Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel Euro D...

Güncel Euro Döviz Kuru EUR/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro TL, EUR/TRY Ne Olur?

Sorularının cevabı için günlük gelen en yeni euro döviz kuru yorumları ve EUR/TL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Bu sayfada yalnızca eurotl yorumları bulunmaktadır.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

14.08.2020 tarihli Euro Döviz Kuru Yorumları, Güncel EUR/TRY Analizleri

Osmanlı Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Euro/TL tarafında alıcılı bir seyir olduğu görülüyor. Aşağı trendin devam ettiğini izliyoruz. Önceki işlem gününde 8.7008 seviyesinden kapanan Euro/TL için günlük kazanç %0.35 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan kur için RSI göstergesi 77.74 seviyesinde iken momentumu 105.57 seviyesinde. Gün içi aşağı yönlü hareketlerde 8.6905 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin altına inilmesi durumunda 8.6797, 8.6586 ve 8.6477 destekleri önemli hale gelebilir. Olası yükselişlerde ise 8.7116, 8.7225 ve 8.7436 direnç seviyeleri olarak izlenecektir.

 

Alan Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

EURTRY…8.70 Seviyelerine Yöneldi… TL majör para birimleri karşısında zayıf bir görünüm sergilemeye devam ediyor. Euro TL kuru haftanın son işlem gününün ilk saatlerinde 8.70 seviyelerine yönelmiş durumda. Euro, Türk Lirası karşısında günü 0.36% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 8.6800 ve 8.7700’de, destek seviyeleri ise 8.5900 ve 8.5000’de bulunmaktadır.

 

Gedik Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Euro/TL kuru dün 8,6279 ve 8,7134 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 8,6673 seviyesinden tamamladı. Almanya’da tüketici fiyat endeksi temmuzda 2019’un aynı ayına kıyasla beklentiler dahilinde %0,1 seviyesine gerilerek azalış kaydetti. Böylece ülkede Nisan 2016’dan beri ilk defa negatif enflasyon görüldü. Almanya’da enflasyon, temmuzda aylık bazda ise %0,5’lik düşüş kaydetti. Yurtiçinde son dönemde volatilitenin artış kaydettiği ve zayıf bir seyrin gözlendiği Türk Lirası’nda, risk iştahının seyri ve TCMB’den gelebilecek olası açıklama ve hamleler yakından izlenmeye devam edilecek. Bugün Euro Bölgesi’nde öncü büyüme rakamları, yurt içinde ise cari denge ve sanayi üretiminin açıklanması bekleniyor.

 

Eda Karadağ, Araştırma Uzmanı – Euro Döviz Kuru EURTRY Paritesi Yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile Doğu Akdeniz’de artan gerilim üzerine bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerde bölgesel meseleler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz’de çözümün yolunun diyalog ve müzakereden geçtiğini ve sağduyu ile hareket edilirse herkesin hakkını koruyarak kazan-kazan temelli bir formül bulunabileceğini belirtti. Erdoğan, gerginliği artıranın Türkiye değil, Türkiye’yi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni yok saymaya çalışan Rum-Yunan zihniyeti olduğunu ifade etti.

Erdoğan, 2022 yılı sonunda yerli otomobil aracının banttan ineceğini duyurdu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan,Türkiye ile Libya arasında ekonomik ve ticari ilişkiler açısından çok önemli bir belgeye imza atıldığını belirtti.

Ekonomi Araştırma Enstitüsü’nün (Ifo) Temmuz ayında yaptığı ankete göre, firmaların, Kovid-19 nedeniyle faaliyetlerinde normale dönüş için öngördükleri süre ortalama 11 ay olarak açıklandı.

İngiltere, Fransa ve Hollanda’nın olduğu bir grup ülkeyi salgın açısından güvenli olan listesinden çıkardı. Yunanistan ve Fransa’nın Doğu Akdeniz’de ortak askeri tatbikat düzenlediği bildirildi.

EURTRY Teknik Seviyeler 
Destekler: 8.52 / 8.44 / 8.40 
Dirençler: 8.71 / 8.75 / 8.82

 

Ahlatcı Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Haftanın üçüncü işlem gününde yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi Haziran ayında aylık bazda yüzde 10’luk beklentilerin altında yüzde 9,1 artarken, yıllık bazda yüzde 12,3 geriledi. Haftanın dördüncü işlem gününde ise yurt içerisinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın likidite azaltıcı önlemlerinin sınırlı etkileri sürerken, Almanya’nın tüketici fiyat endeksi Temmuz ayında beklentilere paralel olarak yüzde 0.5, yıllık bazda yüzde 0.1 geriledi. Paritedeki 1.18 seviyesi üzerindeki seyirden gücünü alan Euro ile birlikte güne 8,64 seviyesinde başlayan çaprazın gün sonunda yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,66 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,70 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,63, 8,59 ve 8,55 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü olmasında ise 8,70 8,74 ve 8,78 direnç seviyeleri takip edilebilir.

 

Ali Akbulut, Araştırma Uzmanı, Işık FX – EURTRY Paritesi

27.07.2020 – Euro varlıklarındaki ralli ile birlikte psikolojik direnç olarak takip ettiğimiz 8.00 direncine yaklaşan kurda bu seviyenin aşılması ile birlikte kabaca 8.07-8.12 direnç bandını takibe alabiliriz. Geri çekilmelerde ise 7.95 desteği ilk etapta önemli olup geçilmesi ile birlikte 7.9365, 7.9175, 7.9025 ve 7.8650 destekleri ilk etapta önemli olabilir. 

Güncel Euro Döviz Kuru EUR/TRY Yorumları ve Analizleri

 

 

Yalan Haber Yapanlar ve Yayanlar Konusunda Dikkat!

SPK: YALAN HABER YAPANLAR İÇİN HER TÜRLÜ YASAL İŞLEM YAPILACAK

Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri çerçevesinde, halka açık bankalar, finansal kuruluşlar ve şirketler hakkında yalan yanlış haber/açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında her türlü yasal işlemin kararlılıkla yerine getirileceği hususu kamuoyuna önemle duyurulur.

Finansal Kurumlar Birliği’nden Yalan Haberler Hakkında Açıklama

Güncel Dolar Kuru USD/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro Dolar Yorumları, Güncel EUR/USD Paritesi Analizleri