Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Lila Group Ço...

Lila Group Çorlu’da Üretiyor 76 Ülkeye İhraç Ediyor

20.03.2019 – Ürettiği dünya standartlarındaki temizlik kağıtları ile 5 kıtaya ihracat yapan Lila Group, ihracat yaptığı ülke sayısını Mozambik ile 76’ya yükseltti. Lila Group yeni pazarlara odaklanarak küresel pazarda büyüme hedefini sürdürüyor.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Türkiye başta olmak üzere Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerinin tek kampüs içindeki en büyük kâğıt üretim tesisi konumu ile ürünlerini 5 kıtaya ulaştıran Lila Group, Mozambik ile ihracat yaptığı ülkelere bir yenisini ekledi.

Lila Group CEO’su Alp Öğücü; “Lila Group olarak Çorlu’daki 140 bini kapalı 250 bin metrekarelik tesislerimizde ürettiğimiz ürünleri geniş satış, pazarlama ve dağıtım ağımızla dünyanın 5 kıtasına ulaştırıyoruz. 2019 yılı hedeflerimiz doğrultusunda ihracat için yaptığımız yatırım planlarımızı faaliyete geçirdik. İhracat yaptığımız ülke sayısını Mozambik ile 76’ya yükseltirken dış pazardaki büyümemizi sürdürüyoruz. Köklü geçmişimiz ve son teknoloji altyapımız sayesinde yüzde 70’ini ihraç ettiğimiz üretimimiz ile ithalatımızdan daha fazla ihracat yapıyoruz. Yeni dönemde ürünlerimizle Mozambik’te boy gösterirken yeni pazar arayışımıza hız kesmeden devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Lila Group’un 2019 ve 2020 yıllarını yatırım yılı olarak gördüklerini belirten Öğücü “Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş bir şirket olarak dünya standartlarında temizlik kâğıdı üretme vizyonuyla çıktığımız yolda sektörümüzde yapılan ihracatın içindeki yüzde 22’lik pay ile Türkiye’nin önde gelen temizlik kâğıdı üreticisinden biriyiz. Yüzde 30 büyüme ile kapattığımız 2018 yılının ardından 2019 yılında büyümemizin büyük kısmını ihracatımızdan elde edeceğimizi öngörüyor ve ihracat fırsatlarını bu gözle değerlendiriyoruz.”

2023 yılında ilk 100 sanayi şirketinden biri olmayı hedefleyen Lila Group büyüyen ihracat ekibiyle yeni ülkelerde yer almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Lila Group Hakkında

Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Lila Group, 2006 yılında yatırım kararı almasıyla yüzde yüz yerli sermaye ile 2007 yılında Çorlu’da dünya standartlarında temizlik kağıtları üretme vizyonuyla hijyenik temizlik kağıtları üretime başladı. 2012 yılında yapılan yeni yatırımlarla faaliyet alanını genişleten Lila Group, şu anda 140 bin metrekarelik alanda, 150 bin ton kapasite ile sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerindeki tek kampüs içindeki en büyük kâğıt üretim tesisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bugün yaklaşık 1,5 Milyar TL’lik Türkiye temizlik kağıtları pazarı toplamında %12 pazar payının sahibi olan Lila Group, Türkiye’deki kullanıcılarına Sofia, Maylo, Berrak ve Nua Prefessional markaları ile ulaşırken dünyanın dört bir yanında yer alan 76 ülkeye yarı mamul ve mamul ihracatı yaparak ülke ekonomisi için katma değer sunuyor. Lila Group, marka ve ürünlerine dair detaylı bilgi için www.lilagroup.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here