Ana sayfa Eğitim Ekonomi Geri Dönüşüm ...

Geri Dönüşüm Ekonomisi ve Elektronik Atıkların Geri Dönüşümü

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği Başkanı, Çevre Mühendisi Burak Köktürk geri dönüşüm ekonomisi hakkında önemli bilgiler veriyor. Elektronik atık nedir, elektronik atıkların çevre ve insan sağlığı için tehlikeleri nelerdir ve elektronik atıklar neden dönüştürülmelidir sorularına cevap veriyor.

Köktürk, geri dönüşüm ekonomisini anlatırken içinde bulunduğumuz çağa özgü yeni bir iş kolundan da bahsediyor. Bu ülkemizde pek bilinmeyen ve görülmeyen bir iş türü olan “şehir madenciliği“. Şehir madenciliği ile ne miktarda değerli ve yarı değerli madenler elde ediliyor, bu konuda potansiyeller ne ve bu iş nasıl yapılmalı konuları da videoda anlatılan ilginç başlıklardan biri…(2:20’den itibaren bu konuya değiniliyor)

Geri Dönüşümde Gizli Fırsatlar…ve Evlerimizde Yatan Hazine…

Türkiye’de elektronik atık dönüşümünün potansiyeli ve dünya ile karşılaştırmasından bahseden Köktürk, ülkemizin geri dönüşüm potansiyeline ve pazardaki fırsatlara değinmekte. Kurumlar ve bireyler bu konuda ne yapabiliri de anlatan Köktürk, geri dönüşüm derneğinin köy okullarına bilgisayar sağlama projesini de tanıtmakta.

Hem çevremiz hem de ekonomimiz için önemli bir konu olan elektronik atıkların geri dönüşümü ile ilgili başlıkları bu 10 dakikalık videoda toparlamaya çalıştık. Sıkılmadan izleyeceğinizi ve sizlerin de farkındalık yaratacağınızı umut ederek ilginize sunuyoruz…