Ana sayfa Raporlar Ekonomi Raporları ve Gelişmeleri Enflasyon Ver...

Enflasyon Verileri Açıklandı

TÜİK enflasyonu gösteren tüketici fiyat endeksi verilerini açıkladı. Verilere göre TÜFE yıllık %11,75, aylık olarak ise %0,97 artış gösterdi. Piyasa medyan tahmini Eylül ayı aylık TÜFE artışının %1,31, yıllık artışın ise %12,1 olması yönünde idi. Dolayısı ile gelen rakamlar piyasa beklentisinin altında kalmış oldu. Hatırlanacağı üzere Ağustos TÜFE artışı aylık %0,86 olarak açıklanmıştı.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Enflasyon Verileri Açıklandı: Tüketici Fiyat Endeksi, Ağustos 2020

 

Türk-İş Ankara’da Gıda Fiyatlarında Düşüş Olduğunu Açıkladı

28 Temmuz 2020 – Türk-iş Ankara gıda fiyatlarında Temmuz ayında bir önceki aya göre %1 oranında düşüş olduğunu açıkladı. Söz konusu düşüş tarih ortalamalara oldukça daha hızlı bir gerilemeyi işaret ediyor. Alt kalemlere bakıldığında işlenmemiş gıda fiyatları tarafında ise aylık düşüşün devamı takip ediliyor. Tacirler Yatırım, enflasyon verisi 4 Ağustos’ta açıklanmadan evvel, öncü bir gösterge olan Türk-iş gıda fiyatları verisini değerlendirdi:

“Hal fiyatlarında da taze meyve ve sebze fiyatlarında bir önceki aya göre düşüşler görülüyor. Bu gelişmeler ışığı altında haftaya Salı günü TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon verileri çerçevesinde gıda fiyatlarının aylık düşüş sergilemeye devam edeceğini ancak yıllık artışın devam edeceğini öngörüyoruz.”

 

Enflasyon Verileri Açıklandı: Tüketici Fiyat Endeksi, Haziran 2020

 

Enflasyon Sepetinde Ağırlığı En Yüksek Olan 15 Ürün

Enflasyonda en etkili kalemler neler? Enflasyonu en çok ne etkiliyor. İşte ilk 15 ürün, değişimleri ve sepetteki ağırlıkları