Ana sayfa Raporlar Hisse Yorumları Bank Asya ASY...

Bank Asya ASYAB Hisse Yorumları

bank-asya-01Aracı kurum ve uzmanların Bank Asya ASYAB ile ilgili tüm güncel haber ve hisse yorumlarını aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Bu sayfadan hisse ile ilgili çıkmış tüm haber, rapor ve teknik analizleri takip edebilirsiniz.

TMSF’den Bank Asya’da Hisse Satışı ile İlgili Basın Açıklaması – KAP – 23.06.2016

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından 23.06.2016 tarihinde aşağıda belirtilen basın açıklaması yapılmıştır:

“24.05.2016 tarihli Resmi Gazete’de ilanı yayımlanan Asya Katılım Bankası A.Ş. Hisse Satış İhalesine ilişkin ihale takvimi, ön yeterlilik başvurusunda bulunan 2 katılımcıdan 1’inin ön yeterlilik şartlarını sağlamış olması ve şartları sağlayan 1 sıra no’lu katılımcının bankaya ilişkin finansal ve hukuki incelemelerini son teklif verme süresine kadar gerçekleştiremeyeceği gerekçesiyle ilave süre talep etmesi nedenleriyle, “Satış Komisyonu” kararıyla aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Ön yeterlilik belgelerinin son teslimi         13.07.2016 saat 17.00

Son teklif verme süresi                          14.07.2016 saat 17.00

Bilgi odasının kapanacağı tarih                14.07.2016 saat 17.00

İhale tarihi                                            15.07.2016 saat 10.00″

 

İŞ YATIRIM –  Bank Asya ASYAB Hisse Yorumu – 15.06.2016

is-yatirim-logo

 Kapanış (TL) : 0.83 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 747 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.45 ASYAB TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a Analist: [email protected] [email protected]

Bank Asya ile 4 Suudi bankasının ilgilendiği söyleniyor.

Sabah gazetesinin haberine göre TMSF’nin Bank Asya’da satış ihalesiyle ilgili süreçte bir haftalık uzatmaya gitmesinin nedeni, Suudi Arabistan’dan bir bankanın evrak hazırlama sürecinin devam ettiği gerekçesiyle ek süre talep etmesi olarak belirtildi. Buna göre kulislerde Al-Rajhi Bank, Bank Al Jazira, Al Bilad Bank ve Alnima Bank’ın adları geçiyor. Bank Asya’nın satışına yönelik bu yönde haber akışı hisse senedi için olumlu algılanacaktır.

 

İŞ YATIRIM –  Bank Asya ASYAB Hisse Yorumu – 13.06.2016

is-yatirim-logo

 Kapanış (TL) : 0.79 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 711 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.44
ASYAB TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a Analist: [email protected] [email protected]

TMSF’den Bank Asya Kararı Bank Asya için son tarihi 17 Haziran’a ötelendi.

TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) tarafından yapılan açıklamaya göre Asya Katılım Bankası A.Ş. Hisse Satış İhalesine ilişkin Ön Yeterlilik Belgeleri teslim süresi, isteklilerin birinden evrak hazırlama süreci devam ettiği gerekçesiyle gelen ek süre talebi üzerine, Satış Komisyonu kararıyla 17.06.2016 Cuma günü saat 17.00’a kadar uzatılmıştır.

İŞ YATIRIM – Bank Asya ASYAB Hisse Yorumu – 24.05.2016

is-yatirim-logo

Kapanış (TL) : 0.54 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 486 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.36
ASYAB TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a Analist: [email protected] [email protected]
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Asya Katılım Bankası A.Ş. hisselerinin satışa çıkarılması kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Daha önce Bankacılık Kanunu gereği temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimi TMSF’ye devredilen Bank Asya’nın satış, birleştirme ya da devir yoluyla çözümlenmesinin amaçlandığı, bunun gerçekleşmemesi halinde ise bankanın tasfiyesinin gündeme geleceği belirtilmişti.
Satışa sunulan (A) grubu hisselerin 183,6 milyon adete karşılık gelen % 51’lik çoğunluğu yönetim kurulu üyelerini Banka Genel Kuruluna önerme imtiyazına sahip olarak Bankanın kontrol gücünü temsil etmektedir. Diğer yandan bankanın ödenmiş sermayesi içindeki payları %20,4 büyüklüğünde. Satışa sunulan (A) grubu hisselerin beheri için muhammen bedel 0,70 TL (70 Kuruş) olarak belirlenmiştir. İhale 24 Haziran 2016 günü kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak olup, katılımcı sayısına bağlı olarak açık artırma ya da pazarlık usulüyle devam edecektir.

