Ana sayfa Raporlar Hisse Yorumları DOCO Hisse An...

DOCO Hisse Analiz ve Yorumları

PAYLAŞ

doco-hisse-yorumlariDO&CO DOCO hisse senedi ile ilgili tüm güncel hisse analiz, haber,rapor ve hisse yorumlarını aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Kurum ve uzmanların DOCO ile ilgili çıkmış tüm hisse analiz ve yorumlarını, haber,veri ve raporları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

TACİRLER YATIRIM – DOCO Hisse Haber Yorum – 28.11.2017

Do&Co – Şirket ÖBB-Personenverkehr AG’ye (Avusturya Demiryolları) sunduğu demiryolu ikram hizmetlerinin 31 Mart 2018 tarihi itibariyle sona ereceğini bildirdi. Hatırlanacağı üzere, şirket 30 Mart 2016 tarihinde Avusturya Demiryolları olan sözleşmesini feshettiğini duyurmuştu.

GARANTİ YATIRIM – THY & DOCO Hisse Haber Yorum – 17.11.2017

THY ve DOCO Neden Yolları Ayırdı?

Türk Hava Yolları (THYAO, EÜ, Fiyat:10.10TL, Piyasa Değeri TL13,938mn) CEO İlker Aycı şerefiye bedeli ve yatırımın yeni havalimanında DOCO tarafından istendiğini bunun karşılık bulmadığı için yolların ayrıldığı belirtildi. Devam eden otel yatırımına ilişkin ise karşılıklı olarak iki tarafın birbirinin payını alabileceğini söyledi. Tasarruf önlemlerinin bilançoda katkısını gördüklerini ifade eden İlker Aycı bu nedenle yansıtılmayan maaş zammı farklarının sene sonunda yansıtılacağını söyledi.

AK YATIRIM – THY & DOCO Hisse Haber Yorum – 17.11.2017

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, gelecek vizyonlarının Do&Co ile örtüşmediğini bu sebeple 10 yıllık kontratlarının 2018 yıl sonundan itibaren uzatılmaması yönünde karar aldıklarını açıkladı. Öte yandan, İlker Aycı kargo cirosunun yılın ilk dokuz ayında %29 arttığını ve 2017 senesi için 1.3 milyar dolar kargo cirosu hedeflediklerini açıkladı. THY’nin kargoda uçtuğu nokta sayısının ise 51’den 72’ye çıktığını belirtti.

 

TACİRLER YATIRIM – DO & CO Aktiengesellschaft Hisse Yorum – 19.10.2017

Do&Co – Do&Co THY’nin SATS Ltd ile imzalamış olduğu iyi niyet anlaşmasına istinaden yaptığı açıklamada üçüncü havalimanında THY ikram hizmetleri sağlayıcısı olarak seçilmemesi durumunda dahi İstanbul üçüncü havalimanına önemli ölçüde yatırımlar yapmaya istekli olduğunu bildirdi. Yapılan açıklama Do&Co’nun THY’yle olan kontratının bitiminde dahi Türkiye operasyonlarına diğer havayollarına hizmet ederek devam edebileceğini ima etmektedir. Hisse için hafif olumlu bir haber olarak değerlendirilebilir.

 

DOCO’dan Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama – 18.10.2017

Türk Hava Yolları A.O. (THY) tarafından dün yapılan açıklamada, THY’nin İstanbul üçüncü havalimanına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmetleri tedariği ile ilgili olarak başkaca bir şirket ile görüşmelere başladığı ve THY’nin bu hususta bir iyi niyet anlaşması imzaladığı bildirilmiştir.

Bu kapsamda DO & CO AG, ne TURKISH DO & CO ortaklığının, ne de THY ile TURKISH DO & CO arasındaki ikram hizmetleri sözleşmesinin THY tarafından sonlandırılmadığını bildirir.

DO & CO AG hiç süphesiz THY’ye karşı taahütlerini yerine getirmeye devam edecektir ve kendisini mevcut ortaklığa bağlı görmektedir.

