Ana sayfa Raporlar Hisse Yorumları Anel Elektrik...

Anel Elektrik ANELE, ANELT Hisse Analiz ve Yorumları

Anel Elektrik Taahüt ANELE ve Anel Telekomünikasyon ANELT hisse senedi ile ilgili tüm güncel analiz, haber, rapor ve yorumları aşağıda bulabilirsiniz. Kurum ve uzmanların ANELE ile ilgili çıkmış tüm hisse analiz ve yorumlarını, hisseye ait haber,veri ve raporları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

TACİRLER YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Analiz 1Ç20 – 08.06.2020

Anel Elektrik, 1Ç20 sonuçlarını 2.1 milyon TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar rakamı, yıllık bazda yüzde %29 azalırken, çeyreksel bazda ise, yüzde %529 arttı. Net satışlar 260 milyon TL olarak açıklandı ve geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %4 azaldı. Şirketin yurtdışı satışları, yıllık ve ABD doları bazında, %43 azalış kaydetti ve net satışlardaki payı %64 oldu. (1Ç19: %95) Şirket, 1Ç20’de 11 milyon TL FAVÖK açıkladı ve bu rakam geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %0 azalış gösterdi. FAVÖK marjı ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 16 baz puan artarak %4.1 oldu. Detaylarına baktığımızda, şirketin brüt marjı, yıllık bazda, 143 baz puan arttı ve %6.5 olarak gerçekleşti. Faaliyet giderleri/satışlar rasyosu ise, yıllık bazda, 53 baz puan azaldı ve %3.1 olarak gerçekleşti. Şirketin net borcu çeyreksel bazda yüzde %43 artarak 309 milyon TL olarak gerçekleşti. Net borç/FAVÖK rasyosu 19.1 olarak gerçekleşmiş olup, net borç/özsermaye rasyosu 0.6 olarak kaydedilmiştir. Net işletme sermayesi ise 569 milyon TL (1Ç19: 370 milyon TL ve 4Ç19: 396 milyon TL) olarak gerçekleşirken, net işletme sermayesinin satışlara oranı %56.0 (1Ç19: %26.9 ve 4Ç19: 38.5%) olarak kaydedildi.

 

Anel Elektrik, Pakistan Milgem projesi elektrik sistem tasarımı ve üretimi hakkında açıklama yaptı – 08.04.2020

Bağlı ortaklıklarımızdan AnelMarin Gemi Elektrik Elektronik Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile proje işvereni ASFAT Askeri Fabrika ve Tersane İşletme A.Ş. arasında Pakistan Milgem Projesi Gemi Elektrik Sistem Tasarımı ve Üretimi kapsamında 4 gemilik yeni bir sözleşme imzalanmıştır. Proje kapsamında 4 geminin elektrik sistem tasarımı ve üretimi yapılacak olup, 2 gemi Türkiye’de, diğer 2 gemi ise Pakistan’da inşa edilecektir. Projenin toplam tutarı 7.735.000 Euro (56.661.196 TL) olup, proje kapsamı gemilere ait işlemlerin 2020-2027 yılları arasında tamamlanması planlanmıştır.

Anel Elektrik Yeni İş İlişkisi Hakkında Açıklama Yaptı – 17.09.2019

KAP: İstanbul Galataport Projesi kapsamında yapılmakta olan İstanbul Modern Sanat Müzesi Binası Projesi Elektrik İşleri ile ilgili olarak Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. ye verilen 9.184.683 TL + 4.141.283 USD tutarındaki teklif, işveren tarafından olumlu karşılanmış olup taraflar arasında sözleşme görüşmelerine başlanmıştır. Projenin 2020 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

HABER: Anel Elektrik, Galataport İstanbul’un Elektrik ve Mekanik İşleri Çalışmalarına Devam Ediyor

VAKIF YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber – 08.05.2019

(=) Anel Elektrik (ANELE): Anel Telekomünikasyon paylarının gönüllü çağrı yoluyla toplanmasına yönelik olarak pay alım teklifi için 12 mn TL fon ayıran şirket, yatırımcılardan gelen talep yoğunluğu nedeniyle gönüllü pay alım teklifi için ayrılan fon tutarını 40,4 mn TL’ye yükseltirken, pay alım teklifi talep süresini 27 Mayıs tarihine uzattı.

 

Anel Elektrik Galataport Projesi kapsamında yer alan Sarı Pazarı Limanı Elektrik ve Mekanik İşleri hakkında açıklama yaptı – 11.01.2019

İstanbul ili Beyoğlu ilçesinde yapılmakta olan Galataport Projesi kapsamında yer alan yaklaşık 216.873.147 TL + KDV (ikiyüzonaltımilyon sekizyüzyetmişüçbin yüzkırkyedi TL + KDV) tutarındaki Salı Pazarı Limanı Projesi – Salı Pazarı ve Paket Postanesi Elektrik ve Mekanik İşleri inşaası projesine ilişkin mobilizasyon sözleşmesi, taraflarca imzalanmış olup proje kapsamındaki çalışmalar başlamıştır.

Anılan işin şirketimiz tarafından ifa edilmesine ilişkin hüküm ve koşulları düzenleyen ana sözleşme üzerinde çalışmalar devam etmekte olup Şubat ayı içerisinde imzalanması hedeflenmektedir.