Sonuç olarak, Bank Asya ile ilgili süreç devam etmekte ve şimdilik 29 Mayıs tarihi itibarıyla bankanın tasfiye edilmesi ihtimalinin masadan kaldırıldığını söyleyebiliriz. Bizce bu son durum halka açık kısımdaki (B) grubu hisseler için tasfiye olasılığına kıyasla daha olumlu bir gelişme olarak algılanacaktır.

 

Bank Asya’dan KAP Açıklaması – 23.05.2016

Bank Asya Satışa Çıkarılıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından 23.05.2016 tarihinde yapılan basın açıklaması aşağıdadır:

“5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun (Kanun) 71’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (b) bendi kapsamında temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimi TMSF’ye devredilen Asya Katılım Bankası A.Ş.’nin Kanunun 71 ve 107’inci maddeleri kapsamında satış, birleştirme ya da devir yoluyla çözümlenmesinin amaçlandığı, bunun gerçekleşmemesi halinde ise Bankanın tasfiyesinin gündeme geleceği bilgisi kamuoyuyla daha önce paylaşılmıştı.

Gelinen aşamada, TMSF Kurulu tarafından Asya Katılım Bankası A.Ş. hisselerinin satışa çıkarılması karara bağlanmış olup, satış ilanı yayımlanmak üzere Resmi Gazete’ye gönderilmiştir.

 

İŞ YATIRIM Bank Asya ASYAB Hisse Yorumu – 17.05.2016

is-yatirim-logo

Kapanış (TL) : 0.57 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 513 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.4
ASYAB TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.aBank Asya vergi dairesine sunduğu ilk çeyrek gelir tablosunda TL198mn zarar açıkladıBank Asya vergi dairesine sunduğu ilk çeyrek gelir tablosunda TL198mn zarar açıkladı. Genellikle vergi dairesine verilen ve kamuya açıklanan mali tablolar arasında önemli farklar bulunmuyor. Zararın önemli kısmı devam eden karşılık giderlerinden oluşuyor. Bu dönemde banka TL435mn provizyon gideri yazmış durumda ki geçen sene bütün bir yıl için yazılan tutar TL696mn düzeyindeydi. Daha önce açıklanan plana göre TMSF bankayı bu ay sonuna göre satacak veya alınacak karara göre tasfiye sürecine sokacak.

HABER 13.04.2016 – Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı İstifa Etti

Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Vahit Ferhan Benli görevini bıraktı.
Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Vahit Ferhan Benli’nin istifa ettiği açıklandı. Şirketten, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bankamızın Genel Müdür Yardımcısı Sn.Vahit Ferhan BENLİ, 13.04.2016 tarihi itibariyle istifaen görevinden ayrılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.

İŞ YATIRIM Bank Asya ASYAB Hisse Yorumu – 15.03.2016

is-yatirim-logo

GÖZDEN GEÇİRİLİYOR  Kapanış TRY:    0.71    Hedef Fiyat TL/Yükselme Potansiyeli % :    Piyasa Değeri .mn(TL): 639

Bank Asya’ya Körfez’den ilgi

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Güzeldülger, Bank Asya’ya Körfez Bölgesi’nden talipler olduğunu, önümüzdeki günlerde kamu tarafından da birtakım gelişmelerin olabileceğini söyledi.

_______________________

Bank Asya Atamalarla İlgili KAP Açıklaması 13.03.2016

Bankamız Yönetim Kurulu’nun 13.02.2015 tarihli toplantısında alınan karar gereği İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Fatih BÜYÜKADALI’ nın görev değişikliği yapılarak “Yönetim Kurulu Danışmanı” olarak atanmasına, Mehmet İrfan KURT’un, İnsan Kaynaklarından Sorumlu “Genel Müdür Yardımcısı” olarak atanmasına, Murat TANRIVERDİ’ nin, Destek Hizmetlerinden Sorumlu “Genel Müdür Yardımcısı” olarak atanmasına, söz konusu atamalara ilişkin gerekli yasal izinler için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvuruda bulunulmasına karar verilmiştir.