Ana Sayfa Raporlar Hisse Yorumları İttifak Holdi...

İttifak Holding ITTFH Hisse Analiz ve Yorumları

İttifak Holding ITTFH hisse senedi ile ilgili tüm güncel hisse analiz, haber, rapor ve yorumları aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Bu sayfada aracı kurum ve uzmanların ITTFH hissesi ile ilgili yaptıkları tüm analiz, rapor ve de haberleri takip edebilirsiniz.

TACİRLER YATIRIM – İttifak Holding ITTFH Hisse Analiz 4Ç19 – 11.03.2020

İttifak Holding, 4Ç19 sonuçlarını 32.9 milyon TL zarar ile açıkladı. Şirket geçen yılın aynı döneminde de, 14.5 milyon TL zarar açıklamıştı. Net satışlar 163 milyon TL olarak açıklandı ve geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %17 azaldı. Şirket, 4Ç19’de 13 milyon TL FAVÖK açıkladı ve bu rakam geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %157 artış gösterdi. FAVÖK marjı ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 522 baz puan artarak %7.7 oldu. Şirketin net borcu çeyreksel bazda yüzde %2 artarak 970 milyon TL olarak gerçekleşti. Net borç/FAVÖK rasyosu -27.6 olarak gerçekleşmiş olup, net borç/özsermaye rasyosu 4.4 olarak kaydedilmiştir.

 

İttifak Holding Yönetim Kurulu’nda İstifalar…30.11.2019

İttifak Holding Yönetim Kurulu üyelerinin istifaları hakkında açıklama yaptı. Kamuoyunu aydınlatma platformuna yönetim kurulu istifaları kapsamında yapılan dünkü bildirimde Mehmet Akdere ve Süleyman Yasir Zorlu’nun görevlerinden ayrıldıkları bilgisi verildi. Bildirimde şu açıklamalar yapıldı:

“Toplanan yönetim kurulumuz, Mehmet Akdere ve Süleyman Yasir Zorlu’nun yönetim kurulu üyeliğinden istifalarının kabulüne, görev dönemine ilişkin olarak, şirket faaliyetlerinden dolayı şirkete, diğer yönetim kurulu üyelerine, kamuya ve ticari taraflara karsı sahsı sorumluluğunun kalmadığına karar vermiştir.”

 

TACİRLER YATIRIM – İttifak Holding ITTFH Hisse Analiz 2Ç19 – 12.11.2019

İttifak Holding 3Ç19 sonuçlarını 18.3 milyon TL zarar ile açıkladı. Şirket geçen yılın aynı döneminde de, 7.4 milyon TL zarar açıklamıştı. Net satışlar 192 milyon TL olarak açıklandı ve geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %22 azaldı. Şirket, 3Ç19’da FAVÖK seviyesinde 11 milyon TL zarar açıklarken, bu rakam geçen yılın aynı döneminde 3 milyon TL idi. FAVÖK marjı ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 667 baz puan azalarak -%5.6 oldu. Şirketin net borcu çeyreksel bazda yüzde %5 artarak 952 milyon TL olarak gerçekleşti. Net borç/FAVÖK rasyosu -22.2 olarak gerçekleşmiş olup, net borç/özsermaye rasyosu 1.3 olarak kaydedilmiştir.

 

Kapanışların Ardından Mavcut Durumda Kaç Adese Alışveriş Mağazası Faaliyet Göstermektedir?