Ana sayfa Raporlar Borsa Hisse Analiz Raporları En Çok Beğeni...

En Çok Beğenilen Hisseler, Morgan Stanley

PAYLAŞ

Morgan Stanley, negatif kur oynaklığı, TCMB’nin verdiği reaksiyon, düşük büyüme ve jeopolitik gelişmeleri dikkate alarak Türk hisse senetlerinde defansif bir duruş arayışında olduklarını bildirdi. (Düşüşlerden az etkilenecek)

Türk ekonomisinin 2017’de yüzde 2,3 büyüyeceğini öngördüklerini belirten Morgan Stanley, yıl sonu için enflasyon tahminlerinin yüzde 8,0 olduğunu hatırlattı.

En Çok Beğenilen Hisseler

Türkiye’de en beğendiği hisseler olarak Enka İnşaat, Tofaş, THY, Türk Telekom, Garanti Bankası ve İş Bankası’nı işaret eden Morgan Stanley, finans dışı hisse senetlerinin geçkiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da finans sektörü hisselerinden daha iyi performans
göstereceğini vurguladı.

Finans Dışı Şirketlerde Enka ve Tofaş iç piyasaya bağlı olmadığı için öne çıkıyor. Bunun yanında Türk Hava yolları iç piyasaya sınırlı bağlı olmakla birlikte bu risklere göre getirisi cazip gözüküyor. Telekom hisseleri tarihi çarpanlarının altında ve Türk Telekom için operasyonel ortam destekleyici durumda. (Türk Telekom – ağırlığını arttır)

Ne Değişti?

Morgan Stanley, yüksek enflasyon görünümü ve Nisan ayında yapılması planlanan anayasa değişikliği referandumunun takip ettikleri ve ‘ağırlığını artır’ tavsiyesi verdikleri finans dışı hisseler için daha iyi bir risk-getiri ortamı oluşturacağını savundu.

Türk hisse senetlerinde değerlemelerin pahalı olmadığın, Türk hisselerinin aylık dönemde gelişmekte olan piyasa endeksinin yüzde 13 ve 12 aylık dönemde yüzde 27 altında performans gösterdiğini belirten Morgan Stanley, MSCI Türkiye’nin gelişmekte olan piyasalara göre cari değerleme iskonto oranının gelecekteki F/K beklentileri dikkate alındığında yüzde 38 ile yüzde 16 olan 10 yıllık medyanın çok üzerine çıktığını vurguladı.

PAYLAŞ