Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Güncel Euro D...

Güncel Euro Döviz Kuru EUR/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro TL, EUR/TRY Ne Olur?

Sorularının cevabı için günlük gelen en yeni euro döviz kuru yorumları ve EUR/TL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz. Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Bu sayfada yalnızca eurotl yorumları bulunmaktadır.

11.06.2021 tarihli Euro Döviz Kuru Yorumları, Güncel EUR/TRY Analizleri

Eda Karadağ, Araştırma Uzmanı – Euro Döviz Kuru EURTRY Paritesi Yorumu

Dünya Bankası, Türkiye’de yürüteceği iki proje için toplamda 400 milyon dolar finansman sağladığını açıkladı.

Uluslararası kredi derecleendirme kuruluşu Fitch Ratings, yıl sonu dolar/TL tahminini 8,90 seviyesinde, gösterge faiz beklentisini ise yüzde 17 seviyeside açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ağrı Mollakara bölgesinde gerçekleştirilen arama faaliyetleri neticesinde, piyasa değeri 1,2 milyar dolar olan 20 ton altın ve 2,8 milyon dolar değerinde 3,5 ton gümüş rezervinin bölgede tespit edildiğini açıkladı.

TCMB tarafından 2001’den bu yana uygulanan Beklenti Anketinin ismi kamuoyu ve basında söz konusu anketin sonuçlarının TCMB’nin kurumsal beklenti ve tahminlerini yansıttığı yönündeki yanlış anlaşılmanın önüne geçilmesi amacıyla “Piyasa Katılımcıları Anketi” olarak değiştirildi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, ekonomide yılın ikinci yarısında toparlanma beklentilerinin hızlandığını ve pandemi acil varlık alım programının piyasa koşullarına göre esnek olacağını söyledi.

Avrupa Merkez Bankası, beklentilere paralel olarak politika faizi yüzde 0, borç verme faizi yüzde 0.25, mevduat faizi yüzde 0.5 düzeyinde sabit tuttu.

EURTRY Teknik Seviyeler

Destekler: 10.20 / 10.15 / 10.08
Dirençler: 10.30 / 10.35 / 10.47

 

Ahlatcı Yatırım – Euro Döviz Kuru, EUR/TRY Yorumu

Avrupa Merkez Bankası, faiz oranlarında değişikliğe gitmeyerek faizleri sabit bıraktı. Pandemi için uygulamaya konulan acil durum paketinin ise Mart 2022’ye kadar devam edeceği açıklandı. Türk varlıklarının değer kazanımı NATO görüşmesinde yaşanan problemlerin çözüleceği beklentisi ile devam ediyor. Euro bölgesi yıllık yüzde 1,3 daralırken çeyreklik bazda daralma yüzde 0,3 olarak gerçekleşti.  Yukarı yönlü hareketine devam etmesi beklenilen kurda 10,32 ve 10,40 direnç seviyelerinin takip edilmesi gerekiyor. Olası satış baskısının görülmesi durumunda ise 10,20 ve 10,08 destek seviyeleri önemini koruyor.

 

Gedik Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Avrupa cephesinde Avrupa Merkez Bankası’nın kararı ve verilen mesajlar ön plandayken, yurt içinde nisan ayına ait işsizlik oranı takip edildi. Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarında beklendiği gibi bir değişikliğe gitmezken, varlık alım programını da korurken alımların Mart 2022’ye kadar devam edeceği mesajını yineledi. ECB Başkanı Lagarde mayıs ayında yıllık %2 artan tüketici fiyatlarının yılın ikinci yarısında daha da yükseleceğini sonrasında geçici etkiler yok olmaya başladıkça tekrar düşmesini öngördüklerini vurguladı. Yurt içinde nisan ayına ait işsizlik %13,9’a yükselirken, geniş tanımlı işsizlik %27,4 seviyesine çıktı. Bugün yurt içinde sanayi üretim verisinin açıklanması beklenirken, Euro/TL kuru bu sabah 10,26’lı seviyelerden fiyatlanıyor.

Osmanlı Yatırım – EuroTL EURTRY Yorumu

Euro/TL tarafında satıcılı bir seyrin olduğu gözleniyor. Yukarı trendin devam ettiğini izliyoruz. Önceki işlem gününde 10.2699 seviyesinden kapanan Euro/TL için günlük kayıp %0 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının altında olan kur için RSI göstergesi 49.14 seviyesinde iken momentumu 99.61 seviyesinde. Gün içi aşağı yönlü hareketlerde 10.2696 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin altına inilmesi durumunda 10.2549, 10.2400 ve 10.2254 destekleri önemli hale gelebilir. Olası yükselişlerde ise 10.2845, 10.2991 ve 10.3141 direnç seviyeleri olarak izlenecektir.

 

 

Yalan Haber Yapanlar ve Yayanlar Konusunda Dikkat!

SPK: YALAN HABER YAPANLAR İÇİN HER TÜRLÜ YASAL İŞLEM YAPILACAK

Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri çerçevesinde, halka açık bankalar, finansal kuruluşlar ve şirketler hakkında yalan yanlış haber/açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında her türlü yasal işlemin kararlılıkla yerine getirileceği hususu kamuoyuna önemle duyurulur.

Finansal Kurumlar Birliği’nden Yalan Haberler Hakkında Açıklama

Güncel Dolar Kuru USD/TRY Yorumları ve Analizleri

Euro Dolar Yorumları, Güncel EUR/USD Paritesi Analizleri