VAKIF YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber Yorum – 02.07.2018

(+) Anel Elektrik (ANELE): Şirket, Hollanda’nın Amsterdam kentinde yer alan Schiphol Havalimanın genişletilmesi çalışmaları kapsamında 55 bin m2’lik alanda yapılacak yeni iskele inşaatının elektrik ve mekanik işlerinin yapımının, Anel Elektrik, Ballast Nedam Bouw ve TAV Tepe Afken Yatırım tarafından eşit hissedarlık yapısı altında kurulan ABT MEP V.O.F. iş ortaklığı tarafından üstlenildiğini bildirdi. Söz konusu projenin toplam bedeli 61,2 mn € olup, Nisan 2020 içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Yorum: Söz konusu haberin hisse fiyatına olumlu yansımasını bekliyoruz.

Anel Elektrik Hollanda’da Yeni İş İlişkisi Hakkında Bilgi Verdi – 29.06.2018

Anel Elektrik Hollanda Krallığında Yapılacak Schiphol Havalimanı Genişletme Projesi Elektrik ve Mekanik İşleri Hakkında Bilgi Verdi:

KAP: Hollanda’nın Amsterdam kentinde yer alan Schiphol Havalimanın genişletilmesi çalışmaları kapsamında 55.000 m2’lik alanda yapılacak Yeni İskele İnşaatının (Pier) Elektrik ve Mekanik İşlerinin yapımı, Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş, Ballast Nedam Bouw ve TAV Tepe Afken Yatırım İnşaat ve İşletme A.Ş tarafından eşit hissedarlık yapısı altında kurulan ABT MEP V.O.F. iş ortaklığı tarafından üstlenilmiştir. Projenin toplam bedeli 61,203,613 Euro olup, Nisan 2020 içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir.

VAKIF YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber – 21.06.2018

(=) Anel Elektrik (ANELE): Şirket, Hollanda’da bina, havalimanı, raylı sistem, liman ve endüstriyel tesislerin elektrik ve mekanik sistemlerinin montaj, mühendislik, satın alma, test ve devreye alma işlerini yapmak veya bu işleri yapan şirket ya da iş ortaklıklarına iştirak etmek üzere Amsterdam/Hollanda’da şube kurulduğunu bildirdi.

ZİRAAT YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber – 21.06.2018

Anel Elektrik (ANELE, Sınırlı Pozitif): Hollanda’da bina, havalimanı, raylı sistem, liman ve endüstriyel tesislerin Elektrik ve Mekanik Sistemlerinin montaj, mühendislik, satın alma, test ve devreye alma işlerini yapmak veya bu işleri yapan şirket ya da iş ortaklıklarına iştirak etmek üzere, Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketinin Amsterdam / Hollanda şubesi kurulmuştur.

 

ANELE Anel Elektrik Acredo technology BV (Acredo) tarafından açılan dava hakkında açıklama yaptı – 20.02.2018

Şirketimiz aleyhine T.C. İstanbul Anadolu 7. Ticaret Mahkemesinde dava açmış olan Acredo technology BV şirketi, anılan mahkemede görülmekte olan davayı 2.197.986,91 TL olarak ıslah etmiştir.

ANELT Borsa İstanbul’dan Kendilerine Gönderilen Yazı Hakkında Anel Telekom Açıklama Yaptı – 20.02.2018

Şirketimiz Azınlık hissedarlarının çağrısı üzerine 6102 Sayılı TTK Kanunu Hükümleri uyarınca yapılmasına karar verilen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 09/02/2018 günü saat 10:00 da yapılmıştır.

Söz konusu Olağanüstü Genel Kurul toplantısının dilek ve temenniler bölümünde yatırımcılarımız, diğer hususların yanı sıra Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ nin BIST A.Ş. Yakın İzleme Pazarından çıkartılarak yeniden Ulusal Pazar’da işlem görmesi yönünde çalışmalara başlanması için girişimde bulunulmasını beklediklerini ifade etmişler, Borsa İstanbul A.Ş. nezdinde girişimde bulunulmasının doğru olacağı görüşünü savunmuşlardır.

Bu çerçevede şirketimiz Yönetim Kurulunca değerlendirilmek üzere Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ nin BIST A.Ş. Yakın İzleme Pazarından çıkartılarak yeniden Ulusal Pazar’da işlem görmesi hususunda yapılması gereken işlemler ve somut mali göstergelerin tarafımıza tebliğ edilmesi hususunda BİST A.Ş ye yazılı başvuruda bulunulmuş olup. şirketimize BİST A.Ş tarafından verilen cevabi yazı aşağıda sunulmaktadır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/661236

 

 

DENİZ YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Analiz 3Ç17 – 10.11.2017

Anel Elektrik’te faaliyet karı çeyreksel bazda olmasa da yıllık bazda gelişmeye devam ediyor. Anel Elektrik 3Ç17’de 20 milyon TL net kar rakamı açıkladı. Bu rakam geçen seneki 7 milyon TL rakamına göre ciddi bir iyileşmeye tekabül ediyor. Artan taahhüt iş hacmi ve doların lira karşısındaki değer kazancı sayesinde cirosunu geçen yıldan bu yana iki katına çıkararak 270 milyon TL’ye ulaştıran şirket, FAVÖK marjını da aynı dönemde %5.4’ten %8.7’ye yükseltti ve FAVÖK’ünü 23 milyon TL’ye çıkararak üçe katladı. Ancak çeyreksel bazda satış performansı yatay seyrederken FAVÖK rakamının aynı dönemde %35 düşmesi, görece yüksek karlı projelerin sona erdiğinin habercisi olabilir.

