Ana Sayfa Raporlar Hisse Yorumları Avod Gıda AVO...

Avod Gıda AVOD Hisse Analiz ve Yorumları

Avod Gıda hisse senedi ile ilgili tüm güncel analiz, haber, rapor ve yorumları aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Bu sayfadan aracı kurum ve uzmanların AVOD ile ilgili çıkmış tüm hisse analiz ve yorumlarını, haber,veri ve raporları takip edebilirsiniz.

Avod’dan Madencilik Faaliyetleri Konusunda Bir Açıklama – 26.11.2020

Bağlı ortaklığımız Avod Altın bünyesinde bulanan Çorum Boğazkale’ deki maden sahamızda Bakır cevherleşmesinin yanısıra, bulunan “Mangan” cevherinin satışı başlamıştır.

Avod Gıda Depolama Alanı İçin İmar Çalışmalarına Başlanacağını Açıkladı – 11.11.2020

KAP: Şirketimizin, İzmir Menderes Belediye’sinden ihale usulü ile 18.06.2020 tarihinde satın alındığı 3 ada 49 parsel deki 60.000 m2 taşınmaz, İzmir Adnan Menderes Havaalanına çok yakın mesafede olması nedeni ile kiralama amaçlı depolama alanı ve antrepo yapılabilmesi için imar planı çalışmalarına başlatılacaktır.

 

AVOD Gıda Vegan Ürünleri ile İlgili Özel Durum Açıklamasında Bulundu – 27.08.2020

20.05.2020 tarihinde KAP açıklamamızda vejeteryan ürünler pazarında satılmak üzere sebze bazlı ürünler geliştirdiğimiz bilgisini paylaşmıştık. Dünyaca ünlü Amerikan bir fast food zinciri tarafından üretmiş olduğumuz Vegan Burgerle ilgilendikleri bilgisi gelmiş ve numune talebinde bulunulmuştur. Şirketimiz tarafından çok önem verdiğimiz bu projede yeni gelişmeler oldukça yatırımcılarımıza bilgi verilecektir.

 

Avod Gıda, Madencilik Faaliyetleri ile İlgili Açıklama Yaptı – 02.07.2020

Bağlı Ortaklığımız bünyesinde bulunan maden ruhsatları ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir:

 • Çorum ili Boğazkale ilçesinde bulunan maden ruhsatımız ile alakalı çalışmalarımız devam etmektedir. Gerek izin işlemleri gerek raporlama işlemleri ile ilgili gelişmeler siz değerli yatırımcılarımızın bilgisine sunulacaktır.
 • Muğla ili Köyceğiz ilçesindeki maden ruhsatımızda stokta bulunan Krom cevherinden satış başlamıştır.

Avod Gıda, Madencilik Faaliyetleri ile İlgili Açıklama Yaptı – 04.06.2020

Avod Gıda, iştiraki Avod Madencilik’in Çorum Boğazkale’deki maden sahasının rezerv tespiti (bakır cevheri varlık ve miktarının kesiniliğinin teyit edilmesi) ve raporlaması süreçlerine dair KAP’a aşağıdaki açıklamayı yapmıştır:

“Önceki günlerde bilgisini paylaşmış olduğumuz, Çorum ili Boğazkale ilçesinde bulunan maden sahamız için yaptırılan; Umrek Kaynak Tahmini Raporunun finalize olmuş hali ektedir. Raporumuzu ve cevherimizin kesinliğini ilerletmek amacı ile söz konusu sahamızda Umrek ile rezerv tespiti ve raporlaması için çalışmalara ivedilikle başlanacağını bildiririz. Hazırlanacak olan Umrek Rezerv Tespit raporunun tüm aşamaları siz değerli yatırımcılarımıza aktarılacaktır.”

 

DENİZ YATIRIM – AVOD Hisse Analiz 1Ç20 – 04.06.2020

AVOD 1Ç20’de güçlü FAVÖK açıkladı. Şirket 1Ç20’de, net satış gelirlerini yıllık %51 arttırarak 58 milyon TL’ye, FAVÖK rakamını %191 arttırarak 8 milyon TL’ye çıkarmayı başarmıştır. Şirket’in yurtdışı satışları yaklaşık %54’lük artış gösterirken Amerika’ya yapılan satışların yıllık %63 artması ciro bazında büyümeye destek olmuştur. Geçen sene aynı dönemde 6.6 milyon TL’lik yatırım amaçlı gayrimenkul yeniden değerleme artışı olduğundan 1Ç20’de yıllık bazda net karda düşüş gözüküyor. Şirket finansal sonuçları için piyasa beklentisi bulunmamaktadır. Şirket’in, 1Ç20 FAVÖK rakamı yıllık bazda güçlü bir büyüme göstermiş olup, sonuçların hisse performansı üzerinde hafif pozitif bir etkiye sahip olacağı düşüncesindeyiz.

