Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Temettü Verim...

Temettü Verimi En Yüksek Hisseler ve 2019 Temettü Tahminleri

Bu sayfadaki temettü ile ilgili yazılarda sırası ile şu çalışmaları bulacaksınız: 1-İş Yatırım Araştırma bölümünün yapmış olduğu temettü tahminleri, 2-2018 temettü takvimi bu sene temettü verecek ve vermiş şirketler 3- Nakit temettülerin VİOP kontratlarına yansımaları 4-Son 5 yılın temettü verimi en yüksek hisseleri
Her veri tipinin güncellenme tarihi aynı olmayabilir. Burada yer alan bilgiler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan, kaynak isimleri belirtilerek toplanmış olup verilerin doğruluğu veya güncelliği garanti edilmemektedir.

1- Temettü Tahminleri Listesi

Güncellenme 30.11.2018

KodGetiri Potansiyeli (%)Temettü Verim (%)Hisse Başı TL Toplam Temettü (mn TL)Dağıtma Oranı (%)
ADANA17,2216,320,978590
AEFES42,141,930,42225085,63
AKCNS23,1510,80,73214080
ARCLK10,752,110,33222530
ASELS15,550,870,2372709,93
AYGAZ32,2110,371,22736876
BIMAS5,763,412,86587068
BOLUC-11,1311,310,4166080
CCOLA62,830,690,1975032,67
CIMSA26,325,330,3915320
ENKAI29,593,460,161804105,29
EREGL48,2816,541,2474.36680
FROTO28,197,414,091.43580
MRDIN-25,736,320,1882180
OTKAR-28,561,581,3623359,58
SISE45,863,440,1738316,49
TAVHL66,5610,872,52291659,17
TCELL23,165,090,6571.44580
TKFEN19,335,51,1141130
TOASO51,167,11,29864945
TTRAK25,613,221,186330
TUPRS17,129,511,9462.99188
UNYEC-25,510,130,3714692
AKGRT32,499,690,35911054,58
ANHYT39,146,910,40817567,72
ANSGR12,854,60,20210134,76
AKBNK9,424,40,3321.32819,86
ALBRK48,292,490,032287,94
GARAN14,814,190,3391.42620
HALKB28,617,840,56260320
TSKB31,255,940,04813320
VAKBN11,138,260,32982420
YKBNK36,096,350,10790619,86
EKGYO19,892,80,04617510
OZKGY5,590,1253129,79
TRGYO40,632,680,0434320,55
AGHOL113,740,940,12330A/D
ALARK98,167,420,16170A/D

Aşağıdaki liste 2019 yılı temettü tahminlerine göre hazırlanmıştır. Gerçekleşen, açıklanan temettülerin verilme/ ödenme tarihlerini bir alttaki tabloda bulabilirsiniz. Temettü verimi yüksek olup piyasa çarpanlarına göre ucuz kalan hisseleri Gizmen Nalbantlı’nın çalışmasında bulabilirsiniz: Temettü Verimi Yüksek, Ucuz Kalan Hisseler

2- Açıklanan Temettü Ödemeleri ve Temettü Verilme Tarihleri

Güncellenme 18.06.2018

Hisse ne zaman ne kadar temettü verecek? Temettü veren şirketlerin temettü dağıtım, getiri oranları ve temettülerin verilme tarihlerini içeren tablodur. Tablodaki sıralama temettü verimine göre yapılmıştır. Taksitler halinde temettü dağıtan şirketlerin temettü verme tarihleri tek tek yazılmış dolayısı ile hisse tekerrür etmiştir. Liste temettü verimine göre sıralanmıştır.

