Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Temettü Açıkl...

Temettü Açıklamış Şirketler ve Temettü Tarihleri 2018 Tablosu

Oyak Yatırım Araştırma Departmanı tarafından hazırlanan tabloda bu dönem temettü dağıtacak şirketlerin temettü miktarları, temettü verimleri, temettünün verileceği tarihler yer almaktadır. Tablodaki bilgiler tahmin değil açıklanan veriler üzerinden yapılmaktadır. Sıralama tarihe göre yapılmıştır. Temettü verimine göre hisse sıralamasını ve 2018 karından 2019’daki temettü tahminlerini ise linkteki diğer bir yazımızda bulabilirsiniz.

Temettü verimi yüksek olup piyasa çarpanlarına göre ucuz kalan hisseleri Gizmen Nalbantlı’nın çalışmasında bulabilirsiniz: Temettü Verimi Yüksek, Ucuz Kalan Hisseler

Tüm Temettüler – Şirketlerin Temettü Takvimi Tablosu

Hisse KoduBrüt Nakit Temettü (TL mn)Temettü Dağıtım Oranı (%)Hisse Başına Brüt Nakit Temettü (TL)Temettü TarihiHisse Fiyatı TLTemettü Getirisi (%)
TCELL633.432.0%0.287918 Haz 201811.612.5%
ASELS28.22.0%0.024719 Haz 201820.500.1%
QNBFB100.06.2%0.029919 Haz 20184.360.7%
EMKEL0.3-3.9%0.010821 Haz 20181.180.9%
BUCIM18.726.2%0.176527 Haz 20184.953.6%
ALARK60.330.5%0.270027 Haz 20184.496.0%
TRGYO50.011.0%0.050029 Haz 20182.591.9%
MRDIN48.491.9%0.44212 Tem 20184.1510.7%
BOLUC106.991.5%0.74602 Tem 20186.3211.8%
ASLAN39.991.1%0.54642 Tem 201829.721.8%
UNYEC71.291.6%0.57612 Tem 20184.8711.8%
ADANA238.9351.2%0.71072 Tem 20186.2311.4%
ADBGR169.9374.6%0.50542 Tem 20184.4111.5%
ADNAC23.6187.3%0.07022 Tem 20180.937.5%
LIDFA9.642.5%0.32009 Tem 20183.798.4%
EGPRO12.419.4%0.153311 Tem 20189.681.6%
AKSGY67.513.8%0.156917 Tem 20182.616.0%
TBORG58.919.1%0.182525 Tem 201810.051.8%
ULUSE26.130.0%0.326831 Tem 20188.264.0%
SONME4.437.2%0.07809 Ağu 20183.352.3%
ISBIR1.013.0%1.500015 Ağu 2018185.400.8%
OZRDN0.729.6%0.043915 Ağu 20183.241.4%
BAKAB5.016.0%0.138927 Ağu 20185.952.3%
CEMTS5.96.5%0.058828 Ağu 20184.691.3%
SUMAS1.621.9%0.25003 Eyl 20186.703.7%
ASELS28.22.0%0.024713 Eyl 201820.500.1%
LKMNH2.438.1%0.100017 Eyl 20184.702.1%
TCELL633.332.0%0.287917 Eyl 201811.612.5%
BAKAB5.016.0%0.138922 Eki 20185.952.3%
MTRYO0.821.5%0.040030 Eki 20181.033.9%
BIMAS242.928.1%0.80007 Kas 201868.901.2%
EGPRO12.419.4%0.153314 Kas 20189.681.6%
OSMEN0.34.1%0.012629 Kas 20182.690.5%
BLCYT2.314.9%0.050030 Kas 20181.323.8%
MSGYO7.85.1%0.20003 Ara 20185.123.9%
ASELS31.22.2%0.027413 Ara 201820.500.1%
TCELL633.332.0%0.287917 Ara 201811.612.5%
AKMGY37.347.9%1.000024 Ara 201817.405.7%
OSMEN0.712.2%0.037831 Ara 20182.691.4%
VAKBN125.03.4%0.05004.891.0%
ULKER88.023.0%0.257317.881.4%
HALKB372.510.0%0.29807.224.1%
EUKYO0.519.5%0.02250.812.8%
VERUS1.17.3%0.015023.300.1%
POLTK7.4101.6%1.970039.785.0%
ETYAT0.421.0%0.02000.653.1%
EUYO0.421.2%0.02000.722.8%
ATLAS1.415.5%0.04820.845.7%
DGZTE30.771.3%0.29195.665.2%
GOLTS3.640.6%0.500043.221.2%
KLMSN1.06.8%0.03034.500.7%
SNGYO40.0-46.1%0.04580.607.6%
KUTPO4.012.4%0.10024.982.0%
ACSEL0.635.0%0.06002.322.6%