Şirketin faaliyet karlılığındaki olumsuz trendin önümüzdeki çeyrekler devam edip etmeyeceğine yönelik belirsizlik bir risk unsuru taşısa da, yıllık bazda iyileşmeye devam eden faaliyet karı ve operasyonel nakit yaratma potansiyeli piyasa tarafından olumlu algılanabilir. Borçsuz bilançosundan dolayı yüksek net kar performansı gösterme kabiliyeti sayesinde şirketin mevcut piyasa değeri son 12 aylık kar performansı baz alındığında sadece 4.0 F/K’ya işaret ediyor. Bu yüzden son 1 yılda BIST-100’e kıyasla %53 daha iyi getiri sağlayan hisse hala iskontolu gözüken çarpanlarının etkisiyle önümüzdeki dönem olumlu performansını sürdürmeye devam etse sürpriz olmaz.

TACİRLER YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Analiz 3Ç17 – 10.11.2017

Anel Elektrik – 3Ç17 sonuçlarını 20.0 milyon TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar rakamı, yıllık bazda yüzde %203 artarken, çeyreksel bazda ise yüzde %5 azaldı. Net satışlar 269 milyon TL olarak açıklandı ve geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %99 arttı. Şirket, 3Ç17’de 23 milyon TL FAVÖK açıkladı ve bu rakam geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %218 artış gösterdi. FAVÖK marjı ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 326 baz puan artarak %8.7 oldu. Şirketin net nakit pozisyonu 37 milyon TL olarak gerçekleşmiş olup, bir önceki çeyrekte şirketin net borcu 20 milyon TL olarak kaydedilmiştir.

ZİRAAT YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Analiz 3Ç17 – 10.11.2017

Anel Elektrik (ANELE, Pozitif): Şirket’in 3Ç2017 ana ortaklık net dönem karı 20mn TL olarak gerçekleşmiş ve bir önceki yılın aynı dönemindeki 6,6mn TL’ye göre iyi bir görüntü sergilemiştir. Satış gelirleri üçüncü çeyrekte bir önceki yıla göre %98,9 oranında artan Şirket’in brüt karı ise %139 oranında artarak 28,8mn TL’ye yükselmiştir. Operasyonel giderlerdeki görece düşük artışa bağlı olarak faaliyet karı da 6,2mn TL’den 24,1mn TL’ye yükselmiştir. Üçüncü çeyrek kar rakamıyla birlikte Şirketin ilk dokuz aylık ana ortaklık net dönem karı 59,5mn TL olmuştur. Bir önceki yılın aynı döneminde Şirket 20mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmişti.

 

Anel Elektrik Londra’da Proton Tedavisi Merkezi Projesinde Alt Yüklenici Anlaşması İmzaladı – 20.10.2017

Şirketimizin hisselerinin tamamına sahip olduğu, İngiltere’de mukim iştirakimiz Anel Engineering & Contracting Ltd. şirketinin, İngiltere’nin Londra şehrinde inşası devam eden The University College London Hospital Proton Beam Therapy Center Phase 4 (Proton Tedavisi Merkezi) Projesinin Elektrik ve Mekanik işlerine yönelik olarak verdiği 25,800,000 GBP tutarındaki teklif, işveren BOUYGUES (U.K.) LTD Şirketi tarafından olumlu karşılanmış olup, işveren ile yapılan NEC3 (New Engineering Contract 3) formatındaki alt yüklenici sözleşmesi 20/10/2017 tarihinde imzalanmıştır.

Anel Elektrik’ten Bağlı Ortaklığında Sermaye Artırımı Açıklaması – 20.10.2017

Şirketimizin, Bulgaristan devletinde mukim sermayesinin tamamına sahip olduğu Bağlı ortaklıklarından olan DAG 08 Ltd şirketi, sermayesini 5.000 Bulgaristan Levası’ndan 4.618.000 Bulgaristan Levası’na; Golden Sun Ltd şirketi, sermayesini 5.000 Bulgaristan Levası’ndan 2.150.000 Bulgaristan Levası’na arttırmış olup, tamamı şirketimizce karşılanmış ve tescil işlemleri tamamlanmıştır.

Yeni İş İlişkisine Dair Açıklama – 16.10.2017

Anel Katar Tren Projesinden İş Aldı

Fujita Corporation Katar Doha Şubesi ile Katar Devletinde mukim iştirakimiz ANEL MEP Maintenance and Operations LLC arasında, Katar Devletinde inşası devam eden Qatar Integrated Railway Project kapsamında yer alan Yeşil Hat Tren Depolama Alanı Projesinin (Green Line Stabling Yard) elektrik ve mekanik işlerinin yapılmasına yönelik  159,000,000 Katar Riyali (yaklaşık 43,681,318 ABD Doları ) tutarındaki niyet mektubunun imzalandığı 26/9/2017 tarihinde KAP da açıklanmıştır. Söz konusu projeye ilişkin sözleşme 14/10/2017 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girmiştir. Doha Metrosuna bağlı projenin, 2018 yılı sonunda bitirilmesi planlanmaktadır.

