Ana Sayfa Haberler Şirket Haberleri Yataş Grup E-...

Yataş Grup E-Ticarette Büyüme Hedefliyor

26.04.2022 – Mobilya ve yatak sektörünün lider şirketlerinden Yataş Grup, e-ticaretteki gücünü perçinledi. Yataş Bedding markasıyla uzun yıllardır online satış hizmeti sunan Yataş Grup, mart ayı itibarıyla Enza Home ve Puffy online mağazalarını da tüketicilerle buluşturdu.

Pandemi ile değişen tüketici alışkanlıkları neticesinde e-ticarete olan ilgi arttı. Tüketiciler önceki yıllarda internetten satın almayı düşünmeyeceği birçok ürünü, online mağazalardan satın almaya alıştı. Bu ürünler arasında mobilyada kendine önemli bir yer buldu. Yataş Bedding markasıyla uzun yıllardır online satış hizmeti sunan Yataş Grup, bu bilinçle hareket ederek Enza Home ve Puffy markalarını da e-ticarete taşıdı. Yataş Grup’un en geniş pazaryeri olarak kurgulanan Enza Home ve Puffy online mağazaları Mart ayı itibarıyla satışa başladı. Ayrıca tüketicilere 6 farklı pazaryeri üzerinden de ulaşan Yataş Grup, bulunduğu tüm kategorilerde kendine ciro liderliği hedefini koydu.

“E-ticaret ciromuzun 2022’de 600 milyon TL’yi aşmasını bekliyoruz”

Enza Home online mağazası için 1 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım yaptıklarını söyleyen Yataş Grup E-Ticaret Direktörü Sevil Tutcu, “Dünyada ilk kez bir internet sitesinden takım sayfalarından satış yapabileceğimiz altyapı kuruldu. 35.000 görsel hazırlandı. 9000 SKU için sipariş, ürün, stok ve fiyat entegrasyonları yapıldı. Bunun yanı sıra 73 ilde sevkiyat ve montaj hizmeti verilebilecek şekilde bir altyapı kurduk. Yaptığımız bu yatırımlar neticesinde 2019’da yurtiçi ve yurtdışı toplamda yaklaşık 20 milyon TL olan e-ticaret ciromuzun 2022’de 600 milyon TL’yi aşmasını, yurtiçi ve yurtdışı online satışın payının toplam cironun yüzde 12’sine ulaşmasını bekliyoruz. 3 yıl içinde ise 30 katlık bir büyümeyi öngörüyoruz” dedi.

“Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamalarına yatırım yapıyoruz”

Yataş Grup E-Ticaret Direktörü Sevil Tutcu, online mağaza için yapmayı planladıkları yeni yatırımlara ilişkin şu bilgileri verdi: “Müşterilerimize evlerini kendi tarzlarına göre dekore edebilmeleri için onlara fikir vermek, kendi tarzlarına ve ihtiyaçlarına uygun ürünlerle buluşmalarını sağlamak istiyoruz. Bu çerçevede artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamalarına yatırım yapıyoruz. Evlerini kendilerinin dekore edebileceği, farklı ürünlerin evlerinde nasıl görüneceğini hayal edebilecekleri bir yapı kurgulamayı hedefliyoruz. Ayrıca müşterilerimizin online mağazamızda ürün incelerken, ihtiyaç duyduklarında mağaza personellerimizle direkt görüşüp ürünler hakkında bilgi alabilecekleri bir altyapı üzerinde de çalışıyoruz.”

 

Yataş Grup Pandemi Döneminde En Çok Kanepe İhraç Etti

09.02.2021 – Yataş Grup, ihracattaki büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Cironun yüzde 7’sini oluşturan ihracatını, 2020 yılsonu itibarıyla yüzde 10’a ulaştırmayı başaran Yataş Grup’un satışı en çok artan ürünü ise kanepe oldu.

Mobilya ve yatak sektörünün lider şirketlerinden Yataş Grup, pandemi dönemini fırsata çevirerek ihracattaki büyümesini sürdürdü. Avrupa, Ortadoğu, Balkanlar ve Çin başta olmak üzere 49 ülkeye ihracat yapan, Enza Home ve Yataş Bedding markalarıyla yurtdışındaki 96 satış noktası bulunan Yataş Grup, cironun yüzde 7’si olan ihracatını pandemi döneminde yüzde 10’a ulaştırdı. Pandemi sürecinde ihracatta en önemli kalemlerden biri kanepe oldu. Evde daha fazla zaman geçirilen bu dönemde tüketicilerin konfor, rahatlık ve yenilik arayışı neticesinde 2020 yılının ikinci yarısında kanepe satışları bir önceki seneye göre yüzde 15 arttı.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, “Pandeminin etkisi dünyada Türkiye’ye kıyasla çok daha sert oldu. Türkiye’de cadde mağazaları hizmet vermeye devam etti, alınan tedbirler, düzenlenen kampanyalar, online satış, telefonla sipariş gibi alternatif pazarlama stratejileri sayesinde satın alma hiç durmadı. Batıda mağazaların açılması Ağustos ayını buldu. Gürcistan gibi bazı ülkelerde ise neredeyse tüm yıl mağazalar kapalı kaldı. Sadece direkt çalıştığımız ve online yatak sattığımız ülkelere ihracat yaptık. Haziran ayında bazı ülkelerde mağazaların kapılarını tekrar açmasıyla hareketlenen satışlar, Ağustos ayında tüm mağazaların açılmasıyla birlikte 2019 yılı rakamlarını yakaladı. Ardından gelen aylarda ise satışlar yüzde 10 artış gösterdi. Bu yıl hedefimizde 16 yeni pazara daha açılmak var. Organizasyonumuzu çok hızlı büyüyen pazarlar olan Çin, Hindistan ve Singapur’a yakın olacak şekilde şekillendirmeyi planlıyoruz. Afrika pazarını da çok önemsiyoruz. Bu coğrafya gelişime açık ve yeni bir pazar. Güney Afrika’dan sonra bu kıtadaki başka ülke pazarlarına da açılmayı arzu ediyoruz” dedi.

