Ana Sayfa Haberler TİM Başkanı B...

TİM Başkanı Büyükekşi: Halkımızın Demokrasiye Sahip Çıkmasından Gurur Duyduk

tim-mehmet-buyukeksi-01Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, darbe girişimiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada “Halkımızın demokrasiye sahip çıkmasından gurur duyduk” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin darbe girişimiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye bugün demokrasi adına utanç verici bir kalkışma girişimine maruz kalmış, milli iradeye zarar verilmek istenmiştir. Bizler Türkiye’nin ileri seviyede refah seviyesine ulaşması için çalışan ihracatçılar olarak demokrasi karşıtı tüm girişimlerin karşısında olmaya devam edeceğiz. Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak halk tarafından seçilmiş meşru hükümete desteğimizin tam olduğunun bilinmesini isteriz.

Bu tür girişimler, ülkeye zarar vermek isteyen odaklara yardım ve kendi milletine düşmanlık etmekten başka bir sonuç çıkaramaz.

Birliğimize ihanet eden, halkı karşısına alan anti-demokratik güçlerin hayal kırıklığına uğrayacağına inancımız tamdır.

İhracatçılar olarak demokratik bir Türkiye için, milli iradeye sahip çıkmak için, Türkiye’nin geleceği için hükümetimizin yanında olduğumuzu, HALKIMIZIN DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMASINDAN GURUR DUYDUĞUMUZU kamuoyuna saygıyla duyururuz.” İHA