Bu doğrultuda, DO & CO AG:

  • Türkiye’deki anlaşmalarına ve yatırımlarına bağlı olduğunu,
  • Türkiye’deki mevcut faaliyetlerine devam etme niyetinde olduğunu,
  • DO & CO AG, TURKISH DO & CO’nun üçüncü havalimanında THY ikram hizmetleri sağlayıcısı olarak seçilmemesi durumunda dahi İstanbul üçüncü havalimanına önemli ölçüde yatırımlar yapmaya istekli olduğunu bildirir.

 

İŞ YATIRIM – DO & CO Aktiengesellschaft Hisse Analiz – 18.10.2017

Kapanış (TL) : 194 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 1890 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 1.3 DOCO TI Equity- Öneri :GÖZDEN GEÇİRİLİYOR Get.Pot.%: n.a

Türk Havayolları Yeni Havalimanında ikram hizmetleri konusunda SATS ile iyi niyet anlaşması imzaladı.
Türk Havayolları İstanbul Yeni Havalimanına taşınması sonrası yeni havalimanında ikram hizmeti tedariki konusunda SATS LTD’in iştiraki SATS Investments Pre. LTD ile iyi niyet anlaşması imzalandığını duyurdu. Açıklamada gerekli ön şartların gerçekleşmesi hukuki, idari ve düzenleyici onayların alınması üzerine SATS tarafından ikram hizmetleri konusunda yatırım yapılmasının söz konusu olabileceği belirtildi.

Türk havayollarına verilen ikram hizmeti DO&CO’nun operasyonlarının yaklaşık %40’ını oluşturduğu için işin DO&CO’ya verilmemesi durumunda haberin DOCO hisseleri üzerinde olumsuz etkisi olabileceğini düşünüyoruz. Ancak diğer taraftan belirsizlikten ve kontratın uzun süre yenilemesinden dolayı DOCO hissesinin son iki ayda endeksin %27 altında kalması (yıl başından beri %38 altında kaldı) negatif etkinin sınırlı olabileceğine işaret etmektedir.

DENİZ YATIRIM – DO & CO Aktiengesellschaft Hisse Analiz – 18.10.2017

THY yeni havalimanında ikram hizmetleri için SATS investments ile iyi niyet anlaşması imzaladığını açıkladı – Do & Co için olumsuz haber Turk Hava Yolları yaptığı açıklamada İstanbul Yeni Havalimanına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmeti tedariki hususunda Singapur Havayolları’na ait SATS Investments (SIPL) ile bir niyet anlaşması imzaladığını açıkladı. Bu anlaşma kapsamında birlikte ortak bir şirket kurulmasının gündemde olacağını düşünüyoruz. Şu anda, THY ve Do&Co’nun eşit ortaklığında kurulmuş olan Turkish Do &Co şirketi THY’nin ikram hizmetlerini yapmaktadır.

THY bir süredir yeni havalimanına taşınma sürecinde şirketin hizmet sağlayıcıları ile anlaşmalarını gözden geçirmekteydi. Haber Do & Co için negatif, çünkü THY şirketin catering segmentinde önemli bir müşteriydi. Do & Co’nun 2016/2017 mali yılında toplam gelirleri 913.4 mln Euro olarak gerçekleşmiş; bunun 597.5 mln Eurosu ise catering gelirlerinden oluşuyor. THY’nin geçen sene catering gideri ise finansallarında 163mn Euro olarak gözüküyor. Dolayısıyla tahminimize göre THY’nin gelirlerinin Do &Co’nun gelirleri içinde%15-20 arasında bir pay alıyor olabilir.

GARANTİ YATIRIM –  DO & CO Aktiengesellschaft Hisse Teknik Analiz – 18.10.2017

THY (THYAO, EÜ, Fiyat:9.49TL, Piyasa Değeri TL13,096mn): Açıklamaya göre, THY, İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmeti tedariki hususlarıyla ilgili olarak firmalarla görüşmelere başlanmış olup bu kapsamda Singapurlu SATS ile bir niyet anlaşması imzalanmış olduğunu duyurdu.

