Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Model Portföy...

Model Portföy ve Hisse Temel Tavsiye Listesi, Garanti Yatırım

PAYLAŞ

    Garanti Yatırım Araştırma Birimi tarafından temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış hisse temel tavsiye listesidir. Liste kurumun araştırma kapsamına aldığı hisselerin hedef fiyat,getiri-artış potansiyeli, F/K, Fiyat/Defter değeri hesaplarını kapsamaktadır. Değerlendirilirken tbalo altındanki notlardan faydalanabilirsiniz. 05.12.2017

    Model Portföy hisseleri, Araştırma Bölümü’nün Endeks Üzeri (EÜ) ve Endekse Paralel (EP) tavsiyesi verdiği hisseler arasından; şirketlerin uzun dönemli mali verilerine dayalı olarak yapılan temel analiz ve kısa vadeli beklentiler bir arada değerlendirilerek oluşturulmuştur. Tercih etmediğimiz hisseler ise benzer analizler ile, Araştırma Bölümü’nün Endekse Paralel (EP) ve Endeks Altı (EA) tavsiyesi verdiği hisseler arasından seçilir.

     HisseTemelKapanışHedef

    Fiyat*

    Artış          F/K        F/DD
    Tavsiye(TL)Pot.2017T2018T2017T2018T
    FİNANSAL
    BankalarBanks5.14.40.720.63
    AkbankAKBNK8.9911.8031%6.96.21.030.90
    Garanti BankasıGARAN9.70
    Halk BankasıHALKBEP8.8813.0046%2.72.40.460.41
    İş BankasıISCTR6.518.5031%5.34.40.720.64
    VakıfbankVAKBN5.708.2044%4.64.00.640.56
    YKBYKBNK4.145.2026%5.14.40.610.54
    TSKBTSKB1.331.8539%5.95.30.940.82
    Albaraka TürkALBRKEP1.161.4021%5.14.00.420.39
    Sigorta ve EmeklilikBanks
    Anadolu HayatANHYTEP7.307.20-1%17.616.93.343.08
    AvivasaAVISAEP16.3722.0034%14.310.73.953.39
    AksigortaAKGRT3.193.8019%8.47.61.901.64
    Anadolu SigortaANSGREP2.863.108%13.513.11.040.96
    HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışF/KDüz. NAD
    Tavsiye(TL)Pot.2017T2018T(mnABD$)
    Holdingler
    Koç HoldingKCHOL17.1119.3013%10.99.912,409
    Sabancı HoldingSAHOL10.3012.3019%6.45.88,638
    Şişe CamSISEGG4.228.68.92,690
    HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışF/K2018TFD/FVAÖK
    Tavsiye(TL)Pot.2017T2017T2018T
    GYO
    Emlak GYOEKGYO2.473.6046%5.24.15.44.4
    Halk GYOHLGYO0.881.3553%4.43.413.16.2
    İş GYOISGYO1.271.6530%2.21.213.64.6
    Özak GYOOZKGY2.263.5055%7.211.813.417.0
    Torunlar GYOTRGYOEP6.597.5014%3.72.713.87.2
    HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışF/KFD/FVAÖK
    Tavsiye(TL)Pot.2017T2018T2017T2018T
    SANAYİ12.911.98.07.2
    Adana ÇimentoADANAEP5.886.7715%7.26.57.96.7
    Anadolu EfesAEFESEP23.1022.10-4%38.932.49.07.9
    AkçansaAKCNS10.4014.1536%7.67.06.05.4
    Aksa AkrilikAKSAEP12.0115.2127%7.58.25.85.5
    Aksa EnerjiAKSEN3.694.2014%35.819.810.25.7
    Anadolu CamANACMGG2.4513.210.26.35.5
    ArçelikARCLKEP20.3628.7041%10.59.69.17.9
    AselsanASELSEP32.6633.001%28.824.632.926.1
    AygazAYGAZEP14.9517.3016%9.18.412.411.8
    BagfaşBAGFSEP9.2412.2032%24.28.58.76.7
    BanvitBANVTGG21.0660.237.613.412.1
    BİMBIMASEP72.8581.4012%30.126.418.415.8
    Bizim ToptanBIZIMEP6.909.6740%21.818.04.33.8
    BrisaBRISAEP6.987.8012%21.126.610.89.2
    Bolu ÇimentoBOLUC5.196.2420%6.16.15.96.3
    Coca-Cola İçecekCCOLA35.7044.0023%29.325.78.87.4
    ÇelebiCLEBI37.1043.7018%14.311.67.66.4
    ÇimsaCIMSA13.7617.7529%8.77.48.16.9
    Datagate BilgisayarDGATE7.236.22-14%8.97.67.56.4
    Doğuş OtomotivDOASEP7.609.4024%7.95.811.28.7
    Ege SeramikEGSER4.225.1021%7.97.44.23.9
    Enka İnşaatENKAI5.796.248%15.314.97.97.7
    Ereğli Demir ÇelikEREGLGG8.8613.913.48.27.7
    Ford OtosanFROTO57.3550.90-11%15.615.412.110.8
    GübretaşGUBRFEP3.855.2035%23.311.89.16.6
    IndeksINDES10.6512.9522%2.78.84.23.8
    Kardemir (D)KRDMDGG2.2622.317.28.66.5
    Kordsa GlobalKORDSEP6.649.0737%7.36.74.84.3
    LogoLOGO56.4067.0019%24.516.115.711.1
    Lokman HekimLKMNH5.267.3039%13.913.55.44.8
    Mardin ÇimentoMRDINEP4.324.586%8.88.09.58.7
    MigrosMGROS23.5632.0036%4.327.19.37.7
    Odas EnerjiODAS5.266.3020%12.823.26.7
    OtokarOTKAREA113.1095.36-16%23.824.014.615.7
    PetkimPETKM6.817.9116%8.88.57.37.3
    PegasusPGSUS28.0038.7038%8.515.98.36.6
    Soda SanayiiSODA4.996.4429%7.78.97.17.4
    Tat KonserveTATGD4.637.0051%11.08.211.47.9
    TAV HavalimanlarıTAVHL20.1423.3016%8.96.85.24.4
    Tekfen HoldingTKFEN15.0615.100%9.012.74.54.9
    TeknosaTKNSAEP4.477.0658%20.515.13.73.2
    TurkcellTCELL14.9016.158%13.511.16.65.7
    Türk Hava YollarıTHYAO12.7212.10-5%28.28.36.66.3
    TofaşTOASO31.0232.705%16.618.610.810.4
    Trakya CamTRKCMGG4.1311.810.47.66.7
    Türk TelekomTTKOM5.637.8039%10.28.84.23.8
    Türk TraktörTTRAKEP73.8582.8112%11.611.18.27.5
    TüpraşTUPRS118.70150.7027%6.77.45.96.1
    ÜlkerULKER18.3825.3038%23.116.614.011.9
    Ünye ÇimentoUNYECEP4.134.232%9.07.56.16.0
    Vestel ElektronikVESTLEP7.129.2029%13.012.15.65.2
    YatasYATAS25.1230.0019%16.610.59.76.2
    Zorlu EnerjiZORENEP1.381.6016%12.19.3

