Ana sayfa Eğitim Borsa Bilgileri Bollinger Ban...

Bollinger Bantları Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bollinger bantları nedir? Ne işe yarar? Bollinger bantları volatilitedeki değişimi gösterir e fiyatların gidişatı hakkında bilgi verir.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Fiyat oynaklığının çok yüksek olduğu başta Bitcoin olmak üzere kripto paralarda Bollinger Bantları kullanarak bu yüksek volatiliteden nasıl faydalanabilirsiniz? Özellikle saatlik grafiklerle yapılan teknik analizde Bollinger daralması sonrasında gelen sert fiyat hareketlerini nasıl yakalayabileceğinizi bu videoda Bitcoin üzerinde anlatmaya çalıştım.

 

Bollinger Bantları Nedir, Nasıl Okunur? Ahmet Mergen

2014 – Destek Menkul Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Mergen, İstanbul Forexpo’da Bollinger bantlarının ne olduğunu ve nasıl okunduğunu örneklerle anlatıyor.

Ahmet Mergen’in diğer borsa,dolar, altın yorumları ve eğitim videoları için tıklayın

Bollinger Bantları birçok uzman tarafından sıklıkla kullanılan ve yatırımcılar tarafından getirdiği avantajlardan ötürü tavsiye edilen bir indikatördür. Bantların esası bir hissenin fiyatının ne zaman çok yüksek veya çok düşük olduğunu tespit ederek buna göre hareket edebilmeyi mümkün kılmasıdır. Yukarıdaki videoda yılların duayeni Ahmet Mergen Bollinger bantlarını anlatmaktadır.

Bollinger Bantları ile daha fazla bilgi edinmek için:

Halil Reçber Neden Bollinger Bantlarına Önem Veriyor?

Teknik Analiz Eğitimi 12 – Bollinger Bantları Nedir? Umut Gümülcineli

Bu da ilginizi çekebilir:

MACD İndikatörü Nedir, Nasıl Kullanılır? Ahmet Mergen Anlatıyor