Ana Sayfa Raporlar Hisse Yorumları Bantaş Bandır...

Bantaş Bandırma Ambalaj BNTAS Hisse Analiz ve Yorumları

Bantaş Bandırma Ambalaj hisse senedi ile ilgili tüm güncel analiz, haber, rapor ve yorumları aşağıda bulabilirsiniz. Kurum ve uzmanların BNTAS ile ilgili çıkmış tüm hisse analiz ve yorumlarını, hisseye ait haber,veri ve raporları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Bantaş Bandırma Yeni Yatırımlar Hakkında Açıklama Yaptı – 16.07.2020

BANTAŞ BANDIRMA AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. YÖNETİM KURULU KARARI

KARAR TARİHİ: 16/07/2020  KARAR SAYISI : 2020/020

Karar: Şirketimiz Yönetim Kurulu şirket merkezinde toplanmak suretiyle aşağıdaki kararı almıştır:

Şirketimizin sürdürülebilir büyümesinin devamı, ambalaj sektörü içinde ki artan pazar payının sürdürülebilmesi, yeni istihdam sahalarının açılması, ülkemiz ekonomisinin büyüme hedefleri doğrultusunda Bantaş’ı geleceğe taşıyacak 2020-2025 vizyonu doğrultusunda yatırımların planlanması veya gerçekleştirilmesi düşüncesiyle;

Ofset tesislerimizin kapasitesinin artırılması amacıyla gerekli altyapı ve inşaat faaliyetlerinin yapılması yanında yeni bir lak hattı alınarak baskı kapasitesinin artırılması, kutu tesislerinde tam otomatik kapak hattı ve eklerinin alınması, baskı maliyetlerimizin azaltılması amacı ile kendi kesim hattımızın kurulması, üretim yerleri çeşitlendirme konusunda fizibilite çalışmalarının yapılması, ürün çeşitlendirme konularında üretim ve pazar olanaklarının araştırılması, projelendirilmesi; İlgili yatırımlar için gerekli finansmanın karşılanması amacı ile şirketin mevcut özkaynakları yanında alternatif finansal kaynakların araştırılması ve Yönetim Kurulunun onayına sunulması.

Yatırımlar ile ilgili özellikle yerli firmaların ağırlıkta olmasına önem verilerek yerli ve yurt dışı firmalardan teklif alınması, alınan teklifler ve görüşmelerin verdiği bilgiler çerçevesinde yönetim usullerine göre, Yönetim Kurulu’na bilgi vermek şartıyla sonuca erdirilmesi; bu konular ile ilgili resmi ve özel kurumlarda her türlü çalışma, müracaat ve işlemlere başlanılması ve Yönetim Kurulu’na bilgi verilmek şartıyla sonuçlandırılması için Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Adnan ERDAN’a yetki verilmesine karar verilmiştir.

ZİRAAT YATIRIM – Bantaş Bandırma BNTAS Hisse Analiz 4Ç19 – 18.02.2020

Bantaş Bandırma (BNTAS, Sınırlı Pozitif): 2019’un 4. çeyrek finansallarına göre şirketin net dönem karı geçen sene aynı döneme göre %37,1 artışla 5,7mn TL olmuştur. Şirket’in 4Ç2019 satış gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre %39,7 oranında artışla 33,5mn TL olmuştur. Satışların maliyeti %47,3 oranında artışla 29,2mn TL’ye yükselirken, brüt kar %3,6 artışla 4,3mn TL olarak gerçekleşmiştir. Operasyonel giderler ise %16,1 oranında azalışla 1,8mn TL olmuştur. Diğer faaliyetlerden 3,3mn TL gelir kaydedilmiş ve faaliyet karı ise %49,3 artışla 5,9mn TL olmuş ve vergi öncesi kar 5,9mn TL olurken 220bin TL vergi gideri sonrası şirketin net dönem karı 5,7mn TL olmuştur. 4. çeyrek kar rakamı ile birlikte Şirket’in 2019 yılı net dönem karı bir önceki yıla göre %87,5 oranında artarak 14,7mn TL’ye yükselmiştir.

 

ZİRAAT YATIRIM – Bantaş Bandırma BNTAS Hisse Analiz 3Ç19 – 30.10.2019

Bantaş Bandırma Ambalaj (BNTAS, Nötr): Şirket 3Ç2019’da net dönem karı geçen yılın aynı dönemine göre %25 oranında artmış ve 2,3mn TL olmuştur. Şirket’in satış gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine göre %16,8 oranında artmış ve 27,3mn TL olarak gerçekleşmiştir. Satış maliyetleri %30,2 oranında artan şirketin brüt karı %38,1 oranında azalmış ve 2,8mn TL olmuştur. Operasyonel giderleri 1,9mn TL olan şirket diğer faaliyetlerden 1,5mn TL gelir kaydedilmiştir. Esas faaliyet karı 2,5mn TL olan şirketin vergi öncesi karı 2,5mn TL olarak gerçekleşmiştir. 3. çeyrek karıyla birlikte 9 aylık net dönem karı 9mn TL olmuştur. Şirket geçen yılın aynı döneminde 3,7mn TL kar kaydetmişti. 

 

Bantaş Bandırma Ambalaj Hakkında

Bandırma – Balıkesir Asfaltı 8. km’de bulunan Kutu Oluşum ve Bandırma Örnek Sanayi Sitesi’nde bulunan Metal Ofset fabrikalarında en son teknolojiye sahip metal ofset baskı ve teneke kutu üretim hatları ile müşterilerinin istekleri ve talepleri doğrultusunda gıdaya uygun peynir, zeytin, turşu, zeytin yağ, nebati yağ, madeni yağ ve boya sektörleri için teneke ambalaj üretmektedir.

  • Faaliyet Alanı: Metal Ambalaj ve Ofset İşleri
  • Şirket Kuruluşu: 1986
  • Adres: Balıkesir asfaltı 8.km 10201 PK77 Bandırma Balıkesir