Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Temettü Verim...

Temettü Verimi En Yüksek Hisseler ve 2019 Temettü Tahminleri, İş Yatırım

PAYLAŞ

Bu sayfadaki temettü ile ilgili yazılarda sırası ile şu çalışmaları bulacaksınız: 1-İş Yatırım Araştırma bölümünün yapmış olduğu temettü tahminleri, 2-2018 temettü takvimi bu sene temettü verecek ve vermiş şirketler 3- Nakit temettülerin VİOP kontratlarına yansımaları 4-Son 5 yılın temettü verimi en yüksek hisseleri

1- Temettü Tahminleri Listesi 19.04.2018

Aşağıdaki liste 2019 yılı temettü tahminlerine göre hazırlanmıştır. Gerçekleşen, açıklanan temettülerin verilme/ ödenme tarihlerini bir alttaki tabloda bulabilirsiniz. Temettü verimi yüksek olup piyasa çarpanlarına göre ucuz kalan hisseleri Gizmen Nalbantlı’nın çalışmasında bulabilirsiniz: Temettü Verimi Yüksek, Ucuz Kalan Hisseler

KodTemettü Verim (%)Hisse Başı TLToplam Temettü (mn TL)Dağıtma Oranı (%)
ADANA10,010,716337,66
AEFES0,980,26715831,44
AKCNS6,560,66912861,14
ANACM2,020,0654936
ARCLK3,340,56838433,15
ASELS0,70,1919012
AYGAZ11,451,612483100,97
BIMAS3,132,21767365
BIZIM0,540,0423239,59
BOLUC11,450,74210676,49
CCOLA2,190,78720035,14
CIMSA3,770,56830,17
DGATE4,690,4341350
DOAS6,10,45410050
ENKAI5,060,261.19444
EREGL8,970,9873.45380
FROTO6,273,8511.35175
INDES8,591,0716027,08
LKMNH5,510,373966
LOGO3,041,4443639,71
MAVI1,140,5682822,53
MRDIN9,740,4424880,39
OTKAR3,753,759085
PETKM7,410,57586271,25
PNSUT10,121526,76
SELEC1,460,052339,88
SISE3,210,15635030
SODA6,210,3228850
TATGD4,240,2283150
TAVHL6,091,51955256,5
TCELL5,370,7761.70780
TKFEN4,10,69325630
TOASO7,622,071.03575
TRKCM4,760,23426550
TTRAK6,644,66824975
TUPRS12,3513,983.50188
UNYEC120,57671124,34
ANHYT5,040,39116864,87
ANSGR3,060,1296422,17
AKBNK3,050,291.16117,82
ALBRK1,980,032298
GARAN2,370,2411.01413,57
HALKB4,530,40951212,9
TSKB3,340,04811617,17
VAKBN3,370,21654112,54
YKBNK3,10,13558713,7
EKGYO7,930,19774729,1
ISGYO1,810,023214,23
TRGYO3,610,097973,35
ALARK4,980,3137044,34
KCHOL3,370,5111.29725
SAHOL1,930,240810,5

2- Açıklanan Temettü Ödemeleri ve Temettü Verilme Tarihleri 19.04.2018

Hisse ne zaman ne kadar temettü verecek? Temettü veren şirketlerin temettü dağıtım, getiri oranları ve temettülerin verilme tarihlerini içeren tablodur. Tablodaki sıralama temettü verimine göre yapılmıştır. Taksitler halinde temettü dağıtan şirketlerin temettü verme tarihleri tek tek yazılmış dolayısı ile hisse tekerrür etmiştir. Liste temettü verimine göre sıralanmıştır.

