Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları Katar ile Ola...

Katar ile Olan Yeni İşbirlikleri Hangi Hisseleri Etkileyecek?

PAYLAŞ

Katar ile Suudi Arabistan’ın önderliğindeki bir kısım Arap ülkeleri arasındaki gerginlik devam ediyor. Bu gerginlik ve Katar’a Suudi Arabistan ve BEA tarafından yapılan abluka ve ambargoların son gelişmeler ışığında devam edeceği belli olurken Katar ve Türkiye arasında da yeni işbirlikleri yolda. Bu işbirliklerinin borsada işlem gören hangi hisseleri etkileyebileceği ise kurum ve uzmanların merceği altında. Bugün Oyak Yatırım’ın bu konu hakkındaki görüşü şu şekilde yer aldı.

Oyak Yatırım – 29.06.2017

“Gazete haberine göre Katar’ın önde gelen inşaat şirketlerinden ‘Sharaka Holding’in sahiplerinden Şeyh Abdülaziz bin Ahmed El Tani, “Bizim için için Körfez İşbirliği Konseyi bitmiştir, bundan sonra bütün projelerimizi Türkiye’yle yapacağız” şeklinde açıklama yapmıştır.

Medikal malzeme, ilaç, ameliyat malzemeleri ve inşaat malzemelerinde sonsuz fırsat olduğunun altı çizilmiştir. Muhtemel etkileri zamanla netleşecek olsa da haberin genel hatlarıyla ilk etapta TKFEN, ENKAI, ALARK, ANELE ve NETAS için pozitif katalist etkisi yapması muhtemeldir.”

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Borsa İstanbul Yorumları, Borsa Gündemi

PAYLAŞ