Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel USD/JP...

Güncel USD/JPY Parite, Dolar Japon Yeni Yorumları ve Analizleri

Güncel USD/JPY Parite, Dolar Japon Yeni Yorumları ve Analizleri

Günün en yeni Japon Yeni USD/JPY paritesi yorumları ile teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır.

23.09.2021 tarihli Dolar-Yen USD/JPY paritesi yorumları ve teknik analizleri

Ahlatcı Yatırım – Dolar Yen USDJPY Yorumu

FED, piyasa beklentilerinde şaşmadı ve faiz oranlarını sabit bıraktı. Varlık alım programının Kasım ayı toplantısında açıklanması bekleniyor. Japonya Merkez Bankası Politikalarda değişikliğe gitmedi ve gevşek para politikasını sürdürdü. Teknik açıdan bakılacak olursa, yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 110,10 ve 110,80 direnç seviyeleri takip edilecek. Satış baskısının oluşması durumunda ise 109,10 ve 108,40 destek seviyelerinin test edilmesi bekleniyor.

Osmanlı Yatırım – Dolar Yen USD/JPY Yorumu

Önceki işlem gününde 109.81 seviyesinden kapanan parite için günlük kazanç %0.03 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan kur için RSI göstergesi 50.18 seviyesinde iken momentumu 99.57 seviyesinde. Gün içi yukarı yönlü hareketlerde 109.83 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin geçilmesi durumunda 109.91, 110.00 ve 110.08 dirençleri önemli hale gelebilir. Olası geri çekilmelerde ise 109.73, 109.66 ve 109.56 destek seviyeleri olarak izlenecektir.

Işık FX – Japon Yeni USDJPY Haber

13.09.2021 – Japonya Başbakanı Suga: Ülkesinde, koronavirüs salgınının yeniden artış göstermesi kaynaklı devreye alınan OHAL’in süresini ay sonuna kadar uzattı. Suga, ilerleyen saatlerde yaptığı açıklamada ise; “Aşı sertifikaları ile virüs kısıtlamalarını gevşeteceğiz” dedi. Japonya gibi, Bölgenin diğer ekonomilerinde de hızla artan vakalar tedirginliğe neden olurken; Çin regülatörlerinin, Tencent gibi büyük şirketleri de kapsayan oyun şirketlerine; “Kârlılığa odaklanmayın” uyarısında bulunması sonrasında piyasalarda negatif fiyatlamalar ortaya çıktı. İlerleyen saatlerde ise; Çin’in düzenleyici kurumunun, gayrimenkul devi Evergrande’nin 300 Milyar Dolar’ı aşan borçlarının ödeme tarihlerini kreditörlerle yueniden müzakere edebilmesine olanak sağladığına dair haber akışları piyasalara kısmen moral oldu.