Ana sayfa Haberler Türkiye’nin E...

Türkiye’nin En Etkin CFO’ları Açıklanıyor

Yurtiçi ve küresel belirsizlik ortamında piyasaları ve yatırım enstrümanlarını analiz etmek her zamankinden daha zor. Sürdürülebilir rekabet, dijitalleşme ile birlikte hız, uyum ekseninde güçlü bir risk yönetim stratejisi gerektiriyor. Risk yönetimini etkin bir savunma mekanizmasının ilerisine değer odağına taşıyan şirketler rekabette öne çıkıyor.

Risk ekosisteminin yetkinlik kümesi olarak tanımlanan CFO fonksiyonuna şüphesiz bu süreçte çok iş düşüyor.

Hâlihazırda CEO’ların sağ kolları olarak çalışan, geçtiğimiz 3 yıllık periyotta ekonomik belirsizlikten dolayı stratejik sorumlulukları daha da artan CFO’lar; Fortune Türkiye ve DataExpert’in katkılarıyla yürütülen, bu sene dördüncüsü hazırlanan “En Etkin 50 CFO” araştırmasıyla mercek altına alınıyor.

Danışma kurulunda bulunan sektör uzmanlarının ve akademisyenlerin etkili ve verimli bir risk yönetiminde adayların kritik başarı kriterlerindeki performans göstergelerini incelediği araştırmanın sonuçları Fortune Türkiye Dergisi’nin Nisan sayısında açıklanacak.

En Etkin 50 CFO ödül töreni, 18 Nisan Perşembe günü Hilton Istanbul Bomonti Hotel’de düzenlenecek CFO Summit 2019’da gerçekleşecek. Türkiye’nin finans/ekonomi alanındaki önemli karar alıcılarına ve düşünce önderlerine ev sahipliği yapacak Zirve’ye; Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO’ları, finans/bankacılık sektörü orta ve üst düzey yöneticileri, finans alanındaki ürün/hizmet sağlayıcıların üst düzey yöneticileri, yönetim danışmanları, sektör duayenleri ve uzman basın mensupları katılacak.

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın açılış konuşmasını yapacağı Zirve, iş dünyasından önemli liderleri ve 20’nin üzerinde konuşmacıyı ağırlayacak. Zirve’de “Dalgalı Ekonomide Risk Yönetimi ve Yatırım Planlaması”, “Dijital Finansın Geleceği: Yapay Zeka & Çeviklik & Siber Güvenlik”, “Yeniden Yapılandırma ve Dönüştürme”, “Uluslararası Ticaret Ortamında Rekabet ve Büyüme” konuları masaya yatırılacak.

Zirve ve araştırma hakkında detaylı bilgi için http://www.cfosummit.com.tr/?utm_source=kanalfinans_summit adresini ziyaret edebilirsiniz.