Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel Euro D...

Güncel Euro Döviz Kuru EUR/TRY Yorumları ve Analizleri

PAYLAŞ

()
()
Euro Ne Kadar? Euro Ne Olur?

Sorularının cevabı için günlük gelen en yeni euro döviz kuru yorumları ve EUR/TL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Bu sayfada yalnızca eurotl yorumları bulunmaktadır. DolarTL yorumlarının yer aldığı sayfamıza ana sayfadan ya da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

18.05.2018 tarihli Euro Döviz Kuru Yorumları, Güncel EUR/TRY Analizleri

Eda Karadağ, Araştırma Uzmanı – Euro Döviz Kuru Yorumu

Türkiye’ye yönelik risk algısında bozulma agresifleşiyor. Türkiye’nin 5 yıllık CDS rakamı 280 puan ile 20 Ocak 2017 tarihinden bu yana gördüğü en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Bu tepki, TL üzerinde baskı kurduğu için fiyatlamalar üzerinde de etkisini gösteriyor. Dolar endeksi ise yükselmeye devam ediyor ve 93.70 sınırında, bunun yükselmesi de gelişmekte olan ülke piyasalarını da huzursuz ettiği için GOP’larda karışık seyirlere neden oluyor. Özellikle bugün Güney Afrika Randı ve Brezilya Reali’nin Dolar karşısında kayıpları %1.5-2.0 aralığında ve TL üçüncü sırada yerini alıyor. Özellikle, Rand’daki negatif ayrışmanın TL’yi de baskıladığını ve negatif etkilendiğini yorumlayabiliriz çünkü Rand ve TL’deki korelasyon güçlü olduğu için birbirlerinden fazla etkileniyorlar. Veri takvimi açısından sakin bir gün ancak TL’deki kırılganlık sürdüğü için olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var. Özellikle, dış piyasada Dolar güçlenmeye devam ederse bu durum kurları da yukarı yönde tetiklemeye devam edebilir.

 

Teknik Analiz: EURTRY kuru, yükselen kanal içerisinde seyrini koruyor. Kur için 5.2455 en yakın destek konumunda olurken, 5.3023 seviyesi direnç noktası olarak izleniyor.

Destekler: 5.2455 / 5.23 / 5.20

 

Deniz Yatırım – Euro Döviz Kuru, EURTRY Yorumu, Euro Ne Olur?

Çarşamba günkü geniş bantta hareketlerin ardın dün toparlanmanın dikkat çektiği EURTRY’de teknik göstergeler aşırı alım bölgesindeki seyrini sürdürüyor. Haftalık grafiklerde görülen yukarı yönlü trendin geçtiği 5.2800 seviyesi en yakın direnç noktasını oluştururken tarihi zirvesi olan 5.3082 seviyesi bir sonraki direnç noktası olarak önemini koruyor. Satış baskısının görülmesi durumunda ise Pazartesi görülen en düşük seviye olan 5.2188 seviyesi 11 Nisan zirvesi olan 5.1932 ile geçtiğimiz haftanın zirvesi olan 5.1787 öncesindeki destek noktasını oluşturuyor.

DESTEK : 5.2188 – 5.1932 – 5.1787 DİRENÇ : 5.2800 – 5.3082 – 5.3300

 

Özgecan Özdemir, Araştırma Uzmanı – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Günü hacimsiz bir fiyatlama içerisinde geçiren paritede 5,2550 seviyesinde bir miktar tutunma gerçekleşti. Türk Lirası’nda kısmi değer kazanımı gerçekleşse de paritenin seyrini etkileyecek bir fiyatlama yaratmadığını söyleyebiliriz. Diğer taraftan İtalya’da popülist liderlerin hükümet kurma programında anlaştığını görüyoruz. Bugün Euro Bölgesi’nde Ticaret Dengesi verisi takip edilecek.

EURTRY paritesinde fiyatların 5,2050 seviyesi üzerinde tutunması alım yönlü pozisyonlara işlerlik kazandırıyor. Yükselişlerde ise 5,28 direnci ilk geçiş seviyesi olarak güncelliğini korumakta. (Ahlatcı Yatırım)

Güncel Dolar Kuru USD/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro Dolar Yorumları, Güncel EUR/USD Paritesi Analizleri

PAYLAŞ