Ana sayfa Raporlar Hisse Yorumları Çimbeton CMBT...

Çimbeton CMBTN Hisse Analiz ve Yorumları

Çimbeton CMBTN hisse senedi ile ilgili tüm güncel analiz, haber, rapor ve yorumları aşağıda bulabilirsiniz. Kurum ve uzmanların CMBTN hissesi ilgili çıkmış tüm hisse analiz ve yorumlarını, hisseye ait haber,veri ve raporları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

ZİRAAT YATIRIM – Çimbeton CMBTN Hisse Analiz 1Ç18 – 08.05.2018

Çimbeton (CMBTN, Negatif): Şirket 1Ç2018’de 3,2mn TL ana ortaklık zararı kaydetmiştir. Geçen yılın aynı döneminde 0,7mn TL zarar kaydedilmişti. Diğer yandan, brüt kar ise 1Ç2018’de 0,6mn TL gerçekleşerek bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 2,2mn TL brüt karın altında gerçekleşmiştir.

Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş Hakkında:

Çimbeton 1985 yılında, bağlı bulunduğu Grup Şirketi olan Çimentaş tarafından hazır beton üretimi, satışı ve dağıtımı amacı ile kuruldu ve bir yıl sonra üretime başladı. Çimbeton, Ege Bölgesi’nde faaliyete geçen ilk kurumsal hazır beton üretim şirketi olmasının yanında sektörde de halka açık ilk şirkettir. Çimbeton hisseleri 18 Aralık 1997 tarihinden bu yana borsada işlem görmektedir.

Çimentaş şirketlerinin çatısı altında olduğu Cementir Holding, beyaz çimento, gri çimento, hazır beton ve agrega üretimi yapan, inşaat sektörünün yanında atık konusunda da faaliyet gösteren uluslararası bir kuruluştur. Cementir Holding 15 çimento fabrikası, 15 milyon ton çimento üretim kapasitesi, 2 AR-GE laboratuvarı, 20 terminal, 112 hazır beton ve 3 atık bertarafı tesisi ile 4 kıtada ve 15 ülkede yatırımları ile sektöründe Dünya’nın önemli gruplarındandır.