Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Katmerciler, ...

Katmerciler, ADR’li Tanker ve Silobasıyla Almanya’daki IAA 2018 Fuarında

Katmerciler, ADR’li Tanker ve Silobasıyla Almanya’daki IAA 2018 Fuarında

14.09.2018 – 120 yıllık geçmişiyle otomotiv ve yan sanayi konusunda dünyanın en büyük organizasyonları arasında yer alan IAA fuarları, bu yıl 67’nci kez sektöre ev sahipliği yapıyor. Türkiye araç üstü ekipman sektörünün lideri Katmerciler, 20-27 Eylül 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek IAA Ticari Araçlar Fuarında yerini almaya hazırlanıyor. Şirket, fuarda geniş ürün portföyünü tanıtırken birer adet ADR’li treyler tanker ile silobasını da standında sergileyecek.

Yaklaşık 60 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye’de sektörünün ihracat lideri olan ve uzun yıllardır Almanya’ya da ihracatı bulunan Katmerciler, özel olarak Almanya, genel olarak Avrupa pazarına büyük önem veriyor. Şirket, tümü kalite belgeli, müşteri memnuniyeti ve beğeni düzeyi yüksek ürünleriyle Avrupa’da pazar payını artırmayı, konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Katmerciler, uzun yıllara dayanan deneyimi, yaklaşık 30 farklı tipte ekipman üretebilme yeteneğiyle Türkiye’de sektörünün en geniş ürün gamına sahip şirketi durumunda. Şirketin ürün portföyünde itfaiyeden çöp aracına, araç kurtarmadan vidanjöre, damperden tankerlere farklı ihtiyaçlara uygun araçlar bulunuyor.

ADR’li tankerler, tehlikeli madde taşımacılığında Avrupa standardı haline gelmiş durumda. Bu üründe oldukça iddialı bir şirket olan Katmerciler son üç yılda Avrupa’ya çok sayıda ADR’li tanker ihracatı gerçekleştirdi. Körfez ve Avrupa ülkeleri Katmerciler’in bu üründeki öncelikli hedef pazarları durumunda. İnşaat sektörünün vazgeçilmezi silobaslar ise Avrupa Birliği standartlarında üretilerek iç ve dış pazarın hizmetine sunuluyor.

Şirketin tümü kalite belgeli ürün yelpazesi içinde İtfaiye Araçları, Çevre Araçları, Taşıma Araçları, Savunma Sanayine Yönelik Araçlar, İnşaat Sektörüne Yönelik Araçlar ve Özel Ürünlerin tasarım ve üretimi yer alıyor.

Şirket, fuarda hol 24’teki A13 nolu standında misafirlerini ağırlayacak.

 

Katmerciler’in 4×4 KIRAÇ Olay Yeri İnceleme Aracı İlk Kez Eurosatory Fuarında Tanıtıldı

Altı zırhlıdan oluşan güçlü bir portföyle Eurosatory Fuarına katılan Katmerciler, KIRAÇ Projesi kapsamında geliştirdiği ve Türkiye’de segmentinin ilk örneği olan Olay Yeri İnceleme Aracını ilk kez bu fuarda uluslararası beğeniye sundu.

Ülkemiz savunma sanayinin önde gelen şirketlerinden Katmerciler, farklı kategorileri temsil eden altı zırhlı araçtan oluşan güçlü portföyüyle Paris’te düzenlenen Eurosatory Fuarında büyük ilgi topluyor. Şirket, ülkemizde segmentinin en ileri niteliklerine sahip olan ve Emniyet Genel Müdürlüğü için özel olarak tasarlanıp üretilen 4×4 KIRAÇ Olay Yeri İnceleme Aracını da ilk kez bu fuarda tanıttı.

Katmerciler, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’nın ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirilen ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın koordinasyonuyla devam eden Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı ve 4×4 Zırhlı Yeni Nesil Kriminal Laboratuvar Aracı Projesi’nin (KIRAÇ) ana yüklenicisi. Bu proje kapsamında dört tip araç bulunuyor. Her araç tamamen kendine has özelliklere sahip. Aracın gövde yapısı ile birlikte yürür şasisi de tamamen şirketin Ar-Ge Merkezinde tasarlandı.