 

Yataş’ın Yeni Markası Divanev’den Büyüme Atağı

25.12.2020 – Yataş Grup’un özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla mobilya, dekorasyon ve uyku dünyasında yeni bir tarzı temsil eden markası Divanev, 2021 yılına büyük hedeflerle giriyor. 2020 yılsonu itibarıyla 75 bayilik sözleşmesi yapan Divanev, 2021’de ise 30 ilde 101 yeni mağaza daha açarak yükselişine devam edecek.

“İyi ve kaliteli bir ev yaşamı herkesin hakkı” fikrinden yola çıkan Divanev, Türkiye’nin her ilinde mağazalaşma hedefiyle büyümesini sürdürüyor. Bu yıl birçok sektörü olduğu gibi mobilya sektörünü ciddi şekilde etkileyen pandemiye rağmen hedeflerine emin adımlarla  yürüyen Divanev, 2020 yılsonu itibarıyla 20 ilde 35 mağazasıyla tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Divanev’in 2021 hedefinde ise 30 yeni ilde 101 mağaza açmak var.

Divanev üretim tesislerini de güçlendiriyor

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, şunları söyledi: “Ülkemizde ilk vakaların görülmesinin ardından alınan önlemler çerçevesinde mağazalarımız bir süre kapalı kaldı. Bu süreçte bizde yeni iş modellerine yöneldik. Sadece Divanev markamız için değil Yataş Bedding ve Enza Home için de telefonla sipariş dönemini başlattık. Bu sürece tüketiciler kısa sürede uyum sağladı ve ‘Görmeden, dokunmadan mobilya alınır mı?’ algısını kırmayı başardık. Şimdi müşterilerimiz mağazalarımızdan alışveriş etmeyi sürdürüyor ama telefonla siparişe hala ilgi var. Ancak en büyük hedefimiz müşterilerimizle birebir buluştuğumuz mağaza sayımızı artırmak. Koltuk takımından yemek odasına, bazadan yatağa, yatak odasından genç odasına birbirinden şık koleksiyonlarıyla kısa sürede tüketicilerin beğenisini kazanan Divanev için 2020 yılında 75 bayilik sözleşmesi imzaladık. Divanev mağazalarının toplam sayısını 2021 yılında yeni açacağımız mağazalarla 136’ya ulaştıracağız. Mağaza sayısı arttıkça yatırımların da artması şart. Bu nedenle Divanev için 2021’de üretim tesislerimizi önümüzdeki 5 yılın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

 

Yataş Grup Somali’deki İlk Enza Home Mağazasını Açtı

20.10.2020 – Global bir marka olma hedefiyle yurtdışında güçlü bir mağaza ağı kurmak için çalışmalarını sürdüren Yataş Grup, Somali’nin başkenti Mogadishu’da ilk mağazasını açtı. Yataş Grup, Somali’nin ilk mobilya mağazası olma özelliğini de taşıyan Enza Home mağazası ile Somalili tüketicileri Enza Home kalitesiyle tanıştırmayı ve onların sevdiği markalar arasında girmeyi hedefliyor.

Yatak, ev tekstili ve mobilya sektörünün yenilikçi ve öncü markası Yataş Grup, yurtdışındaki mağazalaşma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Grup, bu çerçevede Somali’nin başkenti Mogadishu’da ilk Enza Home mağazasını açtı. Somali’deki ilk mobilya mağazası olma özelliğini de taşıyan Enza Home mağazasının açılışına Somali Ticaret Bakanı H.E ENG. Abdullahi Ali Hassan, Somali Büyükelçisi Vekili İsmail Emre Kosif, Somali Ticaret Odası Başkanı Mohamed Abdikarin Gabeyre, Mogadishu Belediye Başkan Yardımcısı Omar Ali Abdi, Yataş Grup Uluslararası Satışlar Bölge Yöneticisi Ebru Alkan ve Uluslararası Mimari Grup Yöneticisi Tansel Çakır katıldı. Somali Enza Home mağazasının açılışıyla, Grubun yurtdışındaki satış noktası sayısı da 96’ya ulaştı.

Yataş Grup, Somali’deki ilk mağazasıyla Somalili tüketicileri Enza Home kalitesiyle tanıştırmayı ve onların sevdiği markalar arasında girmeyi hedefliyor. Somali pazarında yeni yatırımlarla gücünü daha da artırmayı amaçlayan Yataş Grup olarak dünyanın içinde bulunduğu zorlu sürece rağmen yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyor. Grup, yılsonuna kadar birçok ülkede açacağı yeni mağazalarla yurtdışındaki toplam mağaza sayısını 100’ün üzerine ulaştırmayı hedefliyor.

 

Yataş Grup Yurtdışı Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

29.09.2020 – Mobilya ve yatak sektörünün lider şirketlerinden Yataş Grup, yurtdışındaki istikrarlı büyümesini artan bir ivmeyle sürdürüyor. Pandemi sürecinde yatırımlarına ara vermeyen Yataş Grup, yılsonuna kadar Enza Home markası için 6, Yataş Bedding için ise 7 yeni satış noktası açarak milyonlarca ailenin evine daha girmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin lider markası Yataş Grup, pandemi sürecinde yatırımlarına hız kesmeden devam etti. Bir dünya markası olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Yataş Grup, yurtdışındaki mevcut 91 satış noktasına yılsonuna kadar 13 yeni nokta daha eklemeyi planlıyor. Yılın başından itibaren Macaristan’da 4, İran, Avusturya, Kırgızistan, Bulgaristan ve Rusya’da ise 1’er yeni satış noktası açan Yataş Grup,ana hedef pazarlarının başında gelen Almanya’da ise 6 satış noktası açtı. Yataş Grup, Ağustos ayında ise Toronto’daki ilk mağazasıyla Kanada’yı Enza Home kalitesiyle tanıştırdı.

Yataş Grup mağazalaşma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Eylül’de Rusya Perm’de, Ekim’de ise Almanya’nın Nürnberg şehrinde de Enza Home mağazaları açılacak. Yataş Bedding ise Eylül’de Azerbaycan Bakü, Kosova Ferizaj’da, Ekim’de ise Romanya’nın Braşov şehrinde tüketicileri Yataş uykusuyla tanıştıracak. Bu mağazaların yanı sıra Enza Home ve Yataş Bedding açılacak yeni cornerlarla da tüketicilerle buluşacak.

