Ana sayfa Raporlar Altın Yorumları, Brent ve WTI Ham Petrol Analizleri Yıl Sonu Altı...

Yıl Sonu Altın Fiyatı Tahmini, Saxo Bank, Ole Hansen

PAYLAŞ
Ole Hansen, Emtia Strateji Müdürü, Saxo Bank – Altın Yorumu

2017 birinci çeyreğe büyük reflasyon ticaretinin teşvik ettiği heyecan dalgasıyla girilmiş olsa da altın lehine, petrol aleyhine sonuçlanmış görünen sert bir realite kontrolü yapıldı.

Saxo Bank Emtia Strateji Müdürü Ole Hansen’in konu hakkındaki tahmini ise şöyle: “Petrolle ilgili birinci çeyrekte giderek daha çok ortaya çıkan şey, spekülatif iddialardaki artışı gerekçelendirebilecek bir fiyat momentumunun olmaması. Piyasanın ikinci çeyrek için en iyi beklentisinin Brent ham petrolünün varil fiyatının 50 USD civarında stabilize olması olabileceğini düşünsek de, geçici olarak 45 USD seviyesine düşebileceğini de göz ardı etmiyoruz. Talep artışının ve arzda azalmanın eninde sonunda fiyatı olumlu etkileyeceğine inandığımızdan 58 USD’lik yılsonu tahminimizi düşürdük.

“Yatırımcıların isteksiz yaklaştığı altın hızlı bir şekilde FOMC fiyatlarının üzerine yükseliyor ve yükselen dolar ve bono geliri beklentilerini görmek gerekiyor. Yılsonu tahminimiz olan 1.325$/oz’u değiştirmiyoruz ve endüstriyel metallerdeki toparlanmaya dayanarak gümüşün 19$/oz’u görebileceğini tahmin ediyoruz.”

 

Güncel Altın Yorumları ve Altın Fiyatları

PAYLAŞ