 

AVOD 03.06.2020 tarihli Özel Durum Açıklaması

AVOD Gıda, vejerteryan ürünler pazarı için sebze bazlı et,balık, tavuk tadında ürün üretimine dair açıklama yapmıştır. Açıklama şu şekildedir:

Borsa İstanbul A.Ş. 02.06.2020 tarih BİAS-4-2366 sayılı yazısına istinaden yapılan Özel Durum Açıklamasıdır;

Şirketimiz 20.05.2020 tarihinde yaptığı Özel Durum Açıklaması ile ilgili ayrıntılı açıklamalarımızın, Özel Durumlar Tebliği’nin 24. Maddesi kapsamında KAP’ta yayımlanması talep edilmiştir. 20.05.2020 tarihinde yapılan Özel Durum Açıklaması;

 • Şirketimiz, son yıllarda dünya genelinde hızla yaygınlaşmaya başlayan vejeteryan ürünler pazarında satılmak üzere, sebze bazlı kırmızı et, tavuk ve tuna balığı üretimini, ARGE çalışmalarımız sonucunda başarıyla gerçekleştirmiştir. Firmamız yurtdışı pazarlardan sipariş alma aşamasına gelmiştir,
 • Bitkisel bazlı kırmızı ve beyaz et üretimi AR-GE proje çalışması, 02 Ocak 2019 tarihinde başlamıştır, mevcut İngiltere müşterimiz ile birlikte bu çalışmalar sürdürülmüştür.
 • 20.05.2020 tarihinde, bitkisel olarak üretilmesi hedeflenen Tütsülenmiş Biftek Et, Tütsülenmiş Küp doğranmış et, Hamburger Köftesi, Tuna Balığı, Tavuk ürünleri nihai sonuca ulaşmıştır. Mevcut müşterilerimizin bu ürünler ile ilgileneceğini düşünmekteyiz,
 • bunların dışında yeni pazar arayışımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir,
 • Finansal Raporlara yansıması, önümüzdeki yıl ve yıllarda olacağı öngörülmektedir.
 • Yeni gelişmeler oldukça sayın yatırımcılarımızın bilgilerine sunulacaktır,

 

Avod Gıda Madencilik Faaliyetlerine dair Açıklama – 22.05.2020

Şirketimiz iştiraklerinden Avod Altın Madencilik A.Ş. adına bulunan Çorum ili Boğazkale ilçesindeki maden sahamız ile alakalı yapılan çalışma bilgisi aşağıdadır.

Sermaye Piyasası Kurulunun firmamıza göndermiş olduğu 20.12.2019 tarihli ve 44649743-663.02-E.15900 sayılı yazısına istinaden daha önce DMT firmasının yapmış olduğu Mineral Kaynak Tespiti raporunun ,Umrek (Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Değerleme Komisyonu) yetkin kişi ve kişileri tarafından değerlendirilmesi gerektiği bildirilmişti. http://www.umrek.com.tr/index.php?id=umrek-yetkin-kisi

Yapılan arazi çalışmaları ve diğer tüm kontroller ışığında raporlama aşamasında sona gelinmiştir. Raporda belirtilen bakır cevherleşmesi ile ilgili bilgiler şöyledir. DMT’nin daha önce yaptığı mineral kaynak tespiti raporunda söz konusu cevheri %1 eşik tenörü değeri baz alınarak; 2.7 milyon ton %2 tenörle bakır olarak bildirmiştir. Umrek yetkin kişisi ve ekibinin yaptığı çalışmalar sonucu sahamızdaki potansiyel bakır cevheri kaynağı; 0.7-1.2 eşik tenör değerleri baz alınarak 8.56 milyon ton %1.1-3.3 tenör arasında değişen bakır cevher kaynağı olarak tespit edilmiştir.

Umrek Yetkin Kişisi Sayın Özgür Çörekçi tarafından hazırlanan evrak ekte olup saha raporumuz siz yatırımcılarımızla önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır.

 

AVOD Gıda, Vejeteryan Ürünler Pazarı için Sebze Bazlı Ürün Üretimi Arge Çalışmalarının Başarı ile Gerçekleştiğini Açıkladı – 20.05.2020

Şirketimiz, son yıllarda dünya genelinde hızla yaygınlaşmaya başlayan vejeteryan ürünler pazarında satılmak üzere, sebze bazlı kırmızı et, tavuk ve tuna balığı üretimini, ARGE çalışmalarımız sonucunda başarıyla gerçekleştirmiştir. Firmamız yurtdışı pazarlardan sipariş alma aşamasına gelmiştir, sayın yatırımcılarımıza duyurulur.

 

 

AVOD Gıda Hakkında

AVOD A.Ş. 2003 yılında, HASAT BNO Group (kuruluş tarihi,1995)un sağlam temellerine dayanarak kurulan bir anonim şirkettir. Kuruluşu ile beraber her türlü kurutulmuş sebze ve türevleri, sebze bazlı hazır yemek, tarımsal üretim, işleme, uluslararası satış ve pazarlama konusunda faaliyet göstermiştir. 15.000 m² açık ve 5.000 m² kapalı alan ile yıllık 3.000 ton son ürün kapasitesi ile Türkiye kurutulmuş sebze ihracatının %20 lik kısmını gerçekleştirmektedir ve Farmers Choice markası ile de iç piyasaya ürünler vermektedir. 5 ana ürün grubu vardır:

 • Güneşte Kurutulmuş Ürünler
 • Fırında Yarı Kurutulmuş Ürünler
 • Soslar ve Bruchettalar
 • Fermente Sebzeler
 • Közlenmiş Ürünler