Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel Euro D...

Güncel Euro Döviz Kuru EUR/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro TL, EUR/TRY Ne Olur?

Sorularının cevabı için günlük gelen en yeni euro döviz kuru yorumları ve EUR/TL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Bu sayfada yalnızca eurotl yorumları bulunmaktadır.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

22.10.2020 tarihli Euro Döviz Kuru Yorumları, Güncel EUR/TRY Analizleri

Alan Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

EURTRY…9.30 Seviyesinin Altında… TCMB’nin politika faizinde 200 baz puan faiz artışına gideceği beklentileri TL varlıklar üzerinde koruma kalkanı yarattı. Euro TL kuru son 2 haftadır 9.30 seviyesinde direnç oluşturdu.

 

Osmanlı Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Yukarı trendin devam ettiğini izliyoruz. Önceki işlem gününde 9.2589 seviyesinden kapanan Euro/TL için günlük kayıp %0.07 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan kur için RSI göstergesi 62.51 seviyesinde iken momentumu 101.20 seviyesinde. Gün içi aşağı yönlü hareketlerde 9.2564 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin altına inilmesi durumunda 9.2470, 9.2351 ve 9.2257 destekleri önemli hale gelebilir. Olası yükselişlerde ise 9.2683, 9.2776 ve 9.2896 direnç seviyeleri olarak izlenecektir.

 

Gedik Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Euro Bölgesi’nde ve yurt içinde açıklanan önemli veri akışı bulunmazken, Avrupa Merkez Bankası Başkanı C. Lagarde’ın söylemleri takip edildi. ECB Başkanı C. Lagarde, koronavirüs vakalarında beklenmedik bir şekilde erken gerçekleşen artışın ekonomik görünüm için açık bir risk oluşturduğunu belirtti. Avrupa’da ve yurt içinde artan vaka sayıları piyasalar üzerinde risk oluştururken, konuya ilişkin gelişmeler yakından takip ediliyor. Bugün yurt içinde ekim ayı tüketici güven endeksi ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ekim ayı PPK toplantısı takip edilecek. Eylül ayı PPK toplantısında TCMB sürpriz bir şekilde politika faizini 200 baz puan artışla %8,25’ten %10,25’e yükseltmişti. TCMB’nin bugünkü kararı TL varlıklarda gün içinde volatilitenin yaşanmasında etkili olacaktır.

 

Ahlatcı Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Çarşamba günü yurt içi ve Euro Bölgesi’nde zayıf veri akışı devam ederken, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, gerçekleştirdiği konuşmada koronavirüs vakalarındaki artışın ekonomik görünüm için risk oluşturduğunu bir kez daha vurguladı. Dikkatler bugün gerçekleşecek olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı üzerinde olmayı sürdürürken, takip edilen gelişmeler sonucu çaprazın gün sonunda aşağı yönlü hareketi gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,26 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 9,23 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,28, 9,31 ve 9,34 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile çaprazdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 9,23, 9,20 ve 9,17 destek seviyeleri takip edilebilir.

 

Eda Karadağ, Araştırma Uzmanı – Euro Döviz Kuru EURTRY Paritesi Yorumu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 2021 yılı bütçe görüşmelerinin açılışında yaptığı sunumda, Türkiye ekonomisinin 2020 yılında yüzde 0,3 oranında büyüme kaydetmesinin ve güçlü V-tipi toparlanmanın gerçekleşmesinin beklendiğini söyledi.

Doğu Akdeniz’de Oruç Reis sismik araştırma gemisi için ilan edilen Navtex 27 Ekim’e kadar uzatıldı. Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM komisyonunda kabul edildi.

TCMB, likidite yönetimi kapsamında atılan sıkılaştırma adımlarına devam ederek 18 Kasım vadeli 10 milyar TL tutarında repo ihalesi açtı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kalkınma Fonu’nun bölgesel kalkınmaya, teknoloji ve inovasyon alanlarına destek vermek amacıyla girişimcilerin ve yatırımcıların hizmetine sunulduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de sokağa çıkma yasaklarının gelebileceğine yönelik iddialar yalanlandı.

AMB Başkanı Christine Lagarde, COVID-19 vakalarında beklenmedik bir şekilde erken gerçekleşen artışın ekonomik görünüm için açık bir risk oluşturduğunu belirtti.

İngiltere yetkilileri tarafından yapılan açıklamada İngiltere ve AB arasında yapılması görüşülen ticaret anlaşmasında İngiltere’nin AB yetkilileriyle görüşmeye hazır olduğu duyuruldu.

IMF Avrupa Direktörü Alfred Kammer, salgın nedeniyle Avrupa ekonomisinin ağır bir bedel ödediğini ve salgının ekonomik etkisinin devasa boyutlarda olduğunu belirtti.

AB, ilaç üreticisi Johnson and Johnson şirketiyle aşı satın alma sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

İngiltere TÜFE, Eylül ayında aylık bazda yüzde 0,4, yılın aynı döneminde İngiltere Çekirdek TÜFE ise yüzde 0,6 artış gösterdi. İngiltere Perakende Fiyat Endeksi, Eylül ayında aylık bazda yüzde 0,3, yıllık bazda ise yüzde 1,1 artış gösterdi.

EURTRY Teknik Seviyeler
Destekler: 9.20 / 9.10 / 9.00 
Dirençler. 9.38 / 9.42 / 9.45

 

 

Yalan Haber Yapanlar ve Yayanlar Konusunda Dikkat!

SPK: YALAN HABER YAPANLAR İÇİN HER TÜRLÜ YASAL İŞLEM YAPILACAK

Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri çerçevesinde, halka açık bankalar, finansal kuruluşlar ve şirketler hakkında yalan yanlış haber/açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında her türlü yasal işlemin kararlılıkla yerine getirileceği hususu kamuoyuna önemle duyurulur.

Finansal Kurumlar Birliği’nden Yalan Haberler Hakkında Açıklama

Güncel Dolar Kuru USD/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro Dolar Yorumları, Güncel EUR/USD Paritesi Analizleri