vedat Güven bitcoin ve blockchain (blok zincir) hakkında aydınlatıcı bilgiler veriyorlar. Bitcoin nedir, üzerine kurulmuş olduğu blockchain yapısı nedir sorularını yanıtlıyorlar. Bitcoin’den başka kaç tane crypto para birimi var, bir adet bitcoin kaç parçaya ayrılır, bitcoin madenciliği nedir ve nasıl yapılır gibi birçok sorunun cevabını bu videoda bulabilirsiniz. Ayrıca blockchain mantığının nasıl işlediğini gösteren bir simülasyon da videoda yer almaktadır.

 

Güncel Kripto Para Analiz ve Yorumları

Bitcoin Yorumu, Şant Manukyan 16.02.2018

13:4617:48 Bitcoin

 

9 ŞUBAT DÜNYA VE TÜRKİYE TÜM PİYASALAR. SANAL PARALARDA EN ÖNEMLİ GÜN. DOLAR, ALTIN, BORSA, HİSSELER…

videonun linki

 

Blockchain ile yüzde 55 tasarruf edilebilecek

E-GÜVEN dijital kimlikleri resmileştiriyor 

Bankalar Blockchain tabanlı dijital kimliklerle maliyetlerini azaltıp, altyapı ve iş gücü giderlerinde tasarruf etmeyi planlıyor. Blockchain tabanlı dijital kimlik çözümü ile bankacılık uygulamalarındaki karışık operasyonlar ve merkezileştirilmiş verilerin hacklenme riskleri azalacak.

Blockchain teknolojisiyle birlikte yeni bir dijital ekonomi ortaya çıkıyor. Hızla büyümesi öngörülen bu ekonomide kimlik bilgileri ve bu bilgilerin doğrulanması günümüze göre çok daha fazla önem kazanacak. Özellikle bankacılık işlemlerinin fiziksel olarak yapılmadığı küresel dijital dünyanın yeni normali, dijital kimlikler olacak. Saniyeler içinde herhangi bir kurumla veya kişiyle bağlantı kurulabilen bu dünyada kimlik doğrulamanın daha güvenli, hızlı ve kolay yapılması gereklilikten çok bir zorunluluk haline geldi.

Bankalar müşterilerini tanımak için yılda 100 milyon dolar harcıyor

Kimlik bilgilerinin dijital ortama aktarılarak doğrulama işlemlerinin otomatikleştirilmesi, kimlik doğrulama işlemlerinin daha güvenilir, hızlı ve ekonomik yapılmasını sağlıyor. Danışmanlık şirketi Synechron verilerine göre, 100 binden fazla müşterisi olan bir banka, müşterilerini tanıma ve süreçlerine dahil etmek için senede 100 milyon dolar harcıyor. Blockchain KYC (know your customer-müşterini tanı) çözümüyle bu giderlerden iş gücünde yüzde 55 ve maliyetlerde en az yüzde 30 oranında tasarruf edilebilecek.

Hukuken geçerli dijital kimlik çözümü

Yerli ve yabancı bankacılık sektör temsilcilerini buluşturan Banking as a Service Summit’te e-imza katmanına sahip, hukuken geçerli dijital kimlik çözümleri hakkında bilgi veren E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “Birbirini tanıyan insanların bir arada yaşadığı dönemde kimlik kartlarına gereksinim yoktu. Artan nüfus ile bu dönemden kimlik kartları, pasaportlar gibi kimlik doğrulamasının yapıldığı sürece geçtik. Şu anda ise daha kompleks ve dijital bir çağda yaşıyoruz. Bu çağın yeni normali, dijital kimlik. Karışık operasyonların, merkezileştirilmiş verilerin hacklenme risklerinin, kompleks kimlik güvenlik kontrollerinin ve kötü müşteri deneyimlerinin geride kalmasını sağlayacak dijital kimlik çözümümüz Blockchain teknolojisiyle hayatımızdaki yerini alacak.” dedi.

