Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Tüketici Grub...

Tüketici Grubu Hisseleri Revizyonu, Tacirler Yatırım

2017 finansalları sonrası modellerimizi güncellerken hedef fiyatları revize ediyoruz. Risksiz getiri oranını %11,5’e yükseltiyor ve makro tahminlerdeki değişiklikleri modellerimize yansıtıyoruz. Önemli tahmin değişikliklerinin olduğu hisselerin son raporlarına hisse kodlarındaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Tüketici grubu hisselerinde en beğendiğimiz hisseler Anadolu Efes AEFES (AL, hedef fiyat: 32 TL), Coca-Cola İçecek CCOLA (AL, hedef fiyat: 45 TL), Mavi MAVI (AL, hedef fiyat: 65 TL), Tofaş TOASO (AL, hedef fiyat: 37 TL) ve Türk Traktör TTRAK (AL, hedef fiyat: 90 TL)’dir.

Anadolu Efes, ABI-Efes Rusya ve Ukrayna faaliyetlerinin birleşmesine yönelik çalışmayı Mart sonu tamamlamayı planlıyor. Modelimizde 2019’dan itibaren her yıl için %4,6% sinerji/satış katkısını dahil ettik.

Coca-Cola İçecek’in güçlü 2018 beklentileri, faaliyet gösterilen tüm ülkelerdeki tüketici güvenindeki iyileşme ve verimli işletme sermayesi yönetimi hisse performansına olumlu etki edebilir.

Ayrıca Mavi’nin son dönemdeki zayıf hisse performansının desteksiz olduğunu ve 2018 yılı için faaliyetlerde olumlu görünümün devam edeceğini düşünüyoruz.

Tofaş ise 2017’de önemli operasyonel iyileştirme gerçekleştirse de ihracat hacimleri beklentilerin altında seyretti. Ancak Fiat bayilerinde yeniden stoklamanın etkisiyle ihracattaki potansiyel iyileşmenin hisse fiyatını önümüzdeki dönemde destekleyeceğini düşünüyoruz.

Tarım sektörüne yönelik teşvik paketlerinin katkısıyla traktör satışlarında beklenen büyüme ve fiyat artışlarının etkisiyle marjdaki iyileşme Türk Traktör için önemli destekleyici unsurlar olacaktır.

Migros (AL, hedef fiyat 33 TL) hissesini de uzun vadeli beğenmemize rağmen, %23,2 dolaylı hisse payına sahip BC Partners’ın yakın zamanda oluşabilecek hisse satışının hisse üzerinde kısa vadeli baskı yaratmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

borsa hisse önerileri hissenet