Ana sayfa Raporlar Forex Raporları Astrofinans &...

Astrofinans – Venüs Kuzey, Mars Güney Düğümünde

Astrolog Zenit’in dolar ve piyasalar hakkındaki astrofinans yorumlarını buradan takip edebilirsiniz. Yatırım kararlarımıza çoğunlukla aç gözlülük ve umut, bazen de korku neden olmaktadır. Ayın evrelerinin kitlelerin psikolojisi üzerinde etkisinin olduğu bilinmektedir.

Finans astrolojisi ile yapılan yorumları yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Ancak Gann fanlarının mucidi William Gann’ın astroloji üzerine ve meşhur bilim insanı Isaac Newton’un da okült çalışmaları olduğunu unutmayanız.

Kuzey düğümünde yer alan Venus, şu anda Güney düğümündeki Mars ile tam zıt açı yapıyor. Yani adeta geçmiş ve gelecekten gelen enerjilerin tam ortasında duran karma enerjisiyle dolu bir dönemdeyiz.

Venüs ve Mars’ın bulundukları pozisyon ve yaptıkları zıt açıyla, geçmiş karma ile geleceğin kesişim noktasında konumlanıyor olmasının sonucunda bugün yarın bir şirketle yeni bir CEO ile, veya potansiyel bir distribütör veya müşterinizle kalıcı, istikrarlı bir bağ kurma kararı alacağınız tarihi bir gün olabilir.

Kuruluş tarihine göre çıkartabileceğim, kurumsal yıldız haritanızdaki Venus’ün ve Mars’ın konumlarına  göre bulundukları konuma göre  geçmişten gelen bir olumsuzluğu şimdiki şartlar altında yeniden masaya yatırdıktan sonra, konuya anlayış ve yapıcılıkla yaklaşmanız halinde uzun zamandır süregelen bir gerginliği ve uyuşmazlığı da sonlandırmanız  mümkün. Bu konu yıllardan beridir, istikrarlı bir şekilde sürdürdüğünüz hukuk savaşının ani bir kararla tatlıya bağlanması olabilir örneğin. Her iki taraf için de “Kazan kazan” ilkesinin geçerli olacağı bir konjektür yakalanır yakalanmaz  ihtilaflı olduğunuz konuda önce ateşkes sonraysa her iki taraf arasında masada barış ilan edilebilir.

Bunun sonucundaysa enerjinizi ve finansal kaynaklarınızı artık bu konuyla ilgilenen hukuk ve mali müşavirlere akıtmaktansa, iç kaynaklarınızı güçlendirmeye ve Ar*ge ve tanıtım harcamalarına yönlendirerek rahat bir nefes alabilirsiniz.

Güneş’in bu hafta geçiş yaptığı İkizler burcunun ve bu burcun etrafındaki gezegen etkilerine bakılırsa, şirketinizle ilgili yeni pratikleri benimsemeden önce teste tabii tutmanızı öneririm. Kalıcı bir kıyafet kuralı, kalıcı bir yazılım değişikliği, çalışma saatleri değişikliği, idari değişiklikleri kastediyorum. Ayrıca size teklif sunan taşeron firmaları da benzer şekilde deneme sürecinden sonra tutun.

Mars’ın Güney düğümde yer alıyor olması bu dönemde çok yoğun bir tempoyla çalışmanın firmanızda düstur edinileceğine işaret ediyor. Ne mutlu size! Bütün personeliniz canla başla ve özveriyle arılar gibi çalışıp çok iş bitirecekler. Adeta birisi ileri sarım düğmesine basmış gibi.

Ayın ise Satürn ile yapmakta olduğu dik açı şu günlerde biraz bürokratik veya beklenmeyen engellerle karşılaşmanıza yol açsa da bu etkinin geçici olduğunu hatırlatırım. Önerim bu konuda mücadele etmek yerine dikkatinizi başka bir konuya vermeniz olacaktır. Zira, zaman içinde bu engel hafifleyecek ve belki de tamamen ortadan kalkabilecek.

Verimlilik analizlerinde sayısal net sonuç elde edemiyor olabilirsiniz, ya da hedeflerinize ulaşmamış olabilirsiniz. Mars’ın geçiş döneminde olmasından ötürü sağlıklı değerlendirme yapabilmeniz için ihtiyacınız olan verilerin bir kısmı eksik kalıyor olabilir. Bunun için endişe etmeyin, zira Mars’ın hareketiyle zaman içinde olumlu ya da olumsuz ama gerekli veriler elinize geçecek.

