Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Model Portföy...

Model Portföy ve Hisse Temel Tavsiye Listesi, Garanti Yatırım

PAYLAŞ

Garanti Yatırım Araştırma Birimi tarafından temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış hisse temel tavsiye listesidir. Liste kurumun araştırma kapsamına aldığı hisselerin hedef fiyat,getiri-artış potansiyeli, piyasa değeri hesaplarını kapsamaktadır. Bu portföyde yer alan hisselerin F/K FD/DD, özkaynak getirisi, 6 aylık ortalama hacim, yabancı oranı değerlerini burada bulabilirsiniz. 16.01.2018

Model Portföy hisseleri, Araştırma Bölümü’nün Endeks Üzeri (EÜ) ve Endekse Paralel (EP) tavsiyesi verdiği hisseler arasından; şirketlerin uzun dönemli mali verilerine dayalı olarak yapılan temel analiz ve kısa vadeli beklentiler bir arada değerlendirilerek oluşturulmuştur. Tercih etmediğimiz hisseler ise benzer analizler ile, Araştırma Bölümü’nün Endekse Paralel (EP) ve Endeks Altı (EA) tavsiyesi verdiği hisseler arasından seçilir.

 HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışPiyasa Değeri
Tavsiye(TL)Potansiyeli(mn ABD$)
FİNANSAL
BankalarBanks
AkbankAKBNK9.5811.5020%10,193
Garanti BankasıGARAN10.4211,642
Halk BankasıHALKBEP9.8910.708%3,289
İş BankasıISCTREP6.877.509%8,224
VakıfbankVAKBN6.707.5012%4,456
YKBYKBNK4.295.2021%4,961
TSKBTSKB1.441.8025%919
Albaraka TürkALBRKEP1.521.30-14%364
Sigorta ve EmeklilikBanks
Anadolu HayatANHYT7.639.0018%873
AvivasaAVISAEP18.2718.10-1%573
AksigortaAKGRT3.733.802%304
Anadolu SigortaANSGREP3.403.10-9%452
HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışPiyasa Değeri
Tavsiye(TL)Potansiyeli(mn ABD$)
Holdingler
Koç HoldingKCHOL18.2520.0010%12,311
Sabancı HoldingSAHOL10.9513.0019%5,943
Şişe CamSISE4.705.109%2,813
HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışPiyasa Değeri
Tavsiye(TL)Potansiyeli(mn ABD$)
GYO
Emlak GYOEKGYOEP2.643.0014%2,669
Halk GYOHLGYOEP0.911.0515%198
İş GYOISGYO1.401.6014%340
Özak GYOOZKGY2.303.3043%153
Torunlar GYOTRGYOEP3.083.7522%819
HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışPiyasa Değeri
Tavsiye(TL)Potansiyeli(mn ABD$)
SANAYİ
Adana ÇimentoADANAEP6.206.00-3%145
Anadolu EfesAEFESEP26.0427.004%4,101
AkçansaAKCNS11.2513.0016%573
Aksa AkrilikAKSAEP13.3113.411%655
Aksa EnerjiAKSEN4.444.808%724
Anadolu CamANACM3.203.10-3%638
ArçelikARCLKEP20.1423.0014%3,620
AselsanASELSEP31.0234.0010%8,252
AygazAYGAZ15.6117.8014%1,246
BagfaşBAGFS10.3112.0016%123
BanvitBANVTEP21.6221.700%575
BİMBIMASEP75.9076.301%6,130
Bizim ToptanBIZIMEP7.617.802%121
BrisaBRISAEP7.777.17-8%631
Bolu ÇimentoBOLUC5.807.5029%221
Coca-Cola İçecekCCOLA34.8643.3024%2,359
ÇelebiCLEBIEP36.2839.7510%235
ÇimsaCIMSA14.1917.7025%510
Datagate BilgisayarDGATEEP12.478.00-36%100
Doğuş OtomotivDOASEP8.358.502%489
Ege SeramikEGSER4.605.009%92
Enka İnşaatENKAIEP5.636.5917%6,889
Ereğli Demir ÇelikEREGL9.8010.608%9,124
Ford OtosanFROTOEP56.7063.2011%5,293
GübretaşGUBRFEP4.284.607%380
IndeksINDES11.7912.809%176
Kardemir (D)KRDMDEP3.082.66-14%639
Kordsa GlobalKORDSGG7.98413
LogoLOGOEP57.7064.0011%384
Lokman HekimLKMNH6.957.072%44
Mardin ÇimentoMRDINEP4.264.608%124
MigrosMGROS25.5429.0014%1,210
Odas EnerjiODAS6.887.002%248
OtokarOTKAREA116.3081.82-30%742
PetkimPETKMEP7.587.813%3,024
PegasusPGSUS32.8638.8418%894
Soda SanayiiSODAEP4.935.8018%1,180
Tat KonserveTATGD5.106.6029%185
TAV HavalimanlarıTAVHL21.1024.0514%2,039
Tekfen HoldingTKFEN15.8018.9020%1,555
TeknosaTKNSA5.406.6924%158
TurkcellTCELL14.1616.6518%8,287
Türk Hava YollarıTHYAOEP14.6313.62-7%5,371
TofaşTOASOEP31.9435.3011%4,248
Trakya CamTRKCM4.735.3012%1,422
Türk TelekomTTKOM6.077.7027%5,651
Türk TraktörTTRAKEP77.1078.972%1,095
TüpraşTUPRS117.10146.9025%7,800
ÜlkerULKER22.5422.701%2,051
Ünye ÇimentoUNYECEP4.344.708%143
Vestel ElektronikVESTLEP8.958.00-11%799
YatasYATAS25.7030.4318%293
Zorlu EnerjiZOREN1.751.803%931

 

Not: Kapanış Fiyatı 16.01.2018 tarihlidir.

 

Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisinin üzerinde olması beklenmektedir.

EP

Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisine yakın olması beklenmektedir.

EA

Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisinin altında olması beklenmektedir.

 

Garanti Yatırım Model Portföyü

09.11.2017 tarihi itibari ile Akbank, İndeks Bilgisayar, Koç Holding, Pegasus, Sabancı Holding, Tat Gıda, Turkcell, Tskb, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası portföyde yer alan hisselerdir. Yataş 30 TL hedef fiyat ile portföyde yer alırken, Tüpraş model portföyden çıkarılmıştır.

Model Portföy değişiklik raporunda, hissenin portföye giriş ya da çıkış gerekçesi belirtilir. Bir hissenin Model Portföy’e girmesi ya da çıkması uzun vadeli temel tavsiyesinin değiştiği anlamına gelmemektedir. Model Portföy, sanal bir portföy olup; piyasa beklentimiz ve de içerisinde yer alan hisselerin beklentileri doğrultusunda ağırlıklandırılarak kümülatif performansı ile değerlendirilmektedir. Dolayısıyla Model Portföy ve Model Portföy kapsamında yapılan değişimler, yatırımcının risk ve getiri tercihleri ile birebir örtüşmeyebilir.

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

borsa hisse önerileri hissenet

PAYLAŞ