Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel Euro D...

Güncel Euro Döviz Kuru EUR/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro TL, EUR/TRY Ne Olur?

Sorularının cevabı için günlük gelen en yeni euro döviz kuru yorumları ve EUR/TL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Bu sayfada yalnızca eurotl yorumları bulunmaktadır.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

20.01.2021 tarihli Euro Döviz Kuru Yorumları, Güncel EUR/TRY Analizleri

Alan Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

EURTRY… Yatay Seyrini Sürdürdü… TCMB’nin yarın açıklayacağı faiz kararı öncesinde Euro TL kuru dar bir bant içerisinde dalgalanmaya devam ediyor. Güne sakin başlayan Euro TL kuru 9.06 seviyelerinde fiyatlanıyor. Euro, Türk Lirası karşısında günü 0.22% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Türk Lirası karşısında orta vadeli düşüş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 9.0389’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber EURTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 9.0900 ve 9.1400’de, destek seviyeleri ise 9.0300 ve 8.9700’de bulunmaktadır.

 

Gedik Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Avrupa Birliği Komisyonu’nun ekonomiden sorumlu üyesi Paolo Gentiloni, koronavirüs salgınından ekonomik olarak en şiddetli etkilenen Euro Bölgesi ülkelerinde kamu borcunun arttığını söyledi. Almanya’da ise enflasyon, aralık ayında aylık bazda %0,5, yıllık bazda ise %0,3 gerilemeyle negatif tarafta kalmaya devam etti. Ocak ayında ZEW ekonomik güven endeksi Euro Bölgesi ve Almanya’da toparlanmaya devam etti. Yurt içinde ise aşılamaya ilişkin gelişmeler takip edilmeye devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemleri ön plana çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide ve hukuk alanında atılacak reform adımlarıyla ilgili hazırlıklarında son aşamaya gelindiğini vurguladı. Dalgalı seyrin kaydedildiği parite bu sabah 9,0561 seviyesinden fiyatlanıyor.

 

Osmanlı Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Aşağı trendin devam ettiğini izliyoruz. Önceki işlem gününde 9.0714 seviyesinden kapanan Euro/TL için günlük kazanç %0.14 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının altında olan kur için RSI göstergesi 44.01 seviyesinde iken momentumu 99.73 seviyesinde. Gün içi aşağı yönlü hareketlerde 9.0702 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin altına inilmesi durumunda 9.0619, 9.0525 ve 9.0442 destekleri önemli hale gelebilir. Olası yükselişlerde ise 9.0797, 9.0879 ve 9.0974 direnç seviyeleri olarak izlenecektir.

 

Ahlatcı Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Avrupa ülkelerinde yaşanan siyasi belirsizlikler Euro’yu zayıflatırken kur 8,95-9,00 TL bölgesinden gelen alımlar 9,00 TL psikolojik destek seviyesinin üzerinde tutunmaya devam ediyor. Veri takvimi açısından sakin geçen haftanın ilk iki işlem günü sonrasında bugün ABD’de yapılacak olan başkanlık değişimi ve hem Almanya hem de Euro bölgesinde açıklanacak olan Tüketici Fiyat Endeksi veri setleri çapraz kurda oynaklığı artırarak Euro/TL kurunda da sert hareketlere neden olabilir.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,00 seviyesi civarında fiyatlanmaya devam ettiğini görüyoruz. Bu seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,95, 8,88 ve 8,82 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Euro tarafında değer kazanımı ile olası yükselişlerde ise 9,10, 9,15 ve 9,22 direnç seviyeleri takip edilebilir.

 

Eda Karadağ, Araştırma Uzmanı – Euro Döviz Kuru EURTRY Paritesi Yorumu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien ile görüştü. Görüşmede, Türkiye-ABD ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı yılın ilk dolar cinsi borçlanmasına giderken toplam satış tutarının 3,5 milyar dolar olduğu belirtildi. Merkez Bankası, repo ihalesiyle piyasaya yaklaşık 43 milyar lira verdi.

AB Komisyonu, euronun uluslararası rolünü güçlendirecek çeşitli tedbirleri içeren yeni stratejisini açıkladı. Euro Bölgesi’nde Ocak ayında ZEW Beklenti Anketi, 58,3 seviyesine çıktı.

İtalya’da Başbakan Conte ve hükümeti, Senato’daki güven oylamasını az farkla kazandı

Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve eyalet liderleri, COVID-19 ile mücadele kapsamında atılan adımların bir parçası olarak, çoğu mağaza ve okulun kapatılmasını 14 Şubat’a kadar uzatmaya karar verdi.

Almanya’da TÜFE, Aralık ayında yıllık bazda sabit kalarak yüzde -0,7 seviyesinde gerçekleşti. Almanya ZEW Mevcut Durum Anketi, Ocak ayında -66,4 seviyesinde gerçekleşti. Yılın aynı döneminde Almanya ZEW Beklenti Anketi, 61,8 oldu.

EURTRY Teknik Seviyeler
Destekler: 8.9170 / 8.7454 / 8.5050
Dirençler: 9.1477 / 9.2420 / 9.4550

 

Yalan Haber Yapanlar ve Yayanlar Konusunda Dikkat!

SPK: YALAN HABER YAPANLAR İÇİN HER TÜRLÜ YASAL İŞLEM YAPILACAK

Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri çerçevesinde, halka açık bankalar, finansal kuruluşlar ve şirketler hakkında yalan yanlış haber/açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında her türlü yasal işlemin kararlılıkla yerine getirileceği hususu kamuoyuna önemle duyurulur.

Finansal Kurumlar Birliği’nden Yalan Haberler Hakkında Açıklama

Güncel Dolar Kuru USD/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro Dolar Yorumları, Güncel EUR/USD Paritesi Analizleri