KOBİ Nedir? Kimler KOBİ Sayılır?

KOBİ açılım olarak küçük ve orta boy işletmeler demektir. Bir işletmenin KOBİ olabilmesi ve KOBİ’ler için yapılmış düzenleme, teşvik ve hibelerden yararlanabilmesi için öncelikle yapısal ve mali özelliklerinin ilgili resmi tanıma uygun olması gerekmektedir.  Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) Tanımı ve Nitelikleri Belirleyen Yönetmelik, günün şartlarına göre revize edilerek 4 Kasım 2012 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yazının devamı için tıklayınız

KOBİ’ler İçin TEŞVİKLER – 1 -KOSGEB

KOSGEB NEDİR?

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından yapılmış videoda KOSGEB Balıkesir Hizmet Merkezi Müdürü İsmail Özdemir KOSGEB’in ne olduğunu anlatıyor.

KOSGEB Desteklerinden Kimler Yararlanabilir?

İsmail Özdemir, KOSGEB’in KOBİ’leri desteklemek amacıyla kurulmuş bir kurum olduğunu ve desteklerden yararlanabilmek için KOBİ tanımına uygun bir işletme olmanın yeterli olduğununu belirtiyor.

KOBİ tanımı ve işletmenizin KOBİ olup olmadığını anlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

KOSGEB Desteklerinden Nasıl Yararlanılır?

KOSGEB Balıkesir Hizmet Merkezi Müdürü İsmail Özdemir KOBİ Proje destek programında işletmelere özgü, “terzi modeli” işletmelerin çerçevesini kendilerinin çizdikleri projelerin başvuru yöntemi ile değerlendirildiğini ve desteklendiğini anlatıyor.
Bununla birlikte proje kapsamındaki herşey KOSGEB desteklerinden yararlanamıyor. Proje ile birebir ilişkili olmayan arsa alımı, bina alımı, taşıt alımı, kiralama giderleri vb. birimler destek kapsamına alınmıyor.

KOBİ ve DİĞER İŞLETMELER İÇİN DESTEK VE BİLGİLER

Bu kısımda yer alan makale ve videolar KOBİ’leri olduğu kadar girişimcileri, yatırımcıları, tarım işletmelerini ve sanayicileri ilgilendiren teşvik, destek ve genel bilgileri içermektedir. Bu kısımdaki tüm video ve yazılara ulaşmak için Eğitim ana kategorisi altında KOBİ Bilgileri kategorisine bakabilirsiniz. Kategoriye buraya direkt tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

KOBİ BİLGİLERİ

KOBİ ve YATIRIM YAPMAK İSTEYEN KURUMLAR İÇİN VERGİ VE MEVZUAT BİLGİLERİ

KOBİLER İÇİN FAYDALI BİLGİLER ve KOBİLERLE İLGİLİ HABERLER

KOBİLER İÇİN FAYDALI OLABİLECEK EĞİTİMLER

KOBİ VE İŞLETMELER İÇİN EĞİTİMLER: BİLONÇO YÖNETİMİ

Kanal Finans'ta Öne Çıkanlar