 

ANELE’den Olağandışı Fiyat Hareketlerine Dair Açıklama – 10.10.2017

Borsa İstanbul A.Ş.’nin 10.10.2017 tarih ve BİAŞ-4-9075 sayılı yazısına istinaden, Şirketimiz hisseleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II-15.1) Özel DurumlarTebliği’nin “Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri başlıklı 8. maddesine istinaden, Şirketimizin kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmamaktadır.

 

Yeni İş İlişkisine Dair Açıklama – 29.09.2017

Şirketimizin hisselerinin tamamına sahip olduğu, İngiltere’de mukim iştirakimiz Anel Engineering & Contracting Ltd. şirketinin, İngiltere’nin Londra şehrinde inşası devam eden The Univercity College London Hospital Proton Beam Therapy Center Phase 4 (Proton Tedavisi Merkezi) Projesinin Elektrik ve Mekanik işlerine yönelik olarak verdiği 25,800,000 GBP tutarındaki teklif, işveren BOUYGUES (U.K.) LTD Şirketi tarafından olumlu karşılanmış olup, işveren ile NEC3 (New Engineering Contract 3) formatındaki alt yüklenici sözleşme görüşmelerine geçilmiştir. Sözleşme görüşmelerinin olumlu yada olumsuz şekilde tamamlanması sonrasında gerekli açıklamalar yatırımcılarımız ve kamu oyu ile paylaşılacaktır.

DENİZ YATIRIM – Anel Elektrik ANELE veANELT Hisse Haber Yorum – 29.09.2017

Anel Elektrik-Anel Telekom birleşmesi için SPK başvurusu güncellendi

Anel Elektrik, Anel Telekom’u devralarak birleşmesi ile ilgili SPK başvurusunu güncelledi. Buna göre uzman kuruluş tarafından açıklanan birleşme oranı %93,32, hisse değiştirme oranı 0,2089861 (bir Anel Telekom hissedarına verilecek Anel Elektrik hisse sayısı).

Birleşme için Anel Elekrik 110 mln TL olan sermayesini 7,870.8 mln TL arttırarak 117,870,867 TL’ye çıkaracak. Arttırılan kısım Anel Telekom’un, Anel Elektrik dışındaki ortaklarına verilecek. SPK’dan gelen onayın ardından her iki şirketin birleşme için yapılacak genel kurullarına katılıp birleşme için olumsuz oy kullanacak ve muhalefet şerhini toplantı tutanağına işletecek hissedarlar ayrılma hakkından faydalanacak.

Ayrılma hakkı fiyatı, birleşme haberinin çıktığı 26 Ocak tarihinden önceki bir aylık ağırlıklı ortalama hise fiyatı olarak belirlenmiş. Bu rakamlar Anel Elektrik için hisse başına 1,346 TL, Anel Telekom için ise 0,4655 TL. Ayrılma hakkı için harcanacak fonun üst limiti Anel Elektrik için 17,8 mln TL, Anel Telekom için 15,1 mln TL olarak belirlenmiş. Ayrılma hakkı fiyatları Anel Elektrik’in ve Anel Telekom’un şu andaki fiyatlarının (2,72 TL ve 0,60TL) çok altında.

Bunun dışında hisse değişitrme oranı dikkate alındığında Anel Telekom hissedarları için yalnızca %5 aşağı potansiyel görünüyor. Bu fiyatlardan Anel Telekom satıp Anel Elektrik almak daha makul gözükse de, birleşme için SPK onayı, genel kurulların yapılması, ayrılma hakkı kullanımı ve gerekli izinlerden sonra hisse değişim tarihine en az üç-dört ay zaman olması her iki şirketin hissedarları için net bir pozisyonlanma önerisini belirsizleştiriyor.

TACİRLER YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber Yorum – 29.09.2017

Anel Elektirk – Anel Telekom- ANELE/ANELT birleşmesinde daha önce 15.06.2017 tarihinde SPK’na yapılan birleşme başvurusu sürecinde uzman kuruluş raporu güncellemesi yapıldı. Yeni güncellemede pay değişim oranı 0.208981 olarak açıklandı. ANELE ayrılma hakkı 1,346 TL. SPK süreci devam ediyor. SPK onayı alındığı takdirde şirket olağanüstü genel kurula giderek hissedarlar birleşme kararı almak için toplanacak.

 

ANEL Katar Metrosu Projesi Kapsamında Elektrik-Mekanik İşler İçin Niyet Mektubu İmzaladı – 26.09.2017

Proje ana yüklenicisi Fujita Corporation Katar Doha Şubesi ile Katar Devletinde mukim iştirakimiz ANEL MEP Maintenance and Operations LLC arasında, Katar Devletinde inşası devam eden Qatar Integrated Railway Project kapsamında yer alan Yeşil Hat Tren Depolama Alanı Projesinin (Green Line Stabling Yard) elektrik ve mekanik işlerinin yapılmasına yönelik 159,000,000 Katar Riyali (yaklaşık 43,681,318 ABD Doları ) tutarındaki niyet mektubu (Letter of Intent) imzalanmıştır.

Körfez bölgesinin en önemli altyapı projelerinden biri olacak Doha Metrosuna bağlı projenin, 2018 yılı sonunda bitirilmesi planlanmaktadır. Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz.