“Almanya’da 6 satış noktası açtık”

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, şunları söyledi: “Pandemi süreciyle birlikte birçok sektör gibi mobilya sektörü de zorlu bir döneme girdi. Birçok marka yatırımlarına ara verirken biz sektörün güçlü ve deneyimli markası Yataş Grup olarak yatırım planlarımızdan ödün vermedik. Yılın başından itibaren 17 yeni satış noktasıyla tüketicilerle buluştuk. Almanya’da 6 satış noktası açtık. Almanya’daki şirketimiz sayesinde buradaki tüketici taleplerini ve ihtiyaçlarını daha iyi analiz edebiliyor ve daha iyi hizmet verebiliyoruz. Hedefimizde Almanya pazarından daha büyük bir pay alarak sektörün en çok bilinen markaları arasına girmek var. Ağustos ayında Kanada pazarına girdik, Güney Afrika dışında Sahra altı ülkelerdeki ikinci mağazamızı da açtık.”

Yataş Grup Rusya ve ABD pazarında kendi iştirakleriyle büyüyor

Almanya’nın yanı sıra Yataş Grup’un Rusya ve ABD’deki iştiraklerine de değinen Öztaşkın, “Geçen yıl Ekim ayında kurduğumuz “Yataş Rus Limited Şirketi” ile başarılı adımlar atıyoruz. Rusya pazarına Moskova’da bulunan kendi depomuzla hizmet veriyoruz. Temmuz ayında da Moskova’da 1.200 metrekarelik ilk mağazamızı açtık. Rusya pazarındaki gücümüzü sürekli artırırken, bu pazardan çevre ülkelere açılmayı öngörüyoruz. Bu yılın Mart ayında kurduğumuz Kuzey Karolina merkezli “Enza Home International” ile ABD pazarına önce tedarikçi olarak girmeyi, ardından mağaza ağımızı kurarak pazardaki yerimizi sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. Şu anda Kuzey Karolina’nın mobilyanın kalbi olan şehri High Point’te bir showroom ve depomuz bulunuyor. Ayrıca ürünlerimizi Amazon ve Wayfair’de online satışa sunmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Yataş Bedding ve Enza Home Telefonla Sipariş Alacaklarını Açıkladılar

13.04.2020 – Yataş Grup markaları Yataş Bedding ve Enza Home telefonla sipariş alacaklarını açıkladılar. Yataş Grup 25 Martta perakende faaliyetlerinin geçiçi olarak durdurduğunu ancak on-line satışların açık kaldığını açıklamıştı. Şirketten bugün basına gelen duyurularda mobilya ve yatak markalarının telefonla sipariş alacakları açıklandı. Yataş’tan yapılan duyuru şu şekilde yer buldu:

Yataş Bedding’de Telefonla Sipariş Dönemi Başladı

Türkiye’nin uyku ürünlerinde kalite, konfor ve yenilikçi teknoloji denince ilk akla gelen markası Yataş Bedding, daha iyi bir uyku isteyenler için telefonla sipariş hizmeti sunmaya başladı. Bu hizmetten faydalanmak isteyen tüketicilerin sadece 444 0 987 numaralı hattı araması yeterli. Üstelik Smart Match uygulamasından faydalanarak yatak satın alanlar memnun kalmazsa yataklarını 120 gün içinde değiştirebiliyor.

Yataş Bedding, tüm zamanımızı evimizde geçirdiğimiz bu dönemde daha sağlıklı ve rahat bir uyku isteyenler için yeni bir hizmet sunuyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren, stresi azaltan uykunun daha da önemli olduğu bu dönemde Yataş Bedding, tüketicilerin kolayca yatak satın alabilmesi için telefonla sipariş hizmeti veriyor. 444 0 987 numaralı telefonu arayan tüketiciler Yataş Bedding koleksiyonundan istediği tüm ürünleri kolayca satın alabiliyor. Aynı zamanda tüketicinin tercihine göre yine 444 0 987 no’lu hattı arayarak en yakın satış noktasına kendisine özel gün ve saat için randevu da oluşturulabiliyor. Tüketicilerin satın aldığı ürünlerin teslimat ve montaj aşamalarında gerekli hijyen tedbirlerine uygun, tüketicilerin ve Yataş çalışanları sağlığı ve güvenliği dikkate alınarak hizmet veriliyor.

Yatağınızı beğenmezseniz 120 gün içinde değiştirebilirsiniz

Yataş Bedding, tüketicilerin kendisine en doğru yatağı bulabilmesi için “Doğru Yatak Bulma Sistemi – Smart Match”i de sunuyor. Tüketiciler, mağazaya gitmeye gerek kalmadan Yataş Bedding internet sayfasından yapacakları testle veya 444 0 987 numaralı telefonu aradığında bir Yataş uzmanıyla görüşerek yapabileceği iki dakikalık bir testle Smart Match sisteminden yararlanabiliyor. Ardından da önerilen yataklar arasından seçtiklerini telefonla sipariş verebiliyor. Yataş Uyku Laboratuvarı tarafından hazırlanan Smart Match ile kişinin uyku alışkanlıkları, vücut tipi, rahatsızlıklarına göre kişiye en uygun yatağın belirlenmesine imkan veriyor. Üstelik Smart Match uygulamasıyla satın aldığı yataktan memnun kalmayanlar, 120 gün içerisinde değişiklik yapabiliyor.

 

Yataş Grup Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerini Açtı

12.02.2020 – Mobilya ve yatak sektörünün lider şirketlerinden Yataş Grup, inovasyona ve Ar-Ge’ye verdiği önemi Ocak ayı itibarıyla belgesini alan Ar-Ge Merkezi ve farklı pazarlara hitap eden ürünler geliştirip tasarlayan Tasarım Merkezi ile bir kez daha tescilledi.  