 

2017 Karından 2018’de Temettü Dağıtımını Yapmış Şirketler

Hisse KoduBrüt Nakit Temettü (TL mn)Temettü Dağıtım Oranı (%)Hisse Başına Brüt Nakit Temettü (TL)Temettü TarihiHisse Fiyatı TLTemettü Getirisi (%)
AKGRT110.286.7%0.360016 Mar 20184.308.4%
TATGD27.444.8%0.201420 Mar 20186.123.3%
TTRAK300.093.5%5.621221 Mar 201877.107.3%
TOASO800.062.4%1.600021 Mar 201827.845.7%
OTKAR70.070.4%2.916722 Mar 2018114.082.6%
ARCLK435.051.6%0.643826 Mar 201818.513.5%
ISYAT30.0119.3%0.187026 Mar 20181.0517.8%
TSKB96.016.1%0.040026 Mar 20181.592.5%
ISGYO68.538.1%0.075027 Mar 20181.345.6%
PAGYO34.317.9%0.394527 Mar 20185.047.8%
FMIZP18.490.5%1.288427 Mar 201819.206.7%
ISMEN110.070.1%0.309928 Mar 20182.3913.0%
ANHYT170.075.7%0.395328 Mar 20187.535.3%
TAVHL406.456.6%1.118628 Mar 201825.124.5%
AKBNK1600.026.5%0.400028 Mar 20189.704.1%
ANSGR60.032.6%0.120028 Mar 20184.192.9%
AVISA48.347.5%0.409428 Mar 201817.802.3%
TUPRS3406.589.4%13.603029 Mar 2018121.1011.2%
AYGAZ460.079.7%1.533329 Mar 201815.659.8%
CIMSA67.529.6%0.500029 Mar 201813.823.6%
AKCNS128.086.1%0.668630 Mar 201811.086.0%
KORDS66.940.5%0.34382 Nis 20188.044.3%
KARTN14.437.4%5.06422 Nis 2018284.101.8%
KCHOL876.217.8%0.34552 Nis 201816.342.1%
FROTO800.153.7%2.28002 Nis 201862.303.7%
ENJSA354.335.9%0.30003 Nis 20187.184.2%
SAHOL612.117.6%0.30003 Nis 201810.472.9%
ISATR7.78053 Nis 201816000.000.0%
ISBTR0.56933 Nis 20181350.100.0%
ISCTR1327.025.0%0.29493 Nis 20187.084.2%
ISKUR0.03.98023 Nis 20187151.000.1%
AKSA207.270.2%1.12004 Nis 201816.626.7%
BFREN25.5118.5%10.18504 Nis 2018191.005.3%
TKFEN232.530.1%0.62854 Nis 201817.233.6%
PSDTC7.862.8%1.04444 Nis 20187.7113.5%
SODSN2.877.1%0.46554 Nis 20184.5210.3%
FMIZP18.490.3%1.286411 Nis 201817.237.5%
SELEC62.120.6%0.100011 Nis 20183.682.7%
YGGYO115,060,60%1,0712.Nis.1813,497,90%
ALBRK45,019,00%0,0513.Nis.181,643,00%
KSTUR2.549.5%0.588817 Nis 201812.004.9%
ENKAI552.021.5%0.120017 Nis 20185.172.3%
DITAS0.817.2%0.081918 Nis 20186.751.2%
PRKAB4.353.0%0.030418 Nis 20182.131.4%
EGEEN81.962.0%26.000020 Nis 2018382.706.8%
PETUN21.235.8%0.490020 Nis 20189.805.0%
PNSUT17.136.3%0.380020 Nis 201812.143.1%
GARAN1750.027.6%0.416724 Nis 201810.194.1%
ALKA23.586.2%0.447925 Nis 20184.869.2%
JANTS16.739.8%1.500025 Nis 201829.925.0%
CLEBI76.589.7%3.150026 Nis 201838.488.2%
VAKKO31.078.2%0.193826 Nis 20184.434.4%
YBTAS2.120.4%21.130126 Nis 20182549.900.8%
