Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Model Portföy...

Model Portföy, Güncel Hisse Önerileri, TEB Yatırım

PAYLAŞ

Teb Yatırım tarafından hazırlanan model portföyün güncel hisse revizyonlarını içermektedir. Kurum hisseleri neden tercih ettiği açıklamıştır. 12.01.2018

Portföyümüzden KCHOL çıkarılıp yerine SELEC koyulmuştur.

Portföyden çıkarma sebeplerimiz:

KCHOL: şu anki fiyat seviyelerini kar realizasyonu için uygun görüyoruz. Porföyümüze eklediğimiz tarihten beri (07.11.2017) %7,5 mutlak getiri ve %3,2 Bist 100’e göre getiri sağlamıştır.

Portföye koyma sebeplerimiz:

SELEC: Devlet tarafından kur ayarlaması olarak ilaç fiyatlarına Şubat ortasında yapılması beklenen %20 civarındaki zammın 1 milyar TL’den fazla stok elinde bulunduran şirketin karına stok karı olarak ciddi miktarda olumlu etki edecek olması sebebiyle kısa vadede hisse performansının kuvvetli olmasını bekliyoruz.”

21.12.2017 tarihli Portföy Değişikliği

Portföyümüzden DGKLB’i çıkarıp yerine INDES’i ekliyoruz. Portföyden çıkarma sebeplerimiz:

DGKLB, temel olarak beklentilerimize paralel bir bilanço açıklamasına rağmen hisse performansı beklentilerimiz altında kaldı.

Portföye ekleme sebeplerimiz:

INDES’in geçtiğimiz haftalarda yapılan blok satış sonrası hisse üzerindeki satış baskısının kalkması, yüksek temettü potansiyeli, ucuz çarpanları ve gelecek çeyrek beklediğimiz güçlü bilançosu sebebiyle alım fırsatı yarattığını düşünüyoruz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

borsa hisse önerileri hissenet

PAYLAŞ