Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Model Portföy...

Model Portföy ve Hisse Temel Tavsiye Listesi, Garanti Yatırım

PAYLAŞ

Garanti Yatırım Araştırma Birimi tarafından temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış hisse temel tavsiye listesidir. Liste kurumun araştırma kapsamına aldığı hisselerin hedef fiyat, getiri-artış potansiyeli, piyasa değeri hesaplarını kapsamaktadır. Bu portföyde yer alan hisselerin FD/DD, özkaynak getirisi, 6 aylık ortalama hacim, yabancı oranı değerlerini ise burada bulabilirsiniz. 17.04.2018

Araştırma Bölümü Hisse Model Portföyü 17.04.2018

  • AKBNK: Güçlü sermaye yapısı ve aktif kalitesi
  • EREGL: Güçlü operasyonel görünüm ve marjlar
  • PGSUS: Güçlü talep görünümü ve maliyet kontrolü
  • SAHOL: Güçlü net kar büyümesine karşın yüksek iskonto ile cazip değerleme
  • TATGD: Operasyonel performans ve karlılıkta iyileşme
  • TCELL: Çift haneli gelir büyümesi, marjlarda iyileşme ve temettü
  • THYAO: Güçlü talep görünümü ve 1Ç18 sonuçları
  • TOASO: Defansif iş modeli, al-ya da-öde anlaşmaları
  • TRKCM: Güçlü cam talebinin ve ürün fiyatlarındaki iyileşmenin devam edeceği beklentisi
  • TUPRS: Güçlü temettü beklentisi ve dizel jet marjları
  • VAKBN: Özkaynak karlılığının artıyor olması
Aylık Bazda Takip Edilebilecek Hisseler – Teknik Seviyeler

EKGYO Destekler 2.42-2.35  Dirençler 2.57-2.65
KCHOL Destekler 15.00-14.80  Dirençler 15.20-15.60
SAHOL Destekler 10.00-9.85 Dirençler 10.35-10.50

Varlık Dağılım Tavsiyesi

Hisse Temel Tavsiye Listesi, Garanti Yatırım

Model Portföy hisseleri, Araştırma Bölümü’nün Endeks Üzeri (EÜ) ve Endekse Paralel (EP) tavsiyesi verdiği hisseler arasından; şirketlerin uzun dönemli mali verilerine dayalı olarak yapılan temel analiz ve kısa vadeli beklentiler bir arada değerlendirilerek oluşturulmuştur. Tercih etmediğimiz hisseler ise benzer analizler ile, Araştırma Bölümü’nün Endekse Paralel (EP) ve Endeks Altı (EA) tavsiyesi verdiği hisseler arasından seçilir. 17.04.2018

HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışPiyasa DeğeriOrt.F/K
Tavsiye(TL)Pot.(mn ABD$)Hacim2018T2019T
Banka4.33.8
AKBNK9.1611.8029%8,94551.85.34.7
GARAN9.9510,203118.9
HALKBEP9.0510.7018%2,76279.92.52.3
ISCTREP6.518.1726%7,15240.94.84.2
VAKBN6.268.0028%3,82120.33.73.2
YKBNK4.325.2020%4,58524.64.23.6
TSKB1.431.8127%8383.65.04.3
ALBRKEP1.671.30-22%3675.46.05.2
Sigorta ve Emeklilik
ANHYT7.798.6010%8180.212.711.2
AVISAEP17.8017.720%5130.314.312.0
AKGRT3.954.3410%2950.99.49.2
ANSGREP4.183.10-26%5100.214.112.0
HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışPiyasa DeğeriOrt.F/K
Tavsiye(TL)Pot.(mn ABD$)Hacim2018T2019T
Holding
KCHOL14.7019.6534%9,10115.86.76.0
SAHOL10.1012.7026%5,03116.45.24.4
SISE4.805.5015%2,6375.79.48.4
HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışPiyasa DeğeriOrt.F/K
Tavsiye(TL)Pot.(mn ABD$)Hacim2018T2019T
GYO
EKGYOEP2.493.0020%2,31044.75.57.8
HLGYOEP0.911.0515%1821.43.33.0
ISGYO1.261.5221%2811.51.41.2
OZKGY2.543.3030%1551.38.93.6
TRGYO2.763.8038%6740.81.82.1
HisseTemelKapanışHedef Fiyat*ArtışPiyasa DeğeriOrt.F/K
Tavsiye(TL)Pot.(mn ABD$)Hacim2018T2019T
Sanayi11.510.5
ADANAEP6.956.00-14%1500.38.36.8
AEFESEP27.1428.104%3,9233.642.937.9
AKCNS9.9712.3324%4660.49.37.4
AKSAEP15.7115.23-3%7102.29.18.1
AKSENEP4.185.4029%6264.135.28.7
ANACM3.273.507%5992.19.58.3
ARCLKEP16.8122.3633%2,77312.99.18.2
ASELSNot Yok27.086,61198.6
AYGAZ14.1815.7711%1,0391.26.76.4
BAGFS8.8813.9857%980.818.68.1
BANVTEP15.1521.7043%3704.911.710.3
BIMASEP70.6076.308%5,23314.621.318.6
BIZIMEP7.487.804%1100.774.840.8
BRISAEP6.887.174%5131.213.0
BOLUC6.507.5015%2270.27.36.6
CCOLA35.6843.3021%2,2163.823.219.5
CLEBIEP37.8839.755%2250.59.87.9
CIMSA13.1017.2031%4321.07.96.2
DGATEEP9.8613.5037%721.87.86.9
DOASEP7.528.5013%4042.59.06.0
EGSER3.755.0033%690.95.45.0
ENKAIEP5.306.5924%5,9523.310.314.6
EREGL10.7912.0412%9,22032.710.210.8
FROTOEP61.5560.92-1%5,2734.214.513.2
GUBRFEP3.914.6018%3193.421.210.5
INDES12.5518.3046%1721.14.47.9
KRDMDEP3.964.032%75481.910.17.4
KORDSGG7.363501.99.27.8
LOGOEP44.9864.0042%2750.514.310.3
LKMNH6.877.073%400.621.118.8
MRDINEP4.534.602%1210.29.08.7
MAVI49.8869.4039%6053.320.517.2
MGROS22.1829.0031%9644.838.731.1
ODASEP6.297.8024%2082.84.9
OTKAREA100.5081.82-19%5897.019.614.1
PETKMEP7.798.9014%2,85350.69.518.9
PGSUS32.4047.0045%80913.89.95.8
SODAEP5.095.8014%1,1187.19.08.3
TATGD5.356.9029%1783.89.38.0
TAVHL24.6024.05-2%2,1829.38.67.2
TKFEN17.2318.276%1,5567.012.29.2
TKNSA4.336.6954%1161.215.011.1
TCELL14.1619.4037%7,60528.89.27.7
THYAO19.1523.2021%6,452276.711.511.4
TOASOEP26.9233.7025%3,2866.410.09.5
TRKCM4.975.307%1,3712.59.18.2
TTKOM6.107.7026%5,21210.311.19.6
TTRAK70.6091.5030%9201.410.910.0
TUPRS113.00122.308%6,90944.67.57.8
ULKER21.1025.4020%1,7623.021.016.9
UNYECEP4.824.70-2%1450.110.99.3
VESTLEP9.9510.405%81548.123.519.9
YATAS30.6034.0011%3202.512.310.6
ZORENEP1.882.1514%91825.211.85.3

Kapanışlar 16.04.2018 tarihindedir. Getiriler buna göre hesaplanmıştır.

Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisinin üzerinde olması beklenmektedir.

EP

Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisine yakın olması beklenmektedir.

EA

Hisse senedinin önümüzdeki 12 ay sonundaki getirisinin, BİST 100 endeksinin getirisinin altında olması beklenmektedir.

 

 

Model Portföy değişiklik raporunda, hissenin portföye giriş ya da çıkış gerekçesi belirtilir. Bir hissenin Model Portföy’e girmesi ya da çıkması uzun vadeli temel tavsiyesinin değiştiği anlamına gelmemektedir. Model Portföy, sanal bir portföy olup; piyasa beklentimiz ve de içerisinde yer alan hisselerin beklentileri doğrultusunda ağırlıklandırılarak kümülatif performansı ile değerlendirilmektedir. Dolayısıyla Model Portföy ve Model Portföy kapsamında yapılan değişimler, yatırımcının risk ve getiri tercihleri ile birebir örtüşmeyebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

borsa hisse önerileri hissenet

PAYLAŞ