Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel Euro D...

Güncel Euro Döviz Kuru EUR/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro TL, EUR/TRY Ne Olur?

Sorularının cevabı için günlük gelen en yeni euro döviz kuru yorumları ve EUR/TL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Bu sayfada yalnızca eurotl yorumları bulunmaktadır.

14.01.2022 tarihli Euro Döviz Kuru Yorumları, Güncel EUR/TRY Analizleri

İntegral Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonun Ocak’ta pik yapacağını fakat 2023 seçimlerine Türkiye’nin enflasyonda tek haneyle gireceğini söyledi. Bakan Nebati, kur korumalı mevduat ürününde Çarşamba akşamına kadar yaklaşık 300 bin kişinin yararlandığını belirtirken toplam büyüklüğün 126 milyar lirayı geçtiğini,  yaklaşık yüzde 15’inin döviz tevdiat hesaplarından geldiğini ifade etti.

Sanayi üretimi Kasım’da aylık yüzde 3.3, yıllık yüzde 11,4 artarak tahminleri aştı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Deutsche Bank’a Türkiye’de danışmanlık hizmeti vermesi için izin verdi.

Avrupa Birliği (AB), Ukrayna’yı istikrarsızlaştırdığı gerekçesiyle Rusya’ya uyguladığı ekonomik yaptırımların süresini 6 ay daha uzatma kararı aldı.

EURTRY Teknik Seviyeler

Destekler: 15.20 / 14.95 / 14.78
Dirençler: 15.68 / 15.85 / 16.18

 

Ahlatcı Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Çaprazda da dün Türk Lirası değerlenmesi ile birlikte kur hareketine benzer geri çekilme 14,77TL seviyesine kadar devam etti. Burada paritede yukarı hareket olurken son yükselişte yeni zirve seviyesi 15,77TL’den 1TL geri çekilmeyi gördük. Bugün yurt içinde sanayi üretimi verisini takip edeceğiz, Avrupa’da ise veri akışı zayıf. Geri çekilme yurtdışı kaynaklı olduğundan genel olarak dünkü geri çekilmenin düzeltmesi olabilir. Yaşaanacak gelişmeler çerçevesinde kurda 15,40 ve 15,50 direnç seviyesinin takip edilmesi gerekiyor. Olası satış baskısının görülmesi durumunda ise 15,25 ve 15,00 destek seviyeleri takip edilebilir.

 

19.11.2021 – Merkez’den Faiz İndirimi – Merkez Bankası, 2021 Kasım ayı para politikası kurulu kararını açıkladı. Her zaman saat 14:00’da açıklanan faiz kararına dair açıklama bugün 4 dakika gecikmeli geldi. Zaten kafa karışıklığının olduğu piyasadaki gergin bekleyiş Merkezin faizi 100 baz puan aşağı çekerek yüzde 16’dan 15’e indirme kararı ile sonuçlandı.

24.09.2021 – Merkez’den Faiz İndirimi – 24.09.2021 – Merkez Bankası’nın faiz indirim kararı sonrası TL’de kan kaybı devam ediyor, bir yandan dolar yeni zirvelere yönelirken, suro da 10lu seviyelere ulaştı….EURTRY 10,40 seviyesinin üzerini gördü.

 

Yalan Haber Yapanlar ve Yayanlar Konusunda Dikkat!

SPK: YALAN HABER YAPANLAR İÇİN HER TÜRLÜ YASAL İŞLEM YAPILACAK

Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri çerçevesinde, halka açık bankalar, finansal kuruluşlar ve şirketler hakkında yalan yanlış haber/açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında her türlü yasal işlemin kararlılıkla yerine getirileceği hususu kamuoyuna önemle duyurulur.

Finansal Kurumlar Birliği’nden Yalan Haberler Hakkında Açıklama

Güncel Dolar Kuru USD/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro Dolar Yorumları, Güncel EUR/USD Paritesi Analizleri