Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Emsan’ı...

Emsan’ın Hedefi Yüzde 40lık Büyüme

23.09.2019 – Kadınların mutfaktaki ‘yol arkadaşı’ Emsan, kalite ve şıklığın yanı sıra teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak ürettiği fonksiyonel ürünleri Beylikdüzü’ndeki genel merkezinde 500 bayisiyle buluşturdu. Ömür boyu garantiye sahip ürünlerin her zaman en iyisini, en uygun fiyata sunan Emsan, fuarda yeni çelik tencere ve granit setleri yanı sıra birbirinden şık yemek, çatal-bıçak, kahve ve çay setlerini tanıttı. Çaydanlık, cezve setleri, narenciye sıkacakları, tost makinesi ve mutfak robotu da fuarda ilgi gören ürünler arasındaydı.

Hedef yüzde 40’lık büyüme

İlk kez kendi fuarlarını düzenlediklerini belirten Emsan Genel Müdürü Arif Yıldırım ‘’Bayilerimizin markamızı yerinde görmelerini istedik. Bu nedenle de ilk kez genel merkezimizde kendi fuarımızı düzenledik’’ dedi. Emsan olarak geçen yılki büyüme hedeflerini yakaladıklarını ifade eden Arif Yıldırım ‘’Bu sene de yüzde 40’lık bir büyüme hedefi belirledik. Bu zamana kadarki büyüme planlarımızı bayi, internet ve mağazacılık kanallarını bir bütün olacak şekilde değerlendirerek belirledik. Bu seneki büyüme hedeflerimizi de aynı ölçekte sürdürmeyi planlıyoruz. Bu yılı, 15 mağaza sayısına ulaşarak kapatmayı, önümüzdeki yıl ise toplam 25 mağaza sayısına ulaşmayı hedefliyoruz’’ diye konuştu.

‘Bayilerin büyümesini destekliyoruz’

E-ticaretin de öncelik verdikleri konular arasında olduğu belirten Emsan Genel Müdürü Arif Yıldırım, sözlerini şöyle noktaladı: ‘’Birden fazla satış kanalımız bulunuyor. Bu kanallar arasında gelişen teknolojiyi yakalamak adına en çok odaklandığımız, internet satış kanalımız. Geleneksel satış kanalımız olan bayilerimiz, her zaman öncelikli kanalımız. Bu nedenle bayilerimizin büyümesini devamlı destekliyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün büyüyen bir pazar olarak gördüğümüz e- ticaret, yatırımlarımızın şekillenmesinde, bayilerimiz kadar öncelik verdiğimiz konularımız arasında yer alıyor. Belirlediğimiz büyüme hedefi doğrultusunda, mevcut bayilerimizin yanı sıra bünyemize yeni bayiler ekleyerek büyümeye devam ediyoruz’’