CLEBI76.589.7%3.150026 Nis 201840.047.9%
VAKKO31.078.2%0.193826 Nis 20184.424.4%
BRYAT21.436.0%0.761126 Nis 201839.321.9%
YBTAS2.120.4%21.130126 Nis 20182451.400.9%
VAKBN125.03.4%0.050030 Nis 20186.180.8%
HLGYO3.81.5%0.004630 Nis 20180.890.5%
PETKM540.038.5%0.36003 May 20187.454.8%
PETKM540.038.5%0.36003 May 20187.225.0%
EGGUB10.032.1%1.00007 May 201826.543.8%
ALKIM28.544.8%1.15318 May 201822.505.1%
ALCAR28.154.2%2.600015 May 201851.955.0%
BRSAN87.235.8%0.615015 May 201810.126.1%
VESBE240.081.3%1.263215 May 201811.0511.4%
SANKO20.074.5%0.250016 May 20183.686.8%
HDFGS0.41.1%0.015017 May 20181.740.9%
YAPRK0.316.0%0.038021 May 20182.251.7%
POLHO21.521.8%0.058121 May 20186.081.0%
ERBOS18.033.0%3.448321 May 201874.504.6%
KONYA32.276.7%6.600022 May 2018214.403.1%
BASCM13.231.6%0.100022 May 20182.643.8%
ECILC137.193.8%0.200022 May 20183.845.2%
NUHCM135.290.2%0.900023 May 201810.328.7%
AKSGY67.513.8%0.156923 May 20183.194.9%
CCOLA200.284.2%0.787025 May 201836.802.1%
DOAS143.078.0%0.650025 May 20187.998.1%
ECZYT78.843.0%0.750028 May 20189.208.2%
AKMGY25.332.6%0.680028 May 201818.353.7%
EREGL2940.078.3%0.840029 May 201811.947.0%
DGATE12.038.7%0.400029 May 20185.267.6%
INDES58.037.3%1.035729 May 20188.5012.2%
AEFES250.1167.4%0.422429 May 201825.301.7%
MAVI25.930.2%0.522029 May 201846.021.1%
ISDMR2030.085.2%0.700029 May 20188.897.9%
EREGL2940.078.3%0.840029 May 201812.376.8%
DGATE12.038.7%0.400029 May 20185.597.2%
INDES58.037.3%1.035729 May 20189.3011.1%
AEFES250.1167.4%0.422429 May 201826.161.6%
MAVI25.930.2%0.522029 May 201847.601.1%
ISDMR2030.085.2%0.700029 May 20189.007.8%
SODA225.034.0%0.250030 May 20185.424.6%
ALGYO15.310.1%1.440030 May 201844.503.2%
OYAYO0.417.0%0.017531 May 20180.882.0%
SISE300.024.5%0.133331 May 20184.343.1%
EKGYO667.038.0%0.175531 May 20182.347.5%
TRKCM170.027.6%0.150431 May 20184.363.5%
ANACM60.033.1%0.080031 May 20182.872.8%
ADEL22.081.9%0.931231 May 201816.545.6%
GENTS7.824.9%0.070631 May 20181.953.6%
TLMAN27.987.8%1.328431 May 201812.2810.8%
GRNYO0.421.1%0.01401 Haz 20180.642.2%
AGHOL25.0-19.2%0.10274 Haz 201821.060.5%
AGHOL25.0-19.2%0.10274 Haz 201822.380.5%
PAGYO8.14.2%0.09264 Haz 20184.602.0%
EGSER11.524.0%0.15325 Haz 20183.055.0%
CUSAN4.037.0%0.05615 Haz 20182.092.7%
AYES1.122.6%0.07005 Haz 20181.803.9%
BIMAS334.038.7%1.10006 Haz 201868.401.6%
SARKY34.038.7%0.170011 Haz 20183.435.0%
TCELL633.432.0%0.287918 Haz 201811.772.4%