 

Bağımsız Denetimden Geçmiş 30.06.2017 Tarihli Konsolide Finansal Tablo ve Dipnotları Hakkında Açıklama ANELT ANELE – 21.09.2017

Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ile birleşilmesine ilişkin Sermaye Piyası Kuruluna (“SPK”) yaptığımız başvurunun , bağımsız denetimden geçmiş altı aylık ara dönem finansal tablolar, bu tablolara dayalı olarak yeniden hazırlanacak uzman kuruluş raporu ve başvuru için gerekli diğer bilgi ve belgelerin bağımsız denetimden geçmiş altı aylık ara dönem finansal tablolar ile güncellenmesi suretiyle yeniden yapılmasına karar verilmiş olup bu husus 26/07/2017 tarihinde yapılan KAP duyurusu ile Kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılmıştı.

Bağımsız denetimden geçmiş finasalların hazırlanmasının uzun süreceği ve 2017 yılı ilk altı aylık ara dönem incelemeden geçmiş finansal tabloları yayınlama tarihine kadar tamamlanmasında gecikme ile karşılaşılabileceği öngörüsüyle SPK dan finansalların yayınlanması ile alakali olarak ek süre talep edilmiş ve talebimiz SPK nın 09.08.2017 tarihli yazısı ile uygun görülmüştü.

SPK nın ilgili mevzuatı çerçevesinde, Sınırlı denetimden geçmiş 2017 yılı ilk 6 aylık konsolide finansal tablolarımız hazırlanmış olup yasal süresi içerisinde kamuoyu ve yatırımcılarımızla 21 Ağustos 2017 tarihinde paylaşılmıştır.

 

ANEL Elektrik Temettü Dağıtım Açıklaması – 11.09.2017

Anel  digitlerin ilerletilmesi nedeni ile temettü ödemeleri açıklamasında değişiklik yapmıştır.

Vergi Usul Kanunu çerçevesinde hazırlanmış olan 01.01.2016-31.12.2016 dönemine ait finansal tablolarımızda 2016 yılı faaliyetlerimiz neticesinde 18.137.862,50 TL kar elde edilmiştir.

Kar dağıtım politikamızda göz önünde bulundurularak 2016 yılı konsolide tablolarımızda yer alan 59.839.001 TL kar tutarı üzerinden % 20 oranında hesaplanan 11.967.800 TL’nin Vergi Usul Kanunu çerçevesinde hazırlanmış olan 01.01.2016-31.12.2016 dönemine ait finansal tablolarımızda yer alan dönem karından 20/09/2017 tarihinden itibaren ortaklara dağıtılması için Genel Kurul ‘ a teklifte bulunulmasına katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
Pay Grup Bilgileri
Ödeme
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Brüt(TL)
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Brüt(%)
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Net(TL)
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Net(%)
A Grubu, İşlem Görmüyor, TREAEPT00025
Peşin
0,1087982
10,87982
0,0924785
9,24785
B Grubu, ANELE, TREAEPT00017
Peşin
0,1087982
10,87982
0,0924785
9,24785
Kar Payı Ödeme Tarihleri
Ödeme
Teklif Edilen
Nakit Kar Payı Hak Kullanım Tarihi (1)
Kesinleşen
Nakit Kar Payı Hak Kullanım Tarihi (2)
Ödeme Tarihi (3)
Kayıt Tarihi (4)
Peşin
20.09.2017
20.09.2017
22.09.2017
21.09.2017
(1) Kar payının şirket tarafından ödeneceği ve payın kar payı hakkı bulunmadan işlem görmeye başlayacağı tarih (teklif edilen).
(2) Kar payının şirket tarafından ödeneceği ve payın kar payı hakkı bulunmadan işlem görmeye başlayacağı tarih (kesinleşen).
(3) Payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına giriş yapılacağı tarih.
(4) Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih.
Kar Payı Oranları Tablosu
Pay Grubu
TOPLAM DAĞITILAN KAR PAYI – NAKİT (TL) – NET
TOPLAM DAĞITILAN KAR PAYI – BEDELSİZ (TL)
TOPLAM DAĞITILAN KAR PAYI / NET DAĞITILABİLİR DÖNEM KARI (%)
1 TL NOMİNAL DEĞERLİ PAYA İSABET EDEN KAR PAYI – TUTARI(TL) – NET
1 TL NOMİNAL DEĞERLİ PAYA İSABET EDEN KAR PAYI – ORANI(%) – NET
A Grubu
2.051.989,72
 
12
0,0924785
9,24785
B Grubu
8.120.640,28
 
47
0,0924785
9,24785
TOPLAM
10.172.630
 
59
0,0924785
9,24785
Kar Payı Dağıtım Tablosu Açıklamaları

 

Anel Elektrik ANELE Hisse Senedi KAP Duyurusu – 29.08.2017

Anel Elektrik ANELE hisselerinin 31.08.2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere fiili dolaşımdaki pay seviyesi değişmiştir. Yeni oran ANELE hisse senedi için %49 olacaktır.

 

Anel Elektrik ve Anel Telekominikasyon’un Birleşme İşlemlerinde SPK Başvurusu Yapıldı – ANELE, ANELT – 26.07.2017

Şirketimizin, tüm aktif ve pasifi ile bir bütün halinde Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ne “devrolunması” suretiyle, Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş. bünyesinde birleşmesi işlemine ilişkin olarak 31.12.2016 tarihli yıllık finansal tablolar esas alınarak hazırlanan “Duyuru Metni Taslağı” Sermaye Piyasası Kurulunun II-23.2 sayılı tebliğ Ek1 de yer alan diğer belgeler ile birlikte ile onaylanması talebi ile 15/6/2017 tarihinde Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş. tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’na sunulmuştur.