Hisse KoduBrüt Nakit Temettü (TL mn)Temettü Dağıtım Oranı (%)Hisse Başına Brüt Nakit Temettü (TL)Temettü TarihiHisse Fiyatı TLTemettü Getirisi (%)
CRDFA20.287.9%0.252431 May 20181.4417.5%
UNYEC71.291.6%0.57612 Tem 20184.8012.0%
VESBE240.081.3%1.263215 May 201810.8011.7%
BOLUC106.991.5%0.74602 Tem 20186.4811.5%
ADBGR169.9374.6%0.50542 Tem 20184.7810.6%
ADANA238.9351.2%0.71072 Tem 20187.0910.0%
TLMAN27.987.8%1.328431 May 201813.569.8%
MRDIN48.491.9%0.44212 Tem 20184.549.7%
ALKA23.586.2%0.447925 Nis 20184.869.2%
DOAS143.078.0%0.6500 7.458.7%
NUHCM135.290.2%0.900023 May 201810.448.6%
ISDMR2030.085.2%0.700029 May 20188.348.4%
INDES58.037.3%1.035729 May 201812.478.3%
CLEBI76.589.7%3.150026 Nis 201838.488.2%
ECZYT78.843.0%0.750028 May 20189.837.6%
EREGL2940.078.3%0.840029 May 201811.007.6%
EKGYO667.038.0%0.175531 May 20182.487.1%
EGEEN81.962.0%26.000020 Nis 2018382.706.8%
SANKO20.074.5%0.250016 May 20183.856.5%
DGZTE30.771.3%0.2919 4.995.9%
ADEL22.081.9%0.931231 May 201816.615.6%
SUMAS1.621.9%0.25003 Eyl 20184.585.5%
ADNAC23.6187.3%0.07022 Tem 20181.295.4%
AKMGY37.347.9%1.000024 Ara 201818.695.4%
PETUN21.235.8%0.490020 Nis 20189.805.0%
JANTS16.739.8%1.500025 Nis 201829.925.0%
ALKIM28.544.8%1.15318 May 201823.005.0%
ECILC137.193.8%0.200022 May 20184.104.9%
SODA225.034.0%0.250030 May 20185.154.9%
BRSAN87.235.8%0.615015 May 201812.724.8%
SARKY34.038.7%0.170011 Haz 20183.514.8%
AKSGY67.513.8%0.156923 May 20183.334.7%
AKSGY67.513.8%0.156917 Tem 20183.334.7%
ERBOS18.033.0%3.4483 73.754.7%
PETKM540.038.5%0.36003 May 20187.764.6%
ALCAR28.154.2%2.600015 May 201857.304.5%
VAKKO31.078.2%0.193826 Nis 20184.434.4%
DGATE12.038.7%0.400029 May 20189.254.3%
GENTS7.824.9%0.070631 May 20181.634.3%
GARAN1750.027.6%0.416724 Nis 201810.194.1%
EGSER11.524.0%0.15321 Haz 20183.774.1%
BASCM13.231.6%0.100022 May 20182.663.8%
EGGUB10.032.1%1.00007 May 201827.583.6%
AKMGY25.332.6%0.680028 May 201818.693.6%
ULUSE26.130.0%0.653631 Tem 201818.043.6%
MSGYO7.85.1%0.20003 Ara 20185.953.4%
HALKB372.510.0%0.298030 Nis 20189.043.3%
BUCIM18.726.2%0.176527 Haz 20185.393.3%
PNSUT17.136.3%0.380020 Nis 201812.143.1%
ALGYO15.310.1%1.440030 May 201846.643.1%
TRKCM170.027.6%0.150431 May 20184.933.1%
KONYA32.276.7%6.600022 May 2018233.202.8%
SISE300.024.5%0.133331 May 20184.852.7%
ANACM60.033.1%0.080031 May 20183.202.5%
BLCYT2.314.9%0.050030 May 20182.092.4%
BLCYT2.314.9%0.050030 Kas 20182.092.4%
ACSEL0.635.0%0.0600 2.552.4%
CCOLA200.284.2%0.787025 May 201836.022.2%
CUSAN4.037.0%0.05615 Haz 20182.562.2%
TCELL633.432.0%0.287927 Haz 201814.452.0%
TCELL633.332.0%0.287924 Eyl 201814.452.0%
TCELL633.332.0%0.287924 Ara 201814.452.0%
GOODY19.619.2%0.0726 3.682.0%
PAGYO8.14.2%0.0926 4.642.0%
BRYAT21.436.0%0.761131 May 201839.201.9%
KUTPO4.012.4%0.1002 5.701.8%
OYAYO0.417.0%0.017531 May 20181.061.7%
YAPRK0.316.0%0.038021 May 20182.321.6%
AEFES250.1167.4%0.422429 May 201827.241.6%
BIMAS334.038.7%1.10006 Haz 201870.851.6%
ASLAN39.991.1%0.54642 Tem 201836.201.5%
LKMNH2.438.1%0.100017 Eyl 20186.771.5%
CEMTS5.96.5%0.058828 Ağu 20184.871.2%
OZRDN0.729.6%0.0439 3.621.2%
BIMAS242.928.1%0.80007 Kas 201870.851.1%
MAVI25.930.2%0.522029 May 201849.801.0%
POLHO21.521.8%0.058121 May 20186.120.9%
GOLTS3.640.6%0.5000 58.750.9%
YBTAS2.120.4%21.130126 Nis 20182549.900.8%
VAKBN125.03.4%0.050030 Nis 20186.420.8%
HDFGS0.41.1%0.015017 May 20182.110.7%
EMKEL0.3-3.9%0.010821 Haz 20181.490.7%
ISBIR1.013.0%1.500015 Ağu 2018241.000.6%
AGHOL25.0-19.2%0.10274 Haz 201822.260.5%
QNBFB100.06.2%0.029919 Haz 20185.640.5%
ASELS28.22.0%0.028219 Haz 201827.100.1%
ASELS28.22.0%0.028213 Eyl 201827.100.1%
ASELS28.22.0%0.028213 Ara 201827.100.1%
OSMEN0.00.0%0.0000329 Kas 20182.700.0%
OSMEN0.00.0%0.000131 Ara 20182.700.0%

