Ana Sayfa Haberler Şirket Haberleri PTT ve Azerpo...

PTT ve Azerpost Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

15.01.2021 – PTT AŞ, Türkiye ve Azerbaycan arasında pek çok alanda hayata geçirilen iş birliği ve ortak girişimlere bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda iki ülke arasında Para Transferi hizmeti başladı. Ayrıca, iki ülke arasında kapsamı eşya olan yurt dışı varışlı gönderilerin varış giderlerinde büyük oranlarda indirim uygulanmaya başlandı.  

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) ile Aktif Yatırım Bankası ve Uluslararası Para Transferi (UPT) arasında yapılan sözleşme gereği; yurt dışı UPT hizmetleri kapsamında, PTT AŞ ve AZERPOST arasında Para Transferi hizmeti için iş birliği sağlandı. Ayrıca Şirketlerin e-ticaret gönderi pazarından daha fazla pay almasını sağlamak amacıyla, kapsamı eşya olan kargo gönderilerinin varış giderlerinde büyük oranlarda indirim uygulaması hayata geçti.

Bakü’de düzenlenen imza törenine PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Azerpost Baş Direktörü Emin Efendiyev, Aktif Bank Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Sümer, UPT Genel Müdürü Hakan Özat ve ilgili kurumların üst düzey yöneticileri katıldı. Toplantıda, iş birliği ile iki kardeş halk arasında ekonomik ve ticari işlemlerin çok daha hızlı ve kolay hale geleceği vurgulandı.

Toplantıda söz alan Gülten, PTT AŞ ve AZERPOST’un yaygın iş yeri ağı, tecrübesi ve güvenilirliğinin bir araya geldiğini kaydederek; “İş birliği kapsamında kapalı devre bir yapı ile PTT AŞ tarafından kabul edilecek para transferi işlemlerinin yalnızca AZERPOST tarafından ödenmesi ve AZERPOST tarafından kabul edilecek UPT işlemlerinin yalnızca PTT tarafından ödenmesi sağlanacak” dedi.

Projenin, küresel ekonominin yeni dinamiklerini dijital bankacılık uygulamalarıyla birleştirdiğini ifade eden Gülten; “İş birliğimiz ile e-ihracat alanında da girişimcilerimizin para transfer maliyetlerini düşürerek, iki ülke arasındaki ticaret hacmini karşılıklı olarak arttıracak ve millî ekonomilerimize büyük katkı sağlayacağız” diye konuştu. PTT AŞ ve AZERPOST arasında e-ticaret ve e-ihracat alanında da karşılıklı bilgi ve tecrübe aktarımının devam ettiğini kaydeden Hakan Gülten, bu kapsamda iş birliğinin geliştirilmesini hedeflediklerini dile getirdi.

“Kapsamı eşya olan yurt dışı varışlı gönderilerin varış giderlerinde indirim yapılacak”

İthalat ve ihracatçıların gelişen dijital teknolojilerin sağladığı imkânlarla e-ticaret kanalını daha fazla kullandığını ve ülke sınırları ötesine çok daha kolay erişilebildiğini kaydeden Gülten; “Bu doğrultuda, iki Şirket arasında karşılıklı olarak, kapsamı eşya olan yurt dışı varışlı gönderilerin varış giderlerinde indirim yapılması üzerinde mutabık kaldık ve yeni bir anlaşma imzalanmasını kararlaştırdık. İmzaladığımız bu anlaşmanın Şirketlerimizin e-ticaret gönderi pazarından daha fazla pay almasını sağlayacağına ve aramızdaki iş birliğini güçlendireceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kardeşlik Bağı Vurgusu

Yapılan iş birliği ile, iki ülke halkının birbirine çok daha fazla yakınlaşacağını kaydeden Gülten; “Aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendiren Para Transferi hizmetimizin ülkelerimize, halklarımıza ve posta idarelerimize hayırlı olmasını diliyorum. PTT Ailesi adına, bu hizmeti hayata geçirmemizden büyük mutluluk duyuyorum” dedi. Hakan Gülten, AZERPOST ile başlayan ve UPT altyapısı kullanılarak posta idareleri arasında gerçekleşen online yurt dışı para transferi hizmetine, diğer ülke Posta İdareleri ile de devam etmek istediklerini vurguladı.

PTT: Şanlıurfa’da Yaşanan Yoğunluğun Önüne Mobil Araçlarla Geçiliyor

16.12.2020 – PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten: “İş yerlerimizde yaşanan yoğunluğu azaltmak amacıyla, ihtiyaç duyulduğu takdirde mobil araçlarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Çözüm odaklı yaklaşımlarımızla vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz.” 

