Ana sayfa Haberler Köy Ekmeği Sa...

Köy Ekmeği Satan Küçük Esnaftan Türk Lirası İçin Büyük Kampanya

Afyonkarahisar’da patatesli köy ekmeği satan bir seyyar satıcı “500 dolar bozdurana patatesli köy ekmeği, bin dolar bozdurana haşhaşlı köy ekmeği bedava” kampanyası başlattı.

Afyonkarahisar’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Döviz Bozdurma Kampanyası”na duyarsız kalmayan birçok esnaf döviz bozduran vatandaşlara yönelik kampanyalarını sürdürüyor. Patatesli köy ekmeği satan bir seyyar satıcı “500 dolar bozdurana patatesli köy ekmeği, bin dolar bozdurana haşhaşlı köy ekmeğini bedava” kampanyası başlattı.

Seyyar ekmek satıcısı İsmail Özgan, yaşanan ekonomik dalgalanmalara duyarsız kalmak istemediklerini belirterek, ellerinden geldiği müddetçe kendilerinin de böyle bir kampanya başlattıklarını dile getirdi. Özgal, “500 dolar bozdurup makbuzunu getirene bir tane patatesli köy ekmeği, bin dolar bozdurana ise haşhaşlı köy ekmeğini hediye ediyoruz. Televizyonlarda sürekli dövizle ilgili haberler duyuyordum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz bozdurma kampanyasına destek vermek için böyle bir kampanya başlattık. Kampanyamızın ilk hediye ekmeğini ise bir vatandaşımıza verdik” diye konuştu

Özgal ayrıca ekmeklerinin yüzde yüz katkısız patatesli köy ekmeği olduğunu da dile getirdi.

Seyyar satıcının bu duyarlı davranışını örnek alan bazı esnaflarda benzeri bir kampanya başlatacakları bildirildi. İHA