Sermaye Piyasası Kurulunun II-23.2 sayılı tebliği, birleşme işleminin onaylanacağı genel kurul toplantısının, hesap döneminin sonunu takip eden sekizinci ayın sonuna kadar tamamlanması halinde en son açıklanan yıllık finansal tabloların birleşme işleminde esas alınmasını hükme bağlamaktadır. Yönetim Kurulumuz, birleşme işleminin onaylanacağı genel kurul toplantısının, hesap döneminin sonunu takip eden sekizinci ayın sonuna kadar tamamlanma imkanı kalmadığı değerlendirmesini yapmış, ilgili tebliğin “Genel kurul toplantısının bu dönemin dışındaki bir tarihte yapılması durumunda ise, en az 6 aylık faaliyet dönemini kapsayacak ve finansal tablo tarihi ile genel kurul toplantı tarihi arasında altı aydan fazla süre geçmeyecek şekilde düzenlenecek ara dönem finansal tablolar esas alınır” hükmü çerçevesinde 30/6/2017 tarihli finansal tabloların bağımsız denetimden geçirilmesine, bağımsız denetimden geçmiş altı aylık ara dönem finansal tablolar, söz konusu finansal tablolar esas alınarak yeniden hazırlanacak uzman kuruluş raporu ve diğer bilgi ve belgeler ile Sermaye Piyasası Kuruluna yapılan başvurunun güncellenmesine karar vermiştir.

Editörün Notu: ANELT temettü ödemesi teklifi yapmayacağını duyurmuştur. ANELE temettü ödemesi ile ilgili bildirim yukarıdadır.

ZİRAAT YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber Yorum – 19.07.2017

Anel Elektrik (ANELE, Sınırlı Negatif): 7/6/2017 tarihli KAP açıklaması ile Astaldi-Türkerler Ortak Girişimi tarafından, Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü Projesi kapsamında ihaleye çıkarılan “T6 Onkoloji Binası, Radyoterapi Binası ve P1 Park Alanı Elektrik ve Mekanik işleri Mal ve Hizmet Alım” işi için Anel Elektrik ile NBI Elektrik Elektromekanik Tesisat İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti (Astaldi Grup) oluşturacağı Adi Ortaklık adına verilmiş olan toplam 51.000.000.00 TL + KDV tutarlı teklifin kabul edildiği, buna ilave olarak, Şirketin T4 Çocuk Hastanesi ve T5 Kadın Hastaneleri paketleri için verdiği teklifin de, yukarıda bahsedilen paketlerle aynı birim fiyatlarla olmak üzere metrajları belirlendiği zaman teklif tutarımıza ilave edilmek üzere Ana Müteahhit Astaldi Türkerler Ortak Girişimi tarafından kabul edildiği bildirilmiş ve taraflar arasında sözleşme imzalanmasına yönelik müzakerelere başlanmıştı.

Anel Elektrik Yönetim Kurulu, Ana Müteahhit Astaldi-Türkerler Ortak Girişimi tarafından hazırlanan sözleşmenin müzakereler sırasında değiştirilemeyen bazı şartlarının, şirketin işin yapımı ve sonrasında karşı karşıya kalabileceği mali risklerin boyutunun tespitini güçleştirdiği ve bu durumun şirketin pay sahiplerinin aleyhine sonuç doğurabilecek nitelikte olduğu değerlendirmesini yapmıştır. Bu çerçevede şirket veya iştirakleri ile NBI Elektrik Elektromekanik Tesisat İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti arasında yukarıdaki bahsedilen işin yapımı amacıyla kurulması öngörülen Adi Ortaklık çalışmalarına devam edilmemesine ve söz konusu yapım işinde yer alınmamasına karar verilmiştir.

ZİRAAT YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber Yorum – 08.06.2017

Anel Elektrik (ANELE, Nötr): Katar da devam projelerinden en önemli kısmını oluşturan Doha metrosu kapsamındaki Red Line South Under Ground ve Red  Line South Elevated and At Grade projelerinin malzeme siparişleri sırasıyla %85 ve %98 oranlarında tamamlanmış olup, malzeme tedarikinde bir sorun  yaşanmayacağı öngörülmektedir. Bugün itibari ile projelerin ağırlıklı olarak montaj, test ve devreye alma işlemleri devam etmektedir. Dolayısıyla yaşanan ulaşım kısıtlamalarından projelerin etkilenmesi beklenmemektedir. Ayrıca deniz ve hava yoluyla malzeme nakliyesi kesintiye uğramadan devam etmektedir. İşverenler tarafından şirkete yapılan hakkediş ödemelerinde herhangi bir gecikme yaşanmamaktadır. Katar’da yer alan ve şirket tarafından teklif iletilen potansiyel projelere yönelik olarak işverenlerden ihale iptali, ertelemesi veya benzer bir gelişme yaşanmamıştır.