PTT AŞ, Şanlıurfa’daki bazı iş yerlerinde yaşanan yoğunluğu azaltmak amacıyla il genelinde 5 adet Mobil Araçla hizmet vermeye başladı.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) koronavirüs önlemleri kapsamında, Şanlıurfa’daki bazı PTT iş yerlerinin önünde yaşanan yoğunluğun azaltılması amacıyla 5 adet Mobil Aracı hizmete sundu. Mobil hizmet noktalarında vatandaşlar, posta, kargo ve bankacılık alanındaki tüm işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

ÇALIŞANLARIMIZ GÖREVİNİ ÖZVERİYLE YERİNE GETİRİYOR

Şanlıurfa’daki hizmetleri yerinde inceleyen PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, ilk olarak PTT iş yerlerini ziyaret etti. Ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i makamında ziyaret eden Gülten, il genelindeki PTT hizmetleri hakkında Erin’e bilgi verdi. Çözüm odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gülten, “Pandemi döneminde PTT olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Posta dağıtıcılarımızdan gişe görevlilerimize kadar her bir çalışanımız özveriyle görevini yerine getiriyor. İş yerlerimizde yaşanan yoğunluğu azaltmak amacıyla, ihtiyaç duyulduğu takdirde mobil araçlarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmak amacıyla hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

PTT HİZMETLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRÜLÜYOR

Hizmetlerin etkin ve hızlı bir şekilde sunulabilmesi amacıyla PTT şubelerinin olmadığı yerlerde kullanılmak üzere tasarlanan Mobil Araçlar, pandemi döneminde de vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor. Vatandaşların PTT hizmetleri ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hayata geçirilen mobil araçlar vasıtasıyla kargo gönderimi, fatura tahsilatı, para alıp gönderme ve sosyal destek ödemeleri gibi işlemler yapılabiliyor.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR

Pandeminin ilk gününden bu yana iş yerlerinde gerekli olan her tedbiri alan PTT AŞ, gerek vatandaşların, gerek çalışanlarının sağlığının korunmasına büyük önem veriyor. Dağıtım araçlarını, iş yerlerini, servis araçlarını ve müşterilerin temas edebileceği alanları büyük bir özenle dezenfekte ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tedbir kararları çerçevesinde sosyal mesafe kurallarını da büyük bir hassasiyetle uygulayarak, hizmetlerini tedbir kurallarına uygun şekilde veriyor. Bu süreçte, iş yerlerimizin yanı sıra, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ve düzenli olarak dezenfekte edilen PTT ATM’leri ve kamu bankası ATM’lerinden, internet bankacılığı ve mobil uygulamaları üzerinden de 7 gün 24 saat işlemler kolayca gerçekleştirebiliyor.

 

PTT, Teknoloji Standları ile Cep Telefonu da Satacak

16.09.2019 – PTT AŞ ve TürkMi önemli bir iş birliğine imza attı. Protokol kapsamında PTT’nin İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep şubeleri başta olmak üzere çeşitli illerdeki 100 şubesinde Xiaomi marka ürünler avantajlı fiyatlarla satışa sunulacak.

179 yıllık tecrübesiyle Türkiye’yi geçmişten bugüne teknolojik yeniliklerle buluşturan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) ve Xiaomi markasının Türkiye’nin en büyük yetkili distribütörü olan TürkMi’nin yaptığı iş birliği kapsamında PTT’nin İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep şubeleri başta olmak üzere çeşitli illerdeki 100 şubesinde teknoloji standları kurulacak. Stantlarda başlangıçta Xiaomi markasının Redmi Go, Redmi 6A, Redmi 7, Redmi Note 7 model akıllı telefonları, Mi Band 3 akıllı saati, Mi 5000mAh ve Mi 10000mAh powerbankları satışa sunulacak.

Konuyla ilgili konuşan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ise şunları söyledi;

“Kurumumuz ile TürkMi arasında yapılan işbirliği ile birlikte Xiaomi marka ürünlerinin resmi Türkiye garantili satışı işyerlerimizde başladı. Ürünlerin satışa sunulduğu işyeri sayımızın kısa süre içerisinde 100 noktaya ulaşmasını hedefliyoruz.”

İşbirliği hakkında konuşan TürkMi Genel Müdürü Onur Çon, “PTT ile hayata geçirdiğimiz iş birliğimiz kapsamında İstanbul, Ankara ve Gaziantep’teki şubelerinde TürkMi stantlarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki beş ay içerisinde PTT’nin çeşitli illerdeki şubelerinde de TürkMi stantlarını faaliyete geçirerek, toplamda 100 noktaya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi

 

PTT Tüketici Kredisi Hizmete Sunuldu

30.05.2019 – PTT AŞ ihtiyaç sahipleri için ”PTT Tüketici Kredisi” hizmetine başladı. Daha önce sadece kurum çalışan ve emeklileri için sağlanan hizmet, bundan böyle tüm PTT müşterilerine sunulacak.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT AŞ) Aktifbank ile imzaladığı protokol kapsamında teknik altyapı çalışmalarına 2018 sonu itibariyle başladığı “Tüketici Kredisi” uygulaması PTT AŞ müşterilerinin hizmetine sunuldu.

PTT AŞ 2010 yılından bu yana yönetmiş olduğu “PTT Kredi Platformu” ile anlaşmalı olduğu 5 bankaya kredi aracılık hizmeti vermektedir. İlk olarak PTT personeli ve PTT emekli maaş müşterilerini kapsayan “Tüketici Kredisi” uygulaması yapılan çalışmalar sonunda tüm vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Teknik çalışmalar ve test süreçlerinin 3,5 ay gibi kısa bir sürede başarı ile tamamlanmasının ardından pilot bölge seçilen İstanbul’da başlayan kredi uygulamasına, yaygın işyeri ağı ile hizmet veren PTT AŞ sayesinde birçok banka şubesinin bulunmadığı yerleşim yerlerinde de kolayca ulaşılabilecek.

