Ana Sayfa Haberler Tether Holdin...

Tether Holdings 3 Aylık Konsolide Rezervler Raporu Yayınladı

20.05.2022 – Tether, Kullanıcılarının Güvenini Tazeledi. Ticari Tahvillerinde Önemli Azalmalar ve ABD Hazine Bonolarında Artış Meydana Geldi. 

Tether Holdings Limited, yayınladığı üç aylık güvence görüşünde, ticari senet yatırımlarında önemli düşüşler ve ABD hazine bonolarında genel bir artış olduğunu ortaya koyan rezervlerinin gücüne yer verdi. Bu kapsamda, grubun konsolide varlıklarının, konsolide yükümlülüklerini aştığını da göstermiş oldu.

Tether, yayınladığı raporda, önceki çeyreğe göre ticari senet varlıklarında yaklaşık %17’lik bir düşüş daha göstererek 24,2 milyar dolardan 20.1 milyar dolara indiğini belirtti. Tether, Q2 2022 raporuna yansıtacağı verilerinde, 1 Nisan 2022’den bu yana %20’lik bir düşüş yaşadığının altını çizdi.  Bağımsız muhasebeciler MHA Cayman tarafından onanan rapor, Tether’in 31 Mart 2022 itibariyle grup tarafından tutulan varlıkları gösteren Konsolide Rezervler raporunun doğruluğunu yeniden teyit ediyor:

  • Konsolide toplam aktifler en az 82,424,821,101 ABD Doları tutarındadır.
  • Konsolide grubun konsolide varlıkları, konsolide yükümlülüklerini aşmaktadır.
  • Konsolide grubun çıkarılan tokenlar için tutulan rezervleri, verilen tokenları kullanmak için gereken miktarın üzerindedir.
  • Konsolide varlıklarda, daha kısa vadeli varlıklara odaklanarak önemli bir ortalama vade azalması görülmektedir.

Son rapor ek olarak, grubun para piyasası fonlarına ve ABD hazine bonolarına yaptığı yatırımlarda %13’ün üzerinde bir artışla 34,5 milyar dolardan 39,2 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor. Ticari senet ve mevduat sertifikalarının ortalama notu ise A-2’den A-1’e yükseldi. Teminatlı krediler de 1 milyar dolar azaldı.

En son güvence açıklamasını ve Konsolide Rezervler Raporunu buradan okuyabilirsiniz.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalar ve alınan aksiyonlar, Tether’in gücünün ve esnekliğinin açık bir örneğidir. Tether, birden fazla siyah kuğu olayı ve son derece değişken piyasa koşullarında bile istikrarını korudu ve doğrulanmış müşterilerinin tamamının geri ödeme taleplerini karşıladı. Bu son onay, Tether’in rezervlerinin toplam gücünün ve likidite sahibi olmasının altını bir kez daha çizdi. Söz verildiği gibi, şirketin ticari senet yatırımlarını azaltma taahhüdü gerçekleştirilirken, ABD Hazine Bonolarındaki varlıklarında artış sağlandı. 1 Nisan 2022’den bu yana Tether, ticari senetlerde 2022’nin ikinci çeyreği raporuna yansıtacağımız %20’lik bir ek düşüş gördü. Tether’in pazardaki büyümesi işi doğrulamaya devam ederken, şeffaflık konusundaki süregelen taahhüdümüzün bir parçası olan kanıtlarımızı paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

 

Tether, Rezervlerinde Bulunan Ticari Borç Senetlerini Azaltmayı Planladığını Duyurdu

16.04.2022 – Kripto para piyasalarında sabit kripto varlık alanında lider konumunda bulunan Tether, rezervlerinde bulunan ticari borç senetlerini azaltmayı planladığını duyurdu.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Paris Blockchain Haftası Zirvesinde CNBC’ye verdiği demeçte, USDt ihraçcısı şirketinin rezervlerde bulunan ticari borç varlıkları oranının azaltılacağını ifade etti.En büyük sabit kripto varlık olan USDT’nin arzı, şu an 82,67 milyar dolar olarak kaydediliyor. Bu piyasa değeri, USDt’nin en büyük 3. kripto varlık olmasını sağlarken son 1 yıl içinde USDT arzı yüzde 80 oranında artmış durumda.

Çeşitli Blockchain ağlarında desteklenen USDt için bu ağlar arasında Tron ve Ethereum öne çıkıyor. USDt, Ethereum ve Tron dışında Solana, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni, Avalanche ve Bitcoin Cash’in Standard Ledger Protokolü de dahil olmak üzere toplamda 9 ağ tarafından destekleniyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino: “Rezervlerde bulunan ticari borç varlıkları oranının azaltılmasına uyum sürecinde karar verdik.”
Tether CTO’su Paolo Ardoino, rezervlerdeki ticari borç senetlerinin geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 44’ten yüzde 30’a düşürüldüğünü söyledi ve bu borçlanma senetlerinin ABD hazine kağıtlarından oluştuğunu dile getirdi. Rezervlerde bulunan ticari borç varlıkları oranının azaltılmasına uyum sürecinde karar verdiklerine işaret eden Ardonio, önümüzdeki süreçte şeffaflık konusunun ön planda tutulacağını dile getirdi.