Ayrıca, Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü Projesi kapsamında “T6 Onkoloji Binası, Radyoterapi Binası ve P1 Park Alanı Elektrik ve Mekanik işleri Mal ve Hizmet Alım” ihalesine Anel Elektrik veya iştirakleri ile NBI Elektrik’in (Astaldi Grup) oluşturacağı adi ortaklık adına vermiş olduğu toplam 51mn TL + KDV tutarlı teklifin kabul edilmiştir. Çocuk Hastanesi ve Kadın Hastaneleri paketleri için verilen teklifin de, şirketin diğer teklif tutarına ilave edilmek üzere ana müteahhit Astaldi Türkerler Ortak Girişimi tarafından kabul edilmiş ve sözleşme imzalanmasına yönelik müzakereler başlanmıştır.

ZİRAAT YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber Yorum – 05.06.2017

Anel Elektrik (ANELE, Sınırlı Pozitif), Anel Telekomünikasyon (ANELT, Pozitif): Anel Telekomünikasyon’un tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde Anel Elektrik’e devrolması suretiyle (SPK’dan gerekli izinlerin alınması ve genel kurulun onaylaması şartıyla) esas alınacak Uzman Kuruluş Raporu’na göre Anel Elektrik ve Anel Telekom beher hissenin değeri sırasıyla 3,88TL ve 0,91TL olmaktadır. Birleşme oranı %92,57; Anel Elektrik, Anel Telekom Değiştirme oranı %23,44024 olmaktadır. Kısacası, birleşmenin gerçekleşmesi halinde her bir Anel Telekom hissesi getiren yatırımcıya 0,2344024 adet Anel Elektrik hissesi verilmesi, uzman kuruluş raporunda öngörülmektedir.

Diğer yandan; ayrılma hakkının kullanılmasında ise; Anel Elektrik tarafından alınan kararın ilk defa kamuya açıklandığı 26.01.2017 tarihinden önceki, otuz günlük dönem içinde (15/12/2016-25/01/2017 dönemi) Borsa’da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalamasının üzerinde olacak şekilde belirlenen 1,36 TL’nin ayrılma hakkı fiyatı olarak belirlenmesine karar verilirken Anel Telekomünikasyon tarafından alınan kararın ilk defa kamuya açıklandığı 26.01.2017 tarihinden önceki, otuz günlük dönem içinde (15/12/2016-25/01/2017 dönemi) Borsa’da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanan 0,48 TL’nin en düşük yasal ayrılma hakkı fiyatı olmasına rağmen, ayrılma hakkı fiyatının uzman kuruluş raporunda Şirket’in beher hisse değeri olarak belirlenen 0,91 TL olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

TACİRLER YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber Yorum – 05.06.2017

Anel Telekomünikasyon’un aktif ve pasifiyle devralınması sürecine ilişkin olarak Uzman Kuruluş Raporu yayınlandı. Buna göre; birleşme oranı %92,57 olarak belirlendi ve her bir Anel Telekom hissesi için yatırımcıya 0,2344024 adet Anel Elektrik hissesi verilmesi öngörüldü.

 

TACİRLER YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Analiz 1Ç17 – 11.05.2017

1Ç17 sonuçlarını 18 milyon TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar rakamı, yıllık bazda yüzde %324 artarken, çeyreksel bazda ise yüzde %54 azaldı. Net satışlar 205 milyon TL olarak açıklandı ve geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %33 büyüdü. Şirket, 1Ç17’de 10 milyon TL FAVÖK açıkladı ve bu rakam geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %32 gerileme gösterdi. FAVÖK marjı ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 454 baz puan azalarak %4,7 oldu. Şirketin net borcu çeyreksel bazda yüzde %9 azalarak 202 milyon TL olarak gerçekleşti.

 

HALK YATIRIM – ANELE Hisse Haber Yorum – 25.04.2017

Anel Elektrik (ANELE, Pozitif): Şirket, iştiraklerinden Anel Mep Maintenance and operations LLC’nin mevcut işlerine ilave ve yeni işlerle birlikte toplam yaklaşık 25 milyon dolar iş bakiyesi eklendiğini açıkladı. Şirket ayrıca, Birleşik Arap Emirlikleri’nde mukim iştiraki Anel Emirates’in ön anlaşmasını imzaladığı 20,65 milyon dolar bedelli Dubai-I (Bluewaters) Terminal Binası Elektromekanik işlerine yönelik sözleşmenin imzalandığını açıkladı.

ZİRAAT YATIRIM – Anel Elektrik ANELE Hisse Haber Yorum – 25.04.2017

Anel Elektrik (ANELE, Sınırlı Pozitif): Katar Devletinde mukim iştiraki ANEL MEP Maintenance and Operations LLC ile Mitsubishi Heavy Industries Ltd. arasında, Katar Devletinde inşası devam eden Qatar Integrated Railway Project kapsamında yer alan Red line South Elevated and At Grade (Metro) Projesi çerçevesinde 8,077,110 QAR (yaklaşık 2,218,011 USD) tutarında Kablo Muhafazası ve Bus duct montajı işlerinin yapımı için anlaşmaya varılmıştır. Söz konusu işlerin Haziran 2017 itibariyle tamamlanması öngörülmektedir. Ayrıca ANEL MEP Maintenance and Operations LLC ile Mitsubishi Heavy Industries Ltd. arasında, Katar Devletinde inşası devam eden Qatar Integrated Railway Project kapsamında yer alan Red line South Underground (Metro) Projesi çerçevesinde 6.502.590 QAR (yaklaşık 1,785,641 USD) tutarında Kablo Muhafazası ve Bus duct montajı işlerinin yapımı için anlaşmaya varılmıştır. Söz konusu işlerin Haziran 2017 itibariyle tamamlanması öngörülmektedir.