 

Geçmiş Temettü Bildirimlerine dair Kısa Açıklamalar

02.0.2018 Migros MGROS nakit kar payı ödemesi ile ilgili açıklama yaptı.

28.03.2018 Çelebi CLEBI, Emlak Konut EKGYO ve Yibitaş Yozgat YBTAS temettü dağtımına ilişkin açıklamalar yaptılar. Ayrıca bugün Turkcell TCELL temettü ödemesini arttırdı. Yibitaş’ın temettü dağıtımına ilişkin tabloyu bu sayfanın altında diğer açıklama detaylarını ise hisse sayfalarında bulabilirsiniz.

Yibitaş Yozgat Temettü Açıklaması 28.03.2018

Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
Pay Grup Bilgileri
Ödeme
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Brüt(TL)
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Brüt(%)
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Net(TL)
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Net(%)
YBTAS, TREYBTS00017
Peşin
21,13005
2.113,005
17,9605425
1.796,05425
Kar Payı Ödeme Tarihleri
Ödeme
Teklif Edilen
Nakit Kar Payı Hak Kullanım Tarihi (1)
Kesinleşen
Nakit Kar Payı Hak Kullanım Tarihi (2)
Ödeme Tarihi (3)
Kayıt Tarihi (4)
Peşin
24.04.2018
 
26.04.2018
25.04.2018

23.03.2018 Ayen Enerji temettü dağıtımı yapmayacağını açıklamıştır.

20.03.2018 Özerden Platik OZRDN temettü ve bedelsiz açıklaması yapmıştır. İlgili tablo ve detayları bu temettü takvimi tablosunun altında bulabilirsiniz. Diritekstil temettü dağıtımına dair bildirimde bulunmuş, temettü ödemeyeceğini açıklamıştır.

Özerden Plastik Temettü ve Bedelsiz Kararları – 20.03.2018

Şirket Yönetim Kurulu, şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararı almışlardır.

Şirketimizin 2016 yılına ilişkin dağıtılabilir karı 22.294,37 TL ve 2017 yılına ilişkin dağıtılabilir karı 1.979.410,42 olup, Bu tutardan 701.704,79 TL’ nin nakit olarak, 1.300.000 TL’ nin ise sermayeye ilave edilerek bedelsiz pay şeklinde dağıtılması teklifimizin, yapılacak ilk Genel Kurulda görüşülüp karara bağlanmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
Pay Grup Bilgileri
Ödeme
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Brüt(TL)
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Brüt(%)
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Net(TL)
1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı – Net(%)
A Grubu, İşlem Görmüyor, TREOZER00011
Peşin
0,0438565
4,38565
0,0372781
3,72781
B Grubu, OZRDN, TREOZER00029
Peşin
0,0438565
4,38565
0,0372781
3,72781
Pay Olarak Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
Pay Grup Bilgileri
Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Tutarı(TL)
Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Oranı(%)
A Grubu, İşlem Görmüyor, TREOZER00011
289.383,56
8,12499
B Grubu, OZRDN, TREOZER00029
1.010.616,44
8,125

15.03.2018 tarihinde GoodYear GOODY, Bisaş tekstil BISAS temettü teklifi açıklaması yapmışlardır. Bisaş Tekstil nakit kar payı ödemeyeceğini bildirmiştir. Goodyear’ın açıklama detaylarını hisse sayfasında bulabilirsiniz.

13.03.2018 tarihinde Kütahya Porselen KUTPO, Gözde Girişim Sermayesi GOZDE, Parsan PARSN, Kerevitaş KERVT temettü teklifi açıklamalarda bulunmuşlardır. Gözde Girişim, Kerevitaş ve Parsan kar payı ödemeyeceğini bildirmiştir.

09.03.2018 tarihinde Borusan Yatırım BRYAT, Dagi Giyim DAGI ve Dagi Yatırım Holding DAGHL, Netaş NETAS temettü teklifi ile ilgili açıklamalar yapmışlardır. Netaş, Dagi Giyim ve Dagi Yatırım Holding temettü ödemeyecğini açıklamıştır

07.03.2018 tarihinde Hektaş HEKTS kar payı ödemeyeceğini bildirmiştir.