Ancak toplantı yaparak çalışanlarınızdan dönem sonu feedback’leri almaları ve ofisiçi özeleştiri yapmak için son derece elverişli bir dönemdesiniz. Her biri de hava elementi olan burçlarda bulunan Mars, Güneş ve Ay çok değerli bir üçgen açı yaparken, iletişime paylaşıma ve özeleştiriye açık değerlendirme toplantıları düzenleyerek her zamankinden daha değerli geri bildirimler elde edebilirsiniz.  Bu da size hedeflerinize ulaşmanızda ışık tutabilir.

Verimli bir hafta dileklerimle,

Astroloğunuz Zenit

Not1: Kurumsal yıldız haritası için Dm’den danışabilirsiniz.

Not2: Burda yazmış olduklarım asla yatırım danışmanlığı kapsamına girmez.

 

Astrofinans: Dolarda Uranüs Etkisi, 18 Mayıs 2018

Sevgili Okurlarım,

Bu ay bir hayli enteresan gökyüzü olaylarıyla karşı karşıya olduğumuzu bilmenizi isterim. Ortalama 7 yılda bir burç değiştiren Uranüs’ün Koç burcundan Boğa’ya geçtiği gün hem yeni ay oluştu, aynı zamanda kızıl gezegen Mars da Kova burcuna geçiş yaptı. Üstelik Mars normalde her burçta 4-6 hafta arası kalırken bu kez Kova burcunu ziyareti 6 ay sürecek…ve bu hamlesiyle Uranüs’e kare açı yapıyor yani şu halde biraz meydan okuyor.

Adeta birbiriyle müsabaka yapan satranç taşları gibiler.

Uranüs gibi her girdiği burca değişim ve hatta kaos getirebilen bir gezegenin 15.5.2018 tarihinde finans, toprak, gayrimenkulleri ilgilendiren Boğa burcuna girmesinin ilk etkilerini Doların ani hareketleriyle, ve faizlerdeki yükselmeyle gözlemlemeye başladık.

Benzer şekilde Uranüs kişisel haritanızda hangi evdeyse o evinizde kendi isteğiniz, veya dış kaynaklı güçlerin zorlamasıyla karşı konulması zor evrim ve değişiklikler yaşayabilirsiniz.

Dikkatli gözlemleyin, hayatınızda bir alanında meydana gelecek ani değişikliğe alışmak ve yeni şartları düzene oturtmak için 6 ay canla başla mücadele edecek ancak sonrasında rahata ereceksiniz.

Eğer sağladığı enerjinin bilincinde olursak, Gökyüzünün enerjisini daha bilinçli değerlendirebiliriz. Örneğin Boğa burcunda oluşan Yeni ayı gelirimizi arttırmak için farklı yöntemler kullanarak değerlendirebiliriz. Yenilikleri işimize adapte etmek bu dönem bizi kazançlı çıkartabilir. 🔑

Merkür’ün de Uranüs ile yaptığı olumlu açı bize elektronik iletişimde bu ay hız kazandıracak. 📲💻Hızlı dönüş yapacağınız mail’ler size maddi kazanımlar sağlayabilir, onun için bu ay online olan işlerinizi ertelemeyin. 🔌

İş yerinde veya ailenizde yenilikçi önerilere kulak verin, ve de değişime açık olun. Zira bir hayli işinize yarayabilirler.💸

Güneş, ve Ay birleşik olan Mars ve Pluto ile 120 derece üçgen açı yapıyor. Bu da hedeflerinize kilitlendiğinizde size başarı getirecek çok harika bir açı. Plüton size konsantrasyon, Mars ise hedeflerinize ulaşmanız için ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacak.🎯

Oturduğu evden sıkılan Uranüs Boğa burcu gibi  akıllı uslu sabırlı, tutumlu, olgun bir burca geçiyor olması hayatınız ve iş akışınızda 7 yıl süreyle nasıl mı bir etki yapacak.

Tahminleri hemen görelim.

KOÇSANIZ ya da Koç burcu şirketiyseniz-  21 Mart – 20 Nisan

2.eviniz etkileniyor yani 💲internet bankacılığı, bitcoin konseptlerinin gündeme gelmesi. Bir müşteriniz gidebilir, ama yerine yenisi gelebilir. Bir maddi kapınız kapanırsa, ummadığınız bir anda yepyeni fırsatla tekrar canlanıp ayağa kalkabilirsiniz.