Türkiye’nin lider markası Yataş Grup, global bir marka olma hedefiyle çalışmalarını devam ederken Ar-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımları da her geçen gün biraz daha artırıyor.Tüketicileri sürekli en iyi, yeni ve kaliteli ürünlerle buluşturmak için sürekli bir değişim ve gelişim halinde olan Yataş Grup,bu çerçevede hayata geçirdiği Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerini açtı.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, şunları söyledi: “Yataş Grup olarak tüketicilere her zaman en iyisini sunmak için çalışıyoruz. Bu çerçevede en yeni teknolojilere yatırım yapıyor, inovatif ürünler geliştiriyoruz. Kayseri’de bulunan Ar-Ge ve İstanbul’da konumlandırdığımız Tasarım Merkezlerimizi de bu vizyonla hayata geçirdik. Ar-Ge Merkezimiz, Yataş Grup’un sadece mobilya, yatak ya da ev tekstili üretmediğinin inovasyona, katma değerliüretime verdiği önemin net bir kanıtı. Tasarım Merkezimiz ise ortaya koyduğu benzersiz tasarımlarla, sadece bir koleksiyon değil yaşam alanlarını değiştirecek konseptler yaratıyor. Bu iki merkezimiz de gerek know-how paylaşımı gerek akademi ve sanayi işbirliği gibi çalışmalarla sadece markamız için değil sektör ve sektörün geleceği için de görev yapacak.”

Ocak ayı itibarıyla Ar-Ge Merkezi Belgesi almaya hak kazanan Yataş Ar-Ge Merkezi, Yataş’ın Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan tesisleri içinde yer alıyor. Sektördeki rakiplerden daha farklı ve avantajlı ürünler üretmek, rekabet edebilir katma değerli projeler gerçekleştirmek; Endüstri 4.0 çerçevesinde kalite, maliyet, hız iyileştirmelerini sağlamak, inovatif faaliyetleri artırmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren Ar-Ge Merkezi’nde 24’ü araştırmacı olmak üzere 30 kişi görev yapıyor. Merkezde şu anda 10 projenin çalışmalarına devam ediliyor.TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı’na (TEYDEB) iki projeyle başvuran Yataş Ar-Ge Merkezi, bu kısa sürede 5 akademik toplantı da düzenledi.

Yataş Grup’un İstanbul’da bulunan merkez binasında konumlanan Yataş Tasarım Merkezi ise yılın 12 ayı ürün tasarlama ve geliştirme, farklı pazarlara hitap eden ürün gamları ortaya koyma stratejisiyle ilerliyor. Hem rekabette fark yaratacak, katma değerli ürünlerin tasarlanmasına hem de ürün çeşit, fiyat, tasarım çizgisinin yurt içi ve hedef pazarlarda marka hedeflerine ve rekabete göre zenginleştirilmesine odaklanan Yataş Tasarım Merkezi, Yataş Grup genelinde tasarım kültürünün ve bilincinin gelişimine de bir yatırımı anlamı taşıyor. Mobilya & Tekstil Tasarım ve Konsept Tasarım olmak üzere iki birimden oluşan Tasarım Merkezi’nde 35 kişi görev yapıyor.

 

Yataş Grup Saraybosna’da İlk Enza Home Mağazasını Açtı

03.12.2019 – Global bir marka olma hedefiyle yurtdışındaki mağaza ağını her geçen gün biraz daha güçlendiren Yataş Grup, Saraybosna’daki ilk Enza Home mağazasını açtı. Açılışa Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın’ın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Bosna Hersek Büyükelçisi Haldun Koç ve Bosna Hersek Ticari Ataşesi Sevgin Güngör de katıldı. Açılışta konuşan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, Bosna Hersek pazarındaki hedeflerinin 4 yıl içinde 4 mağaza açmak olduğunu söyledi.

Yatak, ev tekstili ve mobilya sektörünün yenilikçi ve öncü markası Yataş Grup, 2019’un son çeyreğinde de yurtdışındaki mağazalaşma atağını artan bir ivmeyle sürdürüyor. Yataş Grup, bu çerçevede Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da ilk Enza Home mağazasını açılışını gerçekleştirdi. Düzenlenen açılış törenine Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, Türkiye Cumhuriyeti Bosna Hersek Büyükelçisi Haldun Koç ve Bosna Hersek Ticari Ataşesi Sevgin Güngör katıldı. Saraybosna Enza Home mağazasının açılışıyla, Grubun yurtdışındaki mağaza sayısı da 74’e ulaştı.

Açılışta konuşan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, şunları söyledi: “Yataş Grup olarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye pazarındaki gücümüzü yurtdışına da taşımak için mağaza ağını güçlendirmeye devam ediyoruz. Balkan ülkeleri de bizim için en önemli pazarlar arasında geliyor. Balkanlar’da şu anda Karadağ, Arnavutluk, Kosova, Bulgaristan, Makedonya ve Romanya’da hizmet veriyoruz. 2020 hedeflerimiz arasında Sırbistan, Ukrayna, Hırvatistan gibi ülkelerde mağazalarımızı açarak Balkanlarda daha fazla kitleye hitap etmek de var. Bugün açılışında bulunduğunuz mağazamız ile Bosna Hersek’te olmaktan son derece mutluyuz. 4 yıl içinde Banja Luka ve Mostar şehirleri de dahil olmak üzere Bosna’da 4 mağaza açarak daha çok Bosnalıyı Enza Home ve Yataş Bedding kalitesiyle tanıştırmayı arzu ediyoruz.”

 

Yataş Rusya’da Şirket Kurdu

Yeni mağazalarla yeni ülkelere açılarak yurtdışındaki büyümesini sürdüren Yataş Grup, bu çerçevede Rusya’da ‘Yataş Rus Limited Şirketi’ni kurdu.

09.08.2019 – Yataş Grup, 2019 hedefleri doğrultusunda yurtdışındaki büyüme atağını sürdürüyor. Rus pazarında faaliyet göstermek üzere 3.5 milyon ruble sermayeyle “Yataş Rus Limited Şirketi”ni kuran Yataş KAP açıklamasıyla şirketin duyurusunu yaptı.

Ana faaliyet konusu tekstil, mobilya ve yatak satışı olan “Yataş Rus Limited Şirketi” ile ilgili Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın “Büyümeyi istediğimiz hedef pazarlarımız arasında olan Rusya’da kurduğumuz bu şirket bizi hedeflerimize bir adım daha yaklaştıracak. 40 yıllık tecrübemizle Rusya pazarında da tüketicilere her zaman daha iyisini sunmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bundan sonra da yeni ülkeler ve mağazalar ile büyümeyi sürdüreceğiz. ” diye konuştu.