Gazetelere göre, SATS’ın İstanbul Yeni Havalimanı’nda 120mn ABD$ yatırım yapması bekleniyor. Haber mevcut ikram tedarikçisi DOCO (DOCO, EP) ile İstanbul Yeni Havalimanı’nda (2018 sonunda açılması bekleniyor) sözleşmenin yenilenmeyeceği anlamına geldiği için DOCO hisseleri için olumsuzdur. THY’nin DOCO’nun cirosu içindeki payının %30-35 civarında olduğunu tahmin ediyoruz. Her ne kadar DOCO son üç ayda endeksin %22 altında performans gösterse de yeni bir ortaklık ya da satın alma olmadığı sürece, hissenin güçlü bir performans sergilemesini beklemeyiz.

Haber: DOCO İşten Çıkardığı 19 Aşçıya Tazminat Ödeyecek – 05.10.2017

Do&Co’da geçen sene işten çıkarılan 19 çalışanın sendikal faaliyetlerle işten atıldığını tespit eden mahkeme, Şirket’in 4 net 12 brüt maaş tazminat ödemesine hükmetti.

Medya kaynaklarına göre, Turkish Do&Co’da 2016 Kasım ayında işten çıkarılan 122 uçan aşçıdan 19’u, sendikal sebeplerle işten atıldığını ıspatlayınca sendikal tazminat almaya hak kazandı. Bakırköy 25. İş Mahkemesi’nde görülen davada, işten çıkarılan 16 uçan aşçıya, 4 net ve 12 brüt olmak üzere 16 maaş sendikal tazminat verilmesi karara bağlandı.

İŞ YATIRIM – DO & CO Aktiengesellschaft Hisse Analiz – 17.08.2017

Şirket Haberleri: DOCO 1Ç17/18 Finansal Sonuçları

Do&Co 1Ç17/18’de 4.7mn euro net kar açıkladı (Bloomberg beklenti: 7.6mn euro). Net kar yıllık bazda %30 daralmaya işaret ediyor. Net kardadaki daralma büyük ölçüde operasyonel sonuçların zayıf olmasından kaynaklandı. Şirket’in gelirleri yıllık bazda %14 düşerek 220mn euro’ya geriledi (beklenti:226mn euro). FAVÖK is yıllık bazda %18.3 düşerek 18.8mn euroya (beklenti:20.1mn euro) geriledi. FAVÖK marjı ise geçen sene aynı çeyrekteki %9’dan %8.5’e geriledi. Piyasanın sonuçlara etkisinin olumsuz olmasını bekliyoruz.

 

İŞ YATIRIM – DO & CO Aktiengesellschaft Hisse Yorum – 28.07.2017

Kapanış (TL) : 251.3 – Hedef Fiyat (TL) : 294.44 – Piyasa Deg.(TL) : 2449 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.62 DOCO TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 17.17 Analist: [email protected]

DO&CO hisse geri alım programı açıkladı
DO&CO dün düzenlenen genel kurul toplantısında hisse geri alım programı başlatma kararı aldı. Buna göre Şirket ödenmiş sermayenin %10’una kadar piyasadan ya da piyasa dışından blok olarak alım yapabilecek. Hisse geri alımı için üst fiyat limiti 140 euro alt fiyat limiti 20 euro olarak belirlendi. Hisse geri alım programı 27 Temmuz’dan itibaren 30 ay süre ile geçerli olacak. Olası hisse geri alımlarının hisse fiyatını destekleyeceğini düşünüyoruz.

İŞ YATIRIM – DO & CO Aktiengesellschaft Hisse Yorum – 30.06.2017

DO & CO Aktiengesellschaft Kapanış (TL) : 250.6 – Hedef Fiyat (TL) : 303.57 – Piyasa Deg.(TL) : 2442 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.56 DOCO TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 21.14 Analist: [email protected]

DO&CO 2017/2018 döneminde gelirlerini Euro bazında sabit tutmayı hedefliyor.
2106/2017 yılında 100 milyon Euro katkı yaratan Avrupa kupası ile gelirlerin bu yıl olmayacak olması ve THY ‘ye yapılan indirimlerin tam yıl etkisine rağmen şirket gelirlerini Euro bazında sabit tutmayı hedefliyor. Bu yıl 100 milyon Euro yatırım planlanıyor. 3. Havalimanı ile ilgili yapılacak yatırımların 40-50 milyon dolar civarında olması ve önümüzdeki yıla yansıması bekleniyor.

