Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri PTT’den “Yöre...

PTT’den “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi)” Konulu Anma Pulu

PTT’den “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi)” Konulu Anma Pulu

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), zengin bir mutfak kültürüne sahip Marmara Bölgesi’nin birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini filateli dünyasına taşıyor. Edirne tava ciğer, boza, Tekirdağ köftesi, peynir helvası, İskender kebabı, Mustafakemalpaşa peynir tatlısı, ıslama köfte ve kestane şekeri görsellerine yer verilerek hazırlanan “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi)” konulu anma pulu, 16 Ağustos 2018 tarihinde tedavüle çıkarılacak.

71×131 milimetre boyutundaki, biri 4 TL, ikisi 2’şer TL ve biri 1 TL bedelli dört değerli anma pulu ile söz konusu pula ait 140×210 milimetre boyutundaki, 10 TL bedelli ilk gün zarfı PTT işyerlerinde, www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunulacak.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte “Sirkeci PTT Merkez Müdürlüğü/İSTANBUL” adresinde “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi) 16.08.2018 İSTANBUL” ibareli ilkgün damgası kullandırılacak.

PTT A.Ş., 2012’den bu yana her yıl farklı bir bölgemizin lezzetlerinin yer aldığı “Yöresel Yemeklerimiz” konulu anma pullarını tedavüle çıkarıyor. Şirket, ülkemizin eşsiz mutfağının ulusal ve uluslararası tanıtımına önemli katkı sağlayan bu hizmetini “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi)” konulu anma puluyla devam ettiriyor.

 

Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda PTT Sporcuları Ödülleri Topladı

12.08.2018 – Geleneksel “Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması”nın 47’ncisi Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlendi. Türkiye, Bosna Hersek, Romanya, Arnavutluk, Slovenya ve Makedonya’dan toplam 16 kadın ve 27 erkek sporcunun mücadele ettiği yarışma, Vilsonovo Setaliste Parkuru’nda gerçekleştirildi. Organizasyonda, kadınlar 5 kilometrelik, erkekler ise 10 kilometrelik parkur sonunda dereceye girmek için ter döktü.

Balkan ülkelerinin posta idareleri arasındaki ilişkilere önemli katkı sağlayan yarışma neticesinde ferdi kadınlar kategorisinde birinciliği Ankara PTT Başmüdürlüğü’nden Esra Sağlam, ikinciliği İzmir PTT Başmüdürlüğü’nden Gülşen Eser, üçüncülüğü Ankara PTT Başmüdürlüğü’nden Fatma Temel elde etti.

Ferdi erkekler kategorisinde ise Ankara PTT Başmüdürlüğü’nden Serkan Doğan birinci, PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü’nden Hanifi Çobanoğlu ikinci, Romanyalı Costescu Vasile Claudiu üçüncü oldu.

“CENTİLMENCE EN HIZLI YÜRÜYEN KAZANSIN”

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan BOZGEYİK, 47. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda yaptığı konuşmada, bu spor organizasyonunun mükemmel şekilde gerçekleştirilmesi dolayısıyla Bosna Hersek Postası Genel Müdürü Mirsad MUJİC’e teşekkür etti. BOZGEYİK, “Bugün burada sporcularımız barış, özgürlük ve insanlık için iyiliklerin yürüyüşünü gerçekleştirecekler. Tüm sporculara başarı diliyorum. ‘Centilmence en hızlı yürüyen kazansın’ diyorum” ifadelerini kullandı. BOZGEYİK, yarışmada emeği geçenlere teşekkür etti. Bosna Hersek Postası Genel Müdürü Mirsad MUJİC ise organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirterek katılımcılara başarı diledi.

 

PTT’den Bankacılıkta Dev Atılım: PTT POS

PTT’den Bankacılıkta Dev Atılım: PTT POS

09.08.2018-  Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) bankacılık alanındaki atılımlarına hız kesmeden devam ederek bu sektördeki konumunu her geçen gün daha da güçlendiriyor. Türkiye’de başka hiçbir banka şubesinin bulunmadığı 1280 yerleşim yerinde ve başka hiçbir banka ATM’sinin olmadığı 174 yerleşim yerinde vatandaşların finansal ihtiyaçlarını karşılayan PTTBank, hayatı kolaylaştıran Pttmatik, Pttkart gibi hizmetlerine PTT POS’u da ekliyor. Bu hizmet ile üye işyerlerinde Pttkart, diğer banka kartları ve kredi kartları ile PTT POS cihazları üzerinden alışveriş yapılabilecek.