 

Yataş, Türkiye’nin En Değerli Markaları Listesinde Yerini Aldı

25.06.2019 – Uluslararası bağımsız marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in bu yıl 12.’sini hazırladığı Türkiye’nin En Değerli Markaları araştırmasının sonuçları açıklandı. Türkiye’nin sevilen markası Yataş, listeye 61’inci, kendi sektöründe ise ilk sıradan girmeyi başardı.

Türkiye’nin lider mobilya markası Yataş, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan Türkiye’nin En Değerli Markaları listesine bu yıl 61. sıradan girmeyi başardı. Türkiye’nin en değerli 100 markasının yer aldığı listede kendi sektörünün de lideri olan Yataş’ın marka değeri ise 33 milyon dolar olarak hesaplandı.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, şunları söyledi: “40 yılı aşkın süredir Yataş markası kalite, güven, estetik ve şıklık kavramlarıyla bir arada anılıyor. Biz de bu sorumlulukla tüketicilere her zaman daha iyisini sunmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yeni teknolojiler ve inovatif çözümlerimizle farklılaşıyor, tüketicileri yeniliklerle buluşturuyoruz. Yataş Grup olarak şu anda yurtiçinde ve yurtdışında toplam 429 mağazayla hizmet veriyor, Avrupa, Ortadoğu, Balkanlar ve Çin başta olmak 49 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu yıl 38’i yurtdışı olmak üzere toplam 116 mağaza açmayı ve özellikle Avrupa pazarında büyümeyi hedefliyoruz.”

 

Yataş Grup Hollanda’da Enza Home Mağazası Açtı

31.01.2019 – Yataş Grup, yurtdışındaki mağaza ağını yeni açılışlarla güçlendirmeye devam ediyor. Yeni Enza Home mağazasını Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’da açan Yataş Grup, Avrupa pazarındaki büyümesini sürdürüyor. Açılışta konuşan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, “Yeni dönemde özellikle Avrupa ve Ortadoğu pazarında büyümeyi planlıyoruz. Avrupa pazarında yeni Yataş Bedding ve Enza Home mağazalarının açılış haberlerini önümüzdeki aylarda sıkça duyacaksınız” dedi.

Yatak, ev tekstili ve mobilya sektörünün yenilikçi ve öncü markası Yataş Grup, 2019 hedefleri doğrultusunda yeni mağazalar açmaya devam ediyor. Bu çerçevede Yataş Grup, Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’da Enza Home mağazasını açtı. Rotterdam’ın en işlek caddelerinden biri olan Van Deventerstraat’ta hizmet verecek Enza Home mağazasının açılışına Türkiye Rotterdam Başkonsolosu Aytaç Yılmaz, Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, Yataş Grup Uluslararası Satışlar Genel Müdür Yardımcısı ve Yataş Europa Genel Müdürü Murad Şahin katıldı. Rotterdam’da açılan yeni mağazayla birlikte Yataş Grup’un yurtdışı mağazalarının sayısı 50’ye ulaştı.

Açılışta konuşan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, şunları söyledi: “Yataş Grup olarak Avrupa pazarındaki yerimizi sağlamlaştırarak ilerlememizi hızla sürdürüyor, her geçen gün gücümüzü daha da artırıyoruz. Bugün 49 ülkeye başarıyla ihracat yapıyoruz ama bu bizim için yeterli değil. Daima daha büyük hedeflere yürüyen bir marka olarak sözde değil özde bir dünya markası olmayı istiyoruz. Yeni dönemde özellikle Avrupa ve Ortadoğu pazarında büyümeyi planlıyoruz. Bu çerçevede Rotterdam’da açtığımız Enza Home mağazamız da bu büyüme planlarımızın önemli bir parçası. Bu yılın sonuna kadar yurtdışında 46 mağaza daha açmayı hedefliyoruz. Avrupa pazarında yeni Yataş Bedding ve Enza Home mağazalarının açılış haberlerini önümüzdeki aylarda sıkça duyacaksınız.”

 

Yataş Grup, Budapeşte’de Üç Mağaza Birden Açtı

Büyüme stratejisi doğrultusunda yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da mağaza ağını güçlendirmeye devam eden Yataş Grup, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de üç mağaza birden açtı. Açılışlarda konuşan Yataş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop, 2018 sonuna kadar hedeflerinin yurtdışındaki açılan yeni mağaza sayısını 25’e, toplam mağaza sayısını ise 86’ya çıkarmak olduğunun altını çizdi.

Yatak, ev tekstili ve mobilya sektörünün yenilikçi markası Yataş Grup, 2030 yılına kadar en az dört ülkede pazarın ilk beş markası içerisinde olma hedefiyle yurtdışındaki mağazalaşma atağını sürdürüyor. Yataş Grup, bu doğrultuda Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de aynı gün içinde üç ayrı Yataş Bedding mağazası açtı. Açılışlara Yataş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop, Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, Yataş Grup Genel Müdürü Nevzat Yıldız, Yataş Grup Uluslararası Satışlar Genel Müdür Yardımcısı Onur Baykal’ın yanı sıra Türkiye Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay da katıldı. Budapeşte’deki üç yeni mağazayla birlikte Yataş Grup’un yurtdışı mağazalarının sayısı 60’a ulaştı.

Açılışlarda konuşan Yataş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop, şunları söyledi: “Yataş Grup olarak en önemli hedefimiz sözde değil özde bir dünya markası olmak. Bütün stratejilerimizi de bu doğrultuda şekillendiriyor, hem yurtiçinde hem de yurtdışında yeni mağazalar açmayı sürdürüyoruz. Bugün 49 ülkeye ihracat yapan bir marka olarak dünya pazarlarından daha büyük pay almayı arzu ediyoruz. Bu çerçevede arkamıza aldığımız Turquality desteğiyle Avrupa ve Ortadoğu pazarında daha da büyümeyi planlıyoruz. Bu yılın sonuna kadar yurtdışında açtığımız yeni mağaza sayısını 25’e, toplam mağaza sayımızı ise 86’ya çıkarmayı hedefliyoruz.”

