Ana sayfa Raporlar Hisse Yorumları Mondi Tire Ku...

Mondi Tire Kutsan TIRE Hisse Analiz ve Yorumları

Mondi Tire Kutsan TIRE hisse senedi ile ilgili tüm güncel hisse analiz, haber ve hisse yorumlarını aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Bu sayfadan TIRE hissesi ile ilgili çıkmış tüm haber, rapor ve teknik analizleri takip edebilirsiniz.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Tire kağıt fabrikasında bulunan kağıt makinalarından birisinin geçici olarak durdurulması hakkında açıklama – 28.02.2019

Şirket Yönetim Kurulu’nun 28 Şubat 2019 tarihli kararı çerçevesinde; (a) kağıt talebinin azalmasına yol açan mevcut iç piyasa koşulları ve (b) bu durumun, atıksu arıtma tesisinde planlanan ve kağıt makinalarından birisinin durdurulmasını gerektiren bakım çalışmaları için uygun bir zaman oluşturması nedenleriyle; TOKİ Mah., Hasan Tahsin Cad. N 28 Tire, İzmir adresinde yer alan Tire kağıt fabrikamızda bulunan iki adet kağıt makinasından daha eski olanında (no. KM-2), üretimin geçici olarak durdurulmasına karar verilmiştir. 

Söz konusu kağıt makinasının kapalı kalacağı süre boyunca, kağıt fabrikamızdaki çalışan sayısı planlamasının, 14 işçimize “ücretli izin” verilmesi suretiyle yapılmasına karar verilmiştir.  KM-2 nolu kağıt makinasının kapalı kalacağı süre boyunca, kağıt fabrikamızdaki diğer kağıt makinasında (no. KM-1) kağıt üretimine devam edilecektir.  Şirket yönetimi, söz konusu geçici durdurmanın muhtemel etkilerini asgariye indirecek tedbirleri almaktadır (örneğin hacim yerine yüksek kar marjına odaklanmak). 

KM-2 nolu kağıt makinasının geçici olarak durdurulması, Şirketin oluklu mukavva kutu faaliyetini hiçbir açıdan etkilemeyecektir. Konuyla ilgili gelişmeler kamuya duyurulacaktır.

Yeniden Faaliyete Başlanacaksa Öngörülen Tarih: İç piyasadaki gelişmelere ve Şirket tarafından durumun kapsamlı şekilde değerlendirilmesinin sonucuna göre belirlenecektir.

Kısmen Durdurma Sözkonusu ise Durdurulan Faaliyetlerin Toplam Üretim ve Satışlar İçindeki Payı: Toplam satışların %10’undan az olması tahmin edilmekte olup; halihazırda gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

 

Ticaret Ünvanı: Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj Sanayi Anonim Şirketi

Ödenmiş Sermaye: 200.000.000 – TL Kayıtlı Sermayesi: 400.000.000 – TL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here