13.06.2018 – Katmerciler’in 11 Haziran’da başlayıp 15 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecek uluslararası savunma ve güvenlik fuarında sahneye çıkardığı, KIRAÇ projesinin ilk örneği olan araç, 4×4 arazi özellikli özel bir yapıya sahip. KIRAÇ Projesi kapsamındaki araçlar her türlü soğuk ve sıcak iklim koşullarında çalışmaya uygun tasarlandı. Araçlarda ısıtma ve klima sistemi bulunuyor. Olay Yeri İnceleme Aracı, özel bir görünüme sahip olmasına rağmen dikkat çekici taktik özelliklere de sahip: 4×4 ve bağımsız süspansiyon sistemine sahip olmasının yanı sıra araç içinden kumanda edilebilen diferansiyel kilidi, yüksek karın altı mesafesi, dik ve yan eğim kabiliyetindeki üstün yeteneği, kısa dönüş yarıçapı ve özellikle şehir içinde yüksek manevra kabiliyeti bunlardan sadece birkaçı.

Otomatik şanzıman ile donatılmış araçta bulunan, ağır ve hızlı olmak üzere iki transfer kutusu, arazi ve düz yol koşullarında yüksek performans için en önemli komponentler durumunda.

Daha önce üretilen olay yeri inceleme araçlarından çok daha üstün özelliklerde donanıma sahip olay yeri inceleme ve mobil kriminal inceleme aracının içinde ofis bölümü, delil muhafaza bölümü, laboratuvar bölümü gibi çeşitli bölümler bulunuyor. Olay yeri incelemede ve kriminal laboratuvar incelemede kullanılacak olan araçta; atış mesafe ve yönü tespit sisteminden delil analiz cihazlarına, otomatik parmak izi sisteminden (APFIS) kimyasal analize, delil muhafaza sisteminden internet ve uydu sistemine birçok sistem yer alıyor.

Opsiyonel olarak gizli zırhlandırma yapılabilen araçta ön ve yanlarda atış mazgalı bulunabiliyor. Zırh seviyesine göre 14 veya 29 yolcu kapasiteli olabilen araçta merkezi lastik şişirme sisteminin yanı sıra patlak gider lastikler kullanılabiliyor. Yüzde 30’luk eğimde tırmanabilirliğe sahip araç saatte 130 kilometre hız yapabiliyor. Aracın azami yüklü ağırlığı ise 13 ton.

Altı Zırhlıyla Fuarda

Tüm araçlarını kendi Ar-Ge Merkezinde geliştiren ve oldukça zengin bir savunma portföyüne sahip olan Katmerciler, Eurosatory Fuarında, Olay Yeri İnceleme Aracı’nın yanı sıra beş zırhlı araç daha sergiliyor.

NATO standartlarında üretilen, segmentinde Türkiye’nin en güçlü zırhlı muharebe aracı olan HIZIR, 4×4 zırhlı personel taşıyıcı KHAN, 4×4 Zırhlı Ambulans, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve Uzaktan Kumandalı Atış Platformunun (UKAP) sergilendiği şirketin standı heyetlerin ve ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor.

Katmerciler Malezya Uluslararası Savunma Fuarı’nda

12.04.2018

Katmerciler, geniş bir yelpaze oluşturan savunma portföyünü tanıtmak üzere Londra, Bahreyn, Bangkok ve Kuveyt’in ardından 16-19 Nisan’da Kuala Lumpur’da düzenlenen Malezya Savunma Teknolojileri Fuarına da katılıyor.