Avrupa Birliği’ndeki sertifikalarla da uyumlu

13 yıl önce ilk e-imzayı, 11 yıl önce ilk mobil imzayı ürettiklerini vurgulayan Orhun, sözlerine şöyle devam etti: “BTK tarafından yetkilendirilmiş Türkiye’nin ilk elektronik sertifika hizmet sağlayıcısıyız. Yeni çözümümüz, gönderici ve alıcının belli olduğu, yasal düzenlemesi yapılmış, kimlik doğrulamasının teyit edilmesi gerektiği bankacılık, finans ve sigorta gibi sektörleri adresliyor. Ayrıca dijitalleştirilmiş, merkezi olmayan, şifreli bir dağıtık veri tabanı olan Blockchain teknolojisi ile uyumlu dijital kimlik çözümümüz; hızlı, güvenli ve kanıtlanabilir şekilde istenilen platformlarda ve akıllı sözleşmelerde kullanılabilecek. Yeni çözümü işletmelerle birlikte bireyler de kullanabilecek. Uygulama, Türkiye ve tüm Avrupa Birliği’ndeki sertifika sağlayıcılarının ürettiği elektronik ve mobil imzalarla uyumlu olacak.”

 

 

Diğer Güncel Kripto Para Analiz Haberleri ve Makaleleri 

Sanal para ve blockchain teknolojisi iş dünyasını yeniden şekillendirecek

Sanal para uygulamaları ve blockchain teknolojisinin birçok sektörde kuralları değiştireceğini söyleyen GYİAD Başkan Yardımcısı ve Dijital Çalışma Grubu Başkanı Fuat Pamukçu, bunun da beraberinde yeni fırsatları getireceğine dikkat çekti. Pamukçu, hukuki altyapının teknolojik gelişmelere destek olacak biçimde düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.  devamı

 

TURCOIN Markasının Sahibi Demiröz’den Önemli Açıklamalar

TURCOIN markasının sahibi Muhsin Emre Demiröz, TURCOIN markası hakkındaki olumsuz iddialar ve TURCOIN markasının izinsiz olarak kullanılması nedeniyle basın açıklamasında bulundu. Demiröz açıklamasında şöyle dedi: devamı…

 

Yükselen Sanal Para Birimi ‘Bitcoin’de;

Bilinirlik Yüksek, Güvenilirlik Düşük

Hitay Holding’in Türkiye’nin en büyük online araştırma şirketi DORinsight, 500 kişi ile gerçekleştirdiği Bitcoin Araştırması’nda dikkat çekici sonuçlara ulaştı. Araştırmaya göre katılımcıların büyük bir kısmı Bitcoin’i biliyor, ancak güvenilir bulmuyor.  devamı…

 

kripto para analiz

Altına dayalı rezerv sistemi kripto ekonomiye taşınıyor!

Havven’in çift token sistemi, kripto ekonomilerin dalgalanma sorununu çözüyor

Havven, rezerve dayalı çift token sistemini ve açık kaynaklı protokolü sayesinde günlük işlemler için sabit ve güvenli bir çeviri aracı sunan kendi stablecoin çözümünü piyasaya sundu. devamı…

 

kripto para analiz
Test yetersizliği” nedeniyle Türkiye’deki yatırımcıların kaybı 10 milyon TL’yi aştı

Kripto parada %30’luk kaybı önlemenin yolu yazılım testinden geçiyor

750 milyar dolarlık hacme ulaşan kripto para piyasasında sıklıkla yaşanan dalgalanmalar, yatırımcıların alım-satım işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerini gerektiriyor. Ancak sanal borsaların yoğun dönemlerde yatırımcıların işlem taleplerine aynı hızda yanıt verememeleri, hem kendilerinin hem de yatırımcıların kayıp yaşamasına neden oluyor. Bu dönemlerde işlem yapamayan kullanıcıların kaybı oransal olarak yüzde 30’a kadar çıkabiliyor. devamı…

 

kripto para analizCopyrobo’ya Rus Parlamentosu’ndan Davet 

Türkiye’nin uluslararası ödüllü blockchain projesi Rusya’da  

Türkiye’nin uluslararası ödüllü blockchain projesi “Copyrobo” Rus Parlamentosu’na davet edildi. Aldığı uluslararası ödüllerle adından söz ettiren Copyrobo’nun Kurucu Ortağı Kadir Kurtuluş, blockchain teknolojisi ve bu teknoloji sayesinde mümkünleşen dijital kayıt birliği hakkında Rusya Devlet Duması’na sunum yaptı.

