Ana Sayfa Haberler Şirket Haberleri Bilişim 500 A...

Bilişim 500 Araştırması’nda KoçSistem “Pazar Liderliği”ni Sürdürdü

27.08.2020 – KoçSistem, bu yıl 21’incisi düzenlenen Türkiye’nin ilk 500 Bilişim Şirketi (Bilişim 500) Araştırması’nda, Türkiye’nin “Bilgi Teknolojileri Sistem Entegratörü ve İş Ortağı” kategorisinde Pazar Liderliğini sürdürdü.  

KoçSistem, Bilişim 500 Araştırması kapsamında, Sistem Entegratörü ve İş Ortağı ana kategorisi dahil; Donanım, Hizmet, Veri Yedekleme ve Depolama Donanımı, Sanallaştırma, Barındırma Yönetim Hizmeti, Bulut Hizmeti ile Kurulum, Bakım ve Destek Hizmeti kategorileri olmak üzere toplam 8 dalda birincilik ödülü aldı. 

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, “Türkiye’nin global bir markası olarak, yenilikçi teknoloji çözümlerimiz ve ürünlerimiz ile Türkiye ekonomisine ve ihracatına tam 75 yıldır aralıksız en üst seviyede katkı vermeyi sürdürüyoruz” dedi. 

İSTANBUL – KoçSistem, Türkiye’nin ilk 500 Bilişim Şirketi Araştırması kapsamında “Bilgi Teknolojileri Sistem Entegratörü ve İş Ortağı” ana kategorisinde Pazar Lideri seçildi. Kuruluşunun 75. yılında yenilikçi çözüm ve hizmetleri ile Türkiye’nin en değerli markalarının dijital dönüşüm serüvenlerine katkıda bulunan KoçSistem; Donanım, Hizmet, Veri Yedekleme ve Depolama Donanımı, Sanallaştırma, Barındırma Yönetim Hizmeti, Bulut Hizmeti ile Kurulum, Bakım ve Destek Hizmeti kategorileri de olmak üzere toplam 8 kategoride birincilik ödülüne layık görüldü. KoçSistem Bilişim 500 Araştırması’nda bu yıl üç sıra birden yükselerek 13’üncü sırada yer aldı. 

Akarca: Bilişim durursa hayat durur!

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, Bilişim 500 Ödül Töreni sonrası yaptığı değerlendirmede pandemi ortamında giderek keskinleşen pazar şartlarında dijitalleşmenin daha da önem kazandığını ifade ederek şunları söyledi: “Dijitalleşmeye duyulan ihtiyaç artık yaşamlarımızın tam merkezinde ve sektörümüz birey, toplum ve kurumlar için dünden daha fazla değer yaratıyor. Artık pandemi sürecindeki deneyimlerimizden de biliyoruz ki; bilişim durursa hayat durur. KoçSistem olarak, Türkiye’nin dijital dönüşümüne 75 yıldır aralıksız en üst seviyede katkı veriyoruz. Bilişim 500 Araştırması’nda bu yıl da Bilgi Teknolojileri Sistem Entegratörü ve İş Ortağı Pazar Liderliğimizi sürdürerek toplam 8 kategoride birinciliğe layık görülmemiz, dijital dönüşüm vizyonumuzun, iş dünyasında güçlü bir yankı bulduğunu gösteriyor. Bugüne dek finanstan otomotive tüm sektörlerde, yenilikçi teknoloji çözümleri ve ürünleri sunarak müşterilerimizin daima önde olmaları hedefiyle çalıştık. Bundan sonra da mevcut potansiyeli ile dünya liginde üst sıraları hedefleyen Türkiye ekonomisinin dijital dönüşümüne yine günün en ileri teknolojileri ile katkı vermeyi sürdüreceğiz.”

KoçSistem Bilişim 500 Birincilik Ödülleri:

  • Sistem Entegratörü ve İş Ortağı
  • Sistem Entegratörü ve İş Ortağı – Donanım
  • Sistem Entegratörü ve İş Ortağı – Hizmet
  • Sistem Entegratörü ve İş Ortağı – Donanım – Veri Yedekleme ve Depolama Donanımı
  • Sistem Entegratörü ve İş Ortağı – Yazılım – Sanallaştırma
  • Sistem Entegratörü ve İş Ortağı – Hizmet – Barındırma Yönetim Hizmeti
  • Sistem Entegratörü ve İş Ortağı – Hizmet – Bulut Hizmeti
  • Sistem Entegratörü ve İş Ortağı – Hizmet – Kurulum / Bakım / Destek Hizmeti

 

KoçSistem ve Samsung’tan Bölgesel Stratejik İş Ortaklığı İmzası

27.03.2019 – Türkiye’de ilk kez uygulanacak iş modeli ile KoçSistem, Samsung mobil cihazları katma değerli çözümlerle müşteriye ulaştıran stratejik iş ortağı oldu.