Son yıllarda yaptığı atılımlarla Türkiye’de olduğu kadar uluslararası ölçekte de dikkat çeken Türk savunma sanayinin yenilikçi ve dinamik gücü Katmerciler, uluslararası tanıtım atağına devam ediyor. Son olarak Londra, Bahreyn, Bangkok ve Kuveyt’te düzenlenen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarlarına katılan şirket, şimdi de 16-19 Nisan 2018 tarihleri arasında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenen Uluslararası Savunma Teknolojileri Fuarında yerini alıyor.

Katmerciler, tamamını kendi Ar-Ge Merkezinde tasarlayıp geliştirdiği, çok farklı savunma ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan savunma portföyüyle ilgi uyandırıyor. Şirketin savunma ürünleri beş ana kategoride toplanıyor: 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar, Zırhlı İş Makineleri, Zırhlı Lojistik Araçlar, Özel Ürünler ve Görev Odaklı Özel Amaçlı Araçlar.

Katmerciler, Malezya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden fuara katılan askeri heyetlere, sektör profesyonellerine ve şirket temsilcilerine, tekerlekli zırhlı araçlardan uzaktan kumandalı insansız kara araçlarına, zırhlı iş makinelerinden özel ürünlere uzanan geniş bir yelpaze oluşturan ürün portföyünü tanıtma fırsatı bulacak. Güçlü ve yaratıcı çözümleriyle beğeni toplayan Katmerciler, geliştirilebilecek işbirliği imkanları için fuarı ziyaret eden savunma şirketleri temsilcileri ve askeri heyetlerle de görüşmeler yapacak.

Katmerciler’in ürün portföyü içinde 4×4 Taktik Tekerlekli Araçlar kategorisinde Hızır, Khan, Zırhlı Ambulans, Özel Ürünler kategorisinde UKAP, TOMA, Nefer ve Koruma Kalkanı, Zırhlı İş Makineleri kategorisinde Uzaktan Kumandalı Zırhlı Paletli Ekskavatör, Zırhlı Kazıcı Yükleyici İş Makinesi ve Uzaktan Kumandalı Zırhlı Belden Kırmalı Yükleyici İş Makinesi bulunuyor.

Katmerciler’in Zırhlı Lojistik Araçlar kategorisinde Zırhlı Su Tankeri, Zırhlı Otobüs, Zırhlı Low-Bed Treyler, Zırhlı Damper, Zırhlı ADR’li Akaryakıt Tankeri ve Kurtarma Aracı yer alıyor. Görev Odaklı Özel Amaçlı Araçlar kategosirindeki ürünler ise KIRAÇ, Hızır Sınır Gözetleme ve Denetim Aracı, Khan 4×4 Dönüştürülebilir Hafif Zırhlı Genel Maksat Aracı.

Ürünleri NATO’nun ikinci büyük ordusu olan Türk ordusu tarafından da tercih edilen ve sahada kullanılan Katmerciler, ziyaretçilerini Hol 1B’de bulunan 10233 nolu standında ağırlayacak.

 

Katmerciler 2. Expo Turkey by Qatar Fuarı’nda

Katmerciler, Doha’da 17-19 Ocak 2018 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen “Expo Turkey by Qatar” Fuarında hem askeri hem sivil alana yönelik ürün ve çözümlerini tanıtıyor. Şirket, Ar-Ge gücünü göstermek ve üretim kalitesine bir örnek olmak üzere standında bir adet vidanjör araç sergiliyor.

Türk savunma sanayinin yeni gücü ve araç üstü ekipman sektörünün lider şirketi Katmerciler, Katar’ın başkenti Doha’da sekiz ay aradan sonra ikincisi düzenlenen “Expo Turkey by Qatar Fuarı”na katılıyor.

Gayrimenkul, İnşaat, Gıda, Mobilya ve Dekorasyon, Bilgi Teknolojileri, Sağlık, Makina ve Makina Ekipmanları olmak üzere yedi ana sektörden 150 Türk firmasının katılacağı fuar 17-19 Ocak 2018 tarihleri arasında Doha Sergi ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 3 bini profesyonel olmak üzere toplam 10 bin ziyaretçinin beklendiği fuar çok sayıda bire bir iş görüşmesine de imkan sağlayacak.

