Ana sayfa Raporlar Hisse Yorumları MLP Sağlık Hi...

MLP Sağlık Hizmetleri MPARK Hisse Analiz ve Yorumları

PAYLAŞ

  MLP Medical Park Sağlık Hizmetleri MPARK hisse senedi ile ilgili tüm güncel analiz, haber, rapor ve yorumları aşağıda bulabilirsiniz. Kurum ve uzmanların MPARK ile ilgili çıkmış tüm hisse analiz ve yorumlarını, hisseye ait haber,veri ve raporları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

   

  GARANTİ YATIRIM – MLP Sağlık MPARK Hisse Haber Yorum– 30.11.2017

  Halka arz haberi: Taslak izahnameye göre, Medicalpark ve Liv Hospital’in sahibi MLP sağlık hizmetleri sermayesinin %53.38’ine kadar halka arz planlıyor. Halka arzın Şubat ayında gerçekleşmesi bekleniyor. MLP, 4900 yataklı 29 hastane ve 15,000’den fazla çalışanı ile Türkiye’deki en büyük özel hastane zinciridir. Değerlemeye bağlı olarak, tek halka açık hastane zinciri olan Lokman Hekim (LKMNH, EÜ) hisseleri olumlu etkilenebilir.

  ZİRAAT YATIRIM – MLP Sağlık MPARK Hisse Haber Yorum– 30.11.2017

  Halka Arz: Türkiye merkezli en büyük özel sermaye fonlarından Turkven’in ortak olduğu Medical Park’ta ek satışla birlikte 101mn TL nominal değerli payın halka arz edilmesi; halka arz oranının %53,38 olması planlanıyor. KAP’a yapılan açıklamada, halka arz süreci ile ilgili taslak izahnamenin şirketin internet sitesinin yatırımcı ilişkileri bölümünde yayımlandığı belirtilerken, toplam 89,5mn TL nominal değerli payın halka arz edileceği, ek satış kapsamında halka arz edilecek payların nominal değerinin de 11,5mn TL olacağı belirtildi.

   

  MPARK Hisse Haber – MLP Sağık Hizmetlerinde Halka Arz için Adımlar Atılıyor – 29.11.2017

  Medical Park MLP Sağlık Hizmetleri, halka arz süreci kapsamında hazırlanan ve T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’na incelemesi için izahnamesini sundu ve yatırımcı ilişkileri bölümünü kurarark gerekli bildirimi SPK’ya ve KAP’a yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklama şu şekilde yer aldı:

  “Halka arz çalışmaları kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği uyarınca, MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. bünyesinde CEO’ya raporlama yapan Yatırımcı İlişkileri Bölümü kurulmuştur.”

  3 Ekim’de Mergermarket’te yer alan habere göre, Turgut Aydın Holding ile iki fonun ortaklığından oluşan Memorial Sağlık Grubu, yatırım bankalarını halka arz için yetkilendirdi.

  O tarihte MLP Sağlık’tan KAP’a yapılan açıklamada ise, “Olası halka arz işlemine ilişkin olarak herhangi bir bağlacıyıcı karar alınmamış olmakla birlikte, halka arzın gerçekleşmesi piyasa şartlarına da bağlıdır.” denildi.

  MLP Sağlık Hizmetlerinin (MLP Care) Memorial Sağlık Grubu bünyesinde 21, VM Medical Park bünyesinde 4, Liv Hospial bünyesinde 3 ve İstinye Üniversitesi Hastanesi olmak üzere toplam 17 ilde 29 hastanesi bulunuyor

   

   

PAYLAŞ