Ana sayfa Raporlar Hisse Yorumları Mepet Petrol ...

Mepet Petrol Tesisleri MEPET Hisse Analiz ve Yorumları

Mepet Petrol MEPET hisse senedi ile ilgili tüm güncel analiz, haber, rapor ve yorumları aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Bu sayfadan aracı kurum ve uzmanların MEPET ile ilgili çıkmış tüm hisse analiz ve yorumlarını, haber,veri ve raporları takip edebilirsiniz.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

 

ZİRAAT YATIRIM – Sabancı Holding SAHOL Hisse Analiz 2Ç18 – 27.08.2018

Mepet Petrol (MEPET): Şirket 2Ç2018’de 6,3mn TL ana ortaklık zararı kaydetmiştir. Geçen yılın aynı döneminde 5,1mn TL ana ortaklık karı elde edilmişti. Diğer yandan, Şirket’in brüt karı ise 2Ç2018’e 4,4mn TL gerçekleşerek bir önceki yılın aynı dönemine göre %46 oranında artış sergilemiştir. Zarar kaydedilmesinde, esas faaliyetlerden diğer giderlerdeki 11,9mn TL’lik artış önemli etken olmuştur. Son olarak, ikinci çeyrek zararı sonrasında Şirket’in 2018 yılının ilk yarısındaki ana ortaklık net dönem zararı 5,5mn TL olmuştur. Bir önceki yılın aynı döneminde 7,3mn TL ana ortaklık karı elde edilmişti.

 

Mepet Petrol Hakkında

Hizmet vermeye başladığı günden bugüne her yıl katlanarak büyüyen MEPET Metro Petrol akaryakıt istasyonlarıyla enerji sektöründe, yol dinlenme tesisleriyle hizmet ve turizm sektöründe faaliyetlerini sürdürürken, bu yapısıyla sektöründe örnek ve eşsiz bir model oluşturmuştur. Faaliyet alanlarına göre operasyonlarını iki grupta yöneten MEPET Metro Petrol otobüs yolcuları, özel araç yolcuları, uzun yol şoförleri kısacası karayolu yolculuğu yapan herkes için dinlenme tesisi olarak 26 noktadaki farklı 128 işletmesiyle hizmet vermekte ve tesislerinde müşterileri için farklı alternatifler sunmaktadır. Diğer bir faaliyet alanı olan enerji konusunda ise karayolları üzerinde sahibi veya işletmecisi olduğu 24 akaryakıt istasyonunda akaryakıt ve petrol ürünlerinin satışını sağlamaktadır. Her yıl bünyesine yeni tesisler ve istasyonlar katmayı hedefleyen MEPET Metro Petrol 2015 yılında hizmet noktalarında 32 milyon müşteriyi ağırlamıştır.

2011’de hisse senetlerini halka arz eden MEPET kurumsal yönetim ilkelerinin tüm gerekliliklerini şeffaf bir şekilde yönetim politikasına entegre etmiştir. Dinlenme tesisleri ile Türkiye’nin en yaygın hizmet ağına sahip olan MEPET akaryakıt istasyonları ile birlikte Silivri, Çorlu, Akçaköy, Mersin, Edirne, Bolu- Yeniköy, Bolu-Köroğlu, Bolu-Dörtdivan, Bolu-Paşaköy, Çorum Osmancık ve Çorum Sungurlu, Yozgat, Samsun, Çarşamba, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Konya, Manisa, Susurluk ve Denizli şehirlerinde bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here