Hisse KoduBrüt Nakit Temettü (TL mn)Temettü Dağıtım Oranı (%)Hisse Başına Brüt Nakit Temettü (TL)Temettü TarihiHisse Fiyatı TLTemettü Getirisi (%)
BOLUC106.991.5%0.74602 Tem 20186.3211.8%
UNYEC71.291.6%0.57612 Tem 20184.8711.8%
ADBGR169.9374.6%0.50542 Tem 20184.4111.5%
ADANA238.9351.2%0.71072 Tem 20186.2311.4%
MRDIN48.491.9%0.44212 Tem 20184.1510.7%
LIDFA9.642.5%0.32009 Tem 20183.798.4%
SNGYO40.0-46.1%0.04580.607.6%
ADNAC23.6187.3%0.07022 Tem 20180.937.5%
ALARK60.330.5%0.270027 Haz 20184.496.0%
AKSGY67.513.8%0.156917 Tem 20182.616.0%
AKMGY37.347.9%1.000024 Ara 201817.405.7%
ATLAS1.415.5%0.04820.845.7%
DGZTE30.771.3%0.29195.665.2%
POLTK7.4101.6%1.970039.785.0%
HALKB372.510.0%0.29807.224.1%
ULUSE26.130.0%0.326831 Tem 20188.264.0%
MTRYO0.821.5%0.040030 Eki 20181.033.9%
MSGYO7.85.1%0.20003 Ara 20185.123.9%
BLCYT2.314.9%0.050030 Kas 20181.323.8%
SUMAS1.621.9%0.25003 Eyl 20186.703.7%
BUCIM18.726.2%0.176527 Haz 20184.953.6%
ETYAT0.421.0%0.02000.653.1%
EUKYO0.519.5%0.02250.812.8%
EUYO0.421.2%0.02000.722.8%
ACSEL0.635.0%0.06002.322.6%
TCELL633.432.0%0.287918 Haz 201811.612.5%
TCELL633.332.0%0.287917 Eyl 201811.612.5%
TCELL633.332.0%0.287917 Ara 201811.612.5%
SONME4.437.2%0.07809 Ağu 20183.352.3%
BAKAB5.016.0%0.138927 Ağu 20185.952.3%
BAKAB5.016.0%0.138922 Eki 20185.952.3%
LKMNH2.438.1%0.100017 Eyl 20184.702.1%
KUTPO4.012.4%0.10024.982.0%
TRGYO50.011.0%0.050029 Haz 20182.591.9%
ASLAN39.991.1%0.54642 Tem 201829.721.8%
TBORG58.919.1%0.182525 Tem 201810.051.8%
EGPRO12.419.4%0.153311 Tem 20189.681.6%
EGPRO12.419.4%0.153314 Kas 20189.681.6%
OZRDN0.729.6%0.043915 Ağu 20183.241.4%
OSMEN0.712.2%0.037831 Ara 20182.691.4%
ULKER88.023.0%0.257317.881.4%
CEMTS5.96.5%0.058828 Ağu 20184.691.3%
BIMAS242.928.1%0.80007 Kas 201868.901.2%
GOLTS3.640.6%0.500043.221.2%
VAKBN125.03.4%0.05004.891.0%
EMKEL0.3-3.9%0.010821 Haz 20181.180.9%
ISBIR1.013.0%1.500015 Ağu 2018185.400.8%
QNBFB100.06.2%0.029919 Haz 20184.360.7%
KLMSN1.06.8%0.03034.500.7%
OSMEN0.34.1%0.012629 Kas 20182.690.5%
ASELS28.22.0%0.024719 Haz 201820.500.1%
ASELS28.22.0%0.024713 Eyl 201820.500.1%
ASELS31.22.2%0.027413 Ara 201820.500.1%
VERUS1.17.3%0.015023.300.1%

 

