Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel USD/JP...

Güncel USD/JPY Parite, Dolar Japon Yeni Yorumları ve Analizleri

Günün en yeni Japon Yeni USD/JPY paritesi yorumları ile teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

16.08.2019 tarihli Dolar-Yen USD/JPY paritesi yorumları ve teknik analizleri

Gedik Yatırım – Dolar Yen USDJPY Yorumu

ABD’de perakende satışlar temmuz ayında beklenenden hızlı artarak %0,7 ile son dört ayın en hızlı yükselişini gerçekleştirdi. İşsizlik maaşı başvuruları geçen hafta 9 bin artarak 220 bin ile beklentileri aştı. Sanayi üretimi temmuz ayında artış göstermesi beklenirken %0,2 geriledi. Güney Kore Devlet Başkanı, Japonya’nın diyalog ve iş birliği yolunu seçmesi halinde aralarındaki ticari gerginliğin sona erebileceğini belirtti. Ticaret müzakerelerine ilişkin belirsizlik ana gündem maddesi olmaya devam ediyor. USDJPY’de geri çekilmelerde 105,70 – 105,50 ve 105,05 seviyeleri destek konumunda bulunmaktadır. Olası tepki alımlarının yaşanması halinde ise 106,30 – 106,78 ve 107,10 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

 

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı – Dolar Yen, USD/JPY Paritesi Yorumu

Haftanın dördüncü işlem gününde, Arjantin’de yaşanan gelişmelerin yayılma etkisinin sınırlı olacağına dair artan beklentiler ve Çin Merkez Bankası tarafından finansal sisteme ilave likidite desteği sonrasında risk iştahında yaşanan toparlanma eğilimi ile birlikte Yen’de değer kayıpları yaşanırken paritenin 106,76 seviyeleri civarını test ettiği görüldü. Gün içerisinde, ABD’de açıklanan ekonomik verilerin karmaşık bir görünüm sergilemesi global piyasalarda dolar fiyatlamalarında görece oynaklığın artmasına neden olurken, parite fiyatlamalarında zayıf seyrin sürdüğü izleniyor.

Teknik olarak bakıldığında, paritenin psikolojik seviyesi olan 106,50 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine geçişlerde 107,00, 107,50 ve 107,80 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 105,90, 105,40 ve 105,00 destek seviyeleri izlenebilir.

 

İş Yatırım – Dolar Yen, USD/JPY Paritesi Yorumu

09.08.2019 – Çin’in ABD’den tarım ürünleri alımını durdurmasına karşılık olarak ABD’li yetkililerin Amerikan şirketlerinin Huawei ile iş yapmaları için lisans verilmesine yeniden başlanması kararını askıya aldığını açıklaması ticaret savaşı endişelerini desteklerken riskten kaçma eğiliminin devam ettiğini görüyoruz. Güvenli liman talebiyle USDJPY paritesi 105,73’e kadar geriledi.

Trump güçlü USD’den duyduğu rahatsızlığı yine dile getirirken gerekçe olarak FED’in faizleri yüksek seviyede tutmasını göstermeye devam etti. Trump’ın açıklamalarının da etkisinde yönünü aşağı çeviren Dolar Endeksi 97,53 seviyesinde işlem görüyor.