 

kripto para analizKPMG: Türkiye dijital çağın parasını nasıl vergilendirecek?

Bitcoin’de düzenleme yetkisi SPK ve Maliye’de

Dünyada şu anda dolaşımda olan 16.67 milyon Bitcoin’in piyasa değeri 317,73 milyar doları aşıyor. Ülkeler, ekonomik sistemlerine giren Bitcoin’in vergilendirilmesini tartışıyor. Birçok ülke Bitcoin’e vergi uygulamasında farklı yöntemler tercih ediyor. KPMG Türkiye Vergi Bölümü Başkanı Abdulkadir Kahraman, Türkiye’de son dönemde sıkça gündeme gelen Bitcoin’in vergilendirilmesini değerlendirdi. Kahraman, “SPK’nın Bitcoin’i ‘diğer sermaye araçları’ kapsamına alması en doğru yaklaşım görünüyor” dedi.

 

kripto para analiz“BİTCOİN, VERGİ KANUNA AYKIRILIK OLUŞTURAN NİTELİKTEDİR”

Kolejli İş Adamları Derneği (KİD) Başkanı M. Hakan Çınar, son 5 yılda popüler hale gelen sanal para birimi hakkında açıklamalarda bulundu. Çınar “Bitcoin’in sanal bir para birimi olma niteliği de ilgili vergi kanunları açısından da pek çok aykırılık oluşturabilecek niteliktedir.” dedi.

 

Şant Manukyan: Altın Standardı ve Bitcoin Standardı

Son zamanlarda ağırlıklı coinleri inceleyen yazılar yazdım. Teknolojisi açısından IOTA ve Rippla göre ucuz olduğunu vurguladığım Lumens iyi bir rally gerçekleştirdi. Lite da bugün itibarı ile manşetlere girdi. Şimdi vadeli işlemlerin başlaması ile beraber parasal sistem içinde Bitcoin’e değinmek istiyorum. Ama önce, daha önce detaylı olarak işlediğim için, kısaca Altın standardına değineceğim. Hem çoğunlukla yanlış bilindiği ve fakat ona rağmen ısrarla anlatıldığı için, hem de sınırlı olması nedeni ile Bitcoin-Altın benzerliği kurulması nedeni ile.

 

 

Arşivden Bitcoin Haberleri ve Makaleleri
Şant Manukyan: Bitcoin Vadeli İşlemler ve Kaygılar
Şant Manukyan: IOTA – Blockchain’in Ötesi
Şant Manukyan: Cyrpto Para Konusuna Kısa Bir Bakış
Jon Matonis: “Bitcoin ile Dolar ve Euro’nun Önemi Azalacak”
Chris Skinner İstanbul’da
Copyrobo, TechCrunch tarafından gelecek vadeden 3 Blockchain girişiminden biri seçildi
Dr. Halil Arslan: Bitcoin Topluluğunda Baba-Oğul Kavgası
Bitcoin Topluluğunda Hard Fork Belirsizliği, Dr. Halil Arslan
Şant Manukyan: Bitcoin ve Diğerleri
Bitcoin’in Mucidi Ortaya Mı Çıktı? Prof. Dr. Kerem Alkin
Blockchain ile E-imza Entegre Edilecek
Spamciler Blockchain Çılgınlığını Fırsata Çevirdi
Şant Manukyan: Dijital Dünya Regülasyonları
Sanal Para Birimi Bitcoin Dünya Ekonomisine Meydan Okuyor
Sanal Para: Bitcoin Nedir?
İsmail Ozan: Tarihte Bazı Balonlar ve Bitcoin

 

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nerelerde Nasıl Kullanılmaktadır? Bitcoin kullanımı yaygın mıdır? Bitcoin’in Ekonomiye Etkisi konuları ile ilgili yazılar ve Bitcoin ile ilgili güncel haberler ve kripto para analiz yorumları

PAYLAŞ