Ana Sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Uzun Vadeli Y...

Uzun Vadeli Yatırım İçin Çok Riskli Hisseler, Mayıs 2020

Hangi hisselere yatırım yapmalı, hangilerinden ise uzak durulmalı? Sadece son dönemde fiyatı artan ya da azalan, düşen çıkan olarak bakmadan, uzun vadeli yatırım için riskli hisseler hangileri? Neden bu hisseler riskli ve yatırımcılar dikkat etmeli?

Bu videomuzda Osmanlı Yatırım’ın HisseLab araştırma yazılımını kullanarak özsermayesi negatif olan hisseleri ve piyasa değeri / defter değeri oranına göre pahalı bulduğum hisseleri paylaştım.

Riskli hisseler: BJKAS, FENER, TSPOR, CRFSA, DARDL, TKNSA, GSRAY, MARTI, SOKM, EMNIS, ROYAL, MZHLD, SERVE, DIRIT, OZBAL, VKING, DGKLB, DOKTA; MMCAC, BURVA, KENT, MGROS, RYSAS, YGYO, SNKRN, EGCYH, KLNMA, TUKAS, ETILR, MPARK, QNBFL, HUBVC, POLTK, FMIZP, TKURU, ARTI, IZMDC, QNBFB, RTALB, BFREN, SALIX, GUBRF, ARDYZ

Yukarıda sıralanan hisselerden bazıları Mayıs, 2020 itibari ile özsermayesi eksiye düşmüş, halk tabiri ile sermayesini yemiş şirketler. Videoda bu hisselerin bilançolarına bakılmakta hangilerinin ekside hangilerinin ise temel kriterlere göre pahalı oldukları, bu kapsamda riskleri ve ne zaman riskli olmaktan çıkabilecekleri konularına yer verilmektedir.