Ana sayfa Haberler Yardımsever İ...

Yardımsever İş Adamı: Bedrettin Ekdi

Yardımsever İş Adamı: Bedrettin Ekdi

Türkiye’nim köklü ve bilindik aileleri içerisinde yer alan aşiret ailesi Ekdi’lerin soyundan gelen Bedrettin Ekdi, hayır severliği ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Siirtli Ağa olarak da bilinen bu iş adamı otomotiv, hazır giyim ve emlak gibi alanlarda göstermiş olduğu faaliyetler ile Türkiye’nin önde gelen iş adamları içerisinde yer alıyor. İş yaşamının yanı sıra aile yaşamıyla da haberlere konu olan iş adamı, yurt dışı yatırımları ile de dikkat çekiyor. Gerek Türkiye içerisinde gerekse de yurt dışı piyasasında yapmış olduğu atılımlar ile servetine servet katan ünlü iş adamınım cemiyet hayatında da bir çok kişi tarafından saygı gördüğü biliniyor. Türkiye’nin doğuştan zenginleri arasında yer alan Bedrettin Ekdi’nin devraldığı serveti daha da ileri taşıyarak aşiret içerisinde adeta hükümdarlık ilan ettiği konuşuluyor.

Oğluna Trilyonluk Sünnet Düğünü Yaptı

Geçtiğimiz dönemlerde magazin dünyasında sıklıkla kendisinden söz ettiren bu iş adamı, bir adada oğluna trilyonluk sünnet yaptı. Dünya malının dünyada kalacağını, bu sebeple de oğlunun istediği gibi bir sünnet düğünün olmasını istediğini söyleyen iş adamı dikkatleri üzerine çekti. Sünnet düğününden basına sızdırılan görseller içerisinde ağalığına yakışır bir düğün gerçekleştirdiği gözlerden kaçmadı. Siirtli ağanın oğluna bolca altın takıldı.

Bedrettin Ekdi’den Eğitime Tam Destek

Aile yaşantısında gösterişten kaçmayan iş adamı hayırseverliği ile de göz doldurmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz dönemde kendi adına bir vakıf açan iş adamının bu konuda merhum iş adamı Sakıp Sabancı’nın izinden gitmek istediğime dair demeçleri var. Ünlü bir iş adamı olarak eğitime verdiği destekle cemiyetten takdir toplayan Bedreddin Ekdi, vakıf içerisinde vermiş olduğu ücretsiz eğitim ile beraber birçok çocuğun maddi durum yetersizliğinden ötürü okuyamamasının önüne geçiyor. Son nefesine kadar eğitime olan desteğinin devam edeceğini söyleyen Bedrettin Ekdi, bu konudaki atılımlarının ilerleyen dönemde devam edeceğine yönelik de açıklamalarda bulundu. Okumayan çocuk kalmasın diye vakıf kuran bu iş adamını gerek iş yaşamı gerekse de aile yaşamı pek çok kişi tarafından ilgi görüyor.