Ek olarak 22/11/2016 tarihinde yapılan açıklama ile Proje ana yüklenicisi Hyundai Engineering and Construction Co. Ltd. ile Birleşik Arap Emirliklerinde mukim iştiraki ANEL Emirates General Contracting LLC Dubai Şubesi arasında, Birleşik Arap Emirliklerinde inşası devam eden Bluewaters Island Project kapsamında yer alan ve dünyanın en büyük dönme dolabına hizmet verecek Dubai-I Terminal Binası Projesi ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, sıhhi tesisat sistemleri, yangın koruma ve alarm sistemleri, bina otomasyon ve yönetim sistemleri, elektrik dağıtımı, aydınlatma sistemi ve aydınlatma otomasyonu, yapısal kablolama ve IT sistemleri, yangın algılama ve acil anons sistemleri, kameralı kayıt ve güvenlik sistemleri ile bunların test ve devreye alma işlerinin yapılmasına yönelik 76,000,000.- AED (yaklaşık 20.650.000 USD ) tutarındaki ön anlaşma (Letter of Award) imzalandığı duyurulmuştu. Söz konusu projeye ilişkin sözleşme, 24/4/2017 tarihinde taraflar arasında imzalanmıştır. Proje ile ilgili çalışmaların 2019 yılı ilk çeyreğinde bitirilmesi planlanmaktadır.

 

ZİRAAT YATIRIM – ANELE Hisse Analiz 4Ç16 – 13.03.2017

Anel Elektrik (ANELE, Nötr): Şirketin 4Ç2016 ana ortaklık net dönem karı 39,8mn TL olarak gerçekleşmiş ve 4Ç2015’te kaydedilen 9mn TL’lik ana ortaklık net dönem karına göre olumlu bir görüntü sergilemiştir. Şirketin satış gelirleri 4Ç2016’da bir önceki yılın aynı dönemine göre %75 oranında artarak 239mn TL’ye yükselmiş ve şirket 4Ç2015’teki 37,4mn TL’lik brüt dönem zararına karşın 4Ç2016’da 25,1mn TL brüt kar elde etmiştir. Şirketin faaliyet karı da diğer faaliyet gelirlerinin olumlu katkısıyla 29,7mn TL olarak gerçekleşmiştir. Finansal gelirler de karlılığı desteklemiş ve ana ortaklık net dönem karı 39,8mn TL’ye yükselmiştir. Son çeyrek rakamlarıyla birlikte 2016 yılı ana ortaklık net dönem karı 59,8mn TL’ye yükselmiş ve 2015 yılındaki 14,4mn TL’ye göre iyi bir görüntü sergilemiştir.

 

Anel Elektrik’te şirket birleşme görüşmeleri başladı – KAP – 26.01.2017

SPK’dan gerekli izinlerin alınması ve genel kurulumuzun onaylaması şartıyla; sermayesine % 24,68 oranında iştirak etmiş ve toplam oy haklarının % 22,13’üne sahip olduğumuz Anel Grubu şirketlerimizden Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Anel Telekom)’un,  6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) 134’üncü ve devamı ilgili maddeleri, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu’nun (KVK) 18, 19 ve 20’nci maddeleri ile işbu Yönetim Kurulu Kararı’nın konusunu oluşturan işleme taraf her iki şirketin de 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’na (SPKn.) tabi şirketler olması ve paylarının Borsa İstanbul A.Ş.’de (Borsa) halka arz edilmiş ve işlem görüyor olması nedeniyle SPKn’nun 23 ve 24’üncü maddeleri ve ilgili sair hükümleri, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 28.12.2013 tarih ve 28865 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Birleşme ve Bölünme Tebliği” (II-23.2) ve SPK’nun 24.12.2013 tarih ve 28861 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği” (II-23.1) ile diğer ilgili mevzuat hükümleri dahilinde, tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde Şirketimiz tarafından “devir alınması” suretiyle, Şirketimiz bünyesinde birleşilmesi (“Birleşme İşlemi”) için birleşme görüşmelerine başlanmasına, Birleşme İşlemi kapsamında hukuki, teknik, vergisel, finansal ve sair değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen danışman kişi ve/veya kuruluşların seçilmesine, oybirliği ile karar verilmiştir.

 

ZİRAAT YATIRIM – ANELE Hisse Haber Yorum – 02.01.2017

Anel Elektrik Katar’da Şirket Satın Aldı

Anel Elektrik (ANELE, Sınırlı Pozitif): Şirket, Katar’da mukim hali hazırda %30 oranında sahibi olduğu Anel MEP Maintenance and Operations LLC şirketinin %19 oranındaki hissesini; PWC Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. tarafından Sermaye Piyasası Mevzuatına uygun olarak düzenlenmiş 28/12/2016 tarihli değerleme raporunda belirlenen şirket değeri üzerinden Anelsis Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nden 18.050.000 USD bedelle satın alınmasına karar vermiştir. Satışa esas teşkil eden hisse devir sözleşmesi 30/12/2016 tarihinde taraflar arasında imzalanmıştır.