Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel USD/JP...

Güncel USD/JPY Parite, Dolar Japon Yeni Yorumları ve Analizleri

Günün en yeni Japon Yeni USD/JPY paritesi yorumları ile teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır.

19.06.2019 tarihli Dolar-Yen USD/JPY paritesi yorumları ve teknik analizleri

Gedik Yatırım – Dolar Yen USDJPY Yorumu

ABD’de konut başlangıçları mayıs ayında düşerek %0,9 seviyesinde açıklandı. Veri konut sektöründe zayıflama olduğuna dair sinyal verdi. ABD Başkanı Trump Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile iyi geçen bir telefon görüşmesi yaptığını, Japonya’da gelecek hafta düzenlenecek G-20 zirvesinde görüşeceklerini belirtti. Trump, 2 ülkenin temsilcilerinin kendisinin Jinping ile buluşmasından önce görüşmelere başlayacağını da bildirerek ticaret müzakerelerine ilişkin iyimserliğe neden oldu. USDJPY’de geri çekilmenin devam ettiği bugünde kısa vadede 108,00 – 107,80 – 107,52 destek seviyeleri olarak bulunmaktır. Olası toparlanmalarda ise 108,60 – 108,80 ve 109,00 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Fed’in faiz kararı ve Powell’ın açıklamaları volatilitenin yaşanmasına neden olabilir.

 

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı Dolar Yen, USD/JPY Paritesi Yorumu

Haftanın ikinci işlem gününde, ABD’nin Orta Doğu’ya 1000 asker daha gönderme kararı aldığına dair haber akışları sonrasında global piyasalarda risk iştahında dalgalanmalara neden olurken, Asya piyasalarında para birimleri arasında güvenli liman olma özelliği ile ön plana çıkan Yen’de yaşanan değer kazanımları sonrasında paritenin 108,18 seviyeleri civarın kadar gerilediği görüldü. Gün içerisinde, dolarda yaşanan toparlanma eğilimi paritede geri çekilmeleri bir miktar sınırladığı izleniyor. Bugün, ABD’de FED/FOMC faiz oranı kararı, ekonomik projeksiyonlar ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları dolar bazlı fiyatlamalar açısından yakından takip edilecek.

Teknik olarak bakıldığında, paritenin psikolojik seviyesi olan 108,20 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine geçişlerde 109,00, 109,20 ve 109,50 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 107,80, 107,50 ve 107,20 destek seviyeleri izlenebilir.

 

17.06.2019 tarihli Dolar-Yen USD/JPY paritesi yorumları ve teknik analizleri

İş Yatırım – Dolar Yen, USD/JPY Paritesi Yorumu

USDJPY paritesi yeni haftaya oldukça sakin başladı ve yatay hareketle 108.60 seviyesinden işlem görüyor. Perşembe günü sabaha karşı açıklanacak olan faiz kararı Yen tarafında bu haftanın en önemli gelişmesi durumunda. Piyasalar faiz oranlarında değişiklik beklemezken asıl önemli konu enflasyon hedefinde yeni adımlar gelecek mi ve ticaret savaşlarının etkisinin ne durumda olacağına dair söylemler olacak. Olası bir satış baskısında 108.30 ve 1008 psikolojik sınırı takip edilecek destek noktaları olarak öne çıkıyor. 14 günlük RSI indikatörü 39 seviyesinde ve aşırı satım bölgesine hala çok yakın. Yukarıda ise 108.70 ve 108.86 seviyeleri gün içerisinde takip edilecek direnç noktaları olacaktır.