KoçSistem, Samsung Electronics Türkiye ile imzalanan anlaşma kapsamında, Samsung mobil cihazların tedarikinin yanı sıra, kurumlara donanımdan yazılım entegrasyonuna, cihaz yönetiminden veri merkezi kullanımına kadar tüm süreçlerde hizmet verecek. Stratejik iş ortaklığı kapsamında mobil cihazlar iş çözümleri ile donatılırken, KoçSistem’in kendi veri merkezlerinde kurulan güvenlik hizmeti ve cihaz yönetimi ile müşterilerin ihtiyaçları uçtan uca çözülecek.

SEUL – Türkiye’nin lider markalarına dijitalleşme çözümleri sunan KoçSistem ile dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Samsung Electronics, yeni bir stratejik iş ortaklığı anlaşmasına imza attı. KoçSistem ve Samsung Electronics arasında, Güney Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleştirilen imza törenine, Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı ve KoçSistem Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Haşimoğlu, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, KoçSistem Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Evren Dereci ile Samsung Electronics Dünya Başkan Yardımcısı GilJae Park, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Dae Hyun Kim, Samsung Electronics B2B Ürün Grup Global Başkanı Jongshin Kim, ile Samsung Electronics Mobil B2B MEA Başkanı Byoung Gil Choi katıldı.

UÇTAN UCA DİJİTAL HİZMETLER

Yapılan anlaşmaya göre; KoçSistem, Samsung mobil cihaz ailesinde yer alan akıllı telefon, tablet ve giyilebilir diğer mobil cihazları kapsayacak şekilde Samsung’un Türkiye’de ve yakın coğrafyada çözüm ve cihaz yönetimini bir arada sunan stratejik iş ortağı oldu.

Buna göre, KoçSistem, mobil donanım temin etmenin yanı sıra, kurumların Samsung mobil cihazlara yenilikçi dijital iş çözümleri entegre edebilmelerine de olanak sağlayacak. Böylelikle KoçSistem, Samsung cihaz temini ile birlikte kurumlara donanımdan, yazılım entegrasyonuna; cihaz yönetiminden veri merkezi kullanımına kadar tüm süreçlerde uçtan uca hizmet verecek.

TAMER HAŞİMOĞLU: “MÜŞTERİ İHTİYAÇLARINI YAZILIM VE GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİMİZLE TÜM MOBİL PLATFORMLARDA KARŞILAYACAĞIZ”

Yenilikçi Samsung mobil teknolojilerini, kurumların dijital dönüşüm yolculuklarında ihtiyaç duydukları özel çözümlerle buluşturarak sunacaklarını belirten Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı ve KoçSistem Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Haşimoğlu; “Bugün, sadece ülkemiz için değil, uluslararası teknoloji ekosistemine ilham vermiş; bilgi işlem teknolojileri ihracında önde gelen ülkelerden biri olan Güney Kore’de böylesi anlamlı bir anlaşmayı imzalamaktan mutluluk duyuyorum. Bu stratejik iş ortaklığının bir yansıması olarak, KoçSistem’in hizmet verdiği tüm şirketler bir yandan KoçSistem’den yazılım ve güvenlik hizmeti alabilecek, diğer yandan kendi yazılımlarını dünyanın son teknolojilerini sunan Samsung mobil cihazları ile de entegre edebilecek.

Bu anlaşma Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi için de önemli bir fırsat olacak. KoçSistem desteğinde nesnelerin interneti, ileri analitik, güvenlik gibi alanlarda çözümler geliştiren girişimcilik platformumuz Techsquare ve Samsung’un start-up ekosistemindeki girişimcilerin geliştirdikleri yenilikçi mobil çözümleri de öncelikli olarak müşterilerimizle buluşturacağız. Böylece, yerli akıl ve global ağdan beslenen güçlü bir ekosistemde ülkemizin ve kurumlarımızın dijitalleşme hızına hız katacağız” dedi.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Dae Hyun Kim ise imza töreninde yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Samsung olarak ‘Dünyaya ilham ver, geleceği şekillendir’ vizyonu çerçevesinde en gelişmiş teknolojileri tüketicilere sunuyoruz. KoçSistem ile gerçekleştirilen stratejik ortaklık sayesinde, sektöründe öncü konumda olan değer odaklı çözümlerimizi kurumsal müşterilere sunuyor olacağız. Samsung Electronics olarak uzun yıllardır Türkiye’nin dijitalleşme ajandasına olumlu katkıda bulunuyoruz. KoçSistem ile gerçekleştirdiğimiz stratejik ortaklığın bu katkıyı bir üst seviyeye çıkartacak olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz.”