Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Prinzhorn Gro...

Prinzhorn Group, Türkiye’deki Kağıt Fabrikası Projesine Hazırlık Yapıyor

Avusturyalı Prinzhorn Group’a bağlı Hamburger Recycling, geri dönüşüm şirketi Kastaş Kağıt’ı satın alarak Türkiye’deki faaliyetlerini güçlendirdi.

Hamburger Recycling, İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan geri dönüşüm şirketi Kastaş Kağıt’ın satın alımıyla ilgili sözleşmeyi imzaladı.

10.000 m2’lik tesiste iki bilyalı pres makinası, bir tasnif hattı ve en son teknolojiye sahip bir nakliye çözüm merkezi yer alıyor. 130 kişinin çalıştığı tesis, yılda 60.000 ton kağıdı geri dönüşüm için işleyebiliyor.

İzmir bölgesinde bulunan şirket, Hamburger Recycling Birimine ikincil ham maddelerin toplanması ve ticaretinin yapılması için güçlü bir zemin sağlayacak mükemmel bir fırsat sunuyor. Şirket ayrıca Prinzhorn Group’un, değerli hammaddeler için sürdürülebilir bir yaşam döngüsü yönetimi yaklaşımını da güçlendiriyor.

Hamburger Recycling Birimi İdari Müdürü Andreas Walser, “Kastaş’ın satın alınmasıyla birlikte Türkiye’deki mükemmel partnerimizi bulduğumuz için mutluyuz. Bu girişim ayrıca, Kütahya’daki kağıt fabrikası projemize tedarik sağlamak için büyük bir adımdır” dedi.

Eklenen geri dönüşüm tesisiyle beraber Hamburger Recycling’in Türkiye’deki yıllık kağıt geri dönüşüm kapasitesi toplam 145.000 tona ulaştı.

Hamburger Recycling, 12 ülkede, yılda toplam 1.350.000 ton kağıt geri dönüşümü kapasitesine sahip 32 geri dönüşüm merkezi işletiyor.

Prinzhorn Group 

Hamburger Recycling’in bağlı olduğu, 115 ülkede 6.300 kişi istihdam eden Avusturya merkezli Prinzhorn Group ambalaj, kağıt ve geri dönüşüm sektörlerinde Avrupalı pazar liderleri arasında yer alıyor. 1,23 milyar euro yıllık ciroya sahip olan grup, Avrupa’da kendi segmentinde üçüncü sırada bulunuyor. Aile şirketi olan Prinzhorn Group üç birimden meydana geliyor: Dunapack Packaging (oluklu ambalaj çözümleri), Hamburger Containerboard (konteyner kartonu üretimi) ve Hamburger Recycling (ikincil hammaddelerin toplanması ve ticareti).