Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Kalyon Holdin...

Kalyon Holding, 45. Yılını Kutluyor

15.03.2019 – Kalyon Holding’in inşaat, enerji, gayrimenkul yatırım ve havacılık sektöründeki kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin akademik yönetimi ‘Ortak Aklımızla Geleceğe’ çalıştayı için Antalya’da bir araya geldiler.

8-10 mart tarihleri arasında düzenlenen Ortak Akıl Çalıştayı, 8 Mart akşamı Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

Öncelikle fedakârlıkları ve emekleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayan Cemal Kalyoncu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Şirket olarak 45. yılımız olsa da rahmetli babam 70 yıl önce ailemizi sektörle tanıştırmıştı. Hep birlikte başarılarla dolu 45 yılı geride bıraktık. Kalyon’u bir dünya markası haline getirdik. Bugün Katar’dan Arnavutluk’a, Özbekistan’dan Peru’ya kadar büyük bir coğrafyada Kalyon’la çalışma taleplerini yoğun bir şekilde görüyoruz. Farklı sektörlerde iz bırakan büyük projelere, dev eserlere sizlerle birlikte başarılı bir şekilde imza attık. Gücümüzü birlikteliğimizden aldık ve bu birliktelik bizi daha nice başarılara götürecek.”

Cemal Kalyoncu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü ve hocaları ile Kalyon bünyesinde yer alan inşaat, enerji, gayrimenkul ve havacılık gruplarını ayrı ayrı tebrik ederek sözlerini sonlandırdı.

“Teknolojiye her zamankinden daha fazla yatırım yapacağız”

9 Mart sabahı çalışmaları, Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu ve Kalyon Holding İcra Kurulu Üyeleri ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen’in konuşmalarıyla başladı. 45 yılda birçok başarıya imza attıklarını, yeni yatırımlarda ise teknolojiye her zamankinden daha fazla yatırım yapacaklarını ifade eden Cemal Kalyoncu, sosyal sorumluluk alanında en büyük icraatları olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası düzeyde büyük bir başarı örneği olmaya devam edeceğini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından kurumsal değerler ve farkındalık başta olmak üzere Kalyon’un misyonu, geleceğe bakış açışı, sektörel ve küresel tercihlerinin 8’er kişilik gruplarda ele alındığı bir ortak akıl toplantısı düzenlendi.

“Prensiplerimizden asla taviz vermedik…”

Söz konusu toplantıların ardından düzenlenen gala yemeğinde duygusal bir konuşma yapan Cemal Kalyoncu, Kalyon’u kurarak bugünlere gelmesinde büyük emeği olan rahmetli ağabeyi Hasan Kalyoncu’yu andı ve şirket olarak kuruldukları günden bu yana dürüst olmak ve iyi iş ilişkileri kurmak, işi zamanında yapmak, kaliteli iş yapmak gibi 3 ana prensibi benimsediklerini ve yıllar içerisinde bu prensiplerden asla taviz vermediklerini, bu sayede büyük başarılara imza attıklarını ifade etti. Bundan sonraki dönemde de kurum olarak akıllı binalar, akıllı altyapılar ve şehirler, yapay zeka ve nesnelerin interneti ile hız çağına gireceklerini söyledi.

“Ülkeme, aileme ve çalışanlarıma olan inancım tamdır”

Cemal Kalyoncu; bugün güçlü bir marka olmak için nitelik, yarar, değer, kültür ve kurumsal kimlik gibi tam 5 unsura ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kurulduğumuz günden bu yana teknolojiye, inovasyona ve tasarıma önem verdik. Hedefimiz; çevreye duyarlı bir şekilde, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktı. Bütün bunları yaparken sosyal sorumluluğu da hiçbir zaman unutmadık. Vakfımız ve Üniversitemizle birlikte; adalet ve ahlaki değerlerimize uygun eğitim veren, araştırma ve yenilik odaklı kurumlar oluşturmayı hedefledik.”

Etkinliğin son gününde ortak akıl toplantılarından çıkan sonuçları değerlendirmek üzere şirket bünyesindeki bütün gruplarla ayrı ayrı bir araya gelen Cemal Kalyoncu, yöneticileriyle birlikte geleceğe yönelik yol haritasını belirledi.

Cemal Kalyoncu şu özet tespiti yaptı: “Önümüzdeki on yıl içinde önemli stratejik önceliklerimiz şu şekilde sıralanabilir sürdürülebilirlik, ortak karar alma, sektörler arası bilgi ve tecrübe aktarımını artırarak sinerji oluşturmak.”

Kalyon Grubu Projeleri

Kalyon’un En’leri:

  • 525 km karayolu ve tünel inşaatı
  • Dünyanın en büyük güneş enerjisi santrali (Konya)
  • 133 km Türkiye’nin en büyük içme suyu projesi (Melen)
  • Türkiye’nin en büyük rüzgar enerjisi santrali
  • Dünyanın en büyük havalimanı : İstanbul Havalimanı İGA
  • KKTC Dünyada ilk askılı sistem su hattı deniz geçişi
  • Avrupa’nın en büyük ileri biyolojik atık su arıtma tesisi
  • Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun ilk Vakıf Üniversitesi: Hasan Kalyoncu Üniversitesi