Açılan iki yeni mağaza Budapeşte’nin en işlek caddelerinden biri olan Vaci Utca’da, üçüncü mağaza ise şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden birinde hizmet verecek. Mağazada, Yataş Bedding’in en kaliteli ve en sağlıklı uykuyu vadeden inovatif ürünlerinin yanı sıra özgün tasarımları, kaliteli kumaşlarıyla öne çıkan renkli ve beyaz ev tekstili ürünleri de yer alacak.

 

Yataş Grup, Üsküp ve Priştine’de İki Gün Arayla İki Yeni Mağaza Açtı

21.07.2018 – Global bir marka olma hedefiyle yurtdışındaki mağaza ağını her geçen gün güçlendiren Yataş Grup, iki gün arayla Makedonya ve Kosova’da iki yeni mağaza açtı. Üsküp’te Yataş Bedding, Priştine’de ise Enza Home markasıyla açılan mağazalarıyla Yataş Grup, yurtdışı mağaza sayısını 60’a çıkardı. Açılışlarda konuşan Yataş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop, 2018 sonuna kadar yurtdışındaki mağaza sayılarını 90’ın üzerine çıkarmayı planladıklarını söyledi.

Yatak, ev tekstili ve mobilya sektöründe tüketicileri tasarım, kalite ve yenilikle buluşturan Yataş Grup, yurtdışındaki mağazalaşma atağını artan bir ivmeyle sürdürüyor. Bu çerçevede Yataş Grup, iki gün arayla önce Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Yataş Bedding, ardından da Kosova’nın başkenti Priştine’de Enza Home mağazasını açtı. Açılan yeni mağazalarla birlikte Yataş Grup’un yurtdışı mağazalarının sayısı 60’a ulaştı.

Yataş Grup’un Makedonya’daki üçüncü mağazası olan Üsküp Yataş Bedding mağazasının açılış törenine Yataş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop, Makedonya Ticari Ataşesi Bünyamin Kutlu katıldı.

Üsküp’ün en önemli caddelerinden biri olan Orce Nikolov Caddesi’nde bulunan Yataş Bedding mağazası 160 metrekare bir alanda hizmet verecek. Mağazada, Yataş Bedding’in en kaliteli ve en sağlıklı uykuyu vadeden inovatif ürünleri yer alıyor.

Grubun Balkanlardaki 12’inci, Kosova Priştine’deki ilk mağazası olan yeni Enza Home mağazasının açılışına ise Yataş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop, Yataş Grup Genel Müdürü Nevzat Yıldız’ın yanı sıra Kosova Ekonomi Bakanı Bedri Hamza, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ve Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Tamer Topaloğlu katıldı.

Priştine Karayolu üzerinde açılan Enza Home mağazası ise üç kattan oluşan 2 bin 100 metrekarelik bir alanda hizmet verecek.

Açılışlarda konuşan Yataş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop, 2018 yılı sonuna kadar yurtdışı mağazalarının sayısını 90’ın üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirterek şunları söyledi: “Avrupa, Ortadoğu, Balkanlar ve Çin başta olmak 49 ülkeye ihracat yapıyoruz, büyüme stratejimiz doğrultusunda gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yeni mağazalar açmaya devam ediyoruz. Hedefimizde 24 saat ışıkları sönmeyen global bir marka olmak var. Geçen yılın sonunda dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality’ye dahil olduk. Turquality’den de aldığımız destekle dünya pazarlarında daha aktif bir şekilde yer alacağız. Bu çerçevede 2018 sonuna kadar yurtdışındaki mağaza sayımızı 90’ın üzerine çıkarmayı planlıyoruz.”dedi.

 

Yataş Grup Hisse Geri Alımına Devam Ediyor

03.06.2018

Mobilya sektöründe hızlı büyümesini sürdüren Yataş Grup, hisse azami bedelini 20 TL’den 40 TL’ye yükselterek, hisse geri alımları için Yönetim Kurulu’nu 1 yıl daha yetkilendirdi.

2010 yılından itibaren Enza Home ve Yataş Bedding markaları ile hızlı büyümesini sürdüren, aynı zamanda fabrika yatırımlarına devam eden ve Divan Markasını da bünyesine ekleyen Yataş Grup 2018 içinde güçlü kalmaya devam edecek.

2018 Mart ayında %250 bedelsiz sermaye artırım kararı alan Yönetim Kurulu Olağan Genel Kurulda konuyu ortaklarının görüşüne açtı. Oybirliği ile kabul edilen teklifin Haziran ayı içerisinde sonuçlandırılması hedefleniyor.

Aynı zamanda yürüttüğü Hisse Geri Alım Programı ile şirket hisselerine olan güveni sağlayan Yataş Grup bu konuyu da Genel Kurul gündemine aldı. Genel Kurul tarafından, 1 yıl daha programın yürürlükte kalmasına ve her bir hisse için ödenebilecek azami tutarın 40-TL’ye yükseltilmesine oybirliği ile karar verildi.

2017 yılı performansı ile göz dolduran Yataş Grup Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) 2017 listesinde 53 basamak birden yükselerek 279’uncu sıraya yerleşti. 2018’in ilk çeyreğinde de %32 büyümeyi başaran Yataş Grup yükselişini devam ettirmeyi hedefliyor

 

Yataş Grup ISO500’de Hızlı Yükselişine Devam Ediyor

31.05.2018

Enza Home ve Yataş Bedding markaları ile Türkiye’nin global markaları arasına giren Yataş Grup, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) 2017 listesinde 53 basamak birden yükselerek 279’uncu sıraya yerleşti. 2016 listesinde 38 basamak yükselişiyle halka açık şirketler arasında en hızlı yükselen şirket unvanını alan Yataş, 2017’de de başarısını artırarak sürdürdü.

Mobilya sektöründe en çok büyüyen firmalar arasında yer alan ve sektörünün en büyük ikinci grubu Yataş, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” (İSO 500) 2017 listesinde 279’uncu sıraya yükseldi. Listede geçen yıla oranla 53 basamak birden yükselen Yataş Grup, 2016 yılında da 38 basamak yükselerek 332. sıraya yerleşmiş ve 2015 yılında da 127 basamak birden yükselerek halka açık şirketler arasında en hızlı yükselen şirketlerden biri olmuştu.

