Ana sayfa Raporlar Altın Yorumları, Brent ve WTI Ham Petrol Analizleri Altın Asya&#8...

Altın Asya’da Talep Görüyor, Ole Hansen

PAYLAŞ
Ole Hansen, Saxo Bank Emtia Strateji Müdürü – Ons Altın Yorumu – 30.12.2016

Altın Asya’da Talep Görüyor

Saxo Bank’ın Emtia Strateji Müdürü Ole Hansen, altının Asya’da talep gördüğünü söyleyerek, Japon Yeni’nin zayıflığı ve düşük tahvil getirileri üzerine, altının $1150 /ons seviyesini test ettiğini belirtti.

Saxo Bank’ın Emtia Strateji Müdürü Ole Hansen, Saxo Bank’ın Emtia Strateji Müdürü Ole Hansen, altının Asya’da talep gördüğünü söyleyerek, Japon Yeni’nin zayıflığı ve düşük tahvil getirileri üzerine, altının $1150 /ons seviyesini test ettiğini belirtti.

Ole Hansen, konuyla ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi: “Asya saatlerinde bir talep gördükten sonra, JPY’nin (Japon Yeni) zayıflığı ve düşük tahvil getirileri üzerine, altın $1150/ons seviyesini test ediyor.Trump ile Obama arasındaki son ağız dalaşı Ocak ayına doğru bazı endişeler doğuruyor. Ne var ki, yılın bu zamanında likidite rağbet görüyor, bu nedenle mevcut hareketleri daha fazla okuyabilmek zor. “

“Hedge fonlar son altı haftada piyasalarındaki brüt-kısa futures pozisyonlarını iki kattan fazla artırdı ve muhtemelen bunların bazıları istikrarsızlaşmadan önce $1173/ons seviyesine geri çekilmesi gerekecek. “

“Altınla işlem yapılan ürünlerde görülen azalmanın hızı düştü. 8 Kasımdan beri, toplam mevcutlardan 225 tondan fazla, 22 Aralıktan itibaren ise sadece 1,4 ton çekildi. Bu, ya yatırım portföylerinin artık istenen seviyeye ayarlandığının, ya da düşük likidite nedeniyle satıcıların kendilerini frenlediklerinin bir işareti olabilir. Ocak ayının ilk iki haftası bunu açıklığa kavuşturacak. $1250 üzerinde bir sonraki direnç bölgesi $1173 ilerisinde $1265 seviyesinde bulunabilir (Trump zaferi satışlarının %23,6 düzelmesi).”

PAYLAŞ