Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri QNB Finansban...

QNB Finansbank İlk 9 Ayda da Ekonomiye Katkı Sağlamaya Devam Etti

QNB FİNANSBANK İLK 9 AYDA DA EKONOMİYE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM ETTİ

30.10.2018 – Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lider finansal kuruluşu olan Katar’ın en büyük bankası Qatar National Bank (Q.P.S.C.)’ın Türkiye’deki iştiraki QNB Finansbank, 2018’in ilk 9 ayında da kurumsal krediler, proje finansmanı ve KOBİ kredileri ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdürdü. 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla Banka’nın toplam aktifleri yıl sonuna kıyasla yüzde 44 artarak 180 milyar 876 milyon TL’ye ulaşırken, canlı krediler yıl sonuna kıyasla yüzde 25 oranında artarak 101 milyar 955 milyon TL’ye, müşteri mevduatı ise yüzde 33 oranında artarak 86 milyar 575 milyon TL’ye ulaştı.QNB Finansbank’ın net dönem kârı 1 milyar 749 milyon TL olarak gerçekleşti.

QNB Finansbank’ın toplam özkaynakları bir önceki yıl sonuna göre yüzde 15 oranında artarak 14 milyar TL’ye ulaşırken; Banka’nın 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 16 olarak gerçekleşti.

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, 2018 yılının ilk 9 ayında fonlama kaynaklarını çeşitlendirerek tüm sektörlere yönelik olarak güçlü yatırımcı kitlelerine ulaştıklarını belirtti. Güzeloğlu, “QNB Finansbank olarak, 2018 yılının ilk 9 ayında Türkiye ekonomisini desteklemeye devam ettik. Mevduat tarafında, fonlama kaynaklarımız güçlü artışını sürdürüyor. QNB Finansbank’ın ana hissedarı, Türkiye’de en yüksek kredi derecelendirme notuna sahip uluslararası banka konumundaki QNB (Qatar National Bank)’nin gücü ve sağlam yapımız ile sektöre katkımızı her geçen gün artırarak sürdürüyoruz” dedi.

Güzeloğlu, 2018 yılında da topluma katkı sağlamak ve çocukları geleceğe hazırlamak amacı ile yürütülen kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini de belirterek, “QNB Finansbank olarak Minik Eller Büyük Hayaller platformumuzla çocuklarımızı matematikten kodlamaya, sanattan kültüre birçok alanda geleceğe hazırlamak için gönüllü finansçılarımız ve iş ortaklarımız ile yüzbinlerce çocuğa ulaşmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

QNB Group: Orta Doğu ve Afrika bölgesinde istikrarlı bir şekilde büyüme kaydederek 29.500’ü aşkın çalışanıyla operasyonlarını sürdüren QNB Group, 4,300’ün üzerinde ATM ağıyla 1,200’den fazla lokasyonda, 31’den fazla ülkede ve üçten fazla kıtada hizmet vermektedir. Grup ayrıca, Brand Finance Magazine tarafından Orta Doğu ve Afrika’nın en değerli banka markası olarak gösterilmektedir. Grubun Türkiye’deki bankası olan QNB Finansbank, 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla toplam 542 şube ve 12.079 çalışan sayısı ile faaliyet göstermektedir.

QNB Finansbank ilk 6 ayda ulaştığı 93 milyar TL’nin üzerinde kredi ile ekonomiye katkı sağlamaya devam etti

30.07.2018 – Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lider finansal kuruluşu olan Katar’ın en büyük bankası Qatar National Bank S.A.Q (QNB Group)’ın Türkiye’deki iştiraki QNB Finansbank, 2018’in ilk 6 ayında kurumsal krediler, proje finansmanı ve KOBİ kredileri ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdürdü.

30 Haziran 2018 itibarıyla toplam aktifler yıl sonuna kıyasla yüzde 19 artarak 149 milyar 266 milyon TL’ye ulaşırken, canlı krediler yıl sonuna kıyasla yüzde 14 artarak 93 milyar 217 milyon TL’ye, müşteri mevduatı ise yüzde 13 oranında artarak 73 milyar 818 milyon TL’ye ulaşırken, bankanın net dönem kârı 1 milyar 133 milyon TL olarak gerçekleşti.

QNB Finansbank’ın toplam özkaynakları bir önceki yıl sonuna göre yüzde 9 oranında artarak 13 milyar 235 milyon TL’ye ulaşırken, Banka’nın 30 Haziran 2018 tarihi itibarı ile sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 14,9 olarak gerçekleşti.

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, 2018 yılının ilk 6 ayında fonlama kaynaklarını çeşitlendirerek, tüm sektörlere yönelik olarak güçlü yatırımcı kitlelerine ulaştıklarını belirtti. Güzeloğlu, “QNB Finansbank olarak, 2018 yılının ilk 6 ayında sektörün üzerinde bir ivme ile büyümemizi devam ettirdik. Gerek kurumsal bankacılık ve proje finansmanı alanında gerekse de KOBİ ve tarım bankacılığı alanlarında ekonomiye olan desteğimizi sürdürüyoruz” dedi.

Güzeloğlu, 2018 yılında da topluma katkı sağlamak ve çocukları geleceğe hazırlarken yanlarında olmak adına yürütülen kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ettiklerine de değindi: “QNB Finansbank olarak Minik Eller Büyük Hayaller platformumuzla çocuklarımızı matematikten kodlamaya, sanattan kültüre birçok alanda geleceğe hazırlamak için gönüllü finansçılarımız ve iş ortaklarımız ile yüz binlerce çocuğa ulaşmaya devam ediyoruz” dedi.

QNB Group, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde istikrarlı bir şekilde büyüme kaydederek 29 bini aşkın çalışanıyla operasyonlarını sürdüren QNB Group, 4 bin 400’ün üzerinde ATM ağıyla bin 100’den fazla lokasyonda, 31’den fazla ülkede ve üçten fazla kıtada hizmet vermektedir. Grup ayrıca, Brand Finance Magazine tarafından Orta Doğu ve Afrika’nın en değerli banka markası olarak gösterilmektedir. Grubun Türkiye’deki bankası olan QNB Finansbank, 30 Haziran 2018 itibarıyla toplam 542 şube ve 12 bin 011 çalışan sayısı ile faaliyet göstermektedir.