BOĞA BURCUYSANIZ ya da Boğa burcu şirketiyseniz 21 Nisan – 21 Mayıs 

1.ev Kendinizle, şirketinizle ilgili bir takım yenilikleri, inovasyonları, özellikle de dijital ve iletişim ile ilgili olan inovasyonları hayata geçirebilirsiniz. Bu yenilikler sizi yapısal olarak revize edebilir. Kurumsal kimliğinizi yeniden tanımlayabilirsiniz.

İKİZLER BURCUYSANIZ   ya da İkizler burcu şirketiyseniz- 22 Mayıs – 22 Haziran

Şirket ruhunuzla ilgili iyileştirmeler yapabilirsiniz. Kreatif kadronuza biraz özerklik, biraz insiyatif verirseniz sizin için olağanüstü yaratıcı işler çıkartabilirler…!.

YENGEÇ BURCUYSANIZ ya da Yengeç burcu şirketiyseniz-  23 Haziran – 22 Temmuz

11.ev.. Sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol oynayarak,  toplumdaki imajınız tamamen yenileyebilirsiniz.  Vakıf açmanız bile mümkün.

ASLAN BURCUYSANIZ ya da Aslan burcu şirketiyseniz   23 Temmuz – 22 Ağustos

10.ev ..Yeni bir dala adım atabilir, bu anlamda yeni tohumlar filizlendirebilirsiniz.

Mevcut işlerinizdeyse  dijitale dönüşüm , big data kavramları gündeme gelebilir.

BAŞAK BURCUYSANIZ ya da Başak burcu şirketiyseniz  23 Ağustos – 22 Eylül

9.ev…Şirket personelinizden üst düzey olanlara, belli alanlarda eğitim verebilir ve hatta onları yurt dışında eğitimlere bile gönderebilirsiniz.

Kabaca yüksek eğitim ve uzak yollara yapacağınız yolculuklar artacak. Bununla birlikte 3.çocuğunuz, yani 3.kurduğunuz şirket, şirketinizden doğan 3. kurum bizzat derinden etkilenebilir.

TERAZİ BURCUYSANIZ  ya da Terazi burcu şirketiyseniz 23 Eylül – 22 Ekim

Paylaşımlı finansal kaynaklara dikkatinizi yoğunlaştırmanız gerekebilir. Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesi şirketiniz için hayati önem taşıyor.

Şirket evlilikleri meydana gelebilir. Şirket evlilikleri sonlanabilir de.

AKREP BURCUYSANIZ ya da Akrep burcu şirketiyseniz   23 Ekim – 21 Kasım

Ortağınız özellikle de en büyük pay sahibi olan ortağınız ile , 2.çocuğunuz, yani sizden türeyen 2. yan şirket veya kurum, organizasyon etkilenebilir.

Şirket evliliği sözleşmelerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Şirketinizin sözleşmesinde, veya  tüzüğünde majör değişikler yapmanız gerekebilir.

YAY BURCUYSANIZ ya da Yay burcu şirketiyseniz  22 Kasım – 21 Aralık

Günlük geçiminizi sağladığınız doğrudan faaliyet alanınız olan işlerde bir evrilme yaşanabilir. Farklılık, değişiklik, yoğun bir elektronik etkisi hüküm sürebilir.

OĞLAK BURCUYSANIZ ya da Oğlak burcu şirketiyseniz   22 Aralık – 21 Ocak

Şirketinizi daha keyifli bir ortam haline getirebilirsiniz, ışıklandırmasını değiştirebilirsiniz.

Bununla birlikte ilk çocuğunuz, ilk ürünününüz veya sizden türeyen ilk şirket bizati etkilenebilir.

KOVA BURCUYSANIZ ya da Kova burcu şirketiyseniz  22 Ocak – 19 Şubat

Ofis içi mevzuların, dengelerin bir hayli değişkenlik geçireceği bir döneme girmek üzeresiniz.

Bir yandan da ofis içi dijital iletişim daha da ağırlık kazanacak. Yanında oturana bile seslenmek yerine email atanların sayısında artış gözlemleyebilirsiniz.

Şirketinize dijital panolar alabilirsiniz.

BALIK BURCUYSANIZ ya da Balık burcu şirketiyseniz  20 Şubat – 20 Mart

İletişimde dijital çağa tam manasıyla geçiyorsunuz. Sosyal medya ile içiçe yaşamaya başlayacaksınız. Mesajlarınızı ağırlıklı internetten vereceksiniz.

Şirketiniz dijitalde reklam ve tanıtıma çok yoğunlaşabilir. Elektroniği kullanarak iletişiminizi çok daha güçlendirmeniz olası. Rakipleriniz ile ilişkileriniz bazen sanki kardeş gibi.

