Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları En Çok Tercih...

En Çok Tercih Ettiğimiz Hisseler, Yapı Kredi Yatırım

Yapı Kredi Yatırım, BIST 100’ün yüzde 14,0 üzerinde performans gösteren Tüpraş’ı taktik olarak 27.06.2018 itibari ile model ponkföyünden çıkardığını bildirdi. Yapı Kredi Yatırım’ın en beğendiği hisseler listesinde Garanti Bankası, İş Bankası, Enka İnşaat, Koza Altın İşletmeleri ve THY yer alıyor.

Yapı Kredi Yatırım tarafından hazırlanan en çok tercih edilen hisseler, model portföy çalışmasıdır. 25.05.2018

Koza Altın ve Türk Hava Yolları’nı en çok tercih ettiğimiz hisselere ekleyip Koza Anadolu, Çelebi ve Pınar Süt’ü çıkartıyoruz. Koza Anadolu’yu en çok tercih ettiğimiz hisseler listesinden çıkartırken yerine Koza Altın’ı ekliyoruz.

Koza Anadolu’yu en çok tercih ettiğimiz hisseler listesinden çıkartırken yerine Koza Altın’ı ekliyoruz. Koza Anadolu model portföyümüze eklediğimiz tarihten (9 Mayıs 2018) itibaren c.43% nominal getiri ile BIST 100’ün c.41% üzerinde performans gösterdi.

Hisse aynı dönemde Koza Altın’ın c.23% üzerinde performans gösterdiğinden Koza Anadolu’nun net aktif değerine iskontosu c.29% seviyesinden c.11% seviyesine daraldı. Koza Anadolu net aktif değerinin c.93%’ü Koza Altın’dan geldiği göz önünde bulundurulduğunda, belirli bir iskontonun olması gerektiğini düşünüyoruz. Koza Anadolu ile ilgili pozitif görüşümüzü korumaya devam ederken, Koza Altın’ın bu seviyelerde daha iyi bir getiri-risk profili sunduğunu düşünmekteyiz.

Koza Altın KOZAL ile ilgili olumlu görüşümüzün altında yatan temel sebepler:

1) 2018 üretiminde gerçekleşmesini öngördüğümüz yıllık c. 38% büyüme,

2) üretimdeki artış ve zayıf TL (nakit maliyetlerin 65-70%’i TL bazlı) ile birlikte nakit maliyetlerde yıllık $-bazlı c.16% düşüş,

3) cazip değerleme çarpanları hisse net aktif değerine c.5% primli işlem görürken, 2018T F/K’sı 7.5x seviyesinde ki, şirketin lisansları ile birlikte orta dönemli büyüme potansiyeli dikkate alındığında (örn: potansiyel Söğüt madeni NAD’ı 15-20% civarında arttırabilir), hissenin değerlemesinin oldukça cazip olduğunu düşünüyoruz.

1Ç18 vergi finansalları geçen sene ödenen vergi cezasını (c.TRY72mn) içerdiğinden zayıf olarak algılansa da, UFRS finansalları bu ceza ödemesini daha önceden içerdiği için şirketin 1Ç18 UFRS sonuçlarının vergi finansallarından daha iyi gelmesini öngörmekteyiz.

Ancak Ovacık ve Kaymaz madenlerindeki operasyonel temponun tahminimize paralel olarak 1Ç18 içerisinde artmaya başladığı göz önüne alındığında, 1. çeyreğin bu sene içerisindeki görece olarak en zayıf çeyrek olabileceğini düşünüyoruz.

Türk Hava Yollarını en çok tercih ettiğimiz hisseler arasına ekliyoruz

THY (THYAO TI, 15.66 TL) AL, Hedef Fiyat: 19.5TL, Temettü / Hisse:0.00TL

Türk Hava Yolları’nın yakın vadeli finansallarındaki güçlü seyrin, özellikle dış hat direkt yolcu trafiğindeki yüksek talep sayesinde, devamını öngörüyoruz. Her ne kadar akaryakıt fiyatlarındaki artış şirketin operasyonel marjları üzerinde baskı oluşturacaksa da, güçlü talep ve zayıf TL’nin bu baskıyı büyük oranda telafi edeceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla, tarihi zirveleri işaret yolcu doluluk oranları bu seviyelerde kalmaya devam ettiği müddetçe, ve rekabet ortamı bilet fiyat artışlarına imkan sağlamaya devam ettiği müddetçe hisse için olumlu olan görüşümüzü koruyoruz. Öte yandan, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımları kapsamında attığı adımların, en azından yakın vadede THY’ye doğrudan olumsuz yansımasını beklemiyoruz. Hisse için hedef fiyatımız 19.5TL mevcut seviyelerden %25 artış potansiyeli barındırıyor.

Çelebi ve Pınar Süt’ü en çok tercih ettiğimiz hisseler arasından çıkarıyoruz

Celebi (CLEBI TI, 35.70 TL) AL, Hedef Fiyat: 51.00TL, Temettü /Hisse:2.91TL

Çelebi’yi beğenmeye devam ediyoruz ve hisse için ‘AL’ önerimizi koruyoruz ancak taktiksel olarak hisse model portföyümüze girdiği günden beri endeksin %25 üzerinde getiri sağladığı portföyümüzden çıkarıyoruz.

Pınar Süt’ün araştırma kapsamındaki takibini askıya almamızdan dolayı, en çok tercih ettiğimiz hisseler arasından çıkartıyoruz.

En çok tercih edilen hisseler
Garanti Bankası GARAN, İş Bankası ISCTR, Enka İnşaat ENKAI