2017 Karından 2018’de Temettü Dağıtımını Yapmış Şirketler

Hisse KoduBrüt Nakit Temettü (TL mn)Temettü Dağıtım Oranı (%)Hisse Başına Brüt Nakit Temettü (TL)Temettü TarihiHisse Fiyatı TLTemettü Getirisi (%)
AKGRT110.286.7%0.360016 Mar 20184.308.4%
TATGD27.444.8%0.201420 Mar 20186.123.3%
TTRAK300.093.5%5.621221 Mar 201877.107.3%
TOASO800.062.4%1.600021 Mar 201827.845.7%
OTKAR70.070.4%2.916722 Mar 2018114.082.6%
ARCLK435.051.6%0.643826 Mar 201818.513.5%
ISYAT30.0119.3%0.187026 Mar 20181.0517.8%
TSKB96.016.1%0.040026 Mar 20181.592.5%
ISGYO68.538.1%0.075027 Mar 20181.345.6%
PAGYO34.317.9%0.394527 Mar 20185.047.8%
FMIZP18.490.5%1.288427 Mar 201819.206.7%
ISMEN110.070.1%0.309928 Mar 20182.3913.0%
ANHYT170.075.7%0.395328 Mar 20187.535.3%
TAVHL406.456.6%1.118628 Mar 201825.124.5%
AKBNK1600.026.5%0.400028 Mar 20189.704.1%
ANSGR60.032.6%0.120028 Mar 20184.192.9%
AVISA48.347.5%0.409428 Mar 201817.802.3%
TUPRS3406.589.4%13.603029 Mar 2018121.1011.2%
AYGAZ460.079.7%1.533329 Mar 201815.659.8%
CIMSA67.529.6%0.500029 Mar 201813.823.6%
AKCNS128.086.1%0.668630 Mar 201811.086.0%
KORDS66.940.5%0.34382 Nis 20188.044.3%
KARTN14.437.4%5.06422 Nis 2018284.101.8%
KCHOL876.217.8%0.34552 Nis 201816.342.1%
FROTO800.153.7%2.28002 Nis 201862.303.7%
ENJSA354.335.9%0.30003 Nis 20187.184.2%
SAHOL612.117.6%0.30003 Nis 201810.472.9%
ISATR  7.78053 Nis 201816000.000.0%
ISBTR  0.56933 Nis 20181350.100.0%
ISCTR1327.025.0%0.29493 Nis 20187.084.2%
ISKUR0.0 3.98023 Nis 20187151.000.1%
AKSA207.270.2%1.12004 Nis 201816.626.7%
BFREN25.5118.5%10.18504 Nis 2018191.005.3%
TKFEN232.530.1%0.62854 Nis 201817.233.6%
PSDTC7.862.8%1.04444 Nis 20187.7113.5%
SODSN2.877.1%0.46554 Nis 20184.5210.3%
FMIZP18.490.3%1.286411 Nis 201817.237.5%
SELEC62.120.6%0.100011 Nis 20183.682.7%
YGGYO115,060,60%1,0712.Nis.1813,497,90%
ALBRK45,019,00%0,0513.Nis.181,643,00%
KSTUR2.549.5%0.588817 Nis 201812.004.9%
ENKAI552.021.5%0.120017 Nis 20185.172.3%
DITAS0.817.2%0.081918 Nis 20186.751.2%
PRKAB4.353.0%0.030418 Nis 20182.131.4%