Uranüs’ün kendi haritalarında Güneşi, Ay’ı, Venüs’ü ya da yükselen burcuyla sert açılar yapan kişiler ve kurumlar, bu geçişler sırasında kısıtlandıklarını hissettikleri ilişkilerinde geçici veya kalıcı ayrılık yaşayabilirler.

Yeniden görüşmek üzere,
Sevgiler,
Astroloğunuz Zenit🌠

📬 Not1: Uranüs’ün ev değiştirmesinin hangi burç üzerinde ne tür bir etkisinin olacağını  teker teker anlattım. Ancak  kişisel olarak veya şirket olarak nasıl etkileneceğinizin göstergesi olacak olan şey sizin ya da şirketinizin doğum (şirketiniz için ise kuruluş tarihine göre) çıkartılacak olan haritanızdaki Uranüs’un konumlandığı evi, ve diğer gezegenlerle ve burçlarla yaptıkları açılardır.

📬Not2 : Özel sorularınızı DM den sorabilirsiniz.

📬 Not3: Bu yazdıklarım asla yatırım danışmanlığı mahiyetinde değildir!

Merhaba, Yavaş hareket eden Uranüs, olayların üzerinden dozer gibi geçerek asi, aykırı son derece münasebetsiz ama bir o kadar da hümanist etkiler yaratır. Oturduğu evden sıkılan Uranüs Boğa burcu gibi akıllı uslu sabırlı, tutumlu, olgun bir burca geçiyor olması hayatınızda 7 yıl süreyle nasıl mı bir etki yapacak? (15 Mayıs 2018- 26 Nisan 2026) KOÇSANIZ 2.ev yani 💲 internet bankacılığı, bitcoin konseptlerinin gündeme gelmesi BOĞA BURCU 1.ev Kendinizle ilgili yenilikleri hayata geçirebilirsiniz İKİZLER BURCU İÇİN 12.ev Ruh haliniz, iç dünyanız, kendinizden bile sakladıklarınız..Bu dönem kendinizle başbaşa kaldığınızda olağanüstü yaratıcı işler çıkarabilirsiniz…!. YENGEÇ BURCU İÇİN 11.ev..Toplumdaki imajınız tamamen yenileyebilirsiniz. Toplum için gönüllü fedakarlıklarda bulunmak isteyebilirsiniz ASLAN BURCU İÇİN 10.ev ..Yeni bir kariyer alanına adım atabilir, bu anlamda yeni tohumlar filizlendirebilirsiniz. Mevcut kariyerinizde ise dijitale dönüşüm , big data kavramları gündeme gelebilir. BAŞAK BURCU İÇİN 9.ev…Kabaca yüksek eğitim ve uzak yollara yapacağınız yolculuklar,.. ve 3.çocuğunuz Örneğin temizlik bilimiyle ilgili yeni bir master a başlayabilirsiniz 😉 TERAZİ BURCU İÇİN 8.ev…Kabaca Cinsellik evlilik paylaşımlı finansal kaynaklar, hayat memat meseleleri AKREP 7.ev..Eşiniz, ortağınız, 2.çocuğunuz, evlilik sözleşmelerinde değişiklikler YAY BURCU İÇİN 6.ev..Günlük yaşantınız, günlük paranızı kazandığınız iş ve uğraşlar OĞLAK BURCU İÇİN 5.ev..Cinsel yaşamınız ve ilk çocuğunuz KOVA BURCU İÇİN 4.ev..Aile 🏡 ev hayatınız BALIK BURCU İÇİN 3.ev..İletişim gücünüz, kardeşlerinizle, konu komşuyla olan ilişkileriniz Etkilenebilir . Uranüs'ün kişisel haritalarında Güneşi, Ay'ı, Venüs'ü ya da Yükseleniyle sert açılar yapan kişiler, bu geçişler sırasında birlikte oldukları ve kısıtlandıklarını hissettikleri ilişkilerinde geçici veya kalıcı ayrılık yasayabilirler. Sevgiler, Astroloğunuz Zenit🌠 📬Not : Özel sorularınızı DM den sorabilirsiniz #astroloji #burçlar #koc #boğa #ikizler #yengeç #aslan #basak #terazi #akrep #yay #balıkburcu #astrolojikdanışmanlık #sunum #makyaj #fenerbahçe #galatasaray #kovaburcu #oğlakburcu

A post shared by #Astrolog ZENİT (@astrolojisayfaniz) on

https://www.instagram.com/astrolojisayfaniz/

https://www.facebook.com/Astrolojisayfaniz/