Yataş Grup olarak, gelecek 5 yılda ilk 100’e girmeyi hedeflediklerini söyleyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın;

“2011 yılında start verdiğimiz dönüşüm sürecimizde 2017 yılını yeni bir milat olarak belirledik ve ikinci beş yıllık gelişim stratejimizi uygulamaya başladık. Fabrikalarımıza yaptığımız yatırımlarla üretim sürecimizi son teknolojiden yararlanacağımız bir aşamaya getirdik. Enza Home ve Yataş Bedding markalarımızla hem yurtiçi hem de yurtdışında atağa kalktık. Bir dünya markası olma yolunda koşar adım ilerliyoruz. Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında bir yılda 53 basamak birden yükselerek 279. Sıraya çıkmamız da bu süreci ne kadar doğru yönettiğimizin bir göstergesi bizim için. Geldiğimiz noktadan dolayı çok mutluyuz. Müşterilerimizden aldığımız güven, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle, gelecek hedeflerimize de başarıyla ulaşacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Yataş Grup 2018’e de hızlı başladı

2012-2017 yıllarında sürdürdüğü marka dönüşüm ve yapılandırma çalışmalarında büyük başarı elde ederek, mobilya sektöründe rekor büyümeye imza atan Yataş Grup, 2017 yılını yüzde 58,4 büyüme ile kapattı. Bu büyümesini 2018 yılının ilk 3 ayında da sürdüren Yataş Grup, satışlarının yüzde 90’ından fazlasını perakendeden sağlıyor. Yataş Bedding ve Enza Home markaları ile Turquality Marka Destek Programı kapsamına alınan Yataş Grup, halihazırda 49 ülkeye ihracat yapıyor. . Ayrıca Yataş, Kasım ayında yeni satın aldığı Divan Home ve Divan Yatak markalarının lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

Yataş Almanya’daki 2. Mağazasını Duisburg’da Açtı

21.05.2018 – Global bir marka olma hedefiyle hızla büyüyen ve satış kanallarını yaygınlaştıran Yataş Grup, Almanya’daki 2. mağazasını Yataş Bedding markasıyla Duisburg’da açtı. Yataş Bedding, Duisburg’ta iyi uykunun yeni adresi olacak.

Yurtiçi ve yurtdışındaki mağaza yatırımları ile yatak, ev tekstili ve mobilya sektöründe müşterilerini kalite ile buluşturan Yataş Grup, Almanya’daki 2. mağazasını Yataş Bedding markasıyla Duisburg’da açtı.Türkler de dahil 164 milletten insanın yaşadığı, 500 bin nüfuslu Duisburg’da 2 katlı 500 m²’lik bir alanda hizmet verecek olan mağazanın açılışına Duisburg belediye Başkanı Erkan Kocalar, Yataş Grup Uluslararası Satış Direktörü Mutlu Meşelik, Yataş Grup Uluslararası Satışlar Bölge Yöneticisi Ali Baskın, çeşitli STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yataş olarak Almanya’da 2., dünyada ise 57. mağazasını müşterilerinin hizmetine sunduklarını söyleyen Yataş Grup Uluslararası Satış Direktörü Mutlu Meşelik, “Almanya çok önem verdiğimiz bir ülke. Burada 2. mağazamızı da Duisburg gibi Almanya’nın en kozmopolit şehirlerinden birinde açtığımız için mutluluk duyuyoruz. Duisburg ve çevresinde yaşayanlar artık Yataş’ın geliştirdiği ileri uyku teknolojilerinden ve uzun yıllara dayanan deneyiminden kolaylıkla faydalanabilecekler. 2 yıl içerisinde Berlin, Münih, Hamburg, Köln, Frankfurt, Mannheim ve Dortmund’ta da yeni mağazalar açmayı planlıyoruz.” dedi.

Duisburg ve çevresinde iyi uykunun adresi Yataş

Mağaza açılışına katılan ve mağazayı gezerek tek tek ürünler hakkında bilgi alan Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar ise,“Öncelikle Yataş gibi dev bir şirketin şubesini Duisburg’a getiren Zeynep ve Mustafa Eydemir girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Yataş gibi bir markanın burada olması, Duisburg şehri için büyük bir şans. Sağlıklı yaşam için gıda, hareket ve iyi bir uykunun önemi çok büyük. Yataş Bedding de bu anlamda Duisburg ve çevresinde çok önemli bir adres olacaktır.” dedi.

Yataş Grup dünyaya açılıyor

Türkiye’de mobilya sektöründeki en büyük ikinci grup olan Yataş, aynı zamanda Türkiye’de en fazla eve giren yatak markası konumunda. Sektöründe 42 yıllık deneyimini 31 ülkede 60’a yakın mağazayla dünyaya taşıyan Yataş, bu yıl yurtdışındaki mağaza sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyor.

 

Yataş Grup ; “Divan Home” ve “Divan Yatak” Markalarını Satın Aldı

14.03.2018 – Mobilya, yatak, ev tekstili ürünlerinde 42 yıldır uzmanlığını devam ettiren ve sektörünün en büyük ikinci grubu olan Yataş,büyüme stratejilerine dayalı olarak “Divan Home” ve “Divan Yatak” markalarını bünyesine kattı.

Yataş Bedding ve Enza Home markaları ile mobilya sektöründe son yıllarda en çok büyüyen şirketler arasında yer alan Yataş Grup, 13 Mart 2018 tarihinde Adapazarı merkezli Aytaş Mobilya İnş.Turizm. San. Tic. A.Ş. ile yapılan sözleşme ile firmanın bünyesinde bulunan Divan Home Divan Yatak ve alt markalarının patent tescil haklarını satın aldı.

