Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Yurtdışı Benz...

Yurtdışı Benzerlerinin Çarpanlarına Göre En Ucuz ve En Pahalı Şirketler, İş Yatırım

PAYLAŞ

Rapor-36İş Yatırım araştırma birimi tarafından hazırlanmış olan borsada işlem gören hisselerin yurtdışı benzer şirketlerin tahmini çarpanlarına göre en ucuz ve en pahalı olanlarına ait listedir. 17.08.2017

KodF/KF/K Prim/ İskonto (%)FD/ FAVÖKFD/ FAVÖK Prim/ İskonto (%)PD/DDPD/DD Prim/ İskonto (%)
ADANA9,79-42,911,1782,8861,1
AEFES35,7956,97,86-37,81,33-47,5
AKCNS9,33-45,56,69-35,41,821,8
AKENRA/D23,17250,50,98-19,6
AKSENA/D597,87,9720,67,15484,3
ALKA15,14-27,88,191,52,2181,4
ALKIM10,96-35,36,25-29,12,35-31,4
ANACM14,44-4,26,3-25,60,91-67,1
ARCLK13,78-11,810,3512,82,46-29,4
ASELS25,0931,326,431257,2-42,6
AYGAZ8-9,311,94127,31,5625,2
BAGFSA/D329,98,22-27,80,96-49
BANVT22,3657,38,18-0,93,177,6
BIMAS26,1831,316,9266,59,74197
BIZIMA/D9,75-4,83,5910,9
BOLUC8,35-51,35,93-42,71,874,5
BRISA8,18-30,68,7717,22,4178,9
CCOLA30,9271,510,010,72,22-17,1
CIMSA11,27-34,28,89-14,11,58-11,8
CLEBI10,47-54,25,57-56,43,2-2,7
DGATE8,366,632,02
DOAS14,114,89,471,91,58-12,1
DOCO11,55-44,27,55-43,21,76-69,8
ENKAI11,626,821,11
EREGL12,31-15,47,614,61,67-14,1
FROTO12,2412,19,7627,54,35264,7
GUBRF37,3879,612,388,71,35-28,5
INDES2,07-86,13,71-64,91,05-2,9
KLMSN6,025,071,3
KRDMDA/D327,98,81211,09-44,2
LOGO17,54-27,815,020,46,44-7,9
MGROSA/D9,28-9,432,52905,7
MRDIN12,52-26,911,5111,31,9811
ODASA/D23,14,75
OTKARA/D31220,93173,511,15834,2
PETKM11,03-38,98,9302,71-22,2
PETUN6,06-61,76,15-33,41,78-5,8
PGSUS12,643,410,8262,21,48-39,3
PNSUT7,25-63,76,71-41,50,99-69
SELEC9,62-30,88,21-181,17-60,7
SISE9,7-30,75,59-28,51,01-59,2
SODA7,9-40,96,91-5,81,55-8,4
TATGD11,67-38,79,71-20,71,58-57,5
TAVHL10,68-53,36-532,09-36,4
TCELL12,95-28,85,86-29,11,85-37,9
THYAOA/D317,98,2831,50,71-59,2
TKFEN7,573,741,61
TRKCM9,38-336,5-16,80,97-61
TTKOM17,436,55,85-13,55,1337,4
TTRAK15,24-14,910,682,45,94204,8
TUPRS7,18-32,36,027,62,7481,6
ULKER20,99-19,313,4-7,33,81-48,8
UNYEC9,37-45,36,37-38,41,853,5
YATAS12,567,53,63
ZORENA/D12,1884,32,2684,8
ANSGR9,93-26,9A/D0,93-40,6
AKBNK7,67-16A/D1,183,3
ALBRK4,16-54,5A/D0,47
GARAN7,66-16,2A/D1,1-3,6
HALKB4,73-48,2A/D0,72-37
TSKB6,4-29,9A/D0,99-12,8
VAKBN4,9-46,4A/D0,8-29,7
YKBNK5,54-39,4A/D0,66-41,7

Negatif değerler yabancı şirketlere göre iskontolu, pozitif değerler ise primli fiyatlamaları göstermektedir. Örneğin -50% şirketin bu çarpan için benzer yabancı şirketlere göre yarı yarıya ucuz olduğunu gösterirken 100% ise şirketin bu çarpana için benzer yabancı şirketlere göre iki katı pahalı olduğunu göstermektedir.

Yurtdışı Benzerlerinin Çarpanlarına Göre En Ucuz ve En Pahalı Şirketler

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Borsa İstanbul Yorumları, Borsa Gündemi

PAYLAŞ