Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Model Portföy...

Model Portföy, Garanti Yatırım

Hisse Temel Tavsiye Listesi, Garanti Yatırım

Garanti Yatırım Araştırma Birimi tarafından temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış hisse temel tavsiye listesidir. Liste kurumun araştırma kapsamına aldığı hisselerin hedef fiyat, getiri-artış potansiyeli, piyasa değeri hesaplarını kapsamaktadır. Bu portföyde yer alan hisselerin FD/DD, özkaynak getirisi, 6 aylık ortalama hacim, yabancı oranı değerlerini ise burada bulabilirsiniz. 31.05.2018

 HisseTemelHedef Fiyat*ArtışPiyasa DeğeriF/K
TavsiyePot.(mn ABD$)2018T2019T
FİNANSAL
BankalarBanks4.03.5
AkbankAKBNK11.8040%7,5124.84.4
Garanti BankasıGARAN8,881
Halk BankasıHALKBEP10.7036%2,1972.22.0
İş BankasıISCTREP8.1730%6,3034.64.1
VakıfbankVAKBN8.0039%3,2063.42.9
YKBYKBNK5.2021%4,1504.23.6
TSKBTSKB1.8144%6744.43.8
Albaraka TürkALBRKEP1.30-9%2875.14.5
Sigorta ve EmeklilikBanks
Anadolu HayatANHYT8.609%75912.811.4
AvivasaAVISAEP17.724%44713.611.5
AksigortaAKGRT4.345%2839.99.6
Anadolu SigortaANSGREP3.10-30%49415.012.7
HisseTemelHedef Fiyat*ArtışPiyasa DeğeriF/K
TavsiyePot.(mn ABD$)2018T2019T
Holdingler
Koç HoldingKCHOL19.6535%8,2586.76.0
Sabancı HoldingSAHOL12.7032%4,3744.94.2
Şişe CamSISE5.5032%2,0888.27.3
HisseTemelHedef Fiyat*ArtışPiyasa DeğeriF/K
TavsiyePot.(mn ABD$)2018T2019T
GYO
Emlak GYOEKGYOEP3.0029%1,9665.17.3
Halk GYOHLGYOEP1.0529%1482.92.7
İş GYOISGYO1.4537%2271.31.1
Özak GYOOZKGY3.3013%16210.24.1
Torunlar GYOTRGYO3.8032%6401.92.2
HisseTemelHedef Fiyat*ArtışPiyasa DeğeriF/K
TavsiyePot.(mn ABD$)2018T2019T
SANAYİ10.99.9
Adana ÇimentoADANAEP6.00-6%1257.66.2
Anadolu EfesAEFESEP28.1011%3,35740.135.5
AkçansaAKCNS12.3325%4219.27.3
Aksa AkrilikAKSAEP15.2330%4856.86.0
Aksa EnerjiAKSENEP5.4035%54633.68.3
Anadolu CamANACM3.5028%4578.06.9
ArçelikARCLKEP22.3633%2,5419.28.2
AselsanASELSNot Yok5,264
AygazAYGAZ15.7732%8025.75.4
BagfaşBAGFS13.9893%7315.26.6
BİMBIMASEP76.309%4,73021.118.4
Bizim ToptanBIZIMEP7.8024%8463.034.4
BrisaBRISAEP7.1712%43512.1
Bolu ÇimentoBOLUC7.509%2197.76.9
Coca-Cola İçecekCCOLA43.3017%2,09124.020.1
ÇelebiCLEBIEP39.753%2089.98.1
ÇimsaCIMSA17.2050%3466.95.4
Datagate BilgisayarDGATEEP13.10135%374.43.9
Doğuş OtomotivDOASEP8.5015%3628.85.9
Ege SeramikEGSER5.0060%524.54.2
Enka İnşaatENKAIEP5.9631%5,0859.713.7
Ereğli Demir ÇelikEREGL12.044%9,06311.011.6
Ford OtosanFROTOEP60.92-7%5,15415.514.1
GübretaşGUBRFEP4.6038%24918.19.0
IndeksINDES17.26115%1002.85.0
Kardemir (D)KRDMDEP4.03-19%86312.79.2
Kordsa GlobalKORDSGG2978.67.3
LogoLOGOEP64.0031%27215.511.2
Lokman HekimLKMNH7.0722%3117.815.9
Mardin ÇimentoMRDINEP4.609%1038.48.1
MaviMAVI69.4044%53419.816.6
MigrosMGROS29.0042%81235.728.7
Odas EnerjiODASEP7.8068%14186.83.6
OtokarOTKAREA81.825%41815.211.0
PetkimPETKMEP6.0030%1,5429.08.4
PegasusPGSUS47.0071%6288.45.0
Soda SanayiiSODAEP5.554%1,0749.48.7
Tat KonserveTATGD6.9066%1267.26.2
TAV HavalimanlarıTAVHL28.5031%1,7667.15.9
Tekfen HoldingTKFEN18.2719%1,26510.88.2
TeknosaTKNSAEP5.2331%9820.914.6
TurkcellTCELL19.4054%6,1888.26.8
Türk Hava YollarıTHYAO23.2034%5,33110.410.3
TofaşTOASOEP33.7031%2,8739.59.1
Trakya CamTRKCM5.3027%1,0517.66.9
Türk TelekomTTKOM7.7031%4,60610.79.3
Türk TraktörTTRAK91.5057%6929.08.3
TüpraşTUPRS122.3016%5,8987.07.3
ÜlkerULKER25.4043%1,35417.714.2
Ünye ÇimentoUNYECEP4.701%12810.59.0
Vestel ElektronikVESTLEP10.4012%69421.918.5
YatasYATAS34.0034%24210.28.8
Zorlu EnerjiZORENEP2.1541%6839.64.3

 

Kapanışlar 30.05.2018 tarihindedir. Getiriler buna göre hesaplanmıştır.

Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisinin üzerinde olması beklenmektedir.

EP

Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisine yakın olması beklenmektedir.

EA

Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisinin altında olması beklenmektedir.

 

Aylık Model Portföy

Garanti Yatırım’ın “Aylık Bakış” raporunda yer alan borsa ve hisse startajisi çerçevesindeki model portföy çalışmasıdır. Model Portföy hisseleri, Araştırma Bölümü’nün Endeks Üzeri (EÜ) ve Endekse Paralel (EP) tavsiyesi verdiği hisseler arasından; şirketlerin uzun dönemli mali verilerine dayalı olarak yapılan temel analiz ve kısa vadeli beklentiler bir arada değerlendirilerek oluşturulmuştur. Tercih etmediğimiz hisseler ise benzer analizler ile, Araştırma Bölümü’nün Endekse Paralel (EP) ve Endeks Altı (EA) tavsiyesi verdiği hisseler arasından seçilir. 15.05.2018

BİST’te kısa vadede tepki yükselişi ihtimali gündemde kalabilir, orta vadede TL performansı önemini koruyor… BİST’e ilişkin geçen ay kullandığımız başlık ‘’BİST, zayıf TL ve yükselen faiz oranlarının baskısı altında’’ şeklindeydi. Geçen bir ayın ardından söz konusu eğilimde kayda değer bir değişiklik olmazken, politik haber akışına hassasiyetin de yükselmesi Türk hisselerinde gelişmekte olan piyasalara göre ayrışmanın %24’e ulaşmasına neden oldu. Söz konusu ayrışma ve BİST-100 endeksine yönelik konsensüs beklentide uzun bir aranın ardından ilk kez aşağı yönlü revizyonların gündeme gelmesiyle, BİST-100 ile konsensüs beklenti arasındaki farkı 2008’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bu görünüm söz konusu farkın azalması adına kısa vadede tepki alımlarının gündeme gelebileceğine işaret etse de, belirsizliğe neden olan başlıklarda kayda değer bir değişiklik olmaması halinde aşağı revizyonların devam edebileceği riskini de gündemde tutmaktadır.

Teknik görünümde uzun vadeli perspektifte önemli bir pivot seviye olan 103,000 altında seyreden BIST-100 endeksinde, yıl başından bu yana devam eden satışlar sonrasında teknik göstergeler aşırı satım bölgeye gelmiştir. Bu durumda kısa vadeli tepki alımları sinyali üretilse de, 110,000 ana direnci aşılmadıkça orta- uzun vadeli görünüm zayıf kalacaktır. Endekste 103,000- 105,000 ve 106,000 sırasıyla önem arz eden dirençler olup, 100,000-97,000 destek bölgesi olarak takip edilmelidir. Yatırımcılara 97,000 seviyesini mevcut pozisyonlar için stop-loss olarak değerlendirmelerini, ay içinde 105,000-106,000 bölgesi üzerinde bir fiyatlamayı da kademeli olarak satış fırsatı olarak izlemelerini öneriyoruz.

Araştırma Bölümü Hisse Model Portföyü

  • AKBNK: Güçlü sermaye yapısı ve aktif kalitesi
  • ANACM: Satış hacmi büyüme beklentisi
  • CCOLA: Güçlü 1Ç18 sonuçlarının yıl boyunca sürmesi
  • PGSUS: Güçlü talep görünümü ve maliyet kontrolü
  • KCHOL: NAD’sine göre yüksek ıskonto
  • TCELL: Çift haneli gelir büyümesi, marjlarda iyileşme ve temettü
  • THYAO: Güçlü talep görünümü ve 1Ç18 sonuçları
  • TOASO: Defansif iş modeli, al-ya da-öde anlaşmaları
  • TUPRS: Güçlü sezon ve dizel jet marjları
  • VAKBN: Özkaynak karlılığının artıyor olması
Aylık Bazda Takip Edilebilecek Hisseler – Teknik Seviyeler

BIMAS   Destekler: 67.00-64.00     Dirençler: 71.00-74.00
ISCTR   Destekler: 5.70-5.55         Dirençler: 6.30-6.60
KCHOL  Destekler:13.30-12.80      Dirençler:14.30-15.10
TCELL   Destekler:12.50-11.60      Dirençler:13.70-14.40

Varlık Dağılım Tavsiyesi

 

Model Portföy değişiklik raporunda, hissenin portföye giriş ya da çıkış gerekçesi belirtilir. Bir hissenin Model Portföy’e girmesi ya da çıkması uzun vadeli temel tavsiyesinin değiştiği anlamına gelmemektedir. Model Portföy, sanal bir portföy olup; piyasa beklentimiz ve de içerisinde yer alan hisselerin beklentileri doğrultusunda ağırlıklandırılarak kümülatif performansı ile değerlendirilmektedir. Dolayısıyla Model Portföy ve Model Portföy kapsamında yapılan değişimler, yatırımcının risk ve getiri tercihleri ile birebir örtüşmeyebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

borsa hisse önerileri hissenet