DOCO’dan Temettü Dağıtımı Açıklaması – 29.06.2017

2016 / 2017 Mali Yılı 1 Nisan 2016 – 31 Mart 2017 hesap dönemi Kar Payı Dağıtımına ilişkin olarak;

Nakit olarak dağıtılacak toplam kar payı: 8.282.400 Avro
Her bir hisse senedi başına dağıtılacak brüt kar payı: 0,85 Avro
Her bir hisse senedi başına dağıtılacak net kar payı: 0,61625 Avro

Temettü başlangıç tarihi: 31.07.2017
Temettü ödeme tarihi: 14.08.2017
Temettü başlangıç tarihi: Hisse senetlerinin temettü hakları olmadan işlem görmeye başladığı gündür. (dividend ex day)

2016/2017 ve 2017/2018 mali yıllarına ilişkin şirket mali takvimi aşağıda görüldüğü gibidir:

15.02.2018 2017/2018 Mali Yılı İlk Üç Çeyreği Sonuçları
16.11.2017 2017/2018 Mali Yılı İlk Yarı Yılı Sonuçları
17.08.2017 2017/2018 Mali Yılı İlk Çeyreği Sonuçları

14.08.2017 Temettü Ödeme Tarihi
01.08.2017 Temettü Kayıt Tarihi
31.07.2017 Temettü Başlangıç Tarihi

27.07.2017 2016/2017 Mali Yılı Genel Kurul Toplantısı
17.07.2017 2016/2017 Mali Yılı Genel Kurul Toplantısı Kayıt Tarihi

Los Angeles ve Paris’teki iki yeni gurme mutfağı hakkında güncelleme – 17.03.2017

16.01.2017 tarihli açıklamamızda, Los Angeles ve Paris’teki yeni gurme mutfaklarının açılışına ilişkin çalışmaların devam ettiğini duyurmuştuk. Bugün itibariyle gurme mutfaklarının açılışı henüz gerçekleşmemiş olup, açılışa ilişkin çalışmalar halen devam etmektedir. Gelişme olduğunda kamuoyu bilgilendirilecektir.

Perakende ve Henry Gurme Mağazaları Hakkında Güncelleme – 02.03.2017

17.11.2016 tarihli açıklamamızda perakende alanında  2017 yılında Henry markası altında dördü Viyana’da ve diğer dördü Londra’da olmak üzere en az sekiz yeni gurme mağazası açılacağını, önümüzdeki çeyrekte başlayacak olan Gurme Gıda Dağıtım Hizmetinin de buna ekleneceğini duyurmuştuk.  Konuya ilişkin olarak perakende alanında 2017 yılında Henry markası altında dördü Viyana’da ve dördü Londra’da olmak üzere en az sekiz yeni gurme mağazası açılacaktır. Gelişme olduğunda kamuoyu bilgilendirilecektir.

İŞ YATIRIM – DO & CO Aktiengesellschaft Hisse Yorum – 02.03.2017

Kapanış (TL) : 254.5 – Hedef Fiyat (TL) : 303.57 – Piyasa Deg.(TL) : 2480 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.65 DOCO TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 19.28 Analist: [email protected]

DO & CO Türk Havayolları ile olan ikram sözleşmesini 2+1 sene uzattı
1 senelik uzatma opsiyonu kullanma hakkı Türk Hava Yolları’na ait olacak. Biz modelimize yeni sözleşmeyi dahil ettiğimiz için hedef değerimizde doğrudan bir revizyon gerekmiyor. Ancak yine de sözleşmenin imzalanmış olmasının sözleşme ile ilgili belirsizliği ortadan kaldıracak olması nedeni ile olumlu olduğunu düşünüyoruz.

HALK YATIRIM – DO & CO Aktiengesellschaft Hisse Yorum – 02.03.2017

DO&CO (DOCO, Pozitif): Şirket, Türk Hava Yolları ile ortak şirketi olan Turkish DO&CO’nun THY ile olan ikram sözleşmesini 2+1 sene daha uzattığını, 1 senelik uzatma opsiyonunu kullanma hakkının THY’ye ait olduğunu açıkladı.