2.1 – 2017 Karından 2018’de Temettü Dağıtımını Yapmış Şirketler

Hisse KoduBrüt Nakit Temettü (TL mn)Temettü Dağıtım Oranı (%)Hisse Başına Brüt Nakit Temettü (TL)Temettü TarihiHisse Fiyatı TLTemettü Getirisi (%)
AKGRT110.286.7%0.360016 Mar 20184.308.4%
TATGD27.444.8%0.201420 Mar 20186.123.3%
TTRAK300.093.5%5.621221 Mar 201877.107.3%
TOASO800.062.4%1.600021 Mar 201827.845.7%
OTKAR70.070.4%2.916722 Mar 2018114.082.6%
ARCLK435.051.6%0.643826 Mar 201818.513.5%
ISYAT30.0119.3%0.187026 Mar 20181.0517.8%
TSKB96.016.1%0.040026 Mar 20181.592.5%
ISGYO68.538.1%0.075027 Mar 20181.345.6%
PAGYO34.317.9%0.394527 Mar 20185.047.8%
FMIZP18.490.5%1.288427 Mar 201819.206.7%
ISMEN110.070.1%0.309928 Mar 20182.3913.0%
ANHYT170.075.7%0.395328 Mar 20187.535.3%
TAVHL406.456.6%1.118628 Mar 201825.124.5%
AKBNK1600.026.5%0.400028 Mar 20189.704.1%
ANSGR60.032.6%0.120028 Mar 20184.192.9%
AVISA48.347.5%0.409428 Mar 201817.802.3%
TUPRS3406.589.4%13.603029 Mar 2018121.1011.2%
AYGAZ460.079.7%1.533329 Mar 201815.659.8%
CIMSA67.529.6%0.500029 Mar 201813.823.6%
AKCNS128.086.1%0.668630 Mar 201811.086.0%
KORDS66.940.5%0.34382 Nis 20188.044.3%
KARTN14.437.4%5.06422 Nis 2018284.101.8%
KCHOL876.217.8%0.34552 Nis 201816.342.1%
FROTO800.153.7%2.28002 Nis 201862.303.7%
ENJSA354.335.9%0.30003 Nis 20187.184.2%
SAHOL612.117.6%0.30003 Nis 201810.472.9%
ISATR7.78053 Nis 201816000.000.0%
ISBTR0.56933 Nis 20181350.100.0%
ISCTR1327.025.0%0.29493 Nis 20187.084.2%
ISKUR0.03.98023 Nis 20187151.000.1%
AKSA207.270.2%1.12004 Nis 201816.626.7%
BFREN25.5118.5%10.18504 Nis 2018191.005.3%
TKFEN232.530.1%0.62854 Nis 201817.233.6%
PSDTC7.862.8%1.04444 Nis 20187.7113.5%
SODSN2.877.1%0.46554 Nis 20184.5210.3%
FMIZP18.490.3%1.286411 Nis 201817.237.5%
SELEC62.120.6%0.100011 Nis 20183.682.7%
YGGYO115,060,60%1,0712.Nis.1813,497,90%
ALBRK45,019,00%0,0513.Nis.181,643,00%
KSTUR2.549.5%0.588817 Nis 201812.004.9%
ENKAI552.021.5%0.120017 Nis 20185.172.3%
DITAS0.817.2%0.081918 Nis 20186.751.2%
PRKAB4.353.0%0.030418 Nis 20182.131.4%
EGEEN81.962.0%26.000020 Nis 2018382.706.8%
PETUN21.235.8%0.490020 Nis 20189.805.0%
PNSUT17.136.3%0.380020 Nis 201812.143.1%
GARAN1750.027.6%0.416724 Nis 201810.194.1%
ALKA23.586.2%0.447925 Nis 20184.869.2%
JANTS16.739.8%1.500025 Nis 201829.925.0%
CLEBI76.589.7%3.150026 Nis 201838.488.2%
VAKKO31.078.2%0.193826 Nis 20184.434.4%
YBTAS2.120.4%21.130126 Nis 20182549.900.8%
CLEBI76.589.7%3.150026 Nis 201840.047.9%
VAKKO31.078.2%0.193826 Nis 20184.424.4%
BRYAT21.436.0%0.761126 Nis 201839.321.9%
YBTAS2.120.4%21.130126 Nis 20182451.400.9%
VAKBN125.03.4%0.050030 Nis 20186.180.8%
HLGYO3.81.5%0.004630 Nis 20180.890.5%
PETKM540.038.5%0.36003 May 20187.454.8%
PETKM540.038.5%0.36003 May 20187.225.0%
EGGUB10.032.1%1.00007 May 201826.543.8%
ALKIM28.544.8%1.15318 May 201822.505.1%
ALCAR28.154.2%2.600015 May 201851.955.0%
BRSAN87.235.8%0.615015 May 201810.126.1%
VESBE240.081.3%1.263215 May 201811.0511.4%
SANKO20.074.5%0.250016 May 20183.686.8%
HDFGS0.41.1%0.015017 May 20181.740.9%
YAPRK0.316.0%0.038021 May 20182.251.7%
POLHO21.521.8%0.058121 May 20186.081.0%
ERBOS18.033.0%3.448321 May 201874.504.6%
KONYA32.276.7%6.600022 May 2018214.403.1%
BASCM13.231.6%0.100022 May 20182.643.8%
ECILC137.193.8%0.200022 May 20183.845.2%
NUHCM135.290.2%0.900023 May 201810.328.7%
AKSGY67.513.8%0.156923 May 20183.194.9%
CCOLA200.284.2%0.787025 May 201836.802.1%
DOAS143.078.0%0.650025 May 20187.998.1%
ECZYT78.843.0%0.750028 May 20189.208.2%
AKMGY25.332.6%0.680028 May 201818.353.7%
EREGL2940.078.3%0.840029 May 201811.947.0%
DGATE12.038.7%0.400029 May 20185.267.6%
INDES58.037.3%1.035729 May 20188.5012.2%
AEFES250.1167.4%0.422429 May 201825.301.7%
MAVI25.930.2%0.522029 May 201846.021.1%
ISDMR2030.085.2%0.700029 May 20188.897.9%
EREGL2940.078.3%0.840029 May 201812.376.8%
DGATE12.038.7%0.400029 May 20185.597.2%
INDES58.037.3%1.035729 May 20189.3011.1%
AEFES250.1167.4%0.422429 May 201826.161.6%
MAVI25.930.2%0.522029 May 201847.601.1%
ISDMR2030.085.2%0.700029 May 20189.007.8%
SODA225.034.0%0.250030 May 20185.424.6%
ALGYO15.310.1%1.440030 May 201844.503.2%
OYAYO0.417.0%0.017531 May 20180.882.0%
SISE300.024.5%0.133331 May 20184.343.1%
EKGYO667.038.0%0.175531 May 20182.347.5%
TRKCM170.027.6%0.150431 May 20184.363.5%
ANACM60.033.1%0.080031 May 20182.872.8%
ADEL22.081.9%0.931231 May 201816.545.6%
GENTS7.824.9%0.070631 May 20181.953.6%
TLMAN27.987.8%1.328431 May 201812.2810.8%
GRNYO0.421.1%0.01401 Haz 20180.642.2%
AGHOL25.0-19.2%0.10274 Haz 201821.060.5%
AGHOL25.0-19.2%0.10274 Haz 201822.380.5%
PAGYO8.14.2%0.09264 Haz 20184.602.0%
EGSER11.524.0%0.15325 Haz 20183.055.0%
CUSAN4.037.0%0.05615 Haz 20182.092.7%
AYES1.122.6%0.07005 Haz 20181.803.9%
BIMAS334.038.7%1.10006 Haz 201868.401.6%
SARKY34.038.7%0.170011 Haz 20183.435.0%
TCELL633.432.0%0.287918 Haz 201811.772.4%