“Hedef Yeni Pazarlar ve Sektör Liderliği”

Yataş Grup’un 2012 yılında başlattığı değişim ve dönüşüm sürecinin ilk 5 yılını tamamlaması ardından, ikinci 5 yıllık hedefleri doğrultusunda önemli bir adım olan satın alma ile ilgili Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın;

“Divan Home ve Divan Yatak markalarının satın alınması, sektör liderliği hedefimize ulaşmak, yeni fabrikalarımızdaki üretim ve ürün maliyet verimliliğini arttırmak, yeni pazarlara yelken açmak ve daha geniş kitlelere hitap etmek adına bizim için büyük önem taşıyor. Mevcut markalarımızdan farklı konsept ve ürün koleksiyonu ile oluşturacağımız yeni markaların tüm kurumsal kimlik ve mağaza konsept çalışmalarına, yeni ürün tasarımları için şimdiden çalışmaya başladık. Geçtiğimiz yılki büyüme rakamlarımızla sektörün en hızlı büyüyen şirketi olduk. Bu sene de aynı hızla bu büyümeyi devam ettirmek istiyoruz. Amacımız 2023 yılında sektörün en büyük grubu olmak” dedi.

“Yataş Grup’un yeni markaları lansmanı Kasım 2018’de olacak”

Yataş Grup; Divan Home ve Divan Yatak lansmanlarının 06 – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Furniture İstanbul Fuarı’nda yapılması planlanıyor. Divan Yatak mağazalarının 250 -500 m2 ve Divan Home mağazalarının ise 2000 – 5000 m2 arasında olmasını hedefleyen Yataş, sadece yeni markalarıyla 2019 yılında 150 yurtiçi satış noktası açmayı amaçlıyor.

Yeni ürünlerin Aralık 2018 itibari ile tüketicisinin beğenisine sunacağını belirten Öztaşkın;

“Ciromuzun %90’nını perakende tüketici ürünlerinden sağlıyoruz. Bu nedenle bu konuda ciddi bir uzmanlığımız var. Tüketicinin neye ihtiyacı olduğunu aynı zamanda dünyadaki trendleri yakından takip ediyoruz. Bunun en güzel örneği Enza Home; çok kısa sürede modern mobilya sektöründe tüketici için ulaşılabilir tasarımlarla trendleri belirleyen, franchise için ise metrekare verimliliğinde lider markalardan biri oldu. Yeni markamız Divan Home markası ile deyepyeni bir koleksiyon ile çok daha geniş kitlelere ve tarzlara hitap etmek istiyoruz.

Yatak, tekstil markamız Yataş Bedding ise, yatak ve ev tekstili alanındaki değişmez kalite anlayışı ile yıllardır başarılı satış grafiğini sürdürüyor. Divan Yatak mağazalarıyla da Yataş’ın sağlıklı uykusunu tüm evlere taşımak istiyoruz.

Bunun yanında 2016 yılında %54, 2017 yılında ise %59 büyüme gerçekleştirdik. Büyüme rakamlarına parelel talebi karşılamak için son iki yılda hem mobilya hem yatak konusunda fabrikalarımıza 80 milyon TL civarında makine ve tesisi yatırımı gerçekleştirdik” dedi.

 

Yataş Grup İki Markası ile Turquality Programı’nda!

15.11.2017 – Mobilya, yatak, ev tekstili ve aksesuarları alanında 41 yıldır uzmanlığını sürdüren Yataş Grup; dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma projesi olan Turquality Destek Programı’na Yataş Bedding ve Enza Home markaları ile 07 Kasım2017 tarihi itibariyle dahil oldu. Yataş Grup bu sayede Türkiye’de artan bir ivmeyle sürdürdüğü başarısını dünyaya taşımak için de büyük bir adım atmış oldu.

Yataş Grup, her biri kendi alanında öncü Enza Home, Yataş Bedding markaları ile 2017 Turquality Destek Programı’na dahil oldu. Turquality Destek Programı’na seçilen 78 firmanın içinde yer alan Yataş Grup, reklam yatırımları, kira ve dekorasyon yatırımları kapsamında alacağı desteklerle uluslararası pazarda kendisini daha çok göstermeye hazırlanıyor.

Yataş Grup, 24 saat ışıkları sönmeyen global bir şirket olma yolunda!

Yataş Grup olarak Turquality desteği ile uluslararası arenada daha da güçleneceklerinin altını çizen Yataş Grup Genel Müdürü Nevzat Yıldız;

“ Turquality kapsamına alınarak, Türkiye’nin yurtdışındaki imajına yepyeni bir vizyon katacak şirketlerden biri olmak, bizi çok gururlandırdı. Bu proje kapsamında 24 saat ışıkları sönmeyen global bir şirket olma hedefimize bir adım daha yaklaştık. Önümüzdeki 5 yıllık planda, dünya çapında bir marka olma yolunda tüm altyapı çalışmalarını başlattık. Ortadoğu ve Avrupa başta olmak üzere yeni gireceğimiz ya da hâlihazırda bulunduğumuz tüm ülkelerde, franchise ve kendi mağazalarımız ile, stratejik reklam ve tanıtım yatırımlarımızla, yerel halk tarafından bilinen güvenilir bir marka olma yolunda özverili bir şekilde çalışıyoruz. Türkiye pazarının; başarılı olduğumuz pazarlardan sadece birisi olmasını istiyoruz. 2023 yılında kadar en az 4 ülkede lider olmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz, Turquality Destek Programı’nın gücünü de arkamıza alarak, sözde değil özde dünya markası olmak.” diye konuştu.

Hedef 2019 yılında yurtdışında 100 mağaza

Turquality Marka Destek Programı kapsamına alınan Yataş Grup, yurtdışında da büyümesini sürdürüyor. 5 yıl içerisinde yurtdışı cirosunun yurtiçi cirosuna oranla yüzde 20’sini, 10 yıl içerisinde de yüzde 50’sini yurtdışı faaliyetleriyle sağlamayı hedefleyen şirket, 2019 yılında yurtdışında 100, 2021’e kadar ise 200 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Ayrıca 2016 yılı toplam cirosunu grup olarak %54 büyüme ile tamamlayan Yataş, 2017 yılında da %60 büyüme ile 800 Milyon ciroya ulaşmayı amaçlıyor. Yataş’ın 2021 yılı toplam ciro hedefi ise 2 Milyar TL.

Yataş Yatak YATAS Hisse Analiz ve Yorumları