Türk Hava Yolları ile ikram sözleşmesinin yenilenmesi hakkında açıklama – 01.03.2017

DO & CO AG, Türk Hava Yolları ile ortak şirketi olan Turkish DO & CO’nun, Türk Hava Yolları’yla olan ikram sözleşmesini 2+1 sene daha uzattığını kamuoyuna bildirir. 1 senelik uzatma opsiyonunu kullanma hakkı Türk Hava Yolları’na aittir.

Türk Hava Yolları ile mevcut sözleşme ve Los Angeles ve Paris’te iki yeni gurme mutfağı hakkında güncelleme açıklaması – 16.01.2017

17.11.2016 tarihli açıklamamızda, Türk Hava Yolları ile mevcut sözleşmenin yenilenmesi ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini, ayrıca Şirketimizin Los Angeles ve Paris’te iki yeni gurme mutfağı ile yeni bölgelere gireceğini duyurmuştuk. Türk Hava Yolları ile tedarik sözleşmesinin yenilenmesi ile ilgili olarak, taraflar arasında sözleşme koşullarında mutabık kalınmış olup, sözleşme henüz imzalanmamıştır. Los Angeles ve Paris’teki yeni gurme mutfaklarının açılışı henüz gerçekleşmemiş olup, açılışa ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Gelişme olduğunda kamuoyu bilgilendirilecektir.

 

İŞ YATIRIM – DO&CO Hisse Analiz – 18.08.2016

DOCO 1Ç16/17 Mali Sonuçlara İlk Bakış

DO & CO mali yılının ilk çeyreğinde net karı %1,5 oranda düşüşle 6,8 milyon Avroya geriledi. Net kar marjı ise kötüleşen faaliyet karlılığından olumsuz etkilenip 0,3 yüzdesel puan düşüş göstererek %2,7’ye geriledi. FAVÖK ise yıllık bazda %8,6 yükselerek 22,9 milyon Avroya yükseldi. FAVÖK marjı da 0,2 yüzdesel puan daralarak %9’a düştü. Net satışlar ise yıllık bazda %10,9 oranında büyüdü.

Havayolu İkram Hizmetleri segmentinin satışları yıllık bazda sadece %5 büyüyerek 158,6 milyon Avroya geldi. Bu segmentin FAVÖK marjı da 0,8 yüzdesel puan düşerek %10,0’a geriledi. Uluslararası Organizasyon İkram Hizmetleri segmenti satışları ise FIFA EURO 2016 organizasyonundan gelen katkı ile %48,3 oranında artarken FAVÖK marjı 1,4 yüzdesel puan artışla %9,8’e yükseldi. Restoranlar, Yolcu Salonları & Otel segmenti ise yıllık bazda büyüme gösteremedi. Bu segmenti satışları ve FAVÖK marjı yıllık bazda sabit kaldı.

FIFA EURO 2016 turnavasından gelen katkıya rağmen şirketin net karı büyümedi. Diğer bir yandan, Havayolu İkram Hizmetlerinin operasyonel karlılığının düşmesini olumsuz buluyoruz.

 

İŞ YATIRIM – DO&CO Hisse Analiz – 31.05.2016

DO&CO 2015/2016 Mali sonuçlar: Net kar 28.3mnEUR ile beklentilere paralel, fakat FAVÖK bir miktar beklentilerin altında

Beklentimize paralel olarak, net kar rakamı yıllık bazda %19.5 artışla 2015/16 döneminde 28.3 mn EUR’ya ulaştı. Konsolide satış gelirleri 916.5 mn EUR (beklentimiz:949 mn EUR) ve 92.7 mn EUR (tahmin:97mn EUR) ile beklentimizin altında gerçekleşti. Havayolu ikram hizmetlerindeki büyümenin %22 beklentiye kıyasla %18 gerçekleşmesi sapmanın ana nedeni olarak gösterilebilir. FAVÖK marjı ise %12 ile beklentilere paralel gerçekleşti.

 

İŞ YATIRIM – DO&CO Hisse Yorumu – 07.04.2016

İş Yatırım Araştırma Birimi tarafından hazırlanan Nisan ayı raporundan alınmış hisse değerlendirmesidir. DOCO İş Yatırım’ın Nisan Ayı gizli değerler portföyünde yer almaktadır.

DO & CO için AL olan tavsiyemizi korurken hisse fiyatımızı 365 TL olarak belirliyoruz.