PTT AŞ 2019 yılı sonuna kadar anlaşma sağlayacağı bankalar üzerinden yeni kampanyalarla tüm müşterilerine kredi hizmeti sunmaya devam edecek.

Nüfus Cüzdanıyla Başvuru Yapılabilecek

İhtiyaç sahipleri PTT Tüketici Kredisi’ne sadece nüfus cüzdanları veya T.C. kimlik kartlarıyla başvuru yapabilecek. Kredinin ilgili banka tarafından onaylanmasının ardından kişinin gelir durumunu belgelendirmesiyle kredi işlemi tamamlanmış olacak ve kredi aynı gün verilebilecek. PTT AŞ müşterileri ihtiyaç kredisi olarak 60 ay vadeye kadar kredi başvurusu gerçekleştirebilecek.

 

PTT ile HAVELSAN Arasında e-Dönüşüm İşbirliği

HAVELSAN’ın e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter gibi e-Dönüşüm uygulamaları PTT tarafından sağlanacak.

27.12.2018 – Türkiye’nin iki güzide kurumu Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) ile HAVELSAN, 26 Aralık 2018 tarihinde e-Dönüşüm uygulamaları ile ilgili bir işbirliği protokolü imzaladı. İki kurum arasında e-Fatura ve e-Arşiv Fatura özel entegratörlük hizmetleri ile e-Defter uygulamasına ilişkin usul ve esasları belirleyen protokole PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ile HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay imza attı.

Söz konusu protokole göre, HAVELSAN’ın e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter gibi e-Dönüşüm uygulamaları PTT A.Ş. tarafından sağlanacak. PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada Türkiye’nin iki millî kuruluşu arasındaki işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 178 yıllık köklü bir geçmişi bulunan PTT A.Ş.’nin günümüzde geniş kapsamlı ürün ve hizmetler sunduğunu ifade eden Genel Müdür Bozgeyik, bu çerçevede kurumlarla yaptıkları işbirliklerine büyük önem verdiklerini kaydetti.

Elektronik hizmetler ve teknoloji başta olmak üzere HAVELSAN ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirten Kenan Bozgeyik, birlikte marka projeler geliştirilebileceğini söyledi.

HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay ise HAVELSAN’ın yazılım alanında ulaştığı noktaya işaret etti. Teknolojiyi üretmenin yanı sıra ihraç etmenin de büyük önem taşıdığını vurgulayan Genel Müdür Atalay, HAVELSAN’ın bu konuda da çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. PTT A.Ş. ile yapacakları her türlü işbirliğinin kendileri açısından çok kıymetli olduğunu kaydeden Ahmet Hamdi Atalay, e-Dönüşüm uygulamaları ile ilgili protokolden de büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol’un da yer aldığı protokol imza töreninde iki kurum arasında teknoloji çalışma grubu oluşturulması yönünde görüş birliğine varılırken, protokolün hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunuldu.

 

E-Tebligat Nedir? Kimlere Zorunlu? Uygulamanın Faydası Ne Olacak?

 

PTT’nin Yerli Ürünü Kargomat İzmir’de Tanıtıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24’e Övgü

19.10.2018 – İzmir’de yerli ve millî kargo otomatı Kargomat 7/24’ü kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cihazdan övgüyle söz etti ve bu ürün dolayısıyla PTT A.Ş.’ye teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT A.Ş.) yerli ve millî ürünü Kargomat 7/24’ü kullanarak kendisine gönderilen kargoyu teslim aldı.

İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören öncesinde PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’ten Türkiye’nin ilk akıllı kargo otomatı Kargomat 7/24 ile ilgili bilgi aldı. Genel Müdür Bozgeyik, Türkiye’de kargo teslimatında yeni bir dönemi başlatacak olan cihazı tanıttı ve Türk mühendisler tarafından üretilen Kargomat 7/24’ün nasıl çalıştığını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Müdür Bozgeyik’in açıklamalarının ardından barkod okutarak Kargomat 7/24’ü kullandı ve kendisine gönderilen kargoyu teslim aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cihazdan övgüyle söz ederek, bu ürün dolayısıyla PTT A.Ş.’ye teşekkür etti. Kargomat 7/24’ün tanıtımı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan eşlik etti.

Kargo bekleme dönemi sona eriyor

Kargomat 7/24, PTT A.Ş.’nin inovatif ve hayatı kolaylaştıran ürünleri arasında yer alıyor. Türk mühendisler tarafından üretilen cihaz, müşterilerin gönderilerine istedikleri yer ve zamanda ulaşmalarını mümkün kılıyor. Gönderiler, alıcının adreste bulunamaması veya bu yönde talep beyan etmesi halinde güvenli, hava şartlarından etkilenmeyen ve 7/24 hizmet veren Kargomat’a sevk ediliyor. Alıcı adına Kargomat’a gönderi bırakılması halinde cep telefonuna gönderinin hangi Kargomat’ta olduğu, gönderi barkod numarası ve teslimat şifresi bilgilerini içeren bir kısa mesaj iletiliyor. Alıcı, gönderisini teslim almak için Kargomat’ın dokunmatik özellikli ekranına TC kimlik numarasını ve cep telefonuna iletilen şifreyi giriyor. Mobil entegrasyonu tamamlanan Kargomat’a ait işlemler akıllı telefon uygulamaları üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Bu alternatifte müşteri, uygulamadaki QR kodunu Kargomat cihazındaki barkod okuma bölmesine göstererek gönderisini teslim alabiliyor.

