Ana sayfa VİDEOLARI İZLEYEMİYORUM

VİDEOLARI İZLEYEMİYORUM

Eğer Internet Explorer 9 kullanıyorsanız bazen sayfa açıldığında videonun olması gereken yerde bir boşluk görebilir ve videoyu izleyemezsiniz. Bu durumda videoları izlemek için:

1. Firefox, Chrome veya Opera gibi bir başka tarayıcı ile sayfayı açmayı deneyin.

2. Internet Explorer 9’u “Uyumluluk Görünümü” veya “Compatibility View” modunda kullanmayı deneyin. Uyumluluk Görünümü veya Compatibility View modunu kullanmak için adres çubuğunun sağındaki ortadan iki parçaya ayrılmış sayfaya benzeyen ikona tıklamanız yeterlidir.

compatibily2

İsterseniz araçlar veya tools mönüsü altından da uyumluluk modunu açabilirsiniz:

uyumluluk2

uyumluluk

 

 

3. Eğer hala videoları izleyemiyorsanız lütfen [email protected] adresinden bize haber verin.

4. Bazen videoları kendi sunucumuzdan değil, Youtube, Screencast.com, Dailymotion gibi sitelerden sayfalarımıza ekliyoruz. Birçok sorun ilgili siteye internet üzerinden ulaşılmasıyla ilgili olabiliyor. Örneğin ilgili siteye erişim Türkiye’den engellenmiş olabiliyor.

5. İlgili siteye Türkiye’den erişimde bir engel olmasa dahi engelli sitelere girmek için başvurulan bir takım VPN yazılımları ve tarayıcı eklerinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle siteye ulaşılamıyor. Bu durumda kullandığınız VPN, tarayıcı eki vs yöntemleri kullanmadan tekrar deneyin.

BAZI VİDEOLARIN SESİNİ DUYMAKTA PROBLEM YAŞAYAN İZLEYİCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Kanalfinans’ta yayınlanan videolar stereo yani iki ya da daha fazla hoperlörlü sistemlere göre hazırlanmıştır. Eski tip bilgisayarlardan ya da laptoplardan izlendiğinde videoda ses olmadığından değil ikili ses kanalı bilgisayar tarafından teke indirildiğinde kayıp yaşandığından duyulmamaktadır.

Bu problemi ortadan kaldırmak için bilgisayarınızın kulaklık çıkışına basit bir kulaklık takarak videoları izlemeniz tavsiye olunur.

Saygılarımızla

Kanal Finans