İlki Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen “Expo Turkey by Qatar” fuarının sekiz ay sonrasında ikincisinin düzenleniyor olması, iki ülke arasındaki iş ve ticaret hacmi potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunun da bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. 10 yılda 25 milyon dolardan 700 milyon dolar seviyesine ulaşan iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin ilk planda 5 milyar dolara yükseltilmesi hedefleniyor.

İlk fuarın ardından ikinci fuarda da yerini alan Katmerciler, hem savunma ve güvenlik, hem sivil ekipman araçlarının tanıtımı, uluslararası işbirliği imkanlarının geliştirilmesi ve sunduğu fırsatlar bakımından fuara özel önem veriyor. Şirketin büyüme potansiyeli yüksek uluslararası Pazar hedefleri arasında Katar ve Körfez ülkeleri öncelikli yer tutuyor.

Türk mühendisliğinin yetkinlik ve kapasitesini Katar’a taşıyan ve Katarlı şirketlerle farklı düzeylerde işbirliklerine açık olduğunu açıklayan Katmerciler, fuardaki E300 nolu standında ziyaretçilerini ağırlayacak. Katmerciler, Ar-Ge Merkezinin gücünü ve ürün kalitesini ortaya koyacak bir örnek olmak üzere standında bir adet vidanjör de sergiliyor.

İki Alanda Geniş Ürün Portföyü

İki kulvarda birden faaliyet gösteren Katmerciler’in silahlı kuvvetlere ve emniyet güçlerine yönelik ürün yelpazesi içinde NATO standartlarında geliştirdiği araçlar ile savunma lojistiğinde önemli yer tutan iş makineleri bulunuyor. Savunma ve güvenlik sektörüne yönelik yenilikçi ürünleriyle dikkat çeken Katmerciler, geniş ürün portföyüyle, katıldığı uluslararası savunma fuarlarında da sektörün ilgi ve dikkatini çekmeyi başaran bir şirket.

Katmerciler’in en gözde savunma aracı, üstün nitelikleriyle dikkat çeken zırhlı muharebe aracı HIZIR. HIZIR dışında, NATO standartlarında geliştirdiği zırhlı personel taşıma aracı KHAN, toplumsal olaylara müdahale aracı TOMA ve zırhlı ambulansın da arasında bulunduğu geniş bir savunma araç portföyüne sahip. Katmerciler, NEFER adını verdiği gizli zırhlama sistemiyle de savunma sektörüne önemli bir seçenek sunuyor.

Katmerciler’in savunma ve güvenlik lojistiği portföyünde ayrıca şu araçlar bulunuyor:

Zırhlı ADR’li Tanker, Koruma Kalkanı, Zırhlı Damper, Zırhlı Otobüs, Uzaktan Kumandalı Zırhlı Paletli Ekskavatör, Uzaktan Kumandalı Zırhlı Belden Kırmalı Yükleyici İş Makinesi, Zırhlı Kazıcı Yükleyici İş Makinesi, Uzaktan Kontrollü Çok Namlulu Gaz Atar Sistemi, Zırhlı Low Bed Treyler, Zırhlı Su Tankeri, Kurtarma Aracı.

Sivil Ekipmanda 32 Yıllık Deneyim

1985 yılında kurulan Katmerciler’in sivil ekipman portföyünde ise farklı ihtiyaçlara ve kullanım alanlarına uygun İtfaiye Araçları, Çevre Araçları, Taşıma Araçları, İnşaat Sektörüne Yönelik Araçlar ve Özel Ürünler yer alıyor.

Şirket, Türkiye araç üstü ekipman sektörünün lideri, en büyük şirketi ve ihracatçısı durumunda. Tümü kalite belgeli itfaiyeden çöp arabasına, vidanjörden araç kurtarmaya, tankerden platformlara, yaklaşık 30 farklı tip araç üstü ekipman üretimi yapabilen şirket, ihtiyaca uygun özel çözümler üretiyor.