İNA yönetimde şirketin üç ana faaliyet alanı için farklı tahminlerde bulunarak hesap fiyatımızı hesaplarken, Emsal Şirket Kıyaslama yönetimde şirket çarpanlarının emsallerine göre kıyaslayarak hedef değerimize ulaşıyoruz.

Yüksek kalite ürünler ve servis ile rakiplerinin üzerinde karlılık oranı

DO & CO kendi bünyesinde ürettiği ve geliştirdiği yüksek kaliteli ürünleri, servisleri ve iyi eğitim almış personeli sayesinde rakiplerinin üzerinde kar marjlarına ulaşıyor. Şu anda dokuz ülkede (önümüzde yıl on ülkeye yükselecek) gurme mutfağa sahip olan şirket bu mutfaklarda üç ana faaliyet alanında da faaliyet göstererek rakiplerinin üzerinde kapasite kullanım oranlarına ulaşabiliyor.

UEFA EURO 2016 ikram hizmetleri ihalesini DO & CO kazandı

UEFA EURO 2016 komitesi ikram hizmetleri için DO & CO ve Hediard şirketlerini seçti. Dünya’nın en büyük üçüncü spor aktivitesi olan UEFA EURO 2016’da DO & CO’nun 200bin misafire hizmet vermesini bekliyoruz. Yaptığımız analizler sonrasında bu organizasyondan şirketin 35 milyon Avro gelir yaratmasını ve FAVÖK rakamını 2,45 milyon Avro (%7 FAVÖK marjıyla) arttırmasını bekliyoruz.

Yeni gurme mutfaklarla şirket büyümesini sürdürüyor

DO & CO operasyonel faaliyetlerini ve çalışma bölgelerini havayolu ikram servisleri için açtığı gurme mutfaklarla genişletiyor. Genel olarak yeni açılan gurme mutfaklar üç yıl içerisinde karlılık anlamında başa baş noktaya erişiyor. Ancak, DO & CO’nun güçlü müşteri portföyü sayesinde (THY, Austrian Airways, Lufthansa, British Airways, Qatar Airways, Etihad, Emirates, AirFrance, vs.) bu süre bir-iki yıl aralığına düşüyor. Şirket 2015 yıl sonuna Seoul’de yeni gurme mutfağını açacak. Bunun haricinde yeni gurme mutfaklar için Paris’te fırsatlar değerlendiriliyor.

İstanbul Hotel’i tamamlanıyor

DO & CO’nun İstanbul Ortaköy’de açacağı hotel son aşamalarına gelmiş durumda. Bu yatırımdan 2016 yılından itibaren gelir yaratılmaya başlanacak. Şirketin bu yatırımdan yıllık 30-35 milyon Avro gelir yaratmasını bekliyoruz.

Havayolu endüstrisine bağlılık şirket için en önemli risk

Şirketin gelirlerinin %65-70’i havayolu ikram hizmetlerinden geliyor. Gelirlerin havacılık sektöründeki gelişmelere bağlı olması ve bu sektörün küresel negatif olaylardan etkilenmesi önemli bir risk faktörü olarak karşımıza çıkıyor.

İŞ YATIRIM – DO&CO Hisse Yorumu – 31.03.2016

DO & CO Aktiengesellschaft Kapanış (TL) : 338.5 – Hedef Fiyat (TL) : 364.96 – Piyasa Deg.(TL) : 3298 – 3A Ort. İşl.Hac. (TL) : 0.83 DOCO TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 7.82

DO & CO Avusturya Demiryolları ile ikram hizmetleri sözleşmesini iptal etti

DO & CO Avusturya Demiryolları ile ikram hizmetleri sözleşmesini önemli bir nedenden dolayı iptal etti. Ancak şirket geçtiğimiz iki çeyrek mülteci krizi dolayısıyla demiryolları ikram operasyonlarından zarar ediyordu. Modelimizde bu operasyonların üç sene daha sürmesini ve yıllık 20 milyon Avro gelir ile 800bin Avro FAVÖK katkısı bekliyorduk. Katkının küçük olması nedeniyle DO & CO ‘nun bu operasyonlardan çıkışı dolayısıyla hedef değerimizde revizyona gitmiyoruz.

PAYLAŞ