Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel Euro D...

Güncel Euro Döviz Kuru EUR/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro TL, EUR/TRY Ne Olur?

Sorularının cevabı için günlük gelen en yeni euro döviz kuru yorumları ve EUR/TL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Bu sayfada yalnızca eurotl yorumları bulunmaktadır.

23.09.2021 tarihli Euro Döviz Kuru Yorumları, Güncel EUR/TRY Analizleri

Ahlatcı Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Bugünkü TCMB PPK toplantısı döviz kuru üzerinde oynaklık yaratabilir. Piyasaya beklentisi faiz oranlarının sabit bırakılması yönünde. Avrupa Merkez Bankası yetkilisi De Guindos, 3.çeyrek ile birlikte güçlü büyüme rakamlarına ulaşılacağını belirtirken enflasyondaki yükselişin üzerinde yukarı yönlü risklerin olduğunu kabul etti. Seyrine devam etmesi beklenilen kurda 10,20 ve 10,25 direnç seviyelerinin takip edilmesi gerekiyor. Olası satış baskısının görülmesi durumunda ise 10,10 ve 10,00 destek seviyeleri önemini koruyor.

 

İntegral Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Türkiye Tüketici Güven Endeksi Eylül ayında 79,7 oldu. Bir önceki ay tüketici güven endeksi 78,2 olarak kaydedilmişti. Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği verilerine göre Ağustos ayında beyaz eşya satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8 düştü.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Eylül borçlanma programını 33,9 milyar TL ile tamamladı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD Başkanı Joe Biden’ın iki ülke arasında bir Serbest Ticaret Anlaşması (STA) müzakeresine yanaşmamasının ardından ticarette “kademeli adımlar” atacaklarını söyledi. Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi Üyesi Madis Muller pandemi acil varlık alım programının (PEPP) sona ermesinden sonra normal tahvil alımlarının artırılmasının gündeme gelebileceğini belirtti

Avusturya Enerji Bakanı Leonore Gewessler yeşil ekonomiye geçişin görüşüleceği toplantıda yüksek doğal gaz fiyatlarının yarattığı zorlukları da ele alacaklarını belirtti. Euro Bölgesi Tüketici Güveni Eylül ayında 1,3 artarak -4 seviyesine yükseldi.

ABD’de 6 eski Hazine Bakanı federal borçlanma tavanının artırılması için Kongre’nin Demokrat ve Cumhuriyetçi liderlerine mektup gönderdi

EURTRY Teknik Seviyeler

Destekler: 10.10 / 10.00 / 9.92
Dirençler: 10.18 / 10.30 / 10.40

Osmanlı Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Önceki işlem gününde 10.1438 seviyesinden kapanan Euro/TL için günlük kazanç %0.23 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan kur için RSI göstergesi 62.01 seviyesinde iken momentumu 102.56 seviyesinde. Gün içi aşağı yönlü hareketlerde 10.1374 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin altına inilmesi durumunda 10.1145, 10.0853 ve 10.0625 destekleri önemli hale gelebilir. Olası yükselişlerde ise 10.1666, 10.1895 ve 10.2187 direnç seviyeleri olarak izlenecektir.

Yalan Haber Yapanlar ve Yayanlar Konusunda Dikkat!

SPK: YALAN HABER YAPANLAR İÇİN HER TÜRLÜ YASAL İŞLEM YAPILACAK

Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri çerçevesinde, halka açık bankalar, finansal kuruluşlar ve şirketler hakkında yalan yanlış haber/açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında her türlü yasal işlemin kararlılıkla yerine getirileceği hususu kamuoyuna önemle duyurulur.

Finansal Kurumlar Birliği’nden Yalan Haberler Hakkında Açıklama

Güncel Dolar Kuru USD/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro Dolar Yorumları, Güncel EUR/USD Paritesi Analizleri