Ana sayfa Raporlar Hisse Yorumları Kütahya Porse...

Kütahya Porselen KUTPO Hisse Analiz ve Yorumları

PAYLAŞ

Kütahya Porselen KUTPO hisse senedi ile ilgili tüm güncel analiz, haber ve yorumları aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Bu sayfadan aracı kurum ve uzmanların KUTPO hissesi ile ilgili tüm analizlerini güncel haber, rapor ve teknik yorumları takip edebilirsiniz.

DENİZ YATIRIM – Kütahya Porselen KUTPO Hisse Haber Yorum – 20.11.2017

Kütahya Porselen, Kiraz Enerji’yi Satın Almaktan Vazgeçti. Daha önce Eylül ayında şirket yönetim kurulu 10 milyon dolar karşılığında İzmir ve Aydın illeri sınırları içerisinde 50 MW büyüklüğünde rüzgar enerji üretim lisansına sahip Kiraz Enerji’yi satın alma kararı aldığını duyurmuştu. Şirket geçen cuma KAP’a yaptığı duyuruda ise, piyasa koşullarındaki olumsuz gelişmeler göz önüne alınarak hiçbir mali yükümlülük getirilmeksizin şirketin bu satın anlaşmasını feshettiğini açıkladı. Haberin hisse üzerinde önemli bir etki yaratmasını beklemiyoruz.

 

Kütahya Porselen Finansal Duran Varlık Sözleşmesi Karşılıklı Olarak Feshi Hakkında Açıklama Yaptı – 17.11.2017

15.09.2017,25.09.2017 ve 21.10.2017 tarihli özel durum açıklamaları ile kamuya duyurulan Kiraz Enerji Yatırım Üretim Ve Ticaret A.Ş.’nin 11.069.813,99 TL (onbir milyon altmış dokuz bin sekiz yüz onüç TL doksan dokuz kuruş)’sı ödenmemiş 15.000.000.- TL. (Onbes milyon Türk Lirası) esas sermayesinde, sahip oldukları her biri 100 TL itibari değerde toplam 150.000 adet nama yazılı paylarının tamamının 10.000.000 USD (onmilyon Amerikan Doları) bedel karşılığında, ödenmemiş sermaye borcu ile Türkerler İnşaat Turizm Madencilik Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.ve Kazım TÜRKER’den Şirketimizce satın alınması işleminden, piyasa koşullarındaki olumsuz gelişmeler göz önüne alınarak, Şirketimize hiçbir mali yükümlülük getirilmeksizin Taraflar arasında karşılıklı mutabakat sağlanmak suretiyle vazgeçilmesine karar verilmiş olup fesihe ilişkin gelişmeler kamuoyuna tam ve zamanında açıklanacaktır.

 

DENİZ YATIRIM – Kütahya Porselen KUTPO Hisse Analizi 3Ç17 – 10.11.2017

Kütahya Porselen’in faaliyet karındaki olumlu ivmelenme devam ediyor. Kütahya Porselen 3Ç17’de 15 milyon TL net kar rakamı açıkladı. Geçen sene bu rakam sadece 9 milyon TL idi. Satışlarının hemen hemen yarısı ihracat olan şirketin güçlü dolar ve artan satış hacmi sayesinde cirosunu yıllık bazda %50 arttırdığı gözüküyor. Doğalgaz fiyatlarındaki yatay seyir, TL bazlı işçilik ve diğer maliyetler ve üretimde verimlilik artışı sayesinde FAVÖK marjını aynı dönemde %12’den %16.4’e çıkardığını düşündüğümüz şirket FAVÖK rakamını da ikiye katlayarak 16 milyon TL’ye taşımış. Şirketin operasyonel karlılığındaki olumlu ivmenin yarınki hisse performansını olumlu etkilemesini bekliyoruz. Son iki çeyrekte görülen pozitif trend devam ettiği takdirde şirketin mevcut piyasa değerinin FD/FAVÖK bazında 5.4, F/K bazında 6.5’e işaret ettiği çarpanları da makul sayılabilir.

PAYLAŞ