 

3- 2018 Nakit Temettülerinin BİST30 Endeksine Etkisi ve VİOP Kontratlarına Yansıması, Alnus Yatırım

29 Ocak’ta ilk çalışmamızı gönderdiğimiz mailimiz aşağıdadır. O tarihten beri yaşanan gelişmeler:

  • Temettü tahminlerimiz genelde başarılı oldu. 3 şirket beklentinin üzerinde temettü açıkladı.
  • 4 Nisan  itibariyle BIST 30 endeksindeki 11 şirket nakit temettüsünü ödemiştir.  Garanti ve Vakıfbank Nisan sonunda ödeyecek ve 609 puan etkisi olacak.
  • *Nisan başı itibariyle Endekse MPARK yerine SODA girdi. Soda da Mayıs ayında ödeme yapacak.
  • TCELL genel kurulda temettüsünü artırdı.
  • Tek EREGL temettü tarihini netleştirmedi. Biz Haziran kontratına etkisini tahmini olarak ekliyoruz.

Tek sayfada görünümü ekte paylaşıyoruz.

4.04.2018Nisan 2018Haziran 2018Ağustos 2018Ekim 2018Aralık 2018
Spot BIST 30 Fiyatı139,350139,350139,350139,350139,350
Vadeye Kalan Gün2687149210271
Teminata Faiz12.00%12.00%12.00%12.00%12.00%
Taşıma Maliyeti1,1954,0426,9949,95812,982
Temettü Etkisi-609-1,8200-210-309
Teorik Fiyatımız139,936140,963143,915146,669149,383
Spot Kontrat Fiyatı139,725141,600151,000
Sp-Teorik Fiyat Farkı-2116371,617

 

4 – Son Beş Yılda Temettü Verimi En Yüksek Hisseler

İş Yatırım tarafından hazırlanan 19.9.2016 tarihli değerleme ve hisse analiz raporunda 5 yıllık temettü verimi en yüksek hisseler ve hisselerin temettü dağıtma oranları aşağıdaki listede verilmiştir:

919-is1

Tepedeki grafiklerde ilk satırda 5 yıllık ortalama temettü verimi en yüksek olan hisseler sıralanmıştır.

Alttaki satırda sol tarafta 2016 temettü verimi en yüksek 10 şirket, sağ tarafta ise 2016 temettü dağıtma oranı en yüksek 10 şirket gösterilmiştir.

Not: Yazılar küçük olduğundan okunmayabilir. Grafiğin üzerine tıklayınca görsel büyümekte ve daha okunaklı olmaktadır.

İş Yatırım Araştırma

Not: Bu listedeki veriler ile yukarıdaki diğer liste arasında farklıklar olabilir. Bunun nedeni iki listenin aynı zamanda yayınlanmıyor olması nedeniyle tahminlerde değişiklik yapılmış olmasıdır. Bu durumda daha yeni olan verileri dikkate alınız. Verilerin açıklanma tarihlerine dikkat ediniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

borsa hisse önerileri hissenet

PAYLAŞ