Bugüne kadar 50’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren şirket, Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’ndan “Ar-Ge Üretim Merkezi” sertifikalı oldukça güçlü bir Ar-Ge Merkezine sahip. 2010 yılında halka açılan ve hisse senetleri Borsa İstanbul’da işlem gören Katmerciler, Türkiye’nin büyük şirketleri ve ihracatçıları arasında.

 

Katmerciler Uzaktan Kumandalı İnsansız Kara Taşıtlarıyla 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesinde

19.12.2017

Savunma sanayinin yeni oyuncusu Katmerciler, Ar-Ge Merkezinde geliştirdiği Uzaktan Kumandalı Atış Platformu (UKAP) ve Uzaktan Kumandalı Yangın Söndürücü (UKYS) araçlarını sergilediği zirvede, savunma ve araç üstü ekipman sektöründeki Ar-Ge ve tasarım gücünü ortaya koyacak.

Türk savunma sanayinin yenilikçi ve dinamik gücü Katmerciler, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’ne katılıyor. 20-21 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara Congresium ATO’da gerçekleştirilen organizasyonda C-139 nolu stantta ziyaretçileri ağırlayan Katmerciler, uzaktan kumandalı araçlarını sergiliyor.

Katmerciler’in, segmentinde Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip, kendi Ar-Ge Merkezinde tasarlayıp geliştirdiği, insansız, paletli, çok amaçlı kara araçları serisinden uzaktan kumandalı araçların iki ayrı modeli olan; UKAP (Uzaktan Kumandalı Atış Platformu) ve UKYS (Uzaktan Kumandalı Yangın Söndürücü) ile ziyaretçileri karşılayacak. UKAP’ın lansmanını Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Savunma Fuarı IDEF’17’de yapan Katmerciler, UKYS’yi ise ilk kez bu zirvede tanıtıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğin ana teması, “Ar-Ge ve İnovasyonla Kalkınma”. Zirvede Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde yapılan projelerin sonunda ortaya çıkan yeni teknoloji ve çıktıların kamuoyu ile paylaşılması Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin sorunlarının tartışılması amaçlanıyor. Başarılı Ar-Ge Merkezlerine ödüllerin verileceği organizasyonda yeni Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olan firmalara da belge takdimi yapılacak.

Bakanlık Onaylı Ar-Ge Merkezi, Yaratıcı Tasarım, İnovatif Şirket

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı güçlü bir Ar-Ge Merkezine sahip olan Katmerciler, araç üstü ekipman sektöründeki 32 yıllık deneyim ve birikimini 2010 yılından itibaren savunma sanayine de taşıyan bir şirket. Her iki kulvarda da oldukça geniş bir ürün portföyüne sahip olan şirket, son yıllarda savunma sanayiine yönelik atılımlarıyla yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da ilgi ve dikkat çekiyor.

Kuruluşundan bu yana yenilikçi, öncü ve dinamik bir şirket olarak tanınan Katmerciler, araçlarının tamamını kendi Ar-Ge Merkezinde tasarlayıp geliştiriyor. HIZIR, KHAN, Zırhlı Ambulans, TOMA gibi, NATO standartlarında 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçlar geliştirirken, gizli zırhlama sistemi NEFER’le zırhlamada ileri teknolojiye dayalı etkileyici bir seçenek sunuyor. Şirketin savunma portföyünde, savunma lojistiğinde kritik öneme sahip, bazıları uzaktan kumandalı çok sayıda zırhlı iş makinesi de geliştiriyor.

UKAP ve UKYS Zirvede

Katmerciler, uzaktan kumandalı, insansız, paletli kara taşıtı geliştirme konusunda da önemli mesafeler kat etmiş durumda. Şirketin zirvede sergilediği araçlardan, uzaktan kumanda kitiyle 3 km mesafeden yönetilebilen UKAP’a son olarak uydu kontrol eklenmiş olup kontrol mesafesi daha da artmış durumda. Artık Türkiye’nin herhangi bir noktasından başka herhangi bir noktasındaki UKAP kontrol edilebiliyor.