     

    Not: Kapanış Fiyatı 04.12.2017 tarihlidir.

    Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisinin üzerinde olması beklenmektedir.

    EP

    Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisine yakın olması beklenmektedir.

    EA

    Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisinin altında olması beklenmektedir.

     

    Garanti Yatırım Model Portföyü

    09.11.2017 tarihi itibari ile Akbank, İndeks Bilgisayar, Koç Holding, Pegasus, Sabancı Holding, Tat Gıda, Turkcell, Tskb, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası portföyde yer alan hisselerdir. Yataş 30 TL hedef fiyat ile portföyde yer alırken, Tüpraş model portföyden çıkarılmıştır.

    Model Portföy değişiklik raporunda, hissenin portföye giriş ya da çıkış gerekçesi belirtilir. Bir hissenin Model Portföy’e girmesi ya da çıkması uzun vadeli temel tavsiyesinin değiştiği anlamına gelmemektedir. Model Portföy, sanal bir portföy olup; piyasa beklentimiz ve de içerisinde yer alan hisselerin beklentileri doğrultusunda ağırlıklandırılarak kümülatif performansı ile değerlendirilmektedir. Dolayısıyla Model Portföy ve Model Portföy kapsamında yapılan değişimler, yatırımcının risk ve getiri tercihleri ile birebir örtüşmeyebilir.

     

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

    Bunlar da ilginizi çekebilir:

    borsa hisse önerileri hissenet

PAYLAŞ