 

3- 2018 Nakit Temettülerinin BİST30 Endeksine Etkisi ve VİOP Kontratlarına Yansıması, Alnus Yatırım

29 Ocak’ta ilk çalışmamızı gönderdiğimiz mailimiz aşağıdadır. O tarihten beri yaşanan gelişmeler:

  • Temettü tahminlerimiz genelde başarılı oldu. 3 şirket beklentinin üzerinde temettü açıkladı.
  • 4 Nisan  itibariyle BIST 30 endeksindeki 11 şirket nakit temettüsünü ödemiştir.  Garanti ve Vakıfbank Nisan sonunda ödeyecek ve 609 puan etkisi olacak.
  • *Nisan başı itibariyle Endekse MPARK yerine SODA girdi. Soda da Mayıs ayında ödeme yapacak.
  • TCELL genel kurulda temettüsünü artırdı.
  • Tek EREGL temettü tarihini netleştirmedi. Biz Haziran kontratına etkisini tahmini olarak ekliyoruz.

Tek sayfada görünümü ekte paylaşıyoruz.

4.04.2018Nisan 2018Haziran 2018Ağustos 2018Ekim 2018Aralık 2018
Spot BIST 30 Fiyatı139,350139,350139,350139,350139,350
Vadeye Kalan Gün2687149210271
Teminata Faiz12.00%12.00%12.00%12.00%12.00%
Taşıma Maliyeti1,1954,0426,9949,95812,982
Temettü Etkisi-609-1,8200-210-309
Teorik Fiyatımız139,936140,963143,915146,669149,383
Spot Kontrat Fiyatı139,725141,600151,000
Sp-Teorik Fiyat Farkı-2116371,617

 

4 – Son Beş Yılda Temettü Verimi En Yüksek Hisseler

İş Yatırım tarafından hazırlanan 19.9.2016 tarihli değerleme ve hisse analiz raporunda 5 yıllık temettü verimi en yüksek hisseler ve hisselerin temettü dağıtma oranları aşağıdaki listede verilmiştir:

919-is1

Tepedeki grafiklerde ilk satırda 5 yıllık ortalama temettü verimi en yüksek olan hisseler sıralanmıştır.

Alttaki satırda sol tarafta 2016 temettü verimi en yüksek 10 şirket, sağ tarafta ise 2016 temettü dağıtma oranı en yüksek 10 şirket gösterilmiştir.

Not: Yazılar küçük olduğundan okunmayabilir. Grafiğin üzerine tıklayınca görsel büyümekte ve daha okunaklı olmaktadır.

İş Yatırım Araştırma

Not: Bu listedeki veriler ile yukarıdaki diğer liste arasında farklıklar olabilir. Bunun nedeni iki listenin aynı zamanda yayınlanmıyor olması nedeniyle tahminlerde değişiklik yapılmış olmasıdır. Bu durumda daha yeni olan verileri dikkate alınız. Verilerin açıklanma tarihlerine dikkat ediniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

borsa hisse önerileri hissenet