Aracın elektrikli ve hibrit modelleri bulunuyor. Farklı ihtiyaçlara göre kolaylıkla konfigüre edilebilen modüler bir platform. İlk prototipi atış platformu olarak geliştirildi. UKAP, platform üzerine yerleştirilecek termal ve hareketli kameralar ve sensörlerle bir keşif gözlem aracı olabilir. Mayın temizleme için kullanılabilir. Platform üzerine kurşun geçirmez bir hazne yapılarak çatışma bölgelerinden yaralı kurtarmak üzere kullanılabilir. İki tona kadar yük kaldırabilme kapasitesiyle askeri mühimmat ve teçhizatları taşıyabilir.

UKAP’ları sadece tek tek değil, uydu bağlantısı vasıtasıyla birlikte ve koordineli olarak yönetmek de mümkün. Yani, aynı anda 100-150 UKAP, uzaktan kumandayla aynı hedefe yönlendirilebilir.

Uzaktan Kumandalı Yangın Söndürücü UKYS ise UKAP’ın sivil amaçlar için geliştirilen daha küçük ölçekli bir versiyonu. UKYS’nin üzerinde bir pompa bulunuyor. İstenilen mesafeye kadar uzatılabilen bir hortumla uzaktaki su veya köpük tankına bağlı çalışıyor. UKYS sayesinde itfaiyecilerin yaklaşamadığı, yüksek risk taşıyan orman, maden ya da kimyasal madde yangınlarına uzaktan müdahale imkanı doğuyor.

UKYS, bir insanın soluk almasında ve gözle görüş mesafesine yaklaşmasında sıkıntı olan veya insanın uzun süre kalamayacağı, yaşam fonksiyonlarını kaybedebileceği durumlarda uzun süreli müdahale imkanı sağlaması açısından etkili bir yangın söndürme aracı işlevi.

UKYS, enerji kaynağını batarya veya jeneratörden alan, elektrikli bir araç. Prototipinin saatteki hızı 5 kilometre, boş ağırlığı 700 kilogram. Uzunluğu 1400, yüksekliği 650, genişliği 1100 milimetre. Dakikada 2 bin litreye kadar 7 bar basınçla sıvı püskürtebiliyor. Dokunmatik ekrana sahip bir kit ile uzaktan kumanda ediliyor.

 

Katmerciler Kuveyt Uluslararası Savunma Fuarı’nda

Katmerciler, tekerlekli zırhlı araçlardan ve zırhlı iş makinelerinden oluşan geniş portföyüyle Londra, Bahreyn ve Bangkok’un ardından Kuveyt’te düzenlenen Körfez Savunma ve Havacılık Fuarına da katılıyor. Çok sayıda ülkeden askeri heyetlerin, sektör profesyonellerinin ve şirket temsilcilerinin uluslararası buluşma platformu olan fuar, Katmerciler’in yeni ürün ve teknolojilerinin uluslararası tanıtımı için fırsat sunuyor. Katmerciler, tamamını kendi Ar-Ge Merkezinde tasarlayıp geliştirdiği zırhlı tekerlekli araçların yanı sıra zırhlı iş makinelerinden oluşan geniş savunma portföyüyle katıldığı fuarlarda ilgi uyandırıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) koordinasyonunda gerçekleştirilen milli katılımla fuarda yer alan Katmerciler, ziyaretçilerini Türkiye Pavyonundaki 344 nolu standında ağırlayacak.

Son yıllarda yaptığı atılımlarla ulusal ölçekte olduğu kadar uluslararası ölçekte de dikkat çeken Türk savunma sanayinin yenilikçi ve dinamik gücü Katmerciler, yurt dışı atılımlarına devam ediyor. Katmerciler, eylül ayında Londra’da, ekim ayında Bahreyn’de ve kasım ayında Bangkok’ta düzenlenen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarlarının ardından 12-14 Aralık 2017 tarihleri arasında Kuveyt’te gerçekleştirilecek Uluslararası Körfez Savunma ve Havacılık Fuarı’nda da yerini alıyor.