KARAR RESMÎ GAZETE’DE YAYIMLANDI

PTT A.Ş.’ye “üye işyerleri ile anlaşma yapan kuruluş olarak faaliyette bulunma izni verilmesine” dair Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Kararı, 7 Ağustos 2018 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlandı. Bu karar kapsamında PTT POS Üye İşyeri Sistemi devreye alınarak üye işyeri kabulüne başlanacak. Bununla birlikte EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazların üye işyerlerine satışı gerçekleştirilecek. Söz konusu cihazlara PTT POS bankacılık uygulamasının yüklenmesinin ardından üye işyerleri bu hizmetten yararlanabilecek. Böylelikle, Pttkart, diğer banka kartları ve kredi kartları ile EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar üzerinden alışveriş yapılabilecek.

ÜYE IŞYERLERINE SAYISIZ AVANTAJ SUNUYOR

PTT POS Üye İşyeri Sistemi’nin sunduğu pek çok avantaj bulunuyor. Üye işyerlerinden hesap işletim ücreti alınmaması, üye işyerlerine oldukça uygun bloke gün sayıları ve komisyon oranları sunulması, PTT ürünlerinde üye işyerlerine yönelik kampanyalar ve indirimler düzenlenmesi, üye işyerlerine EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazların satışı için özel kampanyalar yapılması gibi uygulamalar bu avantajlar arasında yer alıyor.

 

BEDELLİ ASKERLİK ÖDEMELERİ PTT’DEN YAPILABİLİYOR

08.08.2018 – Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Muhasebat Genel Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında bedelli askerlikle ilgili tahsilat işlemlerine başladı. 15.000 TL olarak belirlenen bedelli askerlik tutarı tek seferde tahsil ediliyor.

Söz konusu ödemeler, Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT işyerlerinden “e-Tahsilat” uygulaması aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebiliyor.

Bedelli askerlik tahsilat işlemleri 3 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

 

PTT’DEN KURBAN BAYRAMI’NA ÖZEL KAMPANYA

06.08.2018 – Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), yıl boyunca özel gün ve haftalarda düzenlediği kampanyalara bir yenisini ekledi. Şirket, Kurban Bayramı öncesinde sevdiklerine güzel bir tebrik kartı veya hediye göndermek isteyenleri oldukça sevindirecek bir kampanyaya imza attı.

PTT A.Ş., 14-20 Ağustos 2018 tarihleri arasındaki iş günleri içerisinde postaya verilecek yurt içi posta kargosu ve APS kurye gönderilerine yüzde 25 indirim uygulayacak. Herhangi bir indirimden faydalanan gönderiler, ayrıca bu indirimden yararlanamayacak.

Şirket, kampanya kapsamında Kurban Bayramı’na özel tebrik kartları da hazırladı. Birbirinden güzel tebrik kartları PTT işyerlerinden ücretsiz edinilebilecek. Tebrik kartlarının posta ücreti ise müşterilerden tahsil edilecek.

 

PTT, BOSNA-HERSEK’TEKİ POSTACI YÜRÜYÜŞ YARIŞMASINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

27.07.2018 – Hizmet ve ürün çeşitliliğiyle hayatın her alanına dokunan çalışmalara imza atan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), sportif faaliyetleriyle de adından söz ettiriyor. Şirket, 9-11 Ağustos 2018 tarihleri arasında Bosna-Hersek’te düzenlenecek 47. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

Balkan ülkelerinin posta idareleri arasındaki ilişkilere önemli katkı sağlayan yarışmanın bu yılki Türkiye seçmeleri 11 Mayıs 2018 tarihinde Eskişehir’de yapıldı. Son derece çekişmeli ve centilmence geçen mücadelede 35 kadın ve 65 erkek sporcu ter döktü. Yarışma sonucunda erkeklerde ilk 10 ve kadınlarda ilk 6’da yer alanlar 18-19 Temmuz 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılan Millî Takım seçmelerine katıldı. Bu seçmeler neticesinde kadınlarda ilk 3’e, erkeklerde ilk 5’e giren sporcular, 47. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda Türkiye’yi ve PTT A.Ş.’yi temsil etmeye hak kazandı.

Kadınlarda Ankara PTT Başmüdürlüğünden Esra Sağlam ve Fatma Temel, İzmir PTT Başmüdürlüğünden Gülşen Eser; erkeklerde ise Ankara PTT Başmüdürlüğünden Serkan Doğan, Van PTT Başmüdürlüğünden Tarık Karabulut, PTT A.Ş. Genel Müdürlüğünden Hanifi Çobanoğlu, Düzce PTT Başmüdürlüğünden Selim Köseer ve İstanbul Avrupa Yakası PTT Başmüdürlüğünden Erdem Vural Millî Takım kadrosunda yer aldı. Sporcular Bosna-Hersek’te başarılı sonuçlar elde edebilmek için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.