Ana Sayfa Haberler 3 Boyutlu Bas...

3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Yepyeni İmkanlar Sağlıyor

loupe-prints-dark2x

YENİ BİR DEVRİM’İN BAŞLANGICI: 3 BOYUTLU BASKI TEKNOLOJİLERİ FUARI 

Son yıllarda adını sık sık duyduğumuz ve oldukça ilgi gören 3D yazıcılarda üçboyutlu baskı teknolojileri, yeni pazar arayışında olan girişimciler için yeni imkanlar sağlıyor. Tasarım ve yapılabilecekler konusunda, sınırların olmadığı bir dünya yaratan yazıcılar ile bardaktan yüzüğe, iç içe geçmiş süs eşyalarından yedek parçaya kadar birçok eşya üretebilmek mümkün. Pazarın büyüklüğünün farkında olan Demos Fuarcılık, Türkiye’de ilk kez ‘3D PRINT EXPO TURKEY’ fuarını 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 11.Hall’de ziyaretçilerle buluşturacak.

Makine ve Otomotiv sanayine büyük hareket getirecek 3D PRINT EXPO,  Endüstrinin hareket kaynağı ROLLEXPO RULMAN VE MAKİNA AKSAMLARI FUARI ile aynı anda aynı alanda gerçekleşiyor. Fuar; makine üreticilerinin, Otomotiv imalat ve yan sanayicilerinin yanı sıra Mimar, İnşaat Mühendislerinin de yoğun ilgisini çekecek.

3D Prınt Expo Makina Üretimi Ve Otomotiv Sanayine Yeni Bir Boyut Getirecek

09.02.2015 İstanbul. 1980’li yıllarda temelleri atılmış olan, 3D baskı teknolojisi 2000’li yıllardan itibaren ulaşılabilir hale geldi. Var olan her nesneyi bir çeşit  ’klonlama’ özelliğine sahip olan bu teknoloji, bilim adamları tarafından zamanla geliştirilerek 21.yüzyılın en iyi icatlarından biri oldu.

fuar-121502

3D yazıcılarda üçboyutlu baskı teknolojileri, Makine üretiminde, otomotiv sanayinde, yapı işlerinde, aksesuar, ayakkabı tasarımı, endüstriyel ve mimari tasarım, eğitim alanında, bilimsel çalışmalarda, tıp sektöründe vb. birçok alanda kullanılıyor.  3D yazıcı teknolojisi yüksek maliyetli olsa da artık evlerimize kadar girmeye başladı. İlerleyen dönemlerde hayatımızı oldukça kolaylaştıracak bu teknoloji ile kaybettiğimiz bir eşyamızı, beğendiğimiz bir ayakkabıyı, hayal ettiğimiz her şeyi bu sayede oturduğumuz yerden üretebilir hale geliyoruz.

Türkiye’de de bu konunun üzerine düşen birçok firma var. Demos fuarcılık da teknolojinin gelişimi ve sektörün büyümesi amacı ile Türkiye’de ilk kez ‘3D PRINT EXPO TURKEY’ fuarını düzenleyerek yurt içi ve yurt dışı sektör liderleri bir araya getiriyor.

12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ‘3D PRINT EXPO TURKEY’ yanı sıra 4. İskele Kalıp Fuarı – Rollexpo Turkey – Rental Expo Turkey Fuarları da eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

Fuar Hakkında daha fazla bilgi almak ve ziyaret etmek için www.demosfuar.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

yazici-3d-01

yazici-3d-02

yazici-3d-03

 

3d baskı teknolojileri ile ilgili daha fazla bilgi ve 3d yazıcının canlı çalışmasını gösteren video için buraya tıklayabilirsiniz:

 

3D-Printed-Building-kanalfinans