Farklı ihtiyaçlara uygun güçlü çözümleriyle uluslararası pazarlarda da beğeni toplayan Katmerciler, geliştirilebilecek işbirliği imkânları için fuarı ziyaret eden farklı ülkelerin savunma şirketleri temsilcileri ve askeri yetkilileriyle de görüşmeler yapıyor.

Yenilikçi Ürünler, Güçlü Çözümler, Geniş Portföy

Katmerciler’in taktik tekerlekli zırhlı araçların yanı sıra savunma lojistiğinde kritik öneme sahip zırhlı iş makinelerinden oluşan geniş savunma portföyü içinde en dikkat çeken aracı HIZIR. Mayın ve el yapımı patlayıcılara karşı yüksek koruma sağlayan, balistik açıdan güçlendirilmiş, yüksek manevra yeteneğiyle çatışma koşulları için üretilmiş, 4×4 konfigürasyonunda taktik tekerlekli HIZIR, ülkemizde segmentinin en güçlü muharebe aracı. HIZIR, ülkemizde son aylarda tamamlanan iki önemli ihalede tercih edilen araç olarak, Türk Ordusu ve Emniyetinde kabul görmüş, NATO envanterinde yerini almaya hazırlanan bir araç.

KHAN, şirketin NATO standartlarında geliştirdiği, yüksek balistik korumalı, el yapımı patlayıcılara karşı yüksek güvenlik sağlayan, 4×4 zırhlı personel taşıma aracı. Katmerciler’in doğrudan ambulans olarak tasarlayıp geliştirdiği ve üretime hazır hale getirdiği 4×4 Zırhlı Ambulans, dünyadaki yüksek riskli bölgeler için ulaşım, ilk yardım ve hastaların nakli amacıyla tasarlanıp donatıldı.

Kompozit ve seramik bazlı gizli zırhlama sistemi olan NEFER, zırh çeliğine göre daha hafif olan, dolayısıyla, aynı balistik koruma seviyesini sağlarken aracı ağırlaştırmayan ve aracın orijinal dış görünümünün korunduğu bu zırhlama sistemi, 4×4 off-road özelliklerine sahip araçlar üzerine optimize edilebiliyor.

Koruma Kalkanı, kalkanları ve silahlarıyla 36 personele kadar koruma sağlayabiliyor. Zırhlı Kazıcı Yükleyici İş Makinesi, dört tekerden tahrikli 4×4, direksiyon sistemi hidrolik, yengeç yürüyüş sistemine sahip, kabin bölgesinin tümü, akü bölümü ve yakıt deposu balistik korumalı, hem kazma hem yükleme fonksiyonuna sahip bir araç. Uzaktan Kumandalı Zırhlı Paletli Ekskavatör, kabin bölgesi tamamen balistik zırh çeliğinden üretilmiş, camları yüksek koruma standartlarında, uzaktan kumanda edilebilme özelliğiyle riski azaltıyor.

Su, boya ve köpük tankları bulunan ve ihtiyaca göre bunları püskürtebilen, aynı zamanda gaz atabilme yeteneğine sahip Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA), toplumsal olayların engellenmesi ve yatıştırılmasında son derece etkili araçlar. Kabin, ön ve yan camları balistik korumalı. Birçok ülkeye ihraç ediliyor.

Katmerciler’in fuarda tanıtımını yapacağı, savunma lojistiğinde önemli yer tutan diğer araçları ise Uzaktan Kumandalı Zırhlı Belden Kırmalı Yükleyici İş Makinesi, Uzaktan Kontrollü Çok Namlulu Gaz Atar Sistemi, Zırhlı Otobüs, Zırhlı Damper, Zırhlı Lowbed Treyler, Zırhlı Su Tankeri, Zırhlı ADR’li Tanker ve Kurtarma Aracı.

Katmerciler KATMR Hisse Analiz ve Yorumları