 

 PTT, İzmir’de Önemli İşbirliklerine İmza Attı

01.10.2018

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Dokuz Eylül Üniversitesi ile e-Dönüşüm, İzmir Doğalgaz ile fatura tahsilatı ve güvence bedeli ödemelerine yönelik işbirliği protokolleri imzaladı.

Türkiye’de dijital dönüşümün öncü kurumlarından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), yenilikçi ve pratik elektronik hizmetleriyle hayatı kolaylaştırmaya ve bu alandaki tecrübesini farklı kurumlarla paylaşmaya devam ediyor. Bu çerçevede, PTT A.Ş. ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-Defter entegratörlüğüne ilişkin usul ve esasları belirleyen bir işbirliği protokolü imzalandı. PTT A.Ş.’nin Dokuz Eylül Üniversitesi’ne e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-Fatura Saklama olmak üzere Gelir İdaresi Başkanlığı e-Dönüşüm hizmetlerini vermesine yönelik protokole, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ile Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatma Seniha Nükhet Hotar imza attı.

“Bir ilki gerçekleştiriyoruz”

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, iki kurum arasındaki işbirliğinin önemini vurgulayarak, protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Türkiye’de ilk defa bir üniversitenin e-Dönüşümüyle ilgili işbirliği protokolüne imza attıklarını belirten Genel Müdür Bozgeyik, “Ülkemizdeki üniversitelerle PTT’mizin bütün faaliyet alanlarına ilişkin çalışmalar yürütüyoruz, ancak e-Dönüşüme yönelik bu işbirliği bir ilk olma özelliği taşıyor. Bir dünya markası olarak, bu ülkenin istiklalinde ve istikbalinde yer alan bir anonim şirket olarak öğrencilerimizin, gençlerimizin, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, huzur ve mutluluklarını artırmak üzere teknolojik uygulamalarımızı da hizmete sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Önemli kazanımlar sağlayacak”

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatma Seniha Nükhet Hotar ise PTT ile birlikte bir ilke imza attıkları işbirliği protokolünün gerek her iki kuruma gerek üniversite öğrencileri ve çalışanları ile halka önemli kazanımlar sağlayacak gelişmelere vesile olacağına inandığını belirterek, “Çok değerli PTT Genel Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Yaygın PTT işyerlerinden fatura tahsilatı

PTT A.Ş., İzmir Doğalgaz ile de bir işbirliği protokolü imzaladı. Buna göre, İzmir Doğalgaz abonelerinin fatura bedellerinin tahsilatı ile güvence bedeli ödemeleri PTT işyerlerinden gerçekleştirilebilecek. Protokole PTT A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kenan Bozgeyik, İzmir Doğalgaz adına ise Genel Müdür Ahmet Yetik imza attı.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, İzmir Doğalgaz ile yaptıkları işbirliğinin önemini vurgulayarak, “Hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götürmek, hayatı kolaylaştırmak, hizmet maliyetlerini aşağıya çekmek için ne gerekiyorsa İzmir Doğalgaz ile birlikte yapacağız. Kurumlarımız arasındaki işbirliğinin önümüzdeki dönemde gelişerek devam edeceğinin müjdesini de vermek istiyorum” dedi ve işbirliği protokolünün hayırlı olmasını temenni etti.

İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ise PTT’nin iş yapış şekli ve güvenilirliği göz önüne alındığında bu işbirliğinin kendileri için olmazsa olmaz bir nitelik taşıdığını ifade ederek, “İnşallah, PTT ile çalışmalarımız genişleyerek devam edecek” diye konuştu

 

PTT’den Dev Atılım: Drone’la Kargo Teslimatı

23.09.2018

PTT’den Dev Atılım: Drone’la Kargo Teslimatı

Yaklaşık iki asırlık tecrübesini dijital çağın gerekleri doğrultusunda geliştirilen stratejilerle harmanlayarak Türkiye’nin en inovatif kurumları arasında kendine sağlam bir yer edinen Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Türkiye’de alanında bir ilki gerçekleştirdi.

Sunduğu geleneksel posta hizmetlerini günümüz müşterisinin talep ve beklentilerini dikkate alarak güncelleyen ve bugün kargo-lojistik, bankacılık, sigortacılık ve e-ticaret gibi birçok sahada başarıyla faaliyet gösteren Şirket, 20-23 Eylül 2018 günleri arasında İstanbul’da gerçekleşen havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’in en renkli aktivitelerinden birine imza atarak kendi Ar-Ge çalışmaları ile yaptığı PTT Kargo Drone’u uçurdu.

Yeni nesil drone taşımacılığını teslimat sürecine entegre ederek hâlihazırda son derece yaygın olan erişim ağını daha da etkin kılmayı hedefleyen PTT A.Ş.’nin PTT Kargo Drone isimli çok rotorlu insansız uçan sistemi, -20 ila 50 santigrat derece arasında çalışabiliyor, yağmurlu havalarda uçabiliyor. PTT Kargo Drone’un taşıma sandığından çıkarılıp yüküyle birlikte havalanması arasında geçen sürenin 5 dakikadan az olması, aracın hızlı şekilde kullanılmasına imkan tanıyor. Gerçek zamanlı veri transferi yaparak teslimat sürecinin bütün aşamalarının takip edilmesini mümkün kılan araç, 2 kilograma kadar faydalı yükle 20 dakika havada kalabiliyor, tam otonom iniş ve kalkış yapabiliyor ve otonom olarak verilen uçuş görevlerini eksiksiz yerine getirebiliyor. PTT Kargo Drone, paket tutma ve bırakma, yer kontrol istasyonuyla iletişimin kesilmesi durumunda geri dönme, acil iniş yapma ve askıda kalma gibi özelliklerine de sahip bulunuyor.

 

PTT’den Üniversiteli Gençlerin Bütçesine Büyük Destek

17.09.2018 – Toplumun çeşitli kesimlerinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik ürün ve hizmetler geliştiren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), yeni akademik yıla başlayacak olmanın heyecanı içindeki üniversiteli gençleri de unutmadı. Şirket, üniversitelilerin ticari gönderileri hariç APS kurye, posta kargosu ve kargo gönderilerine yüzde 30 indirim uyguluyor. 1 Eylül’de başlayan kampanya 15 Ekim’e kadar devam edecek.

PTT A.Ş., tüm üniversite öğrencilerinin bütçesine önemli katkı sağlayacak indirim kampanyasını sadece 1 Eylül-15 Ekim 2018 dönemiyle sınırlı tutmayacak. Yeni akademik yılda gençler 15 Ocak-1 Mart 2019 ve 1 Haziran-15 Temmuz 2019 tarihleri arasında da yüzde 30 indirim imkanından yararlanacak.

 

PTT A.Ş., Ankara’da Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

PTT’nin 2023 Hedefi: 100 Bin Çalışan, 15 Bin İşyeri ve Halk Arzını Tamamlamış PTT

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik: “Dünya lideri bir posta şirketiyiz.”

10.09.2018 – Yenilikçi bakış açısı ve dinamik yapısıyla çağın gerekleri doğrultusunda hareket ederek tüm faaliyet alanlarında birbiri ardına atılımlar gerçekleştiren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), 2018 yılındaki çalışmaları detaylı bir şekilde ele almak ve gelecek döneme yönelik stratejileri belirlemek üzere Ankara’da Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı düzenledi.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, toplantıda yaptığı konuşmada, Şirket olarak bir yandan mevcut hizmetleri daha ileriye taşımak bir yandan da“Yeniden Büyük Türkiye’nin Yenilenen PTT’si”ni inşa etmek üzere gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Teknolojinin hızla ilerlediği günümüz dünyasında değişim ve dönüşüme açık olmanın önemini vurgulayan Genel Müdür Bozgeyik, 178 yıldır ülkenin ve milletin hizmetindeki PTT A.Ş.’nin, her dönemde çağı yakalayarak ve zamanın ruhuna uygun hareket ederek bugünkü noktaya ulaştığını kaydetti.

PTT A.Ş.’nin bir şirketler topluluğu olarak geleceğe emin adımlarla ilerlediğini ve postadan kargoya, lojistikten e-ticarete, bankacılıktan sigortacılığa tüm faaliyet alanlarında tarihî atılımlar gerçekleştirdiğini ifade eden Kenan Bozgeyik, Şirket’in uluslararası alandaki başarılarının da altını çizdi.

“Tarihî kararlar Şirketimizin liderliğinde alınıyor”

Genel Müdür Bozgeyik, 2016 yılında tüm dünyanın gıptayla izlediği 26. Dünya Posta Kongresi’ne, 2017 yılında Uluslararası E-Ticaret Konferansı’na ve bu yıl Dünya Posta Birliği’nin CEO’lar zirvesine ev sahipliği yaptıklarını kaydederek, “Şirketimiz Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı’nı yürütüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın, bölgesinde ve dünyada baş aktör olan, yön belirleyen bir Türkiye stratejisi kapsamında biz de kendi sektörümüzde dünyaya yön veren, liderlik eden bir şirket olarak son derece önemli ve verimli çalışmalara imza atıyoruz. Geçen hafta Dünya Posta Birliği’nin Etiyopya’da düzenlenen 2. Olağanüstü Kongresi’nde de sektörümüzün 40 yıldır bekleyen reformunu gerçekleştirdik. Bu tarihî kararlar Şirketimizin liderliğinde alındı. Türkiye’nin posta şirketinin gücünü ve etkinliğini tüm dünya görüyor. Bu, bizim için büyük bir onurdur” dedi.

Genel Müdür Bozgeyik, toplantıda PTT A.Ş. iştirakleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bu iştiraklerin çalışmalarıyla teknolojide, e-ticarette, bankacılıkta, sigortacılıkta yepyeni hamleler yapılacağını, yerli ve millî ürünler geliştirmeye devam edileceğini, dünyanın ilk Posta Katılım Bankası’nın kurulacağını, mevcut e-ticaret işbirliklerinin yeni ülkelerle geliştirileceğini anlatan Genel Müdür Kenan Bozgeyik, tüm bu faaliyetlerle ülke ekonomisine sunulan katkının artırılacağını söyledi.

2023 hedefi: 100 bin çalışan, 15 bin işyeri

Genel Müdür Kenan Bozgeyik, PTT A.Ş.’yi “Türkiye’nin parlayan yıldızı” olarak nitelendirdiği konuşmasında yıl sonuna kadar gerçekleştirilecek yoğun faaliyetlerle Şirket’in başarı grafiğinin daha da yükseltileceğini kaydetti. Kenan Bozgeyik, PTT A.Ş.’nin 2023 hedeflerini ise “100 bin çalışanı ve 15 bin işyeri bulunan, tüm dünyada irtibat noktaları olan, ulaşılabilir ve erişilebilir, dijital dönüşümünü başarıyla sürdüren, halka arz sürecini tamamlamış bir PTT” olarak ifade etti.

 

PTT, Dünya Posta Sektörüne Yön Vermeye Devam Ediyor

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Etiyopya’da düzenlenen Dünya Posta Birliği 2. Olağanüstü Kongresi’nde sektörün geleceğine yönelik tarihî kararlara imza atıyor

04.09.2018 – Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da gerçekleştirilen Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) 2. Olağanüstü Kongresi’nde ülkemizi başarıyla temsil ediyor. UPU İdari Konsey Başkanı olarak sektöründe söz sahibi ve karar alıcı bir konumda bulunan Şirket, bu tarihî kongrede de yenilikçi vizyon ve stratejileriyle postanın geleceğini şekillendirmeye devam ediyor.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, UPU İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, Dünya Posta Birliği’nin 144 yıllık tarihinde ikinci kez gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre’nin açılış töreninde Etiyopya Cumhurbaşkanı Dr. Mulatu Teshome Wirtu, Etiyopya Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Ubah Mohammed Hussien, UPU Genel Sekreteri Bishar Hussein, çeşitli ülkelerden bakanlar ve bine yakın delegeye hitaben bir konuşma yaptı. Posta sektörünün mevcut durumu ve geleceğiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Genel Müdür Bozgeyik, “Posta sektörü tarih boyunca insanların haberleşme ihtiyacını en iyi ve hızlı şekilde karşılayabilmenin gayreti içinde olmuştur. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak değişen şartlar karşısında zaman zaman zorluklar yaşanmış olsa da çağın gereklerine göre hareket edilerek sektörün ayakta kalması sağlanmış, dünyanın tüm coğrafyalarında insanlara posta hizmeti sunulmaya devam edilmiştir. Posta sektörünün içinde bulunduğu durumu sürekli analiz ederek hem olası risklere karşı önlemler alan hem de değişimin getirdiği zorlukları yeni fırsatlara dönüştüren Dünya Posta Birliği, stratejilerini de bu doğrultuda belirli aralıklarla güncellemektedir” dedi.

“En önemli adımı İstanbul Kongresi’nde attık”

Genel Müdür Kenan Bozgeyik, hızla dijitalleşen dünyanın posta sektörüne etkilerine değinerek, “Posta idareleri için hem zorluklar hem fırsatlar yaratan dijital dönüşüm, sektörümüzün bireysel ve kurumsal müşterilerin değişen talep ve ihtiyaçlarına yanıt vermesini bir zorunluluk haline getirirken hizmetlerde çeşitlenmeyi de kaçınılmaz kılmaktadır. Bizler bu değişimin en büyük adımını, Birliğin en güncel eylem belgesi olarak şekillendirdiğimiz ve İstanbul’daki 26. Dünya Posta Kongresi’nde kabul ettiğimiz İstanbul Dünya Posta Stratejisi ile attık. Yeni stratejimizin temelini oluşturan posta ağlarının entegrasyonu, işbirliğinin güçlendirilmesi ve e-ticaretin geliştirilmesi konuları, Birliğimizin gelecek vizyonunun en net fotoğrafıdır” dedi.

Genel Müdür Bozgeyik konuşmasında Birleşmiş Milletler tarafından 2015 yılında belirlenen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne ulaşılmasında posta sektörünün taşıdığı önemi de vurgulayarak, “Dünya Posta Birliğimiz, dünyada yoksulluğu ve açlığı sonlandırmak, iklim değişikliği ile mücadele etmek, sürdürülebilir yaşam alanları tesis etmek gibi Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin gerçekleştirilmesi adına kritik roller üstleneceğinin altını önemle çizmiştir” ifadelerini kullandı. Olağanüstü Kongre’nin sektör adına faydalı sonuçlar ortaya koymasını temenni eden Kenan Bozgeyik, sıcak misafirperverlikleri için Etiyopyalı yetkililere teşekkür etti.

Kapsamlı paneller, verimli ikili görüşmeler

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, UPU İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, başkanlık ettiği Açılış Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada ise Olağanüstü Kongre’de “Birliğin Çalışma Yöntemi-UPU Reformu”, “Entegre Ürün Planı”, “Entegre Ücretlendirme Planı”, “Emeklilik Fonu” gibi son derece önemli konuların görüşülüp karara bağlanacağını belirterek, “Beş gün boyunca yürütülecek müzakereler sayesinde Dünya Posta Birliğimizi daha etkin kılmayı ve sektörümüzün verimliliğini artırmayı amaçlıyoruz. Kongre’deki Bakanlar Strateji Konferansı’nda ise Sayın Bakanlar ve diğer üst düzey karar alıcıların değerli katkılarıyla posta işletmeleri ve genel olarak posta sektörünün vatandaşlara nasıl daha iyi hizmet verebileceğini istişare edeceğiz” dedi. Genel Müdür Bozgeyik, konuşmasını, “Güzel Afrika kıtasının değerli ismi Nelson Mandela’nın bir sözünü hatırlatmak istiyorum: ‘İnsanlar kararlı olduklarında her şeyin üstesinden gelebilir.’ Ortak kararlılığımızın Birliğimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek tamamladı.

Etiyopya’da UPU 2. Olağanüstü Kongresi’ne yönelik basın toplantısına da katılarak tarihî organizasyonla ilgili görüşlerini paylaşan Kenan Bozgeyik, ayrıca son derece verimli ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

PTT’DEN “ZAFER BAYRAMI” KONULU ANMA PULU

29.08.2018 – Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Türk milletinin istiklal ve istikbaline canı pahasına sahip çıkarak büyük bir zafer elde ettiği 30 Ağustos 1922 tarihini anma pulu ile bir kez daha ölümsüzleştiriyor. Şirket, “Zafer Bayramı” konulu anma pulunu 30 Ağustos 2018 tarihinde tedavüle çıkaracak.

36×78 milimetre boyutundaki anma pulu 2 TL bedelle, söz konusu pula ait 140×210 milimetre boyutundaki ilk gün zarfı 3 TL bedelle, içerisinde 110×61 milimetre boyutundaki, 2 TL bedelli seri numaralı anma bloğunun yer aldığı portföy ise 12,50 TL bedelle PTT işyerlerinde, www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunulacak.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte “Kızılay PTT Merkez Müdürlüğü/ANKARA” adresinde “Zafer Bayramı 30.08.2018 ANKARA” ibareli ilk gün damgası kullandırılacak.

 

PTT’den “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi)” Konulu Anma Pulu

15.08.2018 – Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), zengin bir mutfak kültürüne sahip Marmara Bölgesi’nin birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini filateli dünyasına taşıyor. Edirne tava ciğer, boza, Tekirdağ köftesi, peynir helvası, İskender kebabı, Mustafakemalpaşa peynir tatlısı, ıslama köfte ve kestane şekeri görsellerine yer verilerek hazırlanan “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi)” konulu anma pulu, 16 Ağustos 2018 tarihinde tedavüle çıkarılacak.

71×131 milimetre boyutundaki, biri 4 TL, ikisi 2’şer TL ve biri 1 TL bedelli dört değerli anma pulu ile söz konusu pula ait 140×210 milimetre boyutundaki, 10 TL bedelli ilk gün zarfı PTT işyerlerinde, www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunulacak.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte “Sirkeci PTT Merkez Müdürlüğü/İSTANBUL” adresinde “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi) 16.08.2018 İSTANBUL” ibareli ilkgün damgası kullandırılacak.

PTT A.Ş., 2012’den bu yana her yıl farklı bir bölgemizin lezzetlerinin yer aldığı “Yöresel Yemeklerimiz” konulu anma pullarını tedavüle çıkarıyor. Şirket, ülkemizin eşsiz mutfağının ulusal ve uluslararası tanıtımına önemli katkı sağlayan bu hizmetini “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi)” konulu anma puluyla devam ettiriyor.

 

Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda PTT Sporcuları Ödülleri Topladı

12.08.2018 – Geleneksel “Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması”nın 47’ncisi Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlendi. Türkiye, Bosna Hersek, Romanya, Arnavutluk, Slovenya ve Makedonya’dan toplam 16 kadın ve 27 erkek sporcunun mücadele ettiği yarışma, Vilsonovo Setaliste Parkuru’nda gerçekleştirildi. Organizasyonda, kadınlar 5 kilometrelik, erkekler ise 10 kilometrelik parkur sonunda dereceye girmek için ter döktü.

Balkan ülkelerinin posta idareleri arasındaki ilişkilere önemli katkı sağlayan yarışma neticesinde ferdi kadınlar kategorisinde birinciliği Ankara PTT Başmüdürlüğü’nden Esra Sağlam, ikinciliği İzmir PTT Başmüdürlüğü’nden Gülşen Eser, üçüncülüğü Ankara PTT Başmüdürlüğü’nden Fatma Temel elde etti.

Ferdi erkekler kategorisinde ise Ankara PTT Başmüdürlüğü’nden Serkan Doğan birinci, PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü’nden Hanifi Çobanoğlu ikinci, Romanyalı Costescu Vasile Claudiu üçüncü oldu.

“CENTİLMENCE EN HIZLI YÜRÜYEN KAZANSIN”

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan BOZGEYİK, 47. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda yaptığı konuşmada, bu spor organizasyonunun mükemmel şekilde gerçekleştirilmesi dolayısıyla Bosna Hersek Postası Genel Müdürü Mirsad MUJİC’e teşekkür etti. BOZGEYİK, “Bugün burada sporcularımız barış, özgürlük ve insanlık için iyiliklerin yürüyüşünü gerçekleştirecekler. Tüm sporculara başarı diliyorum. ‘Centilmence en hızlı yürüyen kazansın’ diyorum” ifadelerini kullandı. BOZGEYİK, yarışmada emeği geçenlere teşekkür etti. Bosna Hersek Postası Genel Müdürü Mirsad MUJİC ise organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirterek katılımcılara başarı diledi.

 

PTT’den Bankacılıkta Dev Atılım: PTT POS

PTT’den Bankacılıkta Dev Atılım: PTT POS

09.08.2018-  Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) bankacılık alanındaki atılımlarına hız kesmeden devam ederek bu sektördeki konumunu her geçen gün daha da güçlendiriyor. Türkiye’de başka hiçbir banka şubesinin bulunmadığı 1280 yerleşim yerinde ve başka hiçbir banka ATM’sinin olmadığı 174 yerleşim yerinde vatandaşların finansal ihtiyaçlarını karşılayan PTTBank, hayatı kolaylaştıran Pttmatik, Pttkart gibi hizmetlerine PTT POS’u da ekliyor. Bu hizmet ile üye işyerlerinde Pttkart, diğer banka kartları ve kredi kartları ile PTT POS cihazları üzerinden alışveriş yapılabilecek.

KARAR RESMÎ GAZETE’DE YAYIMLANDI

PTT A.Ş.’ye “üye işyerleri ile anlaşma yapan kuruluş olarak faaliyette bulunma izni verilmesine” dair Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Kararı, 7 Ağustos 2018 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlandı. Bu karar kapsamında PTT POS Üye İşyeri Sistemi devreye alınarak üye işyeri kabulüne başlanacak. Bununla birlikte EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazların üye işyerlerine satışı gerçekleştirilecek. Söz konusu cihazlara PTT POS bankacılık uygulamasının yüklenmesinin ardından üye işyerleri bu hizmetten yararlanabilecek. Böylelikle, Pttkart, diğer banka kartları ve kredi kartları ile EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar üzerinden alışveriş yapılabilecek.

ÜYE IŞYERLERINE SAYISIZ AVANTAJ SUNUYOR

PTT POS Üye İşyeri Sistemi’nin sunduğu pek çok avantaj bulunuyor. Üye işyerlerinden hesap işletim ücreti alınmaması, üye işyerlerine oldukça uygun bloke gün sayıları ve komisyon oranları sunulması, PTT ürünlerinde üye işyerlerine yönelik kampanyalar ve indirimler düzenlenmesi, üye işyerlerine EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazların satışı için özel kampanyalar yapılması gibi uygulamalar bu avantajlar arasında yer alıyor.

 

BEDELLİ ASKERLİK ÖDEMELERİ PTT’DEN YAPILABİLİYOR

08.08.2018 – Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Muhasebat Genel Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında bedelli askerlikle ilgili tahsilat işlemlerine başladı. 15.000 TL olarak belirlenen bedelli askerlik tutarı tek seferde tahsil ediliyor.

Söz konusu ödemeler, Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT işyerlerinden “e-Tahsilat” uygulaması aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebiliyor.

Bedelli askerlik tahsilat işlemleri 3 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

 

PTT’DEN KURBAN BAYRAMI’NA ÖZEL KAMPANYA

06.08.2018 – Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), yıl boyunca özel gün ve haftalarda düzenlediği kampanyalara bir yenisini ekledi. Şirket, Kurban Bayramı öncesinde sevdiklerine güzel bir tebrik kartı veya hediye göndermek isteyenleri oldukça sevindirecek bir kampanyaya imza attı.

PTT A.Ş., 14-20 Ağustos 2018 tarihleri arasındaki iş günleri içerisinde postaya verilecek yurt içi posta kargosu ve APS kurye gönderilerine yüzde 25 indirim uygulayacak. Herhangi bir indirimden faydalanan gönderiler, ayrıca bu indirimden yararlanamayacak.

Şirket, kampanya kapsamında Kurban Bayramı’na özel tebrik kartları da hazırladı. Birbirinden güzel tebrik kartları PTT işyerlerinden ücretsiz edinilebilecek. Tebrik kartlarının posta ücreti ise müşterilerden tahsil edilecek.

 

PTT, BOSNA-HERSEK’TEKİ POSTACI YÜRÜYÜŞ YARIŞMASINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

27.07.2018 – Hizmet ve ürün çeşitliliğiyle hayatın her alanına dokunan çalışmalara imza atan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), sportif faaliyetleriyle de adından söz ettiriyor. Şirket, 9-11 Ağustos 2018 tarihleri arasında Bosna-Hersek’te düzenlenecek 47. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

Balkan ülkelerinin posta idareleri arasındaki ilişkilere önemli katkı sağlayan yarışmanın bu yılki Türkiye seçmeleri 11 Mayıs 2018 tarihinde Eskişehir’de yapıldı. Son derece çekişmeli ve centilmence geçen mücadelede 35 kadın ve 65 erkek sporcu ter döktü. Yarışma sonucunda erkeklerde ilk 10 ve kadınlarda ilk 6’da yer alanlar 18-19 Temmuz 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılan Millî Takım seçmelerine katıldı. Bu seçmeler neticesinde kadınlarda ilk 3’e, erkeklerde ilk 5’e giren sporcular, 47. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda Türkiye’yi ve PTT A.Ş.’yi temsil etmeye hak kazandı.

Kadınlarda Ankara PTT Başmüdürlüğünden Esra Sağlam ve Fatma Temel, İzmir PTT Başmüdürlüğünden Gülşen Eser; erkeklerde ise Ankara PTT Başmüdürlüğünden Serkan Doğan, Van PTT Başmüdürlüğünden Tarık Karabulut, PTT A.Ş. Genel Müdürlüğünden Hanifi Çobanoğlu, Düzce PTT Başmüdürlüğünden Selim Köseer ve İstanbul Avrupa Yakası PTT Başmüdürlüğünden Erdem Vural Millî Takım kadrosunda yer aldı. Sporcular Bosna-Hersek’te başarılı sonuçlar elde edebilmek için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.