Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel Euro D...

Güncel Euro Döviz Kuru EUR/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro TL, EUR/TRY Ne Olur?

Sorularının cevabı için günlük gelen en yeni euro döviz kuru yorumları ve EUR/TL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Bu sayfada yalnızca eurotl yorumları bulunmaktadır.

12.04.2021 tarihli Euro Döviz Kuru Yorumları, Güncel EUR/TRY Analizleri

Eda Karadağ, Araştırma Uzmanı – Euro Döviz Kuru EURTRY Paritesi Yorumu

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Kırım’ın ilhakını tanımadığını belirterek, “Gerilimin artmasını istemiyoruz, Karadeniz barış denizi olarak kalmalı.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Uzay Programı kapsamında 2023 yılında Ay’a gönderilmesi hedeflenen insansız uzay aracında kullanılabilecek milli ve özgün hibrit roket motorunun ateşleme testini başarıyla geçtiğini açıkladı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Beklenti Anketi’ne göre Nisan’da yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 13,12 olarak belirlendi. Bir önceki anket döneminde bu beklenti yüzde 11,54 oldu.

ABD’ye ait 2 savaş gemisinin, Türk Boğazlarından Karadeniz’e çıkışı için Türkiye’ye diplomatik bildirimde bulunduğu ve gemilerin 4 Mayıs’a kadar Karadeniz’de kalacağı bildirildi.

Almanya sanayi üretimi Şubat ayında aylık bazda yüzde 1,6 daraldı. İngiltere Halifax Halifax Konut Fiyat Endeksi Mart ayında aylık bazda yüzde 1,1 yıllık bazda yüzde 6,5 yükseldi.

EURTRY Teknik Seviyeler
Destekler: 9.55 / 9.27 / 9.10
Dirençler: 9.78 / 9.93 / 10.10

 

Ahlatcı Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Avrupa ekonomisinde toparlanma emareleri görülürken paskalya tatili sonrasında Covid-19 vaka sayılarında artışlar gözleniyor. Almanya, Rusya tarafından üretilen Sputnik V aşısı için görüşmelere devam ediyor. Bu hafta içerisinde TCMB PPK toplantısı gerçekleşecek ve Başkan Şahap Kavcıoğlu başkanlığındaki ilk toplantı olacak. Düzenlenen anketlerde faiz oranlarında herhangi bir değişikliğin yapılması beklenmiyor. Haftanın bir diğer önemli gelişmesi olan Avrupa bölgesi TÜFE endeksi yakından takip edilecek. Yaşanan gelişmelere bağlı olarak aşağı yönlü hareket seyretmesi beklenen EURTRY’de 9,80 ve 9,85 TL direnç seviyelerinin takip edilmesi gerekiyor. Olası satış baskının oluşması durumunda ise 9,65 ve 9,60 destek seviyeleri önemini koruyor.

Gedik Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Euro Bölgesi üretici fiyat endeksi verilerine göre, endeks şubat ayında, aylık bazda %0,5, yıllık bazda ise %1,5 arttı. Almanya’da fabrika siparişleri şubat ayında, beklentileri karşılayarak %1,2 artarklen, yıllık bazda %5,6 yükseldi. Avrupa Merkez Bankası’nın mart ayı toplantısına ilişkin tutanaklarda bankanın genişleyici para politikasını gerektiği sürece sürdüreceği belirtildi. Diğer yandan son dönemde Avrupa Merkez Bankası üyeleri Acil Varlık Alım Programı’nın üçüncü çeyrekten itibaren kademeli olarak devreden çıkabileceği yönündeki değerlendirmeleri ön plana çıkıyor. Yurt içinde ise açıklanan önemli veri akışı bulunmazken, gündeme dair gelişmeler yakından takip ediliyor. Euro/TL kuru bu sabah 9,69’lu seviyelerden fiyatlanıyor.

 

Osmanlı Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Yukarı trendin devam ettiğini izliyoruz. Önceki işlem gününde 9.7304 seviyesinden kapanan Euro/TL için günlük kazanç %0.01 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan kur için RSI göstergesi 66.21 seviyesinde iken momentumu 103.81 seviyesinde. Gün içi yukarı yönlü hareketlerde 9.7334 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin geçilmesi durumunda 9.7495, 9.7686 ve 9.7846 dirençleri önemli hale gelebilir. Olası geri çekilmelerde ise 9.7143, 9.6983 ve 9.6792 destek seviyeleri olarak izlenecektir.

 

Yalan Haber Yapanlar ve Yayanlar Konusunda Dikkat!

SPK: YALAN HABER YAPANLAR İÇİN HER TÜRLÜ YASAL İŞLEM YAPILACAK

Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri çerçevesinde, halka açık bankalar, finansal kuruluşlar ve şirketler hakkında yalan yanlış haber/açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında her türlü yasal işlemin kararlılıkla yerine getirileceği hususu kamuoyuna önemle duyurulur.

Finansal Kurumlar Birliği’nden Yalan Haberler Hakkında Açıklama

Güncel Dolar Kuru USD/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro Dolar